Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motora benzin katkısı katan varmı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam araba olsa neyse temizleyici katarsın ama motorun karbüratörüne gerek yok zaten motoru bakıma götürünce usta temizliyor karbüratörü demi
    tıkanırsa da götürür temizlettirirsin karbüratörü
    uzun yola gitmeden önce de bakımını yaptırırsın

bence gerekszi bu karbüratör temizleyici hocam
    Gerekli bence Adanalı, yakıtımız hala gerekli standartlarda değil, ben yakıtıma güvenmiyorum o yüzden de en markalı neyse bir temizleyici kullanacağım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hocam şimdi temizleyici 5 lira ise her yakıta katsan bundan bi dünya para ki daha pahalı olur

onun yerine ayda bir karbüratörün yakıt haznesini sök temizle tak veya ustaya 10 lira ver temizlesin öyle daha iyi olmaz mı

bu arada kaçlira diyorsunuz bu ürüne

ben yakıtı bp den alıyorum 2 senedir en ufak pislik tıkandırmadı motorumu bazen söküp bakıyorum

hocam şimdi temizleyici 5 lira ise her yakıta katsan bundan bi dünya para ki daha pahalı olur

onun yerine ayda bir karbüratörün yakıt haznesini sök temizle tak veya ustaya 10 lira ver temizlesin öyle daha iyi olmaz mı

bu arada kaçlira diyorsunuz bu ürüne
    Bir şişesi yaklaşık 50lt'lik depoya karıştırılıyor 5 depoda 1 hesap et işte çok komik bir rakam zaten En iyisini 20 Tl'den alabilirsin. 25 depoda 20Tl

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir şişesi yaklaşık 80lt'lik depoya karıştırılıyor 5 depoda 1 hesap et işte çok komik bir rakam zaten En iyisini 20 Tl'den alabilirsin. 40 depoda 20Tl
    tabi koysanız da olur .

bana lazım değil ama kötü de demek istemiyorum ürüne

Motosikleti
    HONDA TRANSALP
    Motorunun marka ve modeline de bağlı, karbüratörlerin bedavaya sökmüyorlar değil mi Hele bir de enjektörlü ise, bir maliyet hesabı yapmanızı öneririm :D
    [B]MOTOSİKLETE BİNMEDİYSEN YAŞADIM DİYEMEZSİN.[/B]

Alıntı MOTORUSTASI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunun marka ve modeline de bağlı, karbüratörlerin bedavaya sökmüyorlar değil mi Hele bir de enjektörlü ise, bir maliyet hesabı yapmanızı öneririm :D
    hımm peki

ürün kaç ml
    kaç lira
    ve o resimdeki şişe kaç litre benzine karıştırılıyor

not:karbüratörlü motolar 10 liraya temizleniyor ona göre fiyat verin

Motosikleti
    HONDA TRANSALP
    Otomobil için üretilenler tekrar söylüyorum istenmeyen sonuçlara neden olabilir, az koymak sorunu çözmeyebilir. Motosiklet için olanından 4-5 depoda bir koymak ilerde sadece karbüratörde değil tüm benzin sistemindeki olası sorunları engeller. Karbüratörün temizlenmesi deponun temizlenmesi anlamına gelmez, depo içinde dipte tortu oldukça benzinle birlikte karbüratörü sık tıkayacaktır. Benzindeki sorunlar ilk olarak karbüratörü sonra silindirleri ve zamanla da motoru öldürmektedir.

Servise geçen bir müşteri geldi, GY-200 'ü vardı Aysa Motor'dan almış. Karbüratörü serviste temizleyip ayarlatıyormuş. Motorda rolantide çalışmıyor, giderken gazı açında direk boğuluyor gibi şikayetleri vardı. İnceledik sorun Karbüratördeydi. Karbüratörün tamir takımı satılmıyor, çok kurcalandığı için ( temizlik sırasında acemi ellerde ) tamamen bozulmuştu. Neyse değiştireyim dedi sahibi ve fiyat aldık. 360 TL + KDV. Bu 200 cc bir çin motoru, burdan pay biçin. Bu sadece karbüratör... Bu ürün 250 cc ve üzeri motosikletler içindir. Scooterlar için de gelecek. Fİyatı yarı yarıya olacak sanırım.

Alıntı MOTORUSTASI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otomobil için üretilenler tekrar söylüyorum istenmeyen sonuçlara neden olabilir, az koymak sorunu çözmeyebilir. Motosiklet için olanından 4-5 depoda bir koymak ilerde sadece karbüratörde değil tüm benzin sistemindeki olası sorunları engeller. Karbüratörün temizlenmesi deponun temizlenmesi anlamına gelmez, depo içinde dipte tortu oldukça benzinle birlikte karbüratörü sık tıkayacaktır. Benzindeki sorunlar ilk olarak karbüratörü sonra silindirleri ve zamanla da motoru öldürmektedir.

Servise geçen bir müşteri geldi, GY-200 'ü varda Aysa Motor'dan almış. Karbüratörü serviste temizleyip ayarlatıyormuş. Motorda rolantide çalışmıyor, giderken gazı açında direk boğuluyor gibi şikayetleri vardı. İnceledik sorun Karbüratördeydi. Karbüratörün tamir takımı satılmıyor, çok kurcalandığı için ( temizlik sırasında acemi ellerde ) tamamen bozulmuştu. Neyse değiştireyim dedi sahibi ve fiyat aldık. 360 TL + KDV. Bu 200 cc bir çin motoru, burdan pay biçin. Bu sadece karbüratör...
    abi gözünü seveyim reklam yapma yahu çin malı karbüratör fiyatlarını biliyoruz az çok 125 cc lerinki 60lira servise giderse adam tabi 360 lira fiyat çeker

depomu da 6 aya bir söküp temizliyorum zaten
    katkı dediğin şey 20 mililitre şimdi benim 50 liralık karbüratör için 4 depoda bir 5 liraya bu şişeden niye alayım

eğer bu kadar lazım olsaydı honda yamaha ve diğer servisler periyodik olarak koyarlardı bunu

yine söylüyorum motosiklet ustaları bakım sırasında koyardı

ayrıca bu ürünün arabası motosikleti olmaz

daha da lazım olursa babalar gibi ingiliz markası holts u kullanırım kaliteli ürün
    yada stp var yada bir çok avrupalı

4 senedir motor kullanıyorum 1 kere bile lazım olmadı

enjeksiyonlu 20 milyarlık motora belki lazım olur

onun dışında 125 cc lere hiç gerek yook

son yazımdı. gözlerinizden öpüyorum esen kalın efendim

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende yorum yapıyım kesinlikle temizleyici kullanmayın..
    bikeresinde pompacı amca temizlesin diye koymuş ben wcdeyken..
    Her 5 kmde bir buji değiştiriyodum..
    Çapak yapıyo sanıyodum ama değilmiş..
    bujinin elektrotlarını komple eritiyor temizleyiciler.
    Motoru söktüğümde ise pistonun üzerinin delinmeye başladığını gördüm
    Sonrasındada habersiz koyduğu için gidip bi güzel kavga ettik pompacı ile
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yorum yapıyım kesinlikle temizleyici kullanmayın..
    bikeresinde pompacı amca temizlesin diye koymuş ben wcdeyken..
    Her 5 kmde bir buji değiştiriyodum..
    Çapak yapıyo sanıyodum ama değilmiş..
    bujinin elektrotlarını komple eritiyor temizleyiciler.
    Motoru söktüğümde ise pistonun üzerinin delinmeye başladığını gördüm
    Sonrasındada habersiz koyduğu için gidip bi güzel kavga ettik pompacı ile
    50lt oomobil deposuna indiriyorlar senin depo kaç lt hesap et, uyuşturucunun dozu şaşmış Emrah

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Yakıtınızı güvenilir yerlerden ve büyük akaryatkıt firmalarından aldığınız sürece zaten her türlü katkı maddesini de yakıtla almış oluyorsunuz.Günümüzde çoğunlukla temizlemeye değil, temiz tutmaya yarayan katkılar karıştırılıyor benzine.Zaten bu gibi firmalardan yakıt alıyorsanız herhangi bir kirlenme durumuyla da karşı karşıya kalma olasılığınız çok düşük, bu yüzden ek temizleyici katkılar pek fazla karıştırılmıyor yakıta.
    Sonuç olarak içiniz rahat etsin istiyorsanız ilk 1-2 depo için ek temizleyici madde kullanır, sonrasında yukarıda bahsettiğim gibi bir yerden yakıtınızı alırsınız, sorun kalmaz.
    Diğer "Ne olursa olsun bu katkıyı her zaman, sürekli kullan" diyenlere pek kanmamanızı öneririm.Bunun tek faydası onların cebini doldurmaktır.Size pek bir fayda sağlamaz.
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    50lt oomobil deposuna indiriyorlar senin depo kaç lt hesap et, uyuşturucunun dozu şaşmış Emrah
    Depom 17 litre adam dediğine göre 2 kapak koymuş
    Ama yinede pistonun üzerinde delinme başlamıştı
    Vede en az 10 buji eritmiştim
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depom 17 litre adam dediğine göre 2 kapak koymuş
    Ama yinede pistonun üzerinde delinme başlamıştı
    Vede en az 10 buji eritmiştim
    Bunu koyarken milimetrik hemşire iğnesi enjektörü lazım demek ki arabaya atıyosun zaten standart depolar yaklaşık 50lt.

Motosikleti
    HONDA TRANSALP
    abi gözünü seveyim reklam yapma yahu çin malı karbüratör fiyatlarını biliyoruz az çok 125 cc lerinki 60lira servise giderse adam tabi 360 lira fiyat çeker

depomu da 6 aya bir söküp temizliyorum zaten
    katkı dediğin şey 20 mililitre şimdi benim 50 liralık karbüratör için 4 depoda bir 5 liraya bu şişeden niye alayım

eğer bu kadar lazım olsaydı honda yamaha ve diğer servisler periyodik olarak koyarlardı bunu

yine söylüyorum motosiklet ustaları bakım sırasında koyardı

ayrıca bu ürünün arabası motosikleti olmaz

daha da lazım olursa babalar gibi ingiliz markası holts u kullanırım kaliteli ürün
    yada stp var yada bir çok avrupalı

4 senedir motor kullanıyorum 1 kere bile lazım olmadı

enjeksiyonlu 20 milyarlık motora belki lazım olur

onun dışında 125 cc lere hiç gerek yook

son yazımdı. gözlerinizden öpüyorum esen kalın efendim
    Bu ürün scooter ve bu kategori küçük motorlar için uygun değil, bunu da yazmıştım okumamışsın. Reklam konusuna gelince de bu rüünün reklamını sence ben neden yapayım? Her yerde satılıyor. Laf ola beri gele konuşuyorsun.

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Enteresan ben önceki motoruma sürekli koyuyordum 15 lt ye 50 gr ekliyordum hiç problem olmadı senin motora uyuz pompacı başka bişey eklemesin.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    bor diye bişey var arkadaşlar bende kullandım hiç bir faydasını görmedim ama gören varsa bişey diyemiyeceğim ;)
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Alıntı canercamalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bor diye bişey var arkadaşlar bende kullandım hiç bir faydasını görmedim ama gören varsa bişey diyemiyeceğim ;)
    5 para etmez bir ürün ben de kullandım yağ katığını, benzin katığı da işe yaramaz.

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    ya ben farkedemedim ama yinede kimsenin günahını almayayım adamalr yapmış satıyorlar uzun ömür açısından yararlı olabilir ama performans ta etkisi yok
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bende kullandım hiç bir farklılık göremedim motorda bence gereksiz bişey verdiğim paraya yazık
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    MOTORUSTASI sen boşver ürünü övmeyi icraaet gel istiyen koymasın elinde varsa özelden adresimi veriyim bana gönder herbirinden 1 er şişe memnun kalırsam alırım
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler