Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İlk defa vitesli motorum olcak yardım!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    dealim daystar 250
    Allahtan bisiklet ile başlamalısın dememişler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bune arkadaş ne alim desem ölürsün yaşamazsın vs vs diyolar sanki motor 0-100 e 3 saniyede çıkıyo hadi 600 lük olsa neyse o birden fırlar altımdan bu 250 cc makine ben bunu tutmayı vites değiştirmeyi öğrendiğim zaman niye ölümki bu sitedekileri gerçekten anlamıyorum ya sanırım herkes kıskanç burda kendilerinkinden daha iyisi kimsede olmasın istiyorlar galiba ben 600 lük makinesi olan adamdan özel ders alcam adam seni 600 lükle başlatalım diyo ben 250 yle başlamak istiyorum diyodum bundan sonra bu siteye bu konularla ilgili hiçbir konu açmıycam milleti tanımadan konuşuyorsunuz belki ben kalıplı güçlü biriyim belki 200 kiloluk motoru bile ayakta tutabilirim hiç bunları düşünen yok herkes sallamış birşey eğitimimi alıp 250r ile başlıyorum karenaj da sorun değil takoz taktırır bakarım yoluma hadi eyv yinede iyi kötü yorum yapan herkese teşekkürler.

Motosikleti
    suzuki intruder m800
    Yaşın kaç biraderim senin ?

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı emo132 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bune arkadaþ ne alim desem ölürsün yaþamazsýn vs vs diyolar sanki motor 0-100 e 3 saniyede çýkýyo hadi 600 lük olsa neyse o birden fýrlar altýmdan bu 250 cc makine ben bunu tutmayý vites deðiþtirmeyi öðrendiðim zaman niye ölümki bu sitedekileri gerçekten anlamýyorum ya sanýrým herkes kýskanç burda kendilerinkinden daha iyisi kimsede olmasýn istiyorlar galiba ben 600 lük makinesi olan adamdan özel ders alcam adam seni 600 lükle baþlatalým diyo ben 250 yle baþlamak istiyorum diyodum bundan sonra bu siteye bu konularla ilgili hiçbir konu açmýycam milleti tanýmadan konuþuyorsunuz belki ben kalýplý güçlü biriyim belki 200 kiloluk motoru bile ayakta tutabilirim hiç bunlarý düþünen yok herkes sallamýþ birþey eðitimimi alýp 250r ile baþlýyorum karenaj da sorun deðil takoz taktýrýr bakarým yoluma hadi eyv yinede iyi kötü yorum yapan herkese teþekkürler.
    Birader sen takil Ninja 250R her turlu gider. Arkadaslar cok iyi kullaniyolar cok iyi biliyolar bu isi, biz bisey diyemeyiz anladin sen beni.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...78814642/detay

Model eski ama başlangıç için iyidir, Param olsa ben alırdım
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Alıntı bariscinar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşın kaç biraderim senin ?
    17 birader bi kaç ay sonra 18 olcam, önceden 600rr alma ölürsün diyorlardı 250r ile başlasam diyordum olur diyorlardı, şimdi 250r alma ölürsün diyolar anlamadım ben bu mt üyelerini ya gerçekten anlamadım hepsi 3 buçuk atıyo. Aea bile videosuda başlangıç motoru için uygun diyor. adı üstünde BAŞLANGIÇ MOTORU.

Motosikleti
    haojue 135S
    sorun senin daha önce hiç kullanmamış olman daha vitesli yi bilmeden Bu motor a direk binmen. 1 2 sene 150 lik falan kullansan alin ayagın bi alışsa pratik olsa diyoruz. kötü bişey demiyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Ben 2 hafta olcak motor alıp süreli ki İlk defa. hızlı ilerliyorum çoğu zaman öyle bi an oluyorki 125 kg motor dev oluyor. vs vs vss diye gidiyor...
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    önce bir eğitime katıl gözün kesiyosa 250 lik al. önce motoru alayım alışırım demek yanlıştır.

Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorun senin daha önce hiç kullanmamış olman daha vitesli yi bilmeden Bu motor a direk binmen. 1 2 sene 150 lik falan kullansan alin ayagın bi alışsa pratik olsa diyoruz. kötü bişey demiyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:05 ----------

Ben 2 hafta olcak motor alıp süreli ki İlk defa. hızlı ilerliyorum çoğu zaman öyle bi an oluyorki 125 kg motor dev oluyor. vs vs vss diye gidiyor...
    vitesler sıkıntı değilki motor süren arkadaşlara soruyorum motoru aldım 10 dk da alıştım viteslere diyo şimdi ben yolda giderken vites değiştirirken ölcekmiyim? ve birde gerek vites gerekse kontrol konusunda 600 lük makinesi olan bi abim öğretcek bana

Motosikleti
    haojue 135S
    Peki ne diyelim kardeş. Ben imkan olur sa seneye 4 5 bin e kadar cbf 250 düşünüyorum basacagı mak. 150 kmh de olsa İlk olarak 125 likten başladım 1 sene iyidir diye.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    sevgili din kardeşim canını seviyorsan ve ilk vitesli motora başlıyorsan küçük hacimli 150lik vitesli bir motor şimdilik seni idare eder ama benim param var diyorsan sen bilirsin altın elbiseli adamı dinle derim.o sana en güzel eğitimi verir ben öyle yaptım.ALLAHA emanet ol kardeşim.

MEHMET A - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR
    eğitimden sonrada ninja alınmaz en az 20 25000 km yaptıktan sonra düşürmem motoru diyene kadar ninja alma.tek yan grenja 1300 tl öbür parçalarıda aratmaz hatta daha pahlıdır cbr 250 al parçası ucuz kontrol güzel oturuş rahat seni baya tatmin eder.

DoLPHiN2306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-R6-ktmrc200-ktmduke390
    Abicim gözde büyütülecek bişey yok bu kadar. Şekil motorla başlamak istiyorum diyosan git al. 10 dk yı geçmez motora alışman tıkır tıkır kullanırsın. İraden sağlamsa sıkıntı olmaz gaza gelme hemen öğrendim diye yeter. korumalarında tam olsun. Eğitim de alacakmıssın zaten sıkıntı yok. olduğu yerde düşürmen felan olası ama onun için bütçen iyidir inş. ben cbr ın dandik aynasını somunu kırıldı diye değiştim 70 tl tuttu. bunlara hazırlıklı ol yeter. motora başlama konusunda şüphen olmasın. Bazen 250 600 1000 sürmeyen arkadaşlar gereksiz yorum yapıyolar ölürsün vs diye sen kulak asma. 250 idealdir al fıtı fıtı gez. 250 ile yeterli tecrüben olunca atlarsın 600 e(Km demiyorum tecrübe diyorum). Önemli olan boş gezme. Panik fren çalış. Altın Elbiseli Adamın tüm videolarını izle dediklerini uygula. Kontra vs çalış. Ne bileyim arka tekeri bilerek kitle motorun vereceği tepkiyi felan gör. alış bunlara. Ben cbr 250 ile gezerken çoğu kuryeci arkadaş benden daha iyi motor kullandığını göstermek için tek teker felan yapıyodu yanımda.(kask yok mont yok arkadaşlarda)(İnanmazsın ağzında da sigara) Kendini öyle tatmin ediyodu. Eminim onların bazıları da aramızdadır nasihat veriyodur sana bana. 250 den indim arkadaşlarımın R6 ve R1 ini denedim. Ne viteste ne ağırlıkta bir problem yaşamadım. Apaçilik de yapmadım akıllı akıllı gezdim. Eskiden nasıl sürüyolar diye imrendiğim motorun üzerinde şehri turluyodum. Sen takılma kimseye kendini de siteden vs soğutma ;)

emre186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni BS125
    İlk motorum "sıfır" tecrübe ile modifiye 200 cc oldu cahilce, aslına bakarsan imkan ona yetti tanıdık falan da olunca.. ilk bir hafta korkunçtu 200 cc de bile, 2-3 hafta garanti şehir içinde kalabalık sokaklara giremezsin debriyaj kavrama noktası ve gaz kombinasyonuna elin alışana kadar, burada da başlık açmıştım nasıl cc düşürebilirim diye.. 18 yaşındayım 85 kilo 1,76 boyum var bir hafta zorlandım ikinci hafta biraz açıldım 300 km yaptım aldığım günden beri ve hala bazen viteslerde sorun yaşıyorum, sorduklarının "10 dk de alıştım yeaa" dediklerine gerçekten inanıyorsan hadi git al ama eğer 10 dk de işi çözemezsen buraya tekrar gelmeye yüzün olacak mı orası senin bileceğin iş, alma demiyoruz, millet seni kıskanmıyor aksine senin almayı düşündüğünden düşük olanlar da çok çok yüksek olanlar da var, burada herkes birbirine destek olmak için tecrübelerine dayanarak bilgi paylaşımı yapar, en azından ben şimdiye kadar öyle gördüm. Gönlünce olsun her şey ama şunu bil a.e.a dan alıntı yapayım; yedek parçacı da seni bir ayı bekliyor pençesine almak isteyen
    mortingen şıtraze olmamak için koruyucu ekipmansız yola çıkmayın..

DoLPHiN2306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-R6-ktmrc200-ktmduke390
    Alıntı emre186 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorum "sıfır" tecrübe ile modifiye 200 cc oldu cahilce, aslına bakarsan imkan ona yetti tanıdık falan da olunca.. ilk bir hafta korkunçtu 200 cc de bile, 2-3 hafta garanti şehir içinde kalabalık sokaklara giremezsin debriyaj kavrama noktası ve gaz kombinasyonuna elin alışana kadar, burada da başlık açmıştım nasıl cc düşürebilirim diye.. 18 yaşındayım 85 kilo 1,76 boyum var bir hafta zorlandım ikinci hafta biraz açıldım 300 km yaptım aldığım günden beri ve hala bazen viteslerde sorun yaşıyorum, sorduklarının "10 dk de alıştım yeaa" dediklerine gerçekten inanıyorsan hadi git al ama eğer 10 dk de işi çözemezsen buraya tekrar gelmeye yüzün olacak mı orası senin bileceğin iş, alma demiyoruz, millet seni kıskanmıyor aksine senin almayı düşündüğünden düşük olanlar da çok çok yüksek olanlar da var, burada herkes birbirine destek olmak için tecrübelerine dayanarak bilgi paylaşımı yapar, en azından ben şimdiye kadar öyle gördüm. Gönlünce olsun her şey ama şunu bil a.e.a dan alıntı yapayım; yedek parçacı da seni bir ayı bekliyor pençesine almak isteyen
    Aldığım plazanın önünde hiç tecrübem olmadan motoru teslim aldım. Yarım saat sonra viteslerde sıkıntım kalmamıştı. Kişiden kişiye göre değişir illa ki. ama 300 km de hala vites problemi çekiyorsan bence sıkıntı vardır o işte. Arada bi boşa geçiremezsin belki anlarım ama baska problem olmaz sanmıyorum

emre186 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni BS125
    Alıntı DoLPHiN2306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığım plazanın önünde hiç tecrübem olmadan motoru teslim aldım. Yarım saat sonra viteslerde sıkıntım kalmamıştı. Kişiden kişiye göre değişir illa ki. ama 300 km de hala vites problemi çekiyorsan bence sıkıntı vardır o işte. Arada bi boşa geçiremezsin belki anlarım ama baska problem olmaz sanmıyorum
    1 den 2 ye atarken boşa takıyorum bazen tek sıkıntı o
    mortingen şıtraze olmamak için koruyucu ekipmansız yola çıkmayın..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)