Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Commuter ile 10.000 Km Gezi. Siz en iyisi konuyu okuyun.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alp abi ben Kaan bayramını kutlar ellerinden operim. Yol arkadasida buldum, Motor parasida hemen hemen tamam. daha 8 ay var dunya kadar para biriktiririm. Martta yeni motor ile tum gerekleri bi anda alicam. Allah askina soyle arkadaslara uluslararasi hic birsey gerekmedigini. Birde @Satoyama abi vardi o anlatsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki intruder m800
    Sende bu macera merakı ve bu azim oldukça yaparsın dostum , eminim. Planlarının maceracı tarafını belirli bir mantık zeminine oturttuktan sonrası zaman ve para. Bir de mutlaka en az 1 motor ve yol arkadaşı gerekir, onu ayarlamaya çalış. Ben de önümüzdeki yaz bir yurtdışı yapacağım ama 10 günden fazla zaman ayırmam mumkun değil, yoksa gelmeyi isterdim. Tekerin düz bassın.

Motosikleti
    Alıntı bariscinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende bu macera meraký ve bu azim oldukça yaparsýn dostum , eminim. Planlarýnýn maceracý tarafýný belirli bir mantýk zeminine oturttuktan sonrasý zaman ve para. Bir de mutlaka en az 1 motor ve yol arkadaþý gerekir, onu ayarlamaya çalýþ. Ben de önümüzdeki yaz bir yurtdýþý yapacaðým ama 10 günden fazla zaman ayýrmam mumkun deðil, yoksa gelmeyi isterdim. Tekerin düz bassýn.
    Sağol abi. Tüm şartlar hazır ama hangi motoru alayım bu arada benimle gelmek isteyen biri daha var yalnız değilim

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Kawa en 500
    Klr650
    Suzukı GS 500
    Dr 650
    Honda nx4

Bunlara bak.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Ben TVS kullanıcısı olarak Bu kadar yol yapıcaksan CBF al derim .. Tvs de bu gezide senı utandırmaz sağlam motordur emin ol, ama yeni kasalarda titreşim yok diyen alt etmiştir. 150 cc bi motorla ben hayatta böyle bi işe kalkışmam, lakin cbf önermemin nedeni tamamen konforlu olması yoksa kesinlikle tvs ye tercih etmiyeceğim bi motor..

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x ed
    Cbf bu sınıfın mersedesidir yan çanta arka çanta uyumlu ve yakışıklıdır her yola her yüke gelir.inazumanın parçasını heryerde buldunda cbf inki kaldı sanki,cbf yağ yakmaz az biraz eksiltir sadece kontrol eder 50-100 gr eklersin eklemesende bişey olmaz seni yarı yolda bırakmaz

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa tvs apache sahibiyim titreşim yok diyeni getir nasıl bi kafası var beraber gözlemleyelim. 12.000 devir saati var motorun 10 da redline a düşüyor 8 den sonra sanki blendır kullanıyor gibisin titreşimden direksiyonu tutabilene aşk olsun.
    Helal olsun kardeş, milletimizde kullandığı taşıtı körü körüne övme gibi bi huy vardır, sen böyle yapmamışsın olumsuz yönünü söylemişsin tebrik ederim.
    Dürüstlüğüne inanarak, eğimsiz düz yolda normal şartlarda motor kaç km/h yapıyor ?
    100 km ortalama yakıtı nedir ?
    Cevaplarsan çok teşekkür ederim,
    2014 ybr sahibiyim ama apache de merak ettiğim bi motor.

Bence cbf ye 5000 tl veregine 2000 tl daha kat su sogutmali bajaj pulsar 200 ns al 160 km hiz yapiyor bence her isini gorur

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    150 cc parasi daha yok iken 10000 km tur parasi nasil bulunur garip olmus.kabaca hesap yapsan 10000 km harcanan benzin yag ve bakim konaklama yeme icme masrafi sanirim 2 cbf daha aldirir insana.ama hayalinize hayram kaldim hayirli bayramlar

Motosikleti
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 cc parasi daha yok iken 10000 km tur parasi nasil bulunur garip olmus.kabaca hesap yapsan 10000 km harcanan benzin yag ve bakim konaklama yeme icme masrafi sanirim 2 cbf daha aldirir insana.ama hayalinize hayram kaldim hayirli bayramlar
    Yav abi PARAM VAR demek istedigim butun masraflari martta halledicem, bi anda butun hazirliklari tamamliycam, yoksa motor param var motorumda var. Daha erken yeni motor icin. Martta alip Hazirana kadar rodaji tamamliycam. Olay bu. Ayrica hazirana kadar çok daha para toplarim. Amacim gezmek ki zaten param olmasa boyle bi konu acmazdim gecen mayistan beri niyetliyim para biriktirdim ve biriktirmeye devam etmekteyim!

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun kardeş, milletimizde kullandığı taşıtı körü körüne övme gibi bi huy vardır, sen böyle yapmamışsın olumsuz yönünü söylemişsin tebrik ederim.
    Dürüstlüğüne inanarak, eğimsiz düz yolda normal şartlarda motor kaç km/h yapıyor ?
    100 km ortalama yakıtı nedir ?
    Cevaplarsan çok teşekkür ederim,
    2014 ybr sahibiyim ama apache de merak ettiğim bi motor.
    Düz yolda en fazla 120-125 arası görüyorum en fazla 130 gördüm onda da yolda eğim vardı. Benim motorum çok yakıyor bi sorunu var en son serviste karbüratör ayarıyla oynadılar hiç hava almıyormuş sadece yakıt çekiyormuş ondan sonra henüz depoyu boşaltıp fulleyemediğimden bi test yapamadım ama şimdiye kadar bi depo benzinle hep 400km yapabildim (15 litre benzin alıyor depo fullenince) günümüz kurunda km başına 20 kuruş yakıyor an itibariyle serviste 11 ila 13 kuruş yakması gerektiğini bu kadar yakmasının anormal olduğunu bi sonraki denememde yine böyle bi sonuç çıkarsa önce karbüratör içindeki parçalara yine olmazsa motor değişimine kadar gideceğini söylediler. Bakalım hayırlısı.
    rebirth bunu beğendi.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düz yolda en fazla 120-125 arası görüyorum en fazla 130 gördüm onda da yolda eğim vardı. Benim motorum çok yakıyor bi sorunu var en son serviste karbüratör ayarıyla oynadılar hiç hava almıyormuş sadece yakıt çekiyormuş ondan sonra henüz depoyu boşaltıp fulleyemediğimden bi test yapamadım ama şimdiye kadar bi depo benzinle hep 400km yapabildim (15 litre benzin alıyor depo fullenince) günümüz kurunda km başına 20 kuruş yakıyor an itibariyle serviste 11 ila 13 kuruş yakması gerektiğini bu kadar yakmasının anormal olduğunu bi sonraki denememde yine böyle bi sonuç çıkarsa önce karbüratör içindeki parçalara yine olmazsa motor değişimine kadar gideceğini söylediler. Bakalım hayırlısı.
    Kardeşim sorularımı cevapladığın için teşekkür ederim, umarım motosikletindeki sorun bir an önce giderilir.
    Bune bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    cikis Kirklareli.
    Pasaport emniyet veriyor, tabi bi engeliniz yoksa. cok sukur temizim. butce konusu 3-5 ayarlarim biseyler.
    Bu mesajı ben yazmadım herhalde. Bana atar yapmana gerek yoktu. Önce iyice araştır uluslararası seyahatte neler gerekiyor diye. kulaktan dolma bilgilerle bana bişey olmaz tarzı cahilce mesajlar yazıyorsun. Anlaşılan daha pasaportun bile yok. Hiç yurtdışını görmemişsin. Oranın yolları hakkında hiç bilgin yok. A2 ehliyetini ne zaman aldın kaç km yol tecrüben var? bunları bir değerlendir kendince. ya da boşver sen benim yazdıklarımı al sırt çantanı kaskını çık yola 150cc motorla.

Motosikleti
    @Yeknet 1 kulaktan dolma bilgi edindigim yok bizzat gidenlerden edindigim bilgidir.

2 Bana cahil diyorsun ama Turk vatandaslarinin Rusya'ya Turistik geziler icin 90 gun vizesiz girdigini, sinir kapisinda sadece pasaport ve ruhsat soruldugunu, oraya gidilince sadece Oranin sigortasinin yapilmasi gerektigini bilmiyorsun hatta bi habersin.

3 gerekli tecrubem var ve ehliyetimi alali cok oldu ki bu seni zerre ilgilendirmez .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    1. O bilgilere biz kulaktan dolma diyoruz, sana aktarılırken bir püf noktası atlanmış olabilir anlatan kişiyi bağlayan bir durum yok nasılsa.
    2. Dostum ben 14-15 farklı ülkeye gittim Rusya, Japonya dahil. Rusya'nın Türk vatandaşlarına vize uygulamadığını elbette biliyoruz. Rusya'nın neresine hangi şehrine gideceksin bilmiyorum. Vize şart demedim. Gürcistan üzerinden gidip gelmende bir sakınca yok zaten.
    3. Senin tecrüben sana, beni neden ilgilendirsin ki. Soru sorup konu açmışsın herkes gibi ben de fikrimi beyan ediyorum. Dikkate almazsın olur biter.
    4. Karşılıklı polemiğe girmem sana hayırlı yolculuklar.

Motosikleti
    @Yeknet telefondayim alinti yapmak zor direk olarak isminle cevap veriyorum, senin dediğini anladim kizdigim nokta cahilce lafiydi. Ben zaten arastiriyorum, soforler dahil Rusya'da uzun sure kalacak olanlar iste ogrenci olarak calismak icin gidenler ehliyetlerini Noterde tercume ettirmek zorundalar"mış" Turk ehliyeti ile verilen sure boyunca turistik gezilere izin veriliyor"mus" ha eger Rusca tercume isterlerse yaptiririm sorun olmaz. Ha bende salak degilim ki gerekli seyleri almadan gideyim, evet daha once yurt disina cikmadim, Gurcistan dahil, Rusya'da nelerle karsilasicam bilemiyorum istedigimde bu zaten, macera baba anlatabildim mi Dedigim gibi Ehliyette ruhsatta eger bir sikinti oluyosa gerekeni yaparim.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)