Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yağmurda Sürüş İçin Yağmurluk

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Merhaba arkadaşlar. Ben her hafta sonu Adana-Osmaniye arası yol yapıyorum. Motorum TVS Apache RTR 150 ve hiç bir ekleme-montaj (Arka çanta demiri gibi şeyler) yok.
    Arkaya bir adet kancalı file lastik ile bir-iki çanta koyuyorum ve yola çıkıyorum.
    Yağmurlu havalarda, su geçirmeyen nevresim çantaları olur ya, çantalarımı onlara koyup, motosiklete öyle bağlarım diye düşünüyorum.

Peki, asıl konu;
    Kendim için motosiklet yağmurlukları alsam fayda eder mi acaba? 100 km. yol gidiyorum. En kötü olarak, yol boyu yağmur yağsa bile beni korur mu acaba?

Bugün Yamaha bayisine gittim ve yağmurluklara baktım. Bir tane 50 TL'lik naylon koruma vardı, alt-üst takım.
    Bir de 120 TL'lik astarlı ve daha kalın bir naylonumsu malzemesi olan alt-üst takım yağmurluk vardı.
    Bununla birlikte 50 TL'ye botun üzerine çorap gibi geçirdiğimiz yağmurluk almayı düşünüyorum.
    Bunlar beni yağmurdan koruyabilir mi acaba?

Yeni motorcu olduğum için pek bilemiyorum, size danışayım dedim.

Şimdiden hepinize teşekkür ederim...
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Aprilia RSV 1000
    Bu konuyla ilgili bende arayıştayım. çok ucuza cok iyi korumalarda var gördüğüm kadarıyla cok pahallı olup su gecirenlerde var marka model fiyat olarak tavsiyelerde bulunursanız cok seviniriz?

Açıkcası uygun ürünler genelde naylon malzemeden ve giyince çuval gibi oluyorlar.
    pahallı ürünler astarlı şekilli lastikli felan gibi üzerine oturan kıyafetler oluyorlar ama bu seferde dikiş yerlerinden felan su alıyyorlar.

açıkcası denenmiş iyibir ürün varsa düzgün görünen.tavsiyeniz için şimdiden teşekkür ederim

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    A 101 de satılıyordu bu hafta Aldım pvc yagmurluk ama aralılı cıtcıt yapmışlar motor üstünde havada suda giriyor fermarlı yada tam kpanan birşey olsaymış güzel olacakmış işe yarardı yani.

Bende Antalya da olduğum için artık yağmur mevsimi başladı mart nisan a kadar da yağar.
    Bende arayışdayım.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Git-gel sürekli ise, giy çıkart derdine katlanırım der iseniz,Berring Eco tulum yağmurluk kullanıyorum , 1 beden büyüğü almış idim, kışlık ne varsa (mont dahil) üstüme çekip üstüne tulum misss, damla yağmur kaçmıyor tavsiye ederim.

Ancak giy çıkart yapmak durumunda iseniz,giy çıkart biraz meşakkatli, tulum tip yağmurluk pratik değil.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    hyosung gv250, 2012
    koçtaştan aldığım pvc 0.32 mm lik alt üst takım var gayet kaliteli kullanışlı. kampanyadan 14 tl ye almıştım takımı. su geçirmiyor. sağlam bir bot ve kılıfı ile süper iş görür

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Motomax sitedinde tulumlu yagmurluklara bak .bota corap seklinde giyilindense suya dayanikli bot giymeni tavsiye ederim

Motosikleti
    Yeni bir motor botu alacak param yok malesef. O yüzden bota giyilen yağmurluk almak zorundayım.

Koçtaş gibi yerlerdeki yağmurluklar normal yağmurluk (yani motosiklet için özel değil) sanırım.
    "Yağmurluğun motosiklet için olanı, yürümek için olanı olmaz, su geçirmiyorsa yeterlidir." cümlesi doğru mudur?

Motosikleti
    HONDA CBR125R REPSOL , KTM DUKE250 ABS
    Birkaç hafta önce 140 tl ye ixs marka yağmurluk aldım. Henüz yağmurda kullanamadım ama iyi olacağını düşünüyorum. Rüzgar konusunda mükemmel şöyleki neredeyse her sürüşte soğuktan donan dizlerim yağmurluğun pantolonunu giyince kesinlikle üşümedi. Aldığım fiyat biraz pahalı olabilir ama yazlık fileli mont üzerine sadece yağmurluğu giyince bile başakşehirin sabahının ayazında üşütmedi (bayramdan önce 7 8 dereceye kadar inmişti sıcaklık). Velhasıl yağmurluğu tavsiye ediyorum.Yalnız ayakkabı yağmurluğu alma.Motora sürtüp yırtılır, egzoza değer yanar dediydi Honda Anes motordaki bi abi. Birkaç hafta dayanır daha fazla dayanamaz gibi geliyo tabi bu sadece benim fikrim. Kullanan varsa ve bilgilendirirse saygı duyarım, sevinirim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Yok abi anca poşet giymen lazım o zaman,özellik olarak bazıları birkaç saat dayanır bazıların ise içinde kamp yapılır. Cümle bana pek doğru gelmedi
    Mustafa Sacit Güneren

Motosikleti
    Ha, bu arada, alt ve üst olarak içime termal içliğim var. Geçen sene kışın 2200m. dağa çıkmıştık, aşırı bir rüzgar vardı. Bulutların seviyesini geçmişti ve kar bulutları rüzgarla birlikte yüzümüze çarpıyordu. Altımdaki termal içlik gerçekten işe yaramıştı.

