Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şehirler Arası Yol Tavsiyesi (İzmir-Ankara)

Motovento
    REKLAM ALANI
    PamirGt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Öncelikle iyi akşamlar dilerim abilerim ve kardeşlerim.Ek kontenjanlardan Ankara'daki bir üniversiteyi kazandım.yarın sabah (11.10.2014) yola çıkmayı planlıyorum.Erken çıkmak istiyorum akşam karanlığa kalmamak için.Motosikletimin(Hyosung Gt250r 2011 model) bakımlarını 200 kilometre önce yaptırdım.Açıkçası yolu çok bilmiyorum bu yüzden sabit 70-80 le gitmeyi planlıyorum.Öneri-tavsiye ve fikirlerinizi merak ediyorum.Cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.İyi forumlar dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yolu bilmene gerek yok. Duble yol komple. İstesende 70-80 le gidemezsin.çok yavaş gelir. 90-100 civarında takıl. En fazla 150 kmde bir mola ver. Muhakkak aç olmasanda bişeyler ye. Ve susamasanda su iç. Allah kaza bela vermesin.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    kulakligi unutma, yorulup bakisini dusurme, lastik tamir kiti al..

Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolu bilmene gerek yok. Duble yol komple. İstesende 70-80 le gidemezsin.çok yavaş gelir. 90-100 civarında takıl. En fazla 150 kmde bir mola ver. Muhakkak aç olmasanda bişeyler ye. Ve susamasanda su iç. Allah kaza bela vermesin.
    Çok teşekkür ederim.başlarda 150 kmde bir veririm ancak daha sonraki molalarda git gide azalır mola verme aralığım diye tahmin ediyorum.dediklerinizi dikkate alacağım tekrardan teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kulakligi unutma, yorulup bakisini dusurme, lastik tamir kiti al..
    Lastik tamir kiti aklıma gelmedi hiç.mecburen onsuz çıkacağım yola.Kulaklığı asla unutmam.Rüzgar sesi ve egzoz sesi uzun yolda çok rahatsız ediyor.Yorulduğumu hissettiğim an mola vermek için dururum.Çok teşekkürler

mahyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250
    Öncelikle hayırlı olsun. Hangi üniversite ve bölüm ne?
    Yıllar önce bende İzmir den aynı sebeple Ankara'ya yolculuk yapmıştım.
    Yollar soğuk olur kalın bir şeyler al. Eminim bir çok şeyi planlamışsındır zaten.
    Mola vermek için yorulmayı bekleme güzel gördüğün bir yerlerde durup çay iç temiz havayı içine çek.

Hızını 100-120 arasında tut. Kamyonların seni sollayabileceği kadar yavaş sürme.
    Yolun büyük kısmı güzel fakat Uşak ta dağlardaki virajlarda dikkat et oradan geçerken sürücüler viraja hızlı girip en sağdan-sola ya da
    sağdan-sola kayıp duruyorlar. Virajların güzelliğine aldanıp ta hızlı girip fazla yatırarak gitme.
    Kendine güvenebilirsin ama oradan geçen 4 teker veya daha fazla tekerleği olan araçlara hiç güvenme...
    Yolun açık olsun...

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yolun büyük kısmı güzel fakat Uşak ta dağlardaki virajlarda dikkat et oradan geçerken sürücüler viraja hızlı girip en sağdan-sola ya da
    sağdan-sola kayıp duruyorlar.
    orada az tehlike atlatmadım 4 teker yolculuklarımda. son gittiğimde yollar bozuktu...
    image is nothing without power, power is nothing without control.

Mayısta gitmiştim motorla donmuştum. Çantadan pijamamı bile çıkartıp pantolonun altına giymiştim

Motosikleti
    yamaha yzf r125
    lastik basınçlarını yola çıkmadan kontrol etmeyi unutma. yollar çok güzel keyfini çıkar.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok kalın giyin. Belki bir iki saat bunaltabilir ama süre çok uzun olduğundan sonradan rahat edersin.

Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Alıntı mahyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun. Hangi üniversite ve bölüm ne?
    Yıllar önce bende İzmir den aynı sebeple Ankara'ya yolculuk yapmıştım.
    Yollar soğuk olur kalın bir şeyler al. Eminim bir çok şeyi planlamışsındır zaten.
    Mola vermek için yorulmayı bekleme güzel gördüğün bir yerlerde durup çay iç temiz havayı içine çek.

Hızını 100-120 arasında tut. Kamyonların seni sollayabileceği kadar yavaş sürme.
    sağdan-sola kayıp duruyorlar. Virajların güzelliğine aldanıp ta hızlı girip fazla yatırarak gitme.
    Kendine güvenebilirsin ama oradan geçen 4 teker veya daha fazla tekerleği olan araçlara hiç güvenme...
    Yolun açık olsun...
    Çok teşekkür ederim herşeyi en ince detayına kadar yazmışsınız.Uyarılarınızı dikkate alacağım.Bilkent Üniversitesi turizm ve otel işletmeciliği bölümü bu arada.Tekrardan çok sağolun iyi geceler.

HEROCAN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter
    ilk önce hayırlı yolculuklar allah kaza bela vermesin , lastik tamir kitini yola çıktıktan sonra al,arkadaşlarında dedigi gibi yolun uzunlugundan çok yolculukdan keyif almaya bak kalan km. degil güzel yerlerde durup hem oturup dinlenip hemde gezi havasında gitmiş olursun kalan km'yi kafana takarsan sıkıcı olabilir resim'de çekilmeyi unutma

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum merhaba. ben de bilkentteyim. yarın öğle vakti izmirden ankaraya yola çıkacam. eğer istersen bilkente geldiğinde yardıma ihtiyacın olursa bana burdan ulaşırsın. hem ankara hem bilkent hakkında elimden geldiğince yardımcı olurum. hayırlı yolculuklar.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Pamircim yolun açık olsun, bölümün için de başarılar dilerim, uzun yol ve yeni bir macera,
    dikkat et oraları izmire benzemez
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Pamir seni izmir mt'den ankaraya mt'ye transfer ediyoruz

Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Herkese çok teşekkür ediyorum.Biraz geç yazdım kusura bakmayın.Dün saat 18:45 ,19:00 gibi Ankara'daki evime vardımSağ salim sorunsuz sıkıntısız bir yol geçirdim.Sadece biraz yorucuydu.2 kere virajlı dağ yolundan geçtim ve virajlar çook tatlıydı baya eğlendim Afyonkarahisar'dan sonra yol dümdüz, fazlasıyla sıkıcı ve yorucuydu.Ayrıca İzmir'den Ankara'ya gelicekler o yolda dikkatli olsunlar 3 tane sabit radar vardı.Sağolsun karşıdan gelenler selektör yapıp uyardılar.Bende şimdiden uyarmak istedim gidecekleri.Tekrardan teşekkür ederim herkese.İyi forumlar ve iyi günler

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Hoşgeldiniz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)