Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cross Kaskı ile uzun yol yapılırmı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Merhaba sayın motosiklet.net ailesi nasıl keyifleriniz inşallah iyidir , benim iyi çünkü ehliyete az kaldı motosikletime kavuşacagım artık
    neyse konuyu uzatmıyım hemen derdimi anlatıyım sizde derman bulmaya çalışın.
    Şimdi ben bütün ekipmanlarımı ayarladım sadece kask hariç oda size sormak için cross kaskı alacağım yılda 1 kere uzun yol yapabilirim kesin söylemiyimde muğladan konyaya gidebilirim aşagı yukarı 560 KM sizde cross kaskı ve gözlüğü ile bu yol zormu olur yoksa fullface mi alıyım sizce cross kaskına 5-6 senedir aşığım diyebilirim hem görüşünüşü hemde havası ile veya diyorum 2 tanemi kask alsam 1 fullface uzun yol birde crosskaskı onuda şehir içinde kullanırım fakat 2 kask almam gerekirse motosiklet parasından düşücem başka motorlara yönlenecem neyse siz fikir verirsiniz abilerim çok uzattım biliyorum sabırla okuyup ve yorum yapan abilerime şimdiden teşekürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Motor nedir yada ne olacak?

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    RKS TİTANİC 150 Düşünüyorum şuanlık tabiki İNNOVA 125 İ de olabilir

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biraz boyun ağrısı, yorgunluğu yapar. Hız arttıkça yoruculuk katsayısı da artacaktır

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Eldivenlerim endurocu eldiveni ancak enduro motor kullanmıyorum. Ne alaka olabilir belki ama koruması iyiyse neden olmasın ..
    yukarıda güzel bir yorum var, yorucu olabilir.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    kross kask ruzgardan fazla etkilenir
    dönüp omuz üstünden arkaya bakmalarda hızlı iseniz boyuna asırı yuk biner,
    hem boynunuzu zorlar hemde cok yorucu olur.
    ama düşük hızlarda elbette kullanılabilir
    oluroyle bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    125 cc ile hic bir problem yasatmaz .

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Kros kaskların çene kısmı dar, üzerindeki siperin 100 km üstü hızlarda kullanılması önerilmiyor. Full kask almanı öneririm.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    kullanabilirsiniz gayet güzel memnunum ben tabi 150 km hızlara çıkacak bir motorunuz yoksa önermem. tek eksisi aşırı rüzgarlı kış havalarında sağa sola başınızı çevirdiğinizde otomatik rüzgar sizi çeviriyor boynunuza yük biniyor ama sorun değil alın pişman olmasınız 120 km ye kadar rüzgar rahatsız etmiyor fazla

orhanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX650F
    Yorucu kısmı doğru özelliklede siperinden dolayı ama bir kısmının siperi 10 sn de sökülebiliyor. Mugladan konyaya giderim demişsiniz. Cross bir motor ile o yolda tek sıkıntınız kafanızdaki kask olmayacaktır.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    istediğin kaskı al, cross ile bir günde bin kmlik seyehatim oldu - tek sıkıntı kapalı kask ile kıyasladığında daha fazla ses/rüzgar almasıdır.
    ister kapalı ister cross, alacağın kask ne olursa olsun mutlaka aşağıda sıraladıklarımı dikkate al.

1. kask en az 200 lira ve üzeri olsun
    2. kaskın markası olsun
    3. kaskın güvenliği çeşitli testlerle tastiklernmiş olsun: kaskın içinde ECE 22/05 ibareli etiketi olmasına dikkat et)
    4. kaskın boyu sana uygun olduğuna, ne büyük ne de küçük, kafana tam olmasına dikkat et: kaskı tak ve çeneden bağla, sanki bir şeye karşı olduğunu ve şiddetle hayır dercesine kafanı sağa ve sola çevir - bu durumda kafan kaskın içinde kaymamalı ve kask kafan ile beraber "hayır" demeli, kaskı bir kaç dakika tak ve herhangi bir uyuşma yapmadığına - kafa tasına değişik noktalarda baskı uygulamadığına dikkat et. Ek olarak, yanak kısmında aşağıdan bir parmak ne rahat ne de zor şekilde girebilmesi lazım.
    5. ister kapalı veya açık kask, uzun yolda mutlaka ve mutlaka kulakların için tıpaç kullan. (http://polpix.sueddeutsche.com/bild/...860/gesund.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

bu arada o yolu bildiğin enduro ile yaptım.. dişli lastik vs..
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)