Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yamaha tricity alıyorum. yorumlarınız

Motovento
    REKLAM ALANI
    Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Piaggo mp3 memlekette satiliyor mu? Cunku Istanbulda yokus yukari dur kalklarda dusmeden durabiliyorsa hic yormaz.

Dedikten sonra hemen baktim internetten. Evet satiliyormus ama fiyati cok tuzlu geldi bana. 300 cc 26 bin tl. Cbr250 ile yorulmaya devam
    TIGERSHARK bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    İstanbul gibi trafigin hizli aktigi yerlerde nispeten hantal boyle bir motora binmek , bana göre ciddi risktir. Trafiksiz düz bir yolda 50 cc. bile yeterli ama burdaki her motorcu trafik ışıklarinda hizli bir sekilde kalkarak aralarda kalmamanin, sağ seritte arkanizdan 120 km hizla gelen kamyondan kacabilmenin ne kadar avantaj getirdigini iyi bilir. 250 cc bir şey alsaniz iyiymis.

bravetaxi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daystar 250
    Alıntı asot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul gibi trafigin hizli aktigi yerlerde nispeten hantal boyle bir motora binmek , bana göre ciddi risktir. Trafiksiz düz bir yolda 50 cc. bile yeterli ama burdaki her motorcu trafik ışıklarinda hizli bir sekilde kalkarak aralarda kalmamanin, sağ seritte arkanizdan 120 km hizla gelen kamyondan kacabilmenin ne kadar avantaj getirdigini iyi bilir. 250 cc bir şey alsaniz iyiymis.
    dediğiniz doğru ama ben hep motor üstünde olmayacam gezmeler tozmalarda oluağım için fazla bir sıkıntı yaratmıyacak iş yerim evime yakın yazında yazlık tarafında binsem küçük yer öle kamyon vs gibi şeyler olmuyor ama ilerde allah izin verirse daha yüksek cc olan motor alıcam 250 cc gibi

12680 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx 125
    Sürmek isterdim açıkcası 3 tekerin hissiyatı nasıldır merak etmiyor değilim. Görüntüsü tartışılır, ama siz beğenmişsiniz. Hayırlı olsun kazasız günlerde kullanmanız dileğiyle.
    bravetaxi bunu beğendi.

Motosikleti
    Daystar 250
    Alıntı 12680 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürmek isterdim açıkcası 3 tekerin hissiyatı nasıldır merak etmiyor değilim. Görüntüsü tartışılır, ama siz beğenmişsiniz. Hayırlı olsun kazasız günlerde kullanmanız dileğiyle.
    yamaha bayilerinde test sürüşleri mevcut hocam gidip kullanabilirsiniz

Dün ben de Gri renk Yamaha Tricity model motorumu teslim aldım. İlk izlenimim; sürüş esnasında kesinlikle önde iki teker olduğunu hissetmiyorsunuz. Genişlik olarak normal bir scooterdan çok farklı değil. Kırmızı ışıkta ayağınızı yere koyuyorsunuz, ön çatal kilitleme yok. Ağırlık dağılımı çok iyi yapılmış, kesinlikle dengesi çok iyi. Öndeki iki teker dönüşlerde kendinizi ekstra güvende hissettiriyor. Kontra tekniği ile dönüşler çok keyifli. Kombine fren sistemi olması da bir diğer artısı. (Arka fren yaptığınızda %30 da ön fren yapıyor) Şu an rodajda olduğu için frenler, titreşim, lastikler, yakıt tüketimi gibi bilgileri henüz veremiyorum. Saygılar
    bravetaxi bunu beğendi.

Motosikleti
    Daystar 250
    Alıntı Talhaboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün ben de Gri renk Yamaha Tricity model motorumu teslim aldım. İlk izlenimim; sürüş esnasında kesinlikle önde iki teker olduğunu hissetmiyorsunuz. Genişlik olarak normal bir scooterdan çok farklı değil. Kırmızı ışıkta ayağınızı yere koyuyorsunuz, ön çatal kilitleme yok. Ağırlık dağılımı çok iyi yapılmış, kesinlikle dengesi çok iyi. Öndeki iki teker dönüşlerde kendinizi ekstra güvende hissettiriyor. Kontra tekniği ile dönüşler çok keyifli. Kombine fren sistemi olması da bir diğer artısı. (Arka fren yaptığınızda %30 da ön fren yapıyor) Şu an rodajda olduğu için frenler, titreşim, lastikler, yakıt tüketimi gibi bilgileri henüz veremiyorum. Saygılar

hayırlı olsun hocam bugün yarın benimde plakalar çıkıyor az kaldı kavuşmaya test sürüşünden bişi anlamadık

Motosikleti
    Daystar 250
    sonunda motorumu bu akşam aldım ve ilk kullanışımda trafikte olamama rağmen hiç trafikte kullanmamıştım çok güven verdi sessiz ve kullanımı çok güzelmiş arabayla takip eden tanıdıklarım benden 10 dk sonra yanıma gelebildi ben kaskımı ve montumu çıkarıp banklarda oturuyordum harika bişi :D
    SRDR KTM 390 bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırlı olsun
    bravetaxi bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Autodrom pistinde test etme fırsatım oldu tricity'i inanın çok nefis bir aley viraj kabiliyeti - yol tutuşu çok yüksek, benim gözümde tek sıkıntısı ara hızlanmaları ama oda normal fiyat 9 küsür değilde 7 küsür olsaydı bende alabilirdim bu motordan, muazzam bir şey aşık oldum
    bravetaxi bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda PCX
    Merhba bende çok merak ediyorum trictyi bende pcx 125 var ben çok memnunum hem az yakıyo km de 10 kr hemde servis bakımları gayet uygun sende almışsın hayırlı olsun Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin biraz bilgilendirebilirmisiniz max hızı kaç km , bi depo kaça doluyo ve kaç km yapıyosun ilk izlenimlerin neler paylaşırsan sevinirim

Motosikleti
    Daystar 250
    Alıntı Bilauche adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhba bende çok merak ediyorum trictyi bende pcx 125 var ben çok memnunum hem az yakıyo km de 10 kr hemde servis bakımları gayet uygun sende almışsın hayırlı olsun Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin biraz bilgilendirebilirmisiniz max hızı kaç km , bi depo kaça doluyo ve kaç km yapıyosun ilk izlenimlerin neler paylaşırsan sevinirim
    şuan rodaj olduğu için çok yakıyor sürmesi çok güzel ve basit çok dikkat çekiyor. 1000 km geçtikten sonra bakım ve yakıt maliyetini çıkarıcam ama fazla yakıcağını sanmıyorum.

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın. Kesinlikle sürmek istediğim harika bi alet test sürüşü olduğunu bilmiyordum bi Yamaha ya uğramak gerek.
    bravetaxi bunu beğendi.

Bende bu motoru almak istiyorum kullanıcı arkadaşlar biraz daha fazla yorum yaparsa sevınırım. Özellikle yokuş yukarı yollarda gidişi nasıl şehir dışı yollarda çok bayarmı özellikle rampalarda.
    bravetaxi bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ilgi manyağı olursun sanki...millet meraklı sağını solunu kurcalayandan tutda sorulara kadar baş ağrısı olacak gibi hayırlı olsun...
    bravetaxi bunu beğendi.

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Daha fazla kullanici yorumu bekliyoruz. Yokus yukari ve asagi giderken dur kalklar iki tekere gore daha guvenli mi ben de bunu merak ediyorum. Cunku en cok bu iki konuda, ozellikle de cok dusuk hizlarda 7-8 km gibi hizlarda yokus inerken araclarin arasinda dengeyi saglamakta zorlaniyorum.
    bravetaxi bunu beğendi.

Motosikleti
    Daystar 250
    yokuş yukarı falan gidişi çok iyi bana göre tabi şimdi 2 kişi gezerken şehir içinde 70 80 km hız kurtarıyor hele bide istanbul gibi yerde araçların arasında düşük hızda geçerken hiç sorun yaşamıyorsun hatta diğer motor kullanıcılar durdurup nasıl geçer iki tekerle diye baktıkları bile oluyor şehir içi kullanımında ben şahsen memnunum diyebilirim. zaten en büyük zevki motoru sağa sola yatırdığında önden ve arkadan çok güzel bir görüntü çıkıyor ortaya

Siyah&Beyaz bunu beğendi.

Alıntı bravetaxi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokuş yukarı falan gidişi çok iyi bana göre tabi şimdi 2 kişi gezerken şehir içinde 70 80 km hız kurtarıyor hele bide istanbul gibi yerde araçların arasında düşük hızda geçerken hiç sorun yaşamıyorsun hatta diğer motor kullanıcılar durdurup nasıl geçer iki tekerle diye baktıkları bile oluyor şehir içi kullanımında ben şahsen memnunum diyebilirim. zaten en büyük zevki motoru sağa sola yatırdığında önden ve arkadan çok güzel bir görüntü çıkıyor ortaya
    ]
    Son yorumlarınız nedir?
    Benzin tüketimi hakkında, ?
    Kırmızı ışık yandığında ayağınızı yere koymamak adına bir aparat takılırmı bir parça takılırmı?

Motosikleti
    XMAX 400 ABS
    Merhaba
    Benzin tüketimi olarak şöyle bir bilgi vereyim ; motor dün 600 Km oldu.Motor benzin uyarı verir vermez çok fazla km yapmadan benzin aldım.Her 200 Km bir benzin uyarısı verdi diyeyim.(27-30 TL arası tam doluyor)

Ayağı yere koymamak için aparat takma durumunu pek anlamadım.

Onun dışında motora aşık oldum demek istiyorum.Şaşırtıcı derecede bir yol tutuşu var.
    Ben motoru genelde artçı ile sürüyorum.Yokuş çıkma ve inmede henüz bir problem yaşamadım.
    Boy 180 Kilo 95 bende motor hakimiyetinde de herhangi bir sorun yaşamadım.Motorun ağırlığı ideal bence.

Hoşuma gitmeyen durumlar ise;
    Ön far olayını hiç beğenmedim.Şöyle ki;
    Dışarıdan bakınca görünüm olarak kısa uzun ve sabit farlar çok yakışıklı görünse de.Gece sürüşlerinde kısa far hiç etkili değil, hatta uzun far bile bence çok cacık olmuş.(Sinyaller ise aksine çok parlak ve dikkat çekici sinyaller güzel)
    Ön süspansiyonları birbirinden bağımsız ve iki tane ama !! çukurlardan geçerken hafif frenli geçiyorsanız mesela yokuş aşağı inerken bir çukurdan yada stoperden geçiyorsa alet. TOK diye bir ses geliyor önden ve acayip bir iç acıma durumu oluyor.Bu başıma 4 defa geldi.Belkide süspansiyonlar kendini daha ayarlayamadı bilmiyorum. 1000 km de bakıma gidince sorduracağım.
    