Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CB500F

Motovento
    REKLAM ALANI
    SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Arkadaşlar bugün motoru 16bin km bakımı için servise götürdüm. O arada mağazaya çıktım bi kaç motora baktım. CB500F hoşuma gitti.

nc750s i beğenmedim x olanıda büyük gibi duruyo ama pegler seleye çok yakın bacaklarım rahatsız oldu gibi.
    cbr250 zaten pinokya bisiklet gibi.
    crfye bindimde tahterevaliye binmiş gibi hissettim incecik selesi vardı.
    bi cb500f ilgimi çekti. ilk defa bi motoru bu kadar beğendim. bende anlamadım. eve geldiğimden beri aklımda. tek far üçgen, arkada göğsü baya geniş bi depo var. o deponun göğüsleri çok asi duruyo. mt07yi de canlı görmüştüm hatta yan yana parketmiştik ama bu kadar sevmemiştim. kafam karıştı valla.

cb500f ile ilgili bilgisi veya fikri olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hornet 650
    İlk geldiğinde. Fuara heyecanla bakmaya gittiğimde fiyatını görünce adeta yıkılmıştım.

15.000 küsürlü fiyatı olsaydı şimdi bir tane almıştım ama bu fiyatla işi zor.

Direk olarak 600 lüğe geçicem gibi görünüyor. Hem Cb 650f ile aralarında 3bin tl gibi bir fark varken bunu tercih etmem.

Yada xj6 ya bakardım.

Bu arada 2. el bi ducati monster' a da kesinlikle hayır demezdim
    SULH bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk geldiğinde. Fuara heyecanla bakmaya gittiğimde fiyatını görünce adeta yıkılmıştım.

15.000 küsürlü fiyatı olsaydı şimdi bir tane almıştım ama bu fiyatla işi zor.

Direk olarak 600 lüğe geçicem gibi görünüyor. Hem Cb 650f ile aralarında 3bin tl gibi bir fark varken bunu tercih etmem.

Yada xj6 ya bakardım.

Bu arada 2. el bi ducati monster' a da kesinlikle hayır demezdim
    ducatinin masrafı beni aşar hocam.
    cb 650f ise 4 silindir olduğu için şehiriçi işe git gel motoru değil gibi geliyo.
    bide istanbul trafiğinde hergün 1 saat zaman geçirmekte var madalyonun diğer tarafında
    şuan anahtar teslim 21bin lira bu motor. ilk çıktığında 19bin ile çıktı galiba.
    fuara yeni modeller gelmezse yapcak bişey yok hocam piyasa bu istesekte istemesekte

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Güzel motor
    forumdan arkadaşımızda var. Rahatlık konusunda keyfine diyecek yok
    benzin olarak da 4-5 arası yakıyor
    SULH bunu beğendi.

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zevkler tartışılmaz. Öncelikle bunu belirteyim paranın önemi yok teknik özellikler problem değil diyorsanız elbetteki kötü motor değil. Ancak şu klasmandaki rakiplerine bakarsak bu motor onların arasında bitik durumda. Bu yanlış anlaşılmasın bu klasmandaki rakiplerine bakmadan kendi motorun özelliklerine bakmadan 21000 lira isteyip ben hondayım ne satsam alırlar kafasında iş yaparsan bu motor elinde patlar. Piyasa bu demişsiniz ama piyasa bu değil bu motorun ederi 15-16bin bandıdır. Mt 07 teknik özellikleriyle bu motoru zaten eziyor. Ayrıntılara bakarsak arka maşaya bakıyosun bildiğin profil demiri egzoz desen kolum gibi nikelajı boru hangi yıldayızda bunu yapıp 21000 fiyat çekip insanlara satmaya çalışıyosun bunun adı adam kazıklamaktır. Ekonomik olsun diye yapılan bir motor olduğu için böyle yapılmış doğrudur o zaman bunun fiyatını max 17000 yapacaksın. Rakibine baktığında bu detaylara nasıl özenildiğini görürsünüz. Arka lastiğin 180lik olması bile görüntü açısından motora hava katıyor üzerindeki lastikler michelin pilot road3 ve fiyata bakıyorsunuz bu motordan daha ucuz! Hondayı ve motorlarını kötülemiyorum ancak fiyat politikası saçma umarım yamaha çift silindir 250cc motorunu getirirde bu sınıftaki egemenliğide son bulur hondanın.
    SULH bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zevkler tartışılmaz. Öncelikle bunu belirteyim paranın önemi yok teknik özellikler problem değil diyorsanız elbetteki kötü motor değil. Ancak şu klasmandaki rakiplerine bakarsak bu motor onların arasında bitik durumda. Bu yanlış anlaşılmasın bu klasmandaki rakiplerine bakmadan kendi motorun özelliklerine bakmadan 21000 lira isteyip ben hondayım ne satsam alırlar kafasında iş yaparsan bu motor elinde patlar. Piyasa bu demişsiniz ama piyasa bu değil bu motorun ederi 15-16bin bandıdır. Mt 07 teknik özellikleriyle bu motoru zaten eziyor. Ayrıntılara bakarsak arka maşaya bakıyosun bildiğin profil demiri egzoz desen kolum gibi nikelajı boru hangi yıldayızda bunu yapıp 21000 fiyat çekip insanlara satmaya çalışıyosun bunun adı adam kazıklamaktır. Ekonomik olsun diye yapılan bir motor olduğu için böyle yapılmış doğrudur o zaman bunun fiyatını max 17000 yapacaksın. Rakibine baktığında bu detaylara nasıl özenildiğini görürsünüz. Arka lastiğin 180lik olması bile görüntü açısından motora hava katıyor üzerindeki lastikler michelin pilot road3 ve fiyata bakıyorsunuz bu motordan daha ucuz! Hondayı ve motorlarını kötülemiyorum ancak fiyat politikası saçma umarım yamaha çift silindir 250cc motorunu getirirde bu sınıftaki egemenliğide son bulur hondanın.
    arka lastik benimde hoşuma gidiyo. mt07 ile yan yana park etmiştik motorları. arka lastiği geçtim, adamın ön lastiği cbfnin arka lastiğinden kalın. o derece kıyaslanamaz sınıf farkı var :D

bu forum yapacak beni mt07 li ama cb500fi görünce heyecanlandım fakat mt07de sadece güzel motor dedim.
    bu arada motorun ederi 15-16bin demişsiniz ama o fiyata 250cc üstü motor yok. mt07 güzel fakat mt09 u geri çağardılar. belki ilerde de mt07de de problem olabilir. barkın abinin dediği gibi yamaha denemeyi sever ama alıcı üstünde dener.
    zaten ben fuardan önce almayacağım için ak koyun kara koyun belli olur.

bu arada hatırlatayım,cb500f ile aralarında 700lira fark var. mt07 daha pahalı.

Motosikleti
    2018 Honda CB 500 FA
    Merhaba arkadaşlar,
    Honda bayisinde incelediğim motorlar arasında bana en çok hitap eden model buydu. Oturuş pozisyonu iyi, koltuk rahat, debriyaj yumuşak, şekli gözüme hoş geldi. Ara sıra vitesli motorları günübirlik kullanmış olsam da uzun zamandır 125 ve 250cc scooter kullandım. 2-3 yıl 500cc motor sürüp beğenirsem/vitesliyi becerebilirsem büyük hacimli touring makinelere geçmeyi düşünüyorum. Genelde İstanbul civarı kırsal alanda ve yılda 1-2 kere uzun yol yapmayı planlıyorum. Mecbur kalmadıkça şehir içi pek kullanmamaya çalışıyorum. İşimi ne kadar görür? Bu motoru kullanan/kullanmış olan arkadaşlar görüşlerini belirtirlerse memnun olurum. Teşekkürler!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)