Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Takım elbise,kumaş pantolon üzerine kışın nasıl giyinebiliriz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Dostlarım,işyerinede motorla gitmek durumundayım.takım elbise giyiyorum.diz örtüsü güzel ama bacakların arka kısmı ve baldırlar tam kapanmadığından üşüme oluyor hava dahada soğuyunca sıkıntı olacak.Giymesi kolay ve pantolonu kırıştırmayacak bir ürün varmıdır tüm kış kullanabileceğimiz.araştırmamda TEX 298 CORDURE KUMAŞTAN MOTOSIKLET RÜZGAR VE SU GEÇIRMEZ TULUM KORUMA,buldum ama giyip çıkarması pratik değil.Kullanan varmı bu üründen yada başka tavsiyeleriniz nelerdir?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Sizin aradığınız şu ;

http://www.feyizoglu.com/Fermuarli-Motosiklet-Pantolonu_44404.html#1

Yorumlar kısmından 15 numaralı yorumu okuyun.
    porsuk80, agrasiwe ve blueway2 bunu beğendiler.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Değerli dostlar, konuyu açan ve öneri yapanlara teşekkürler.
    Tam da bu sabah bu soruyu sordum kendime.. Sırf üşüyeceğim diye, motoru almadım bu sabah...
    blueway2 bunu beğendi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Revitin yandan fermuarli pantolonunu kullaniyorum, giyip çıkarması kolay ancak icligi olmadigi icin soguk havalarda usutuyor. Kesinlikle su gecirmiyor ama, millet donuna kadar islanirken damla su gecirmedi
    blueway2 bunu beğendi.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    http://www.torchsuits.com/torchpro.html

Bedenine özel üretim yapılıyor diye hatırlıyorum. Bu ürünü biraz araştırıp karar verebilirsin.
    blueway2 ve mozgur bunu beğendiler.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    ben de takım giyiyorum ancak iş yerinde değişme imkanım var. takımı ve ayakkabıyı motorun bagajına koyup, sadece gömleği giyiyorum. İşe gelince botları, motosiklet kotunu ve montu çıkartıp takımı giyiyorum. Ayakkabı ve takımı iş yerinde de bırakabiliyorum böylece her gün taşımıyorum. havalar iyice soğuyunca, kumaş pantolon üzerine motosiklet pantolonumu giymeye başlayacağım, fazla bir kırışma yapmıyor o da. zaten yaz da olsa kumaş pantolon ve takıma uygun ayakkabı ile motosiklete binmek istemem.
    mehmetenis ve blueway2 bunu beğendiler.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Lbc nin yandan fermuarlısı pratik ama fermuara dikkat etmek lazım
    blueway2 bunu beğendi.

cece89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 390
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de takım giyiyorum ancak iş yerinde değişme imkanım var. takımı ve ayakkabıyı motorun bagajına koyup, sadece gömleği giyiyorum. İşe gelince botları, motosiklet kotunu ve montu çıkartıp takımı giyiyorum. Ayakkabı ve takımı iş yerinde de bırakabiliyorum böylece her gün taşımıyorum. havalar iyice soğuyunca, kumaş pantolon üzerine motosiklet pantolonumu giymeye başlayacağım, fazla bir kırışma yapmıyor o da. zaten yaz da olsa kumaş pantolon ve takıma uygun ayakkabı ile motosiklete binmek istemem.
    seninki yine scooter allah korusun kaza bela olmadığı sürece sıkıntı yaratmayacaktır.
    Ben sym fiddle kullanırken gerektiğinde takımla biniyordum fakat naked makine alma planıma karşın kumaş pantolonun ceketin ne hale geleceği konusu beni korkutuyor.

Açıkcası arka çanta takmayı da düşünmüyordum.

Sanırım çalıştığın yerde kuytu dolap şu anlık tek çözüm gözüküyor.
    https://www.facebook.com/cenk.toker.3
    Mail:cenktoker@windowslive.com[/COLOR][/I][/B]

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin aradığınız şu ;

http://www.feyizoglu.com/Fermuarli-Motosiklet-Pantolonu_44404.html#1

Yorumlar kısmından 15 numaralı yorumu okuyun.
    Teşekkür ederim aynı ürünü arkadaşım kullandı fermıarları sıkışıyor bozuldu ve aynı boyda fermıar bulunmuyor dedi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Revitin yandan fermuarli pantolonunu kullaniyorum, giyip çıkarması kolay ancak icligi olmadigi icin soguk havalarda usutuyor. Kesinlikle su gecirmiyor ama, millet donuna kadar islanirken damla su gecirmedi
    Kışlık değilmi acaba modeli içliklisi olsa demekki sıkıntısı kalmayacak gerçi maliyetlidir

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim aynı ürünü arkadaşım kullandı fermıarları sıkışıyor bozuldu ve aynı boyda fermıar bulunmuyor dedi
    Hım....
    Aklınızda kalsın,
    Olurda siz o ürünü ürünü kullanmak isterseniz, ve fermuarda sıkıntı yaşarsanız ben size aynı boy fermuarı ücretsiz olarak hediye edebilirim.
    mehmetenis bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hım....
    Aklınızda kalsın,
    Olurda siz o ürünü ürünü kullanmak isterseniz, ve fermuarda sıkıntı yaşarsanız ben size aynı boy fermuarı ücretsiz olarak hediye edebilirim.
    Tmm çok teşekkür ederim ilginiz için
    Sinan Aksu bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Bu konu çok işime yaradı. LBC'nin fermuarlı modelinde karar kıldım fakat kullanan arkadaşlara bir sorum var. Pantolonu çıkardıktan sonra, sırt çantasına koymayı düşünüyorum. Çok yer kaplar mı? Yani çok pofuduk bir şey mi?

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed

Bu ürün nasıldır kullanan varmıdır pratikmidir değilse arka kısmını kesip cırt cırt yapılsa verimli olurmu tex tulum olarak geçiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Tex Cordura Kumaş
    Ftalatsız Kumaş ( Kansorojen Madde İçermez )
    3 Katmanlı Koruma
    Dizlerde Özel Koruma Deri Kumaş
    Su Geçirmez
    Rüzgar Geçirmez
    Sıcak Tutan Özel Astar
    Rahat Giyim İçin Özel Dikim
    Botla Giyilebilme İmkanı
    Özel Omuz Askıları
    Ayarlanabilir Baldır Boy Aparatları

huseyinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konuda en doğru tercih sanırım takım elbisenizi yanınıza aldıktan işyerinde üzerinizi değiştirmek olur, çünkü ne giyerseniz giyin çok kırışacaktır. Malesef motorsiklet çok güzel ama uğraşlı bir hobi. Keyfini çıkarmak için böyle ufak tefek zahmetlere biraz katlanabilmeniz gerek.

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Bende takımla gidiyorum, kendime 1 beden büyük kayak pantolonu aldım üstüme de monto giydiğim zaman üşümeden Ağrı dağına bile çıkarım o derece sıcak tutuyor yağmur çamur geçirmiyor güvenli midir ? bence pek güvvenli değildir ama ben nispeten trafiğin az olduğu bir ilçedeyim eğer bulunduğun yerde trafik çoksa ve gittiğin mesafede uzunsa tek eksiği olan dizliği ekstra olarak üstüne takabilirsin, ayrıca bildiğim kadarıyla kumaşın üstüne giyilebilecek ve kumaşı buruşturmayacak hiçbir pantolon güvenli değildir ama amaç soğuk ve yağmurdan korunmaksa kayak pantolonlarının üstüne pantolon tanımam, ben kampanyadan yararlandım 430 tl'lik pantolonu hem sezon sonu hem de seri sonu diye 120 tl'ye aldım
    cece89, blueway2, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Alıntı 07mehmet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende takımla gidiyorum, kendime 1 beden büyük kayak pantolonu aldım üstüme de monto giydiğim zaman üşümeden Ağrı dağına bile çıkarım o derece sıcak tutuyor yağmur çamur geçirmiyor güvenli midir ? bence pek güvvenli değildir ama ben nispeten trafiğin az olduğu bir ilçedeyim eğer bulunduğun yerde trafik çoksa ve gittiğin mesafede uzunsa tek eksiği olan dizliği ekstra olarak üstüne takabilirsin, ayrıca bildiğim kadarıyla kumaşın üstüne giyilebilecek ve kumaşı buruşturmayacak hiçbir pantolon güvenli değildir ama amaç soğuk ve yağmurdan korunmaksa kayak pantolonlarının üstüne pantolon tanımam, ben kampanyadan yararlandım 430 tl'lik pantolonu hem sezon sonu hem de seri sonu diye 120 tl'ye aldım
    Teşekkür ederim nereden ve hangi marka aldınız acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:06 ----------

Birde uygun bedeni nasıl belirleyebiliriz rahat olması için 1 beden büyükmü olmalı

Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim nereden ve hangi marka aldınız acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:06 ----------

Birde uygun bedeni nasıl belirleyebiliriz rahat olması için 1 beden büyükmü olmalı
    Geçen sene Antalya'da bir Avm'nin spor mağazasasından almıştım markasını inan hatırlamıyorum, bir beden büyük olmasının nedeni altına pantolon giyeceğin için hem sıkmasın hemde pantolonu buruşturmasın diye bedeni de üstüme giyerek denedim önce medium bedeni denedim cuk oturdu çıkarıp large'nı aldım satıcı kız bile anlamadı maksadımı, ne diyeydim altıma don mu giycem diyeydim
    blueway2 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Termal içliklerden de kullanabilirsiniz. Her halükarda takım elbise ile motosiklet kullanmasanız iyi olur. İşyerinde bir askıya bakar, giyinmek de 5 dakikanızı alır sadece. Ben pantolon üzerine yağmurluktan başka birşey kullanmıyorum. Soğuk havalarda termal içlik + kot pantolon üzerine de mafsallı dizlik. Motorum scooter.

Motosikleti
    V-Strom 650
    takım elbisenin üstüne giyilebilecek, sürtünmeye dayanıklı ve korumalı bir kaç çözüm var ancak hiç de ucuz değil :

biri spidi'nin tulumu. forumlarda yorumlar fena değil. fiyatı da öyle
    http://www.hondamototal.com/?urun-57...mez-Tulum.html

diğeri türkiyeden. sipariş üzerine dikiliyor. ben fiyat almadım ancak forumlarda söylendiğine göre 3-4 sene önce 600-700 liraya diktirenler olmuş. 3-4 sene enflasyon farkı %30, kur artışı filan da var. herhalde 1000-1200 olmuştur. bununla ilgili yorumlar karışık. fermuardan su aldığını söyleyenler de olmuş, saatlerce yağmur altında sürüp kuru kalanlar da.
    http://www.torchsuits.com/torchpro.html

bir de aerostich var.
    http://www.aerostich.com/suits/one-piece-suits/r-3

sipariş üzerine dikiyorlar, türkiyeye gönderim yapmıyorlar. amerikada bir adrese isteyip ordan getirtmeniz gerekiyor. aksesuarlarla fiyat 2500 liraya filan geliyor.

tulumların hepsinin yaz aylarında düşük hızlarda terleteceğini söylemiş kullanıcılar.

ben de işyerinde takım elbise giyiyorum. haftasonu takım elbise, 4-5 gömlek, kravat ve ayakkabıyı şirkete bırakıyorum. şirkette giyiniyorum.

içime alt üst termal içlik : 50-90 lira.
    üzerine standart şardonlu gömlek : 40 lira
    üzerine tişört ve neopren içlik : 120 lira.
    üzerine fileli korumalı mont : 220 lira
    eğer çok soğuk veya yağmurlu ise yağmurluk : 150 lira
    altıma tech 90 kot : 200 lira
    ayaklara termal çorap+motobot bot+bot yağmurluğu : 200 lira

yaklaşık 1000 lira ki bunların yarısını zaten motora binmek için ödeyecektim
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Hocam tuluma girersek go-kart tulumlarının su geçirmeyenleri var onlarıda alabilir hem onların fiyatlarıda uygun ama tulum pantolon ve gömlekte kırışıklık yapar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)