Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Mutlaka Okuyun ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    heveslee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kazaya uğramış arkadaşlara geçmiş olsun.bir şeyi seviyorsan yapacaksın.hayata sevdiğin şeyi yapmıyorsan bir ot gibi olursun.(bu efsane adamın lafıdır)başına ne geleceğini bilemiyor değilmi insan.e ozaman demekki sokağa çıkıp yürüsen bile kafana taş düşüpte ölebilrsin(taksim de olan bir olay).sen korumanı yapabildiğinin en iyisini yap,motoru kendini koruyacak şekilde kullan ,bilen kişilerden kullanma tüyolarını öğren ,gerisini allaha havale et diyorum
    HIZLI YAŞA YAVAŞ ÖL !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ICMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Buraya öyle fotoğraflar koyarımki inanın herkesin
    motor hevesi kursağında kalır. Benide forumdan
    atarlar.
    Şu motora ya adam gibi önlemini alıp binmesini öğreneceğiz,
    yada kazalara açık kapı bırakıp kafayı,gözü patlatacağız.
    --MOTOSİKLETSİZ OLMUYOR YAV--

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    insan 55-60 km lik bir darbe ile travma sonucu ölebiliyor türkiyede kayıtlara geçen trafik kazalarının çoğunda ölümler beyin travması sonucu gerçekleşiyor emniyet kemeri takmayı dahi külfet olarak gören bir millet dizlik bel koruması koruyucu pantlon ve eldiven vb. koruyucu aparatlar kullanmayı ne zaman normal bir şeymiş olarak algılar bilinmez
    tek bir şey söyleyeceğim bo forumda buz hokeyinden hoşlanan varmıdır bilemem önemli birşey vardır "asla başını önüne eğme !!" bunun nedeni başa alacağın 45 km lik bir darbenin boyun omurlarına 2 tonluk bir basınç uygulamasıdır o yüzden sana body check atacak oyuncuya kurbanlık koyun gibi başın önünden gitmen epey tehlikeli bir harekettir.
    bir motor kullanıcısının taktığı full face kask sadece başı değil boyun omurlarınıda bundan çok daha şiddetli darbelere yani felc tehlikesine karşıda korumakta

Mr.Wish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    Koruyucu aparat ve aksesuarları olmadan motora binen insanlar için bence kendinizi yormayın... Uyarmaya filan da çalışmayın, nasıl olsa hepimizin bi şekilde motor çantası vardır. Yanınızda taşıyacağınız 50gr lık poşetten hidrofil pamuk (bildiğimiz pamuk) hediye ediniz. Bu ne işe yarar diye sorarlarsa da cevabınız hazır olsun. Bu şekilde binmeye devam edersen pamuğunun tıkanması yakındır. Buda benden olsun diyebilirsiniz Anlayacaksa anlayacaktır, yok anlama özürlü ise varsın pamuğuda bizden olsun....
    Uçurumları sevenlerin kanatları, rüzgarı sevenlerin ise motoru olmalıdır...

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Arkadaşlarım,dostlarım,bu konuda çokca topic açıldı,yazıldı-çizildi.Ama nato mermer nato kafa.Bir insanın kafatasının içinde BEYİN diye bir organ yoksa(!!!) kaskını takmaz;çünkü koruyacak birşey yok içinde.Sitede aylardır,yıllardır bas bas bağırıyoruz KASKINIZI TAKINNNN,MOTOR ALMADAN ÖNCE KORUMALARINIZI (en azından kaskınızı) ALIN diye.Sıfıra sıfır elde var sıfır.İnsan vücudundaki en önemli organın Beyin-Kafatası-Baş Bölgesi olmadığını bilmeyenimiz varmı?allah korusun bir kaza geçirdiğimizde kolumuz bacağımız kırılabillir ve zamanla eski haline döner!Ancak kafadan aldığımız bir darbe DÖNÜŞÜ OLMAYAN bir çok rahatsızlığı beraberinde getirir.Bunlar;geçici felçten kalıcı felce,geçici hafıza kaybından hafıza kaybına,vücudun bir bölümünü kullanamamaktan ÖLÜME kadar gidebilir.15 YTL'lik wiwi kaskımla yola çıkarken bile (1-2 km'lik yol da dahil olmak üzere) kaza yaparsam da kafamı çarparsam diye çok korkardım.İlk en ağır kazamı yaptım ve suratımın bir yarısını kurtardığı için (!!!) şükrediyorum.Hiç bir zaman kasksız motora binmedim ve binmem!Hayatım ne 15YTL'lik wiwi kask kadar ne de 500 YTL'lik Nolan kask kadar ucuz değil.Elimden gelen en iyi malzemeyi kullanmaya çalışıyorum.Çünkü;en ufak bir hatayı HAYATIMLA ÖDEYECEĞİMİ biliyorum.
    Ayrıca şu istatiksel bilgiyide paylaşmak istiyorum:
    Şehiriçinde Motosiklet kullanırken;
    ÇARPIŞMA,TRENE ÇARPMA,DURAN ARACA ÇARPMA,SABİT CİSME ÇARPMA,YAYAYA ÇARPMA,HAYVANA ÇARPMA,DEVRİLME,YOLDAN ÇIKMA ve ARAÇTAN DÜŞME sonucunda;
    Kazaya karışan araç sayısı : 6.686
    Sürücüsü-yolcusu ölen veya yayanın ölmesine sebep olan araç sayısı :92
    Sürücüsü-yolcusu ağır yaralanan veya yayanın yaralanmasına sebep olan araç sayısı :4.085
    Sürücüsü ölü veya yaralı olmayan araç sayısı : 2.509
    Ölen sürücü sayısı : 68
    Yaralanan sürücü sayısı :3.219
    'dür.
    Bunun yanısıra;
    18 yaşındaki 8839 sürücünün 17'si
    19 yaşındaki 16424 sürücünün 27'si
    20 yaşındaki 16035 sürücünün 15'i
    21 yaşındaki 13164 sürücünün 23'ü
    ...
    29 yaşındaki 30534 sürücünün 52'si
    35 yaşındaki 27129 sürücünün 58'i
    HAYATINI KAYBETMİŞTİR.

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı Mr.Wish adlı üyeden alıntı
    Koruyucu aparat ve aksesuarları olmadan motora binen insanlar için bence kendinizi yormayın... Uyarmaya filan da çalışmayın, nasıl olsa hepimizin bi şekilde motor çantası vardır. Yanınızda taşıyacağınız 50gr lık poşetten hidrofil pamuk (bildiğimiz pamuk) hediye ediniz. Bu ne işe yarar diye sorarlarsa da cevabınız hazır olsun. Bu şekilde binmeye devam edersen pamuğunun tıkanması yakındır. Buda benden olsun diyebilirsiniz Anlayacaksa anlayacaktır, yok anlama özürlü ise varsın pamuğuda bizden olsun....
    hocam, süper cvp....+1000000000000000

Korumalarımı seviyorum ve onlarsız gezmiyorum...50 mt bile gidecek olsam dizliklerimi ve eldivenlerimi bile takıyorum...
    Bu kadar teçhizat belki de sadece 1 kere gerekecek..ama o zaman tam ve eksiksiz olmalı işte herşey....

Kabul etmek lazım..motor kullanmak gerçekten farklı birşey...bizim gibiler için konuşuyorum...ben kendi adıma bir ulaşım aracı olarak diil de, bir keyif ve ayrıcalık, biraz da hani böyle dövme yaptırırsınız ya, farklılık yaratmak adına biniyorum...Kabul...Tehlikeli ve risk olarak otomobil kullanmaktan daha fazla potansiyeli var...

Ama başından beri hiç bir zaman düşücem, kaza yapıcam diye binmedim motora...ama bu tabii ki mükemmel sürüş adamı olduğumu ya da olacağımı garanti etmiyor...

Bilemiyorum ama 3 aydır ehliyetsiz dolaşmama rağmen bir kere bile çevirmede durdurulmadım...hatta yunuslarla selamlaşacak kadar ilerlettim muhabbeti...çok da üstüme gelirlerse söylücem zaten Temmuz 8' i bekliyorum, napiim öleyim mi beklemekten diye...

Ama buradaki en büyük etken belki de bu kadar nizami gezmek...bıraktım abi ben o apaçi ve komançi arkadaşları kendi haline...ne yaparlarsa yapsınlar...30 defa trafikte söyledim belki, dostça uyarı yapmak adına ama, trene bakar gibi baktılar sadece...Ne diim..

Saygılar, selamlar....kazasız, belasız keyifli ve güvenli sürüşler hepimize....
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

PhantomsPhorever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun ZS200GY-A
    2000 YTL'lik motor kullanıyorum, 500 YTL'lik kask takıyorum.
    Alabileceğim en ucuz motoru, alabileceğim en pahalı kaskı aldım.
    Kask motosiklet, uçak, helikopter kullananların hayatını kurtarır.
    Kask takmamayı savunan arkadaşlar : Lütfen motosikletinizin üzerinde gebererek bizleri de üzmeyin, gidin başka türlü ölün

resssan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway superlight 150
    Aha da size öneri - yolda kask takmadan motosiklet süren birini görürseniz en yakın trafik polisine şikayet edin olur da ceza meza yerse, belki akıllanır, başka türlü zor gibime geliyor maalesef ....
    Keeway Superlight 150 :cherry:
    34 ED 0798 (namı-diğer "vın vın")

crazy_devil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Sanırım Denizli'deki uygulamadan haberiniz vardır.Kask takmayan motosiklet kullanıcılarına (ister 50cc lik ister 1100 cc lik motor kullansın) 49 küsur YTL ceza yazıldığını biliyorsunuz sanırım.Bu uygulamanın her şehirde yapılmadığını duydum ve aldığım cevap da Denizli'nin pilot bölge olduğu cevabıydı.Umarım en kısa zamanda bu uygulama tüm Türkiye genelinde uygulanmaya başlar.Ayrıca artçınız varsa onun da kaskı olması gerekiyor.Yoksa cezadan kaçma olasılığınız %51 gibi.Ama benim anlamadığım olay:Ya kardeşim devlet sana o cezayı HAYATINI RİSKE ATTIĞIN için yazıyor.Belki akıllanırsın da kask takarsın diye.Gelin görün ki adamlar ceza yazılmaya başlandıktan sonra kask takmaya başladılar.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ÖLÜM GELİYORUM DEMEZ GELİR ARKADAŞLAR... nerede ne yapacağını yada ne yapması gerektiğini bilmeyene kimse yardımcı olamaz. inatla öğrenmemek isteyeninde senaryosu bellidir..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler