Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

canim ulkemde dövülme tehdidi aldim.Neden mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Fyz.01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke banada böyle denk gelse ya hemen plakaya cezayı kitlerim
    Niye polis misin?
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Valla ben böyle şeylerle pek karşılaşmıyorum ama karşılaşırsam ve üzerime gelinirse geri adım atmak gibi bir niyetim yok. Böyle cahil, iyi niyetten anlamayan namus bekçilerine "gel kır ağzımı burnumu" derim, beklerim.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Alıntı GB79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu akşam bir taksi sürücüsü tarafından taciz edildim. Arkama dayanıp kornalar falan, kafamı çevirdim el kol hareketleri, bağırıp çağırmalar falan. Aklınca yol istiyor benden ya da hızlı gitmemi söylüyor, 3 şeridin en sağındakindeyim, ışıklara yaklaşıyoruz ve kırmızı yanıyor, arabalar bekliyor. Kafamı çevirip nereye gideceksin dedim, resmen adam canımıza kast ediyor dibime girip, ani bir fren yapsam ezip geçecek. Ben de geçtim arabaların yanından, yeşil yanınca da bastım gittim. Benden hızlı mı gitmiş oldu, neyin kafası bu anlamak zor. Yine iyi günler bunlar gün gelecek belki de korna çalmadan ezip geçecekler.
    Valla aklımdan geçti ama insan değil sonuçta, anlayabileceğinden şüpheliyim. Bir de bunlar araçlarında her türlü alet edevat bulunduruyorlar. O sinirle aynasını falan kırmak geldi içimden ama doğru mu yanlış mı, insan olmadığından anlayabilir mi yoksa daha sonra ilk gördüğü motorcunun üstüne mi çıkar, bunlar bir anda geçti beynimden ve kafamı sallayıp gitmeyi tercih ettim. Bir dikkatsiz, cahil sürücüler var. Bir de böyle bile bile terör estiren ruh sağlığını yitirmişler var trafikte.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    arkadaşlar bu ülkede yasalar yürütücüleri var siz sıradan vatandaşlarsınız eğer bir araçta acıl bir durum yoksa siz onu uyaramazsınız size ne
    belliki eğitimsiz insanlar ancak kimseye uyarıda bulunmaya hiçbirimizin hakkı yok .sonucta kask takmamak kendini ilgilendirir en basitinden sinyal vermemeye bile benzemez .tekeriniz düz bassın

merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    http://www.youtube.com/watch?v=w6FMpLfAR1I

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

la tekum tülle zıtkın vela tekul reyla zıtkın

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Güzel anlatmışsın. Fakat kendin anlamamışsın. Yurdum insanı ile alakası yok. Kadın 40-50 yaşlarında demişsin. Adam ne güzel ikna etmiş kasksız motora bindirmiş. Olay gözümün önünde oldu demek için de arabayla peşine takılmış. Sen de işi bozmaya kalkmışsın. Adamcağız ne yapsın? Kadını 2 şahit huzurunda tepelesin mi?

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    anlaşılan o gün yanında iyilik melekleri varmiş senin soyle onlara takılmasınlar sana burası türkiye millet yam yam olmuş)))

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu ülkede aşşağılanan yok sadece belli bir kesimin aşşağılık , yoksunluk komplekslerini kullanarak iktidar olan bir küçük esnaf (geliştirilmiş tahtakale esnafı) zihniyeti var (bende küçük esnafım bu arada).
    Arkadaş eğer dese ki bugün yolda kasksız yaşlı bir kadın gördüm , bu halk adam olmaz , ölse doğal seleksiyon haklısın ama alakası yok , iyi niyet var , sonrasında dayakla tehdit var sonrasında sorgulama ve tepki var.
    efendim, şöyle açayım biraz;
    arkadaşla paralel görüşte olanların "bırak gebersin" minvalindeki yorumlarına bakarak diyebiliriz ki burada "insaniyet namına" olduğu iddia edilen hareket pekala bir anda tepeden bakan "gebersin gitsin" naralarıyla bezenmiş bir hırtlığa dönüşebiliyor.
    tıpkı buna benzettiğim "halka rağmen halkçılık" şiarı üzerinden konuyu bizim çakma "möderen"lere bağlamak şahsi ilgi alanım.
    tamamen habersiz olunan konu toplumsal hareketlenmeler (uyanma, aydınlanma vesaire ve sair) kask takmayı bilmekten ziyade sosyoloji, sosyal psikoloji ve kültürle alakalıdır.
    yani birşeyin doğrusunu bilmek teknik bir mesele, onun toplumdaki karşılığı sosyolojik bir meseledir.
    yani olaya çok değil, azıcık derin bir pencereden bakarsak arkadaşın kafasındaki kaskı göstermesinden buraya başlık açmasına kadar getiren zihniyet ilkel bir möderenlikden başka birşey değildir.
    ihtimalen ikazından sonra beklediği kaskı kafaya geçirme hareketi maymun topluluklarında olagelen bir ikaz ve düzeltme tekniğidir.
    insan cehalet şartlarında bile çok daha karmaşık bir canlıdır.
    ve elbette "siz o kadarından anlamaz" ve anladığınız kadarının da suyunu çıkarırsınız.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Doğru biz ne anlarız ki (uzaktan bakınca uzun bir yazı yazıp farklı birşey söylediğinizi düşündüm)
    Her zaman ki gibi kelimelerin arkasına saklanmayı tercih etmişsiniz , vesayet , faiz lobisi , kaos lobisi , paralel.

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    efendim, şöyle açayım biraz;
    arkadaşla paralel görüşte olanların "bırak gebersin" minvalindeki yorumlarına bakarak diyebiliriz ki burada "insaniyet namına" olduğu iddia edilen hareket pekala bir anda tepeden bakan "gebersin gitsin" naralarıyla bezenmiş bir hırtlığa dönüşebiliyor.
    tıpkı buna benzettiğim "halka rağmen halkçılık" şiarı üzerinden konuyu bizim çakma "möderen"lere bağlamak şahsi ilgi alanım.
    tamamen habersiz olunan konu toplumsal hareketlenmeler (uyanma, aydınlanma vesaire ve sair) kask takmayı bilmekten ziyade sosyoloji, sosyal psikoloji ve kültürle alakalıdır.
    yani birşeyin doğrusunu bilmek teknik bir mesele, onun toplumdaki karşılığı sosyolojik bir meseledir.
    yani olaya çok değil, azıcık derin bir pencereden bakarsak arkadaşın kafasındaki kaskı göstermesinden buraya başlık açmasına kadar getiren zihniyet ilkel bir möderenlikden başka birşey değildir.
    ihtimalen ikazından sonra beklediği kaskı kafaya geçirme hareketi maymun topluluklarında olagelen bir ikaz ve düzeltme tekniğidir.
    insan cehalet şartlarında bile çok daha karmaşık bir canlıdır.
    ve elbette "siz o kadarından anlamaz" ve anladığınız kadarının da suyunu çıkarırsınız.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)