Botum yazlık olduğu için mecburen oraya da yağmurluk alacağım. Ama 50 TL çok gibi geldi bana.
    Bakalım bir hafta içinde karar verip bu sorunu çözeriz inşallah.

Koçtaş gibi yerlerdeki yağmurluklara da bakarım.

Not: Kış günü bulutların seviyesine çıktığımızın kısa bir videosu;

http://www.youtube.com/watch?v=seg6mx6-vZA
    hamzarat bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Ben bu ürünü almaya gittim bugün ama kalmamıştı baktım 0,25 mm yağmurluk var (pardesü tipi) sadece 9 tl ama kasada sıra olunca bıraktım , geldim iş yerinin karşısında koçtaş'ın yeni nalbur marketleri var 0.20 mm haki renk olan 8 tl , 0.25mm pvc sarı olan 9 tl , sarı daha dikkat çekici diye bir tane aldım.Güzel kapşonu ipli , ön kısımda hem fermuar hem çıtçıt var , pantolunu korumayacak ama üst kısım sorununu çözecek gibi ilk yağmurdan kullanımdan sonra güncellerim.
    Takım olanı bulursam ama olay tamamen çözülecek gayet makul fiyatlı bir çözüm gibi duruyor.

Alıntı drfettah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koçtaştan aldığım pvc 0.32 mm lik alt üst takım var gayet kaliteli kullanışlı. kampanyadan 14 tl ye almıştım takımı. su geçirmiyor. sağlam bir bot ve kılıfı ile süper iş görür

Motosikleti
    Peki, son olarak şunu sorayım;
    Motosiklet mağazalarındaki yağmurluklarla normal marketlerdeki yağmurlukların farkı nedir?

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Ben Prosev'in yağmurluğunu kullanıyorum , alt-üst ve botluğu var . Takım halinde satın aldım . Toplam 110 tl para verdim .

hitt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax125
    yoğun yağmurda ayaklarınızın ıslanmamasını istiyorsanız içi yün astarlı balıkçı botları var. lastik olanlar. biraz kaba ve paspal duruyor ancak gram ıslanma olmaz. kuryelik yaptığım zamanlarda amaca hizmet eden en sevdiğim botlarımdı. geçenlerde evde buldum eski günlerin hatırına giydim şakır şakır yağmurda yol yaptım. tabi yağmurluğumla beraber
    fz6_fazer ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Prosev'in yağmurluğunu kullanıyorum , alt-üst ve botluğu var . Takım halinde satın aldım . Toplam 110 tl para verdim .

Nereden aldınız acaba?

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereden aldınız acaba?
    İstanbul Hasanpaşadan , motosuperstor'dan aldım hocam . Link atacaktım ama ürün sitelerinde gözükmüyor . Sanırım stoklarında kalmadı .
    mehmetenis bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    su gecirmez bot ile asagidaki yagmurlugu kullaniyorum, simdiye kadar görevini yerine getiriyor.
    - http://www.louis.de/artikel/proof-regenkombi/208871?list=19824462

yanimda birde sunlari bulundururum, bot giymedigimde ayaklarimin islanmamasi icin..
    - http://www.louis.de/artikel/proof-regenstiefel/205016?list=19824462

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    ibrahim ethem @ 12 Haziran 2014
    Feyizoğlunun hizmet kalitesi tartışılmaz. Senelerdir alışverişim var. Lakin ürün su geçiriyor. bi kaç sene önce bu ürünü takım olarak almıştım. Şiddetli sağnak yağmura maruz kaldığım bir sürüş sonrasında.. bot kılıfı,pantolon ve montun aşırı şekilde su geçirdiğini gördüm.Bu sürüş esnasında ayaklarımda da bot kılıfı olduğu halde çoraplarımdan iç çamaşırlarıma kadar ıslanmıştım.
    Bir kullanıcıdan alıntı, bende yağmurluk arıyorum

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Motomax' in sattığı herşeyi severim şu OJ yeşil siyah yağmurluk hariç su alıyor bu ürün, karın bölgesinde katlanan kısma yağmur suyu doluyor anladığım kadarıyla ve buda cırt cırtlı bölümü geçip fermuarın arasından sızıyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Ben kışın da uzun yola çıkacağım için (100 km) iyi bir yağmurluğa ihtiyacım var.

Sanırım bizim buradaki Yamaha'daki 120 TL'lik yağmurlu alacağım. + 50 TL'ye de bot yağmurluğu.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Yağmurluk öneren yok mu?
    agrasiwe bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)