Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

27 Eylül direksiyon sınavındaki haksızlık

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Merhaba,

Dün (27 Eylül) motorsiklet sınavına girdim. Önce okuldaki pisti sorunsuz şekilde tamamladım. Stop, düşme, ayağı yere koyma vs. hiçbir hata yapmadım, herhangi bir bölümü tekrar etmedim. Yoğun yağış olmasına rağmen trafiğe de çıkardılar. Önümde eğitmenim arkamda gözetmen aracı turu attık. Yine aynı şekilde sorunsuz olarak tamamladım. Sinyalleri düzgün şekilde verdim. Yolda da ışıklar haricinde durmadan, stop ettirmeden kullandım. Okula döndüğümüzde gözetmen de iyi kullandığımı belirtti ve tamamdır geçmiş olsun dedi. Geçtiğimden o kadar emindim ki akşam kursu aramadım bile. Bugün belgeleri almak üzere kursa gittiğimde kurs görevlisi sınavdan kaldığımı söyledi. Kalış sebebim, aldığım not vs. elinde bir bilgi olmadığını, itiraz edemeyeceğimizi ve de sadece milli eğitimden kendisine sonucun iletildiğini söyledi. 18-19 ekimde kalan öğrenciler için açılacak sınava girmek zorundaymışım.

Şuan aklıma gelen tek mantıklı senaryo ise gözetmenlerin tekrar sınav açtırıp ücret alması amacıyla belirli sayıda öğrenciyi bilerek bıraktığı. Acaba başına buna benzer bir şey gelen var mı ? Veya yapabileceğim bir şey biliyor musunuz ?

İyi Akşamlar
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Benim de bugün dü normal de ama bayram snrasına ertelendi,

Gerekçede sınav başı 200 lira mı ne alıyrmuş gün olarak yani, ihtimal var. kpss için ertelediler dedi ama başka yerde sınav yapmışlar.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    şubat ve martta ileri ve güvenli sürüş eğitimi aldım 2 tane. sürücü kursundanda 3 eğitim ve parkuru ögrendım. 3 sınava girdim 1. platformun sonundan düştüğüm için 2.sinde ise yavaş gittiğim için kalmıştım. yani sınavlar bir saçmalık geçmiş olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Ben ehliyet sınavına girdiğimde yolda 2 parmak kum vardı. Motor rahat kullanmama rağmen düşmemek için çok çaba harcadım, 8 yapmam gerekirken, kayıp düşmemek için direk döndüm sadece, kimse bir şey demedi geçtim. Elemanın biri gitti geldi duran arabaya yan kapıdan son gaz girdi. Kafası yarıldı. Arabanın kapısı pert ve eleman direksiyondan geçirdiler. Neymiş kazayı turu tamamladıktan sonra yapmış. Yani bu sınavlarda her şey olabilir.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    ehliyet sınavına kendi motorumla gittim kenara park edip sınav aracına bindim. kaskı bile çıkartmadan kendi motoruma bindim. dikkat et polislere diyip geçirdiler :D

bakın size bir kötü örnek

flush royale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Yzf R125 Anodized Red
    Alıntı Amphion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

Dün (27 Eylül) motorsiklet sınavına girdim. Önce okuldaki pisti sorunsuz şekilde tamamladım. Stop, düşme, ayağı yere koyma vs. hiçbir hata yapmadım, herhangi bir bölümü tekrar etmedim. Yoğun yağış olmasına rağmen trafiğe de çıkardılar. Önümde eğitmenim arkamda gözetmen aracı turu attık. Yine aynı şekilde sorunsuz olarak tamamladım. Sinyalleri düzgün şekilde verdim. Yolda da ışıklar haricinde durmadan, stop ettirmeden kullandım. Okula döndüğümüzde gözetmen de iyi kullandığımı belirtti ve tamamdır geçmiş olsun dedi. Geçtiğimden o kadar emindim ki akşam kursu aramadım bile. Bugün belgeleri almak üzere kursa gittiğimde kurs görevlisi sınavdan kaldığımı söyledi. Kalış sebebim, aldığım not vs. elinde bir bilgi olmadığını, itiraz edemeyeceğimizi ve de sadece milli eğitimden kendisine sonucun iletildiğini söyledi. 18-19 ekimde kalan öğrenciler için açılacak sınava girmek zorundaymışım.

Şuan aklıma gelen tek mantıklı senaryo ise gözetmenlerin tekrar sınav açtırıp ücret alması amacıyla belirli sayıda öğrenciyi bilerek bıraktığı. Acaba başına buna benzer bir şey gelen var mı ? Veya yapabileceğim bir şey biliyor musunuz ?

İyi Akşamlar
    Ben de 14 Eylül'de girmiştim direksiyon sınavına. Aynı burada yazdıklarınız gibi hiçbir şekilde hata yapmayan bir arkadaşı bıraktılar. Çocuk için bayağı üzülmüştüm. Maalesef böyle şeyler olabiliyor. İnsanların haklarını gasp etmek artık sıradan bir olay olmuş. Neyse geçmiş olsun arkadaşım, umarım 2.seferde böyle bir olayla karşılaşmassın.
    Kakono hakiri sokomoyu tokaji.

Ben de dun sinava girecektim sozde ama kurstan bayram sonrasina ertelendigi soylendi. Hakkimizda hayirlisi diyelim.

Sizin icin de uzuldum. Bidahaki sinava insallah.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Heyettekinin keyfine kalmış, bazen kendine çok güvenen gençleri hiç hata yapmasa dahi bırakabiliyorlar. Bayanlara ise bariz torpil geçiliyor.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı Amphion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,

İyi Akşamlar
    Değerli arkadaşım,genelde kursiyerler anlatıklarında kendilerinde hiç bir suç bulmazlar veya hatalarını görmezler,bu insan piskolojisinde olan bir durum,biz bir çok sınavda aday kaza durumuna kadar gelip komisyon görevlileri müdahale etti diye kavga edenleri gördük,adayın kendine göre hiç bir suçu yok tek suçlu kazaya meydan vermemek için pedallara müdahale eden komisyon,
    Genelde a2 sınavlarını motora hakim olan öğretmenlere verirler ama bazende hiç motorla ilgisi olmayan kişilerde sınav yapabilir ama burada sizin eğitmenizin de komisyonla birlikte araçta olması gerekirdi,size yolu başka bir görevli gösterebilirdi,çünkü eğitmen araçta olması zorunluluk büyük ihtimalle komisyon ile usta öğretici arasındaki gerginlikten başarız oldunuz,ayrıca neden kaldığınız sonuç kağıdında yazar ve bu kağıdı ilçe milli eğitimler sürücü kurslarına göndermek zorundadırlar bu kağıdı kursunuzdan isteyiniz,
    Ayrıca bir hafta götçrev alan komisyon bir dahaki sınava görev alamaz,sistem buna müsade etmez.
    hakan_biolog ve leokaplann bunu beğendiler.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bir akrabamın başından geçeni anlatayım; ehliyet sınavına gidiyor otomobiliyle, sınavda yanında oturan gözetmen(!)in, "bravo XXXX bey, gayet güzel sürüyorsunuz, bir dahaki sefere tedarikli gelirseniz kesin geçersiniz" demesinin ardından olay akrabanın arabayı durdurup güzel bir hass....r çekmesi ve inmekte olan adamı arabadan dışarı götünden itmesiyle son buluyor.

Uzun lafın kısası burası Türkiye, her şey olur.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Bu tip sınavlarda direksiyon hocanızdan sizi kameraya almasını istemek her açıdan avantaj olur. Şikayet edecekseniz de delil olarak kullanılıyor.Ayrıca sizi takip eden araçta iki komisyon,öğreticiniz olmalıydı..

SCelen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Bende herşeyi yaptım ama trafiğe çıkacağımız sırada evrakları imzalamak için motordan inip, tekrar bindiğimde yan ayağı kapamayı unutarak kalkış yaptım 10m gittikten sonra arkamdan korna çaldılar sağa çekip ayaklığı kapatıp devam ettim 20dakka sürüp turu bitirdim. Acaba bırakırlarmı ya bunun için :( Bugün öğrenicem sonucu ama içim içimi yiyor.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Eğer yaptığınız hatanın hata olduğunu bilmiyorsanız, hata yapmadım diyebilirsiniz. Sık sık karşılaştığımız olaylar bunlar. Kırmızıya yakalanmamak için kavşaktan hızlı geçen kişiye ceza yazıldığında haksızlığa uğradığını iddia edecektir.Burada sayfalarca insanlar şerit değiştirip milleti geçmenin suç olmadığını, asıl bir şeride takılıp gitmenin saçmalık olduğunu savundular. Hala da öyle düşünüyorlar. Aynı şekilde, sınavda "Dur" işaretinde durmadığını ancak yavaşlayarak sağını solunu kontrol ederek geçtiği için sınavı geçemediğini anlatan bir arkadaşa, baya bir destek gelmişti En son, mahkemeye ver deniyordu! Medeni memleketlerde herkes geri zekalı bir tek biz akıllıyız, her daim acelemiz var ve aracımız olduğu için olmayan insanlardan üstünüz, öncelikliyiz.
    Herkes kendi bilgisi doğrultusunda acayip haklı ama memleketteki trafik durumu ortada. Herkes haklıysa neden oluyor abicim bu kadar kaza?
    Tabi bu arada, arkadaşı bırakanlar iyi iş yapmışlar süründürsünler falan demiyorum; ehliyet sınav sistemi, müfettişler, kurslar ve bu zincirin her bir halkası bu durumdan sorumludur.
    mehmetenis bunu beğendi.

benim sınavım da bayram sonrasına ertelendi. sürücü kursu ile yaptığım eğitimler esnasında kurs eğitmeni şöyle birşey söyledi. kurs eğitmeninin yalancısıyım.

"direksiyon sınavı için geldikleri gün başına para alıyorlar.her seferinde ortalama 2-3 kişiyi bırakıyorlar ki haftaya bir daha gelip gün başına para alsınlar."

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Arkadaşa geçmiş olsun. Umarım hakkini alir.
    Bende dün sinava girdim. Sonuc başarılı.
    Szce bu hafta ehliyeti mi yetistirebilirmiyim. Bayramda rahat rahat gezerdim.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu güne kadar hiç bu şekilde şikayet duymadım .. Eğer yaptığın hatanın farkında değilsen hata yapmadığını iddaa etmen normal .. önde eğitmenim demişsin o bile bile ters yöne girmiş olabilir ..dönülmez levhasını ihlal etmiş olabilir ..hızını limit üstüne çıkartmış olabilir ..sen eğitmen döndü sorun yok diye düşünmüş olabiirsin ..oysa orda eğitmenin önde olması tamamen yanıltıcı unsurdur sen işaret ve işaretçilere uymak zorundasın .. bir daha düşün çıktığın yolu hatırlıyorsan bir daha git bakalım sen her işarete uymuşmusun .
    mehmetenis, Sinan Er ve lawyer_16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim sýnavým da bayram sonrasýna ertelendi. sürücü kursu ile yaptýðým eðitimler esnasýnda kurs eðitmeni þöyle birþey söyledi. kurs eðitmeninin yalancýsýyým.

"direksiyon sýnavý için geldikleri gün baþýna para alýyorlar.her seferinde ortalama 2-3 kiþiyi býrakýyorlar ki haftaya bir daha gelip gün baþýna para alsýnlar."
    Merhaba

Hayir, sınava giren komisyon gecememeniz halinde degisir.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba

Hayir, sınava giren komisyon gecememeniz halinde degisir.
    Nasıl bu kadar emin konuşuyorsun,ben senelerdir direksiyon sınavı yaparım e,b,a2 hiç dedğin gibi bir durumla karşılaşmadım,komisyonlar ilçe milli eğitimde kurayla belirlenir.artı a2 sınavı için mümkün oldukça bilen komisyonları vermeye çalışırlar,yani aday kaldı diye diğer 13 adayı sırf o aday kaldı diye değiştirirler.
    Bu da güzelmiş o zaman herkes sınava kendi komisyonuyla gelsin sorun biter.
    Bir yorum yaparken bilginin kaynağını bir yere dayandırman lazım oturduğun yerden kafadan atıp tutamazsın klavye kahramanlığı yapmayalım.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasýl bu kadar emin konuþuyorsun,ben senelerdir direksiyon sýnavý yaparým e,b,a2 hiç dedðin gibi bir durumla karþýlaþmadým,komisyonlar ilçe milli eðitimde kurayla belirlenir.artý a2 sýnavý için mümkün oldukça bilen komisyonlarý vermeye çalýþýrlar,yani aday kaldý diye diðer 13 adayý sýrf o aday kaldý diye deðiþtirirler.
    Bu da güzelmiþ o zaman herkes sýnava kendi komisyonuyla gelsin sorun biter.
    Bir yorum yaparken bilginin kaynaðýný bir yere dayandýrman lazým oturduðun yerden kafadan atýp tutamazsýn klavye kahramanlýðý yapmayalým.
    Ek olarak surucu kursu ile bu konuda çok tartismisligim var..

Merhaba seviyeli uyedas
    Yukaridaki yorumları okuyalim,ben harici bu yorumda bulunan eğitmen bir uyede var.. Klavye kahramanligi yapmıyorum,zira yeterince kahraman söz konusu, bana böyle saygısızca bir yorum yazinca başınız goge dediyse ne mutlu .. Kalbimi kırmaya hakkınız yok..

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim sınavım da bayram sonrasına ertelendi. sürücü kursu ile yaptığım eğitimler esnasında kurs eğitmeni şöyle birşey söyledi. kurs eğitmeninin yalancısıyım.

"direksiyon sınavı için geldikleri gün başına para alıyorlar.her seferinde ortalama 2-3 kişiyi bırakıyorlar ki haftaya bir daha gelip gün başına para alsınlar."

Bu söyleyen direksiyon hocasının ... Sınavlarla ilgili Hiç bir bilgisi olmadığını açık ve net söyleyebilirim.Hoca olabilir ama maalesef bilgi yoksunu.
    Komisyonlar her geldiklerinde 180-200 tl arası ücret alırlar ama o komisyonun size geleceği veya haftaya görev alabileceği bile çok düşük ihtimal.Çünkü atamaları sistem belirler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)