Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

100 CC lik Vergisiz motor Seçimi(115 kiloyum boyum 1.81)

Motovento
    REKLAM ALANI
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Selamün Aleyküm hayırlı Cumalar sayın üyeler bu forumun motor konusunda en tecrübesiz üyelerinden biri olarak ilk motor(vitesli) seçimimde usta abilerimin ve kardeşlerimin öneri ve tavsiyelerini benden esirgemeyeceklerini umuyorum.

Şu an maddi sıkıntılardan dolayı bütçem:2500tl Sadece kaskımı almadım.Onuda kapalı ls2 alacağım.Baktığım modeller kanuni bs100 kuba cg100 mondial 100uag
    Şimdiden cevap yazanlara teşekkür ederim.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AydınOğlu09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran, Tvs Apache, Mondial MCX 150 Road Racer
    Mondial'i almanı tavsiye ederim. sebebi ise yedek parçası daha kolay bulunması.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Bende senin konuyu okudum motorana baktım şu senin motoru inceliyorum.Vergisiz galiba

Motosikleti
    Sonucta hepsi aynı. baktıktan sonra hiç biri sıkıntı vermiyo evet vergisiz servis sıkıntısından başka bir sıkıntım olmadı servisler düzgün iş yapmıyor

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Anladım kardeşim güzel bilgi verdin.Mondial serviste nasıl acaba?

Motosikleti
    Servis olarak hepsi berbat bunların içine yamaha honda vs de giriyo.
    ilk başta yaşayacağın sıkıntıları söyleyim. Lastikler kötü ilk 1000km'ye kadar motosiklet biraz güçsüz oluyo fazla yüklenme derim. oradaki buradaki vidaları gevşiyor onlara dikkat et özellikle. ilk yağını 300km de kesinlikle değiştir. çünkü hem yağ çok berbat halde çıkıyo hemde fabrika çıkışlı yağ çok kötü

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Belki kardeşim yağını hemen alınca değiştiririm çok güzel bilgiler veriyorsun.Vidaları yeni motorda devamlı kontrol edip anahtarla kendim sıkabilirim umarımSende olmasan kimse cevap yazmayacak Allah razı olsun

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cg denilen motorlardan almanı tavsiye ederim misal benim yan kapak 35 tl ve dışarıda bulunmayacak bir parça servise mecbursun fakat breton cg denilenlerden alırsan parça sikintinin pek olmaz çoğu birbirine uyuyor

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cg denilen motorlardan almanı tavsiye ederim misal benim yan kapak 35 tl ve dışarıda bulunmayacak bir parça servise mecbursun fakat breton cg denilenlerden alırsan parça sikintinin pek olmaz çoğu birbirine uyuyor
    O zaman kuba mı?Çünkü model ismi cg diye geçiyor

Motosikleti
    Ne demek kardeşim. aynı sorunları bizzat yaşadığım için yazıyorum.
    Daha farklı olarak Buji'yi bosch marka al servisler olmucak bir buji takıyo patlamalar falan yapıyo benzin sarfiyatıda artıyo. zaten bosch marka buji 10 tl diğerleri 5 tl. pahalı bir şey değiller.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:40 ----------

He bak söylemeyi unutmuşum, en önemli sıkıntı ise Arka dişli somunları gevşiyo bu sefer ses yapıyo ona bak özellikle. bak attığım resimde
    A.Volkan bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Mondial SFS Sport ( Yarı Otomatik ) denen bir motor var.Yeşil rengi çok hoş ve peşin ( ruhsat,plaka,motor ) 2500 TL ye veriyorlar.Kullanan bir arkadaşım bana çok önermişti ancak son anda MR 150 Vulture almıştım.İstersen bir göz at.

http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model_detay&cl=cub&l=100SFSSPORT&i=520

Motosikleti
    Motosiklet tasarım güzel. ancak motor gücü düşük 4.4kw arkadaşı yokuşlarda çekerken zorlanıcak oldukca.

Ben ise bunu öneririm motor gücü ve titreşimi iyi bir motor. test ettim bizzat.

Ehliyet Sınavına bile bunla girmiştim

http://www.mondialmotor.com.tr/?p=mo...MGPRINCE&i=487

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial SFS Sport ( Yarı Otomatik ) denen bir motor var.Yeşil rengi çok hoş ve peşin ( ruhsat,plaka,motor ) 2500 TL ye veriyorlar.Kullanan bir arkadaşım bana çok önermişti ancak son anda MR 150 Vulture almıştım.İstersen bir göz at.

http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model_detay&cl=cub&l=100SFSSPORT&i=520
    İnceliyorum hemen şimdi sağol

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

Gökhan kardeşim inceledim de motor 4.4 kw biraz güçsüz gibi genede sağol

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:34 ----------

Ustalar kıdemli üyeler konuma neden yazmıyorlar?

Motosikleti
    onlar bizi ezik görüyorlar kardeşim. 500 cc ve üzeri motosikletin olduktan sonra yazarlar. onların gözünde hepimi apaciyiz.
    Ozanonur bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    Hayırlı cumalar mondialın prince o modele göre bayağı güçlü ama 2500 tl fiyatı var 500 de sigorta ıvır zıvır tutar aslında o fiyata da güzel bir drift bulunabilir 2.el az kullanılmış 2000 3000 km princeler 1500 1600 tl den satılıyor istersen onlarada bakabilirsin . bahsettiğin motor gücü düşük gerçekden gitmesine gidersinde yokuşlar biraz eziyet sıkıntı olabilir 2 kişi binersen eğer hızın düşecektir hafif rampada belki çekmeyebilir bile mecbur 2.vitesde aheste aheste gidersin. Ben 125 lik cg mi sattım 10 beygir gerçekden motorda insan biraz güç istiyor ayrıca disk fren avantajı var princenin

Motosikleti
    KUBA - RAINBOW-100 CUB
    ben geçen ay kuba rainbow 100 cup aldım çok memnunum tavsiye ederim. Incelemem de var kuba sayfasında.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı AydınOğlu09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onlar bizi ezik görüyorlar kardeşim. 500 cc ve üzeri motosikletin olduktan sonra yazarlar. onların gözünde hepimi apaciyiz.
    Çok ilginç bir tespit eğer doğru ise çok üzücü.

valadeut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MG KİNG
    Vergisiz olsun demişsin ama benim önerim, Mondial 150 mg king olur, bende var memnunum şimdi kampanya dahilinde 2250 tl fiyatı var.
    yıllık 102 tl vergisi var. Titreşimsiz bir modele sahip olduğundan vidaları sık sık gevşemiyor.

Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı valadeut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vergisiz olsun demişsin ama benim önerim, Mondial 150 mg king olur, bende var memnunum şimdi kampanya dahilinde 2250 tl fiyatı var.
    yıllık 102 tl vergisi var. Titreşimsiz bir modele sahip olduğundan vidaları sık sık gevşemiyor.
    Kardeşim bende inanmazsın bu akşam 100 uag modeline bakarken mg king modelini gösterdi satıcı indirimdeymiş.Yakıt olayı nasıl 100 km kaç litre yakıyor?Hatta atilla abiye de sordum yakıt olayını cevap bekliyorum.

valadeut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MG KİNG
    açıkcası yakıtı hiç ölçemedim tripmetrem bozuk ama şehir içi 3 litre civarı sanırsam.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)