Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbf 150 uzun yol nasihati..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    slm dün 2012 model cbf 150 sahibi oldum bayramdada uzun yol yapmak istiyorum memlekete gitmek 650 km gidebilirmiyim gidebilirsem nelere dikkat etmeliyim bilgilerinizi bekliyırym tşk saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Güzergahınızı belirtmemişsiniz fakat cbf küçük cc bir motor olduğundan 100 km'de bir cay molası vermenizi hayati riski azaltmak adına tavsiye ederim.
    32diş bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    cbf 150 ile uzun yol yapmanın tek sıkıntısı titreşim olmadığı için uzun yolda motor üstünde uyuyabilirsiniz. benim yaşadığım tek sıkıntı buydu
    EverHarD* ve ahmetttttt bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    tşk başka tavsiyesi olan varmı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    cbf 150 ile daha uzak gezenler var bence rahat gidersin yanına lastik patlarsa falan diye bi tüp varmış sıkınca lastik düzeliyomuş onlardan 1 tane al.
    yani bunun gibi hem motora hem kendine bişeyler al. motora bi bakım yap
    ahmetttttt ve namk bunu beğendiler.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Gerekli bakımını yap 1000 1500 km olduysa son değişimden yağını değiştir tüm vida civata kontrol et,
    Yanına lastik tamir kiti,
    Yağmurluk,
    Yedek buji,
    Pense vs,
    El feneri,

gibi ihtiyaç duyacagın şeyleri al.
    Polar yelek mesela,

1.5 lt yedek benzin her istimale karşı
    Belki abartı oldu ama akla gelen bunlar,

Motor yormaz ama sen yorulursun sınırlarını zorlama 15 dk da olsa 100 150 km de bir mola ver motorda sende dinlen sıkı giyin farketmeden belden boyundan soguk alırsan min. 1 hafta işkenceye magruz kalırsın.
    ahmetttttt ve namk bunu beğendiler.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Dün aldığınız, ilk motosikletinizse bayram trafiğinde böyle bir yolculuğa çıkmamanızı öneririm.
    muzoooo ve phradrel bunu beğendiler.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    ahmetttttt bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün aldığınız, ilk motosikletinizse bayram trafiğinde böyle bir yolculuğa çıkmamanızı öneririm.
    abicim ilk motosikletim değil cbf yi dün aldım saygılar
    zaferce bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    totonun altına minder koymakta fayda var
    ahmetttttt bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA cbf 150
    başka nelee dikkat etmeliyim

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    sabırlı olduktan ve sınırlarını bildikten sonra cbf 150 ile dünyanın öbür ucuna bile gidersin, ama bayram trafiği olunca işler değişir.

emin misin? intihar etmenin daha kolay, acısız yöntemleri var.

bayram trafiği, kalabalığın ötesinde çok büyük riskler barındırıyor;
    - hayatında uzun yola çıkmamış sürücüler,
    - freni çalışmayan, yolda yampiri yampiri giden, kabak lastikli nuh nebi zamanından kalmış araçlar,
    - "bah dövletimiz ne gözzel çalışiyir" mesajı vermek amacıyla koca yılı koyuverip bayram öncesinde kaldırım taşı boyamak, refüj aralarını süpürmek gibi önemli işlerle uğraşan karayolları ve belediyelerimiz

benim tavsiyem, bayram trafiğinden uzak durman olur.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Fosforlu yelek giy motorun arka kısmına çakar tarzı bir ışıklandırma yap.Kısaca görünürlüğünü arttır.Çünkü kamyonlar dahil tüm araçlar senden hızlı tehlike önünde değil arkanda olacak.
    ahmetttttt, zaferce ve namk bunu beğendiler.

leokaplann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim bayram trafiğini normal bir kalabalık diye düşünme bayramda çocuk sevinsin siye otomobilden tut kamyona tır a kadar sürsün diye küçük çocuklar direksiyona gecer. ileri kataraklı dedeler abuk sabuk milyonda bir olacak dediğin konbinler bayram trafiğinde olur. 10 yıllık trafik tecrübeme dayanarak konuşuyorum ( küçük çocukken kuzenim bana arabasını verirdi gezerdik orada burada, araba sürmeyi öğretirdi yaşım 14-15 anca vardı ) uzun lafın kısası bayram trafiği çok fazla risk teşkil eder. illaki çıkacam diyorsan..

-lastiklere patlamaz yapan köpükten sıkkır yada seni yolda bırakmıycak birşeyler bul ( hep araba kullandığım için motosiklet olaylarını pek bilmiyorum)

- fosforlu yelek + güvenlik ekipmanların tam olsun + stoplar için yedek ampul al yanına ne olur ne olmaz ( arabam varken yedek ampulde kesin vardı arabamda )

- bi arkadaşımda gördüm gaz sabitleyen bir şey almıştı elini dinlendiriyordu onun sayesinde ondan al : )

- taşına bilinen yanında olsa düzelte bileceğin yedek parçalar ( ahh ulan yanımda olsa iki dakikada yapardım diyeceğin tarzda ) örneğin buji yada kablosu tam olarak bilemiyorum : ))

-cbf 150 ler için yağ yakıyor diyorlar durumu tam olarak bilmiyorum şayet öyle birşey varsa 1 lt yada 0,5 lt yağ bulunsun yanında Motor yağsız kalırsa yada eksiltirse yolda kalmadan tamamlarsın ( arabamda her zaman yağ ve su bulundururdum )

- motorunu a dan z ye bir kontrol et gözüne batan şeyleri elden geçir : )) evin önünde gözüne batan yolda çok daha sıkıntılı olabilir

( bu başlık çok yararlı gibi duruyor )
    burakragaa ve ahmetttttt bunu beğendiler.

Syrah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendi yolculuğumdan bahsedecek olursam geçen sene 2 cbf Bodrum-İstanbul arası yaklaşık 800 küsür kmydi sanırım, ortalama 14 saat sürmüştük.Bu 14 saatte min. 4 saat yemek molası dinlenme molası vermişizdir, ortalama 90 km hızla geldik arkadaşların dediği gibi ortalama yarım saat 40 dk da bir kendimizi ve motoru dinlendirmek adına küçük molalar verdik, şansımızdan dolayı mı yoksa olması gerekiği için mi bilmiyorum ama en ufak bir sıkıntı yaşamadık seninde yaşamaman dileğiyle iyi yolculuklar. bu arada modeller 2011 ve 2013 tü.
    ahmetttttt bunu beğendi.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    ben geçen bayramda izmirden istanbula geleyim dedim. tövbe ettim. motosikletle gideceksem tatilin önünden kıçından izin alacaksın yolların normal olduğu bir zaman gideceksin. ya da anayollardan uzak duracaksın. benim naçizane tavsiyem budur.

yoksa cbf 150 ile rahat rahat gidersin.

Motosikleti
    hyperstrada
    otobüsleri sollarken dikkat et, rampaya denk gelirsen otobüs kadar hızlı gidemiyorsun, yolu kapatmış oluyorsun. O anda arkadan biri gelirse deliriyor. Aldırma yavaş yavaş otobüsün arkasına geç.

Acil bir durumda gaz açman gerekirse motor fırlamıyor, acil duruma yakalanmamaya bak.

orijinal lastikler varsa üstünde yağmurda çok dikkat et, buz pateni pistinde gibi oluyorsun.

Yağ eksiltiyor ama dert etme, benzinciler değiştiriyor 20 tl falandır.

rogget - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 esd,ybr250,dragstar650,kanuni tiger 250
    allah sabır versin :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)