Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

motora benzin katkısı katan varmı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    motora benzin katkısı konulur diye duydum ama bazı arkadaşlar koyarsan motoru eve elinde götürsün diyolar sizce.....
    konulur mu?
    konulmazmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 151rs
    koyulur ucak benzını uc damla gecmemek kosulu ıle 50km sonra rektefeye gır men lazım ama yok sa yatak sarar

Alıntı exelans adlı üyeden alıntı
    koyulur ucak benzını uc damla gecmemek kosulu ıle 50km sonra rektefeye gır men lazım ama yok sa yatak sarar
    Güzel tavsiyee

Ben de eskiden JP-8 jet yakıtı koyardım.Şimdilerde sıvı hidrojene başladım...

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    ben saf bor kullanıyorum ama henüz randıman alamadım
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

valla bu tür bişey anki daha öncede sorulmuştu hatırladığım kadarıyla benzin katkısını tavsiye etmiyorlar ama yağ katkılarını işe yarıyabileceğini söylüyorlar genede eski konuları bir araştır deirm ben
    Kask tak!

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    Depoya işe güseL kardeşim,bi daha böyLe enteLLektüeL soruLar sormaya Töbe edersin
    Born To Be wild,Live to Ride...

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    Alıntı JaNTi adlı üyeden alıntı
    Depoya işe güseL kardeşim,bi daha böyLe enteLLektüeL soruLar sormaya Töbe edersin
    doğru söylemişsin
    yağa bişiler karıştırıyorlar diye duymuştum bilen varmı acep

serkoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125
    utanmasanız depoyo ispirta koyacanız
    YALNIZCA ADALET...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı exelans adlı üyeden alıntı
    yararı olsa bile 3 damlanın ne yararı olcak. zararı da olmaz yararı da içinde kaybolur gider

benzin katkısı koymak yerine yağı değiştirin mesela. parçalar daha az aşınıyor ve motor daha rahat çalışıyor.
    madem motoruna zarar vereceksin motorin koy da can çekişmesin
    kuvan bunu beğendi.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    hehe yorumlar süper walla okurken yattım yerlere ama istanbuldaki parası olan çocukara sıvı nitro satıyolar diye bi duyum aldım

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı okaysen adlı üyeden alıntı
    hehe yorumlar süper walla okurken yattım yerlere ama istanbuldaki parası olan çocukara sıvı nitro satıyolar diye bi duyum aldım
    zaten nitro sıvı halde satılır yani tüplerde satılıyor. araba için olanını sormuştum 1000 dolardı. 10 sn de bitiyordu
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

valla mazot espirisine çok güldüm bu nerden aklına geldi benzine katkı koymak al benzinini paşa paşa sür
    Kask tak!

Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    abi peugeot stara çakcan nitro nolur ki

abi peugeot stara çakcan nitro nolur ki

chkaralama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun zs 150-19
    katkı olayını bende duydum kullananda çok şaşırmaya gerek yok çünkü çoğu benzin istasyonunda satılıyor üzerindede 50 litreye 1 kapakmı ne yazıyordu. motorun daha iyi çalışmasını v.s. tam hatırlamadığım pek çok işe yaradığını filan yazıyordu.bazı arkadaşlar çokgüzel diyolar ama benim pek bi bilgim yok.ama katkı olayı var şişesini 3-5 milyona veriyolar.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Motosiklerde kavrama, dişli sistemi ve motor aynı yağı kullandığı için katkılı yağlar şanzıman ve kavramanızda problemlere yol açabilir.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bence motora zarar verecek katkı maddeleri deilde shell in 100 oktanlı yakıtını kullanın.. oktan yüksek olduğu için yanma odasındaki patlamalar daha iyi gerçekleşerek tam performansı almanızı sağlayacaktır.. ama motorunzn sıkıştırma oranı yeterli deilse denemeyin.. sonuçta her motorun en sağlıklı çalışma devri wardır.. ve bunuda fabrika belirliyo..

ek olarak performans için motor yağı olarak bazı özel yağları kullanabilirsin..
    CBR 600F Honda,

Thai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Deli gibi seviyo. Ne de olsa deli ziya
    Eğer yakıt ve motorun çalışma prensipleri, kullandığınız motourun silindir kapağı özellikleri, karbüratör veya enjeksiyon sistemi, vb... teknik konularda bilgili değilseniz, sadece motosikletin üreticisinin tavsiye ettiği oktanlı yakıtı kullanın.
    Yüksek oktanlı yakıtlar ve yakıt katkıları her zaman sizin için en iyisi olmayabilir.

Human Riders Wanted.!

Alıntı PcKopatGhostRider adlı üyeden alıntı
    shell in 100 oktanlı yakıtını kullanın.
    Abi 5 oktan için seni mi kıracam , gider ondan alırım , ama gerçekten faydası olur mu??

Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı
    ben saf bor kullanıyorum ama henüz randıman alamadım
    Tabi randıman alamazsın , BOR , yakıt değil ki..

Hakan02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Ya arkadaşlar inanmayacaksınız ama Adıyaman'dan Şanlıurfa'ya gidiyordum. Nasıl olduysa dalgınlığıma gelmiş benzin almayı unutmuşum ve motor küt diye duruverdi.Tarlada çalışan bi amca üç kilometre illerde bir benzin istasyonunun olduğunu söyledi. Bende ufak ufak yol aldım. Bi baktım Şanlıurfa tarafından bi motosiklet geliyor, dedim olm hakan yine yırttın. Derken motosikletli geldi yanımda durdu birde baktım peugeot morka bi mobilet. Motor nasıl çalışıyor inanamazsınız nerdeyse patlayacak 16 yaşların da bi genç
    - hayırdır dedi !
    - ya benzinim bitti biraz çekelimde benzin istasyonuna kavuşayım.
    - valla benim motosikletteki benzin sana yaramaz dedi bu benzin değil karışım dedi !
    - Nasıl yani
    - basbayağı yani kardeş bir litre benzin iki litre mazot vardedi
    - ya nasıl olur dedim
    - sen boşver kitle bu motorunu gidip sana benzin getirelim.
    evet arkadaşlar bindim arkadaşın arkasına yalla doğru benzinciye. Nasıl gidiyor inanmayacaksınız nerdeyse silindir patlayacak.Neyse gittik benzin istasyonuna aldık biraz benzin.Tabi arkadaşada aldık biraz benzin düştük yollara.{ hatta inanmadım benzin hortumunu çektim yere simsiyah motorin aktı ya } pompa görevlisi gülerek bu dizel motor dedi. neyse Allah razı olsun kardeşimden beni tekrar motorumun yanına getirdide Allahtan yolumuza devam ettik.
    NOT: Bu bir hayal ürünü değil gerçektir !
    A ROSE İS FOR A DAY BUT MY. LOVE TO YOU İS FOREVER!

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    Alıntı PcKopatGhostRider adlı üyeden alıntı
    bence motora zarar verecek katkı maddeleri deilde shell in 100 oktanlı yakıtını kullanın.. oktan yüksek olduğu için yanma odasındaki patlamalar daha iyi gerçekleşerek tam performansı almanızı sağlayacaktır.. ama motorunzn sıkıştırma oranı yeterli deilse denemeyin.. sonuçta her motorun en sağlıklı çalışma devri wardır.. ve bunuda fabrika belirliyo..

ek olarak performans için motor yağı olarak bazı özel yağları kullanabilirsin..
    yüzyüze bakıyoruz insan söylemez mi bildiklerini

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler