Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Commuter ile 10.000 Km Gezi. Siz en iyisi konuyu okuyun.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Motorun Rodajini bitirmek icin 4-5 ay kadar surem olucak. 6.000 km'ye gelince tahmin ediyorum yola cikilacak. Abi ne yaptin sen o motorlarin cani bitmis olabilir. Cbf 250 veya KLe 500 gibi motorlar zor yani yemez yani. Saglam olsun yeni olsun dusuncesiyle commuter fikrine kapildim. Ybr'yi eledim niye eledim bilmiyom.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    suzuki intruder m800
    Toplam kaç gün planlıyorsun?

Motosikleti
    60-70 gun arasi. Belarus dahil. Giriş çıkı ile 90 gunluk vizesiz seyahat izni veriyor Rusya. ayni sekilde Belarus.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Keşke ben de gelebilsem, kulağa çok güzel geliyor.

Motosikleti
    Alıntı GB79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keþke ben de gelebilsem, kulaða çok güzel geliyor.
    İsteyen buyursun bi aksilik olmadigi taktirde gidilir. Yani cok buyuk bi aksilik cikmazsa gazliyorum kuzeye

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Peki İlk çıkış nereden olacak izinler pasaport vs nasıl oluyor Tahmini ne kdar bütçe ayırdınız.
    Rusya ve belarus da sıkıntı yok sanırım bş arkadaşa bakıp çıkıcam gibi rahatca gezip geleceksiniz.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Motosikleti
    Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki Ýlk çýkýþ nereden olacak izinler pasaport vs nasýl oluyor Tahmini ne kdar bütçe ayýrdýnýz.
    Rusya ve belarus da sýkýntý yok sanýrým bþ arkadaþa bakýp çýkýcam gibi rahatca gezip geleceksiniz.
    cikis Kirklareli.
    Pasaport emniyet veriyor, tabi bi
    engeliniz yoksa. cok sukur temizim. butce konusu 3-5 ayarlarim biseyler.

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60-70 gun arasi. Belarus dahil. Giriş çıkı ile 90 gunluk vizesiz seyahat izni veriyor Rusya. ayni sekilde Belarus.
    bir an icin "acaba...ben de mi katilsam" dedim...

Motosikleti
    Alıntı TEKNECI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir an icin "acaba...ben de mi katilsam" dedim...
    Beklerim daha doğrusu bekleriz siz bilirsiniz hocam onur duyariz

Motosikleti
    haojue 135S
    Vergi borcum var çok fena salmazlar beni
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Motosikleti
    Vergi borcum var çok fena salmazlar beni
    Rusyadan borc alicam dersiniz
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750X
    Keşke o kadar iznim ve o kadar bütçem olsa

Motosikleti
    haojue 135S
    Valla 3 haftalık motor serüvenim var. İlerki yıllar belki bu kdar uzun olmaz ama TR turu istiyorum başta karadeniz turu.

Motosikleti
    Honda NC750X
    Ha bu arada ehliyet konusu ne olacak? Turing'ten uluslararası ehliyet mi alacaksınız?

Motosikleti
    Keþke o kadar iznim ve o kadar bütçem olsa
    Benim yas genc hesap vericek kimselerim yok o yuzden istedigim gibi her zaman gidebilirim. İleride bende zor giderim boyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

Ha bu arada ehliyet konusu ne olacak? Turing'ten uluslararasý ehliyet mi alacaksýnýz?
    yok hocam gerekmiyor Rusyada. Uluslararasi ehliyet ve trafik tescil veya triptik falan gerekli degil. ya Allah giriyon.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

Valla 3 haftalýk motor serüvenim var. Ýlerki yýllar belki bu kdar uzun olmaz ama TR turu istiyorum baþta karadeniz turu.
    kismet hocam insallah

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Öncelikle Bulgaristan'dan geçiş yapacaksanız transit vize almanız veya shengen vizesi şart. Öyle ben rusyaya gidiyom deyip geçemezsiniz. Motorunuza uluslararası sigorta vs de yaptırmanız lazım. Ehliyet de sıkıntı olur turing'den uluslarası ehliyet çıkartmalısınız. Tüm bunları geçtim 60-70 günlük bir seyahat için sağlam bir bütçe lazım. Neyle bu işe kalkışıyorsunuz anlamadım. Daha ortada motor bütçesi bile yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:21 ----------

bilgi olsun diye yazıyorum:
    1- Uluslarası ehliyet : 373TL (bunu alabilmek için normal ehliyetin de en az 1 yıllık olması şart)
    2- Gümrük geçiş karnesi : 40TL
    3- Uluslararası taşıt belgesi : 115TL
    4- Uluslararası trafik sigortası : 2 aylık 110€
    5- Transit vize ücreti : 60€ (hangi ülkelerden geçeceğinize bağlı olarak değişir. )
    oyunageldim bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Listeye beni ekle,büyük bir aksilik çıkmazsa beraber gazlayacaz,

Ağustos ayında balkan turu yapacaktım motorla, rodaj süresini ve yeni motor için para harcamak istemediğimden dolayı suzuki maruti ile yola çıkmaya karar verdim. Arabanın motoru 800cc 3 silindir 38 beygir. Toplam 3350 kilometre yaptım. Sofya'dan sonra ağlamaya başladım. İstikrarlı hızım 80-90 idi, yol bitmiyordu, sıcaklıktan bunalıma girdim, tek başıma olduğum için kendimle sesli sohbet etmeye başladım. Bu ara sofyanın girisinde, otobanda arabam bozuldu, bulgarca bilmeme rağmen dolandırıldım, bozuk arabayla zar zor sofyaya girdim. Orada serviste kısmen arabam tamir edildi, o vaziyette bosnaya ulaştım. Hiç bir yerde yedek parçası olmadığından dolayı arkadaşım istanbul'da yedek parçaları alıp uçakla bana zar zor ulaştırdı. Arabayı bir şekilde tamir ettik, bir baktık araba yağ yakmaya başladı. Ve yunanistan üzerinden dönmek için önümde 2000 kilometre vardı. Allah'tan maddi açidan bu macerayı karşılayabildim yani bütçem kısıtlı değildi yoksa şuanda nerede olurdum belli değil.

Şimdi senin yol planına dönersek. Yapacağın kilometre benimkinin üç aşağı beş yükarı 3 katı yani 10.000km.
    CBF 150 için oralarda hiçbir parçasını bulamazsın, o motor yeniyken bile yağ yakan bir motordur, devamlı 80-90 km/h ile o yol bitmez. Bütçen kısıtlı, tek başına o yola kesinlikle çıkılmaz.
    Bana sorarsan, illaki gideceğim diyorsan EN DÜŞÜK altında Suzuki Inazuma olacak(rodajı düzgün bir şekilde yapılmış), EN AZ 3 kişi üç motor olacaksınız, en az 2000 euro cebinde olacak ve en az 10.000 tl limitli bir kredi kartı cüzdanında hazır vaziyette duracak.
    Lafımı yanlış anlama ama bunun altı aptallıktır.
    abdulkadir bunu beğendi.

Motosikleti
    Rodaj'i sehir icinde yapacak kadar vaktim var. Ayrica butcem kisitli demedim ki nereden cikartiyonuz?

@Yelknet Sınırdan geçince Orada sigorta yapiliyor bilmeden konusma giden qbilerle birebir konustum uluslararasi bi cacik istemiyor. Butcem var birader calisiyoz heralde Param var merak etme. Ayrica bulgaristan'a giden yok ne sengeni ne anlatiyon ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:24 ----------

Şimdi birşeyleri eksik anlattım sanırım, Karadeniz uzerinden gidip Karadeniz uzerinden gelicem. Yani Bulgaristan Romanya vs. Geçmicem. Rusya'yq motoruyla giden bir suru insanla konustum; Basta Alp abi. Adami butun yaz takip ettim. Cbf 1000 ile 16.000 km dolaşmıştı. Uluslararası hiç birşey gerekmiyor, sınırdan geçince Oranın trafik sigortasını yaptırıyorsum demişti. ve harcadığı para 3.500-3.700 arasiydi kendi soyledi. Ayrica benimde o kadar param var daha fazlada eklerim sorun olmaz. Daha giden bir suru insanla konustum, ayrintili sordum yoksa bilip bilmeden yuru ya allah diye gitmiyoz heralde. Shengen'lik bi durum yok. Motosiklet konusuna gelirsek, Commuter istiyorum hem macera olsun hemde kalan parayı yol için cebimde dursun diye. Ben size sordum hangi motoru alayim sizde dediniz Cbf al O yuzden Cbf uzerinden gidiyor muhabbet. Yani Lutfen rica ediyorum, bilmeden konusmayalim.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj'i sehir icinde yapacak kadar vaktim var. Ayrica butcem kisitli demedim ki nereden cikartiyonuz?

@Yelknet Sınırdan geçince Orada sigorta yapiliyor bilmeden konusma giden qbilerle birebir konustum uluslararasi bi cacik istemiyor. Butcem var birader calisiyoz heralde Param var merak etme. Ayrica bulgaristan'a giden yok ne sengeni ne anlatiyon ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:24 ----------

Şimdi birşeyleri eksik anlattım sanırım, Karadeniz uzerinden gidip Karadeniz uzerinden gelicem. Yani Bulgaristan Romanya vs. Geçmicem. Rusya'yq motoruyla giden bir suru insanla konustum; Basta Alp abi. Adami butun yaz takip ettim. Cbf 1000 ile 16.000 km dolaşmıştı. Uluslararası hiç birşey gerekmiyor, sınırdan geçince Oranın trafik sigortasını yaptırıyorsum demişti. ve harcadığı para 3.500-3.700 arasiydi kendi soyledi. Ayrica benimde o kadar param var daha fazlada eklerim sorun olmaz. Daha giden bir suru insanla konustum, ayrintili sordum yoksa bilip bilmeden yuru ya allah diye gitmiyoz heralde. Shengen'lik bi durum yok. Motosiklet konusuna gelirsek, Commuter istiyorum hem macera olsun hemde kalan parayı yol için cebimde dursun diye. Ben size sordum hangi motoru alayim sizde dediniz Cbf al O yuzden Cbf uzerinden gidiyor muhabbet. Yani Lutfen rica ediyorum, bilmeden konusmayalim.
    Aa benden bahsediyorsun. Olur abi çok da güzel olur, ben de 150'lik bir motor aldım şimdi. CBF1000'i bir kenara bırakıp 150'likle gezmeyi deneyeceğim. Mutlaka tek git, özgürlüğünü kısıtlayacak bir tane bile adam olmasın. Her zaman bana sorabilirsin, yardımcı olurum. Bu arada Bajaj Boxer diye bir motor aldım, CBF150'nin yarı fiyatı. Geriye kalan 3 bin lirayla da gezersin valla. Uzun yolda işin özü olabildiğince yavaş gidip, daha çok şeyle karşılaşmak. Yoksa 1200 GS'li abiler de bol bol geziyorlar otelden otele, mutsuz suratlarıyla...
    fz6_fazer bunu beğendi.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)