Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk defa vitesli motorum olcak yardım!

Motovento
    REKLAM ALANI

Bi kaç ay sonra ehliyetimi alıyorum ve ninja ile başlamaya karar verdim, ehliyet kurslarında vitesli motor sürdürüyorlarmış bende hayatımda daha önce hiç vitesli motor sürmedim, sürdüm ama hep 1. viteste ama onunla ilgili gerek özel anlatım gerekse internetten çok bilgi edindim yani vites değiştirme küçültme, büyültme, debriyaj, kavrama noktası felan herşeyi biliyorum. Şimdiye kadar hep scooter motor sürdüm onun dışında hiç sürmedim. Önümüzdeki ay bi ninja 250r almaya karar verdim ehliyetimi alana kadar garajda beni bekliycek vede kapalı bi alanda sürekli viteslerle ilgili alıştırma yapcam böylece sınav gayet kolay geçicek diye düşünüyorum ama korktuğum nokta şu. Bu makinelerin yanına gidince üzerine binmeden yanından gidondan tutarak ayaklıktan kaldrınca bana çok ağır geliyo ben bu ağırlıkla nasıl manevra yaparım kesin düşerim gibisinden şeyler geliyo aklıma vazgeçiyorum, sizce ne yapmalıyım en büyük sorunum o düşme korkusu yani motoru bi arkadaşdan bi turluğuna isteyemiyorum motor altımdan kayar düşer diye korkuyorum ne yapmalıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    DAha önce hiç vitesli sürmedin ve ninja ile başlayacaksın. Peki Abi. Önce ufaktan 125 150 lik ile manevra dur kalk ışıklarda durma kalkma vs anlatacaktım ama Bende ki bildiler ninja yı kesmez.
    ahmetersoz1 ve hakanuygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    ninja küçük gelir. hayabusa'lar var onlar ideal olur senin için. hem virajlarda dizini yere koyarak dönersin daha güzel olur. sonra da drın drın gaza basar gidersin.
    depicci, ahmetersoz1, Darkin ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600rr ile başla

niye böyle yaptınız ya hani ninja başlangıç için güzel motordu noldu şimdi?

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Alıntı emo132 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    niye böyle yaptınız ya hani ninja başlangıç için güzel motordu noldu şimdi?
    Ben demedim ya siz? Kim dedi Ninja başlangıç için ideal diye? CBF 250 desen neyse ki bende İlk deda kursta ögrendim 1 saatlik egiğimle evet zor değil çok kolay hemen kavradım sistemi sonra reflex olmaya başladı. ki Düşün 1 aatlik egitimle 25 km ötede ilçeden motor alıp geldim. düz yolda bastım geldim ama durk kalk dön vs frenleme ne çektim.

Şuan keyfi km yapıyorum mesela bugün Evrensekinin köylerini gezdim 40 45 km kdar yol yaptım hala tek seferde dönemiyorum.
    Toplamda sanırım aldığımdan beri 200 220 km oldu sırf dün ve bugin 80 90 km yaptım.
    100 kmh bile fazla geliyor kii kontrol için sen ninjadan bahsediyorsun. Sene ye kadar SS yada RR alacak param olsada hoş yokkk

almam ölürümmm bu kadar basit.

Sen merdivenleri 2 er degil 5 er 5 er atlamak istiyosun ilk basamaga bastın.

Okadar paran var madem CBF 250 al.max 140 kmh basıyor sana gelmez ama idare edersin.
    Agırlığı cüssesi seni yoğurur.
    bpk bunu beğendi.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Ehliyet kursu degilde honda,gis gibi bir kurumdan egitim al, sonrasi kolay ninja250rda baslangic motorudur... egitim aldigin muddetce sorun teskil etmez, egitim sart

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk vitesli heyecanını ninjada uygulama grenaj fiyatları dünyanın parası

emre186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni BS125
    Teorik olarak edindiğin bütün bilgilerin motosikletin üstündeyken çok af edersin hiç bir halta yaramadığını görünce hayal kırıklığına uğrayıp motoru aldığına bin pişman olup sırf para verdiğin için öğrenmeye çalışıp kendine çile çektirmekle başlayacaksın (ilk 2 gün ıstırap ve korku evresi) sonra bir de bakacaksın ki motoru bağırta çağırta kaldırıp durdura biliyorsun bende 2 haftalık vitesli motosiklet kullanıcısıyım iyice emin olmadan ehliyete yazıl mamayı tercih ediyorum.. Kimsenin ne dediğine sana nasıl baktığına "hiç takılma" ama ninja ile de başlanılmaz.. 100-125 cc gayet uygun hafif olanlarından. Bence YAMAHA YBR125 ile başlaman senin için yağlı ballı olur ybr yi anlatmaya kelimeler yetmez...
    Adventure58 bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    sen bizimle dalga geçiyorsun. ninja başlangıç olarak iyidir ama senin gibi SIFIR "0" tecrübesi olanlar için değil. az çok binebilen birisi için iyi. oturuş pozisyonu rahat değil. sen devirmekten korkuyorsun daha ayakta 185 kilo motor kullanıyorum virajda pegleri yere de sürttüm tecrübe ile sabit. sıfır isen ona göre ninja sana gerçekten fazla. çok maddi zarara girersin. düşmekten korkarsan düşersin. canına bişey gelmese grenaja vereceğin para canını yakar.
    emre186 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    250 cc bi motorun urettigi guc 25-35 bg arasi genelde. (2 Zamanli olanlari demiyorum) Bence Ninja 250R baslangic icin uygundur. Hondanin 2 ve 3 seviye egitimlerini ozellikle 3.seviye egitimini 3-4 defa almasini oneririm, 25 -30 bin km devirince isterse buyutur motorunu abimiz. Butcesi olan CSS'de alabilir tabi fiyatlari biraz tuzlu.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Ninja baslangic icin uygun degildir, acemisin hayatinda motor kullanmamissin kisa surede rahmetli olabilirsin dikkat..

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:59 ----------

Ayrica her motor dururken agirdir em kotu motor 100 kg ama hareket ettimi 100gram gelir... bunlari dusuk cc hafif motorlarda iyice ogren sonra adim adim gec anladigim kadari ile elinden tutacak yardimci olacak birileride yok yaninda..
    emre186 bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Şuan acemisin alacaksın ninjayı ilk basmam ben dersin kusura bakma ama anayolda 70 ile gidecek halin yok her motosiklet sürücüsü acaba motorumdaki en son hız nedir basar hadi diyelim gazladın önüne o hızla giderken birden araç geçti hayliyle elin ayağın birden dolandı napacağını bilemedin gittin vurdun ölebilirsinde bu 2 teker araç şakası olmaz
    Alıştırma yaparken motoru zırt pırt düşürdün parçasıda pahalı
    Ilk 150 cc bir motor ile başla 10.000 km geç sonra ninjaya bin

DoLPHiN2306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-R6-ktmrc200-ktmduke390
    Paran varsa al kardeşim. Bende ehliyet sınavındaki otomatik skuter hariç hiç motor kullanmadan bayiye gittim 250 cbr aldım yarım saatte motora alıştım.Sonra boş alanda panik freniydi dönüşlerdi veya yonca kavşaklarda ve virajlı yollarda yatmayı vs hepsini çalıştım. Emin ol kullanırsın. Şu değişebilir olduğu yerde devirirsin vs masrafın çok olur ama madden iyiyim diyosan al derim. Eğitimlere de gidebilirsen bi sıkıntın olmaz. Korumanı da tamamlar gezersin.

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    Bu neyle başlıyim abicilerden sonra onla başlama ölürsüncülerden de fenalık geldi , adam 250 cc yle başlıcam demiş ona bile laf etmişler yakında 125 cc yle başlıcam diyenlerede hiç bisiklet kullandın mı önce bisiklet kullan diyecekler valla
    DoLPHiN2306, MetinK. ve İlker41 bunu beğendiler.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Ya ben anlamiyorum adam 250cc demis, ilk vitesli demis, gene olursun, rahmetli olirsunlar baslamis... adam zaten sukuter kullaniyomus, ayrica ninja baslangic motosikletidir egitimle beraber kullanirsan acemiligini daha rahat atlatirsin, egitim alip ondan sonra motora karar vermeni oneririm

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bugun sevgili babanem azim etse bir hayabusa nin uzerine oturup gazi acmayi ogretsek 300 yapar, sorun surmek degilki, elbette 250 kullanir ama bu isin kitabi derki ufak ufak cik, ev yapmadan plaza insaatina girisme.. keyfini cikar bos stresslerle ugrasma.. Herhes bas bas bagiriyor 9.5 yada 11 beygirkik YBR ile baslayin diye.. 250 likten birden 1000RR a gecen asfalta govdesi 3 ayri yere dagilan motorcular var gidin forumun bassaligi bolumune bakin hepsi her motoru kullanacak kapasitede ama adim adim gidilmemisse, egitim alinmamissa o zaman buyuk risk var demek..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 cc bi motorun urettigi guc 25-35 bg arasi genelde. (2 Zamanli olanlari demiyorum) Bence Ninja 250R baslangic icin uygundur. Hondanin 2 ve 3 seviye egitimlerini ozellikle 3.seviye egitimini 3-4 defa almasini oneririm, 25 -30 bin km devirince isterse buyutur motorunu abimiz. Butcesi olan CSS'de alabilir tabi fiyatlari biraz tuzlu.
    Hondanın 2. 3. seviye eğitimlerini alabilmesi için ehliyet ve tecrübe şart, nasıl olacak başlangıç motoru o zaman.?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar
    motor eğitimi al vitesli de kullanabilirsin. http://www.hondamotosiklet.com garajda vites değiştirmek ile vitesli motor kullanmanın alakası yok. motor dediğin şey (motorsiklet de değil motor) devri olan ona göre güç üreten varsa aksamı ona göre hız üreten vitesi olan bir şeydir. garajda vites değiştirmekle vitesli motor sürmenin alakası yok.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondanýn 2. 3. seviye eðitimlerini alabilmesi için ehliyet ve tecrübe þart, nasýl olacak baþlangýç motoru o zaman.?
    ehliyeti ve motoru aldiktan sonra dedim eğitim işini. Yani cift silindirli kucuk hacimli Ninja 250R başlangıç olabilir. Ki bana göre geçiş motoru diye birsey yok 4 silindire geçiş için en iyi yol eğitimden geçer "Bence". Tabi mutlaka 600 cc 4 silindir ile başlayıp başına birsey gelmeyen arkadaşlarda vardır. Yani güvenli şekilde öğrenmek için aşama aşama giddilmesi daha mantıklı. Sonuçta herkesin kendi hayatı kimseye akıl vermek bize düşmez, tavsiye veririz onun aklına yatar yada yatmaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)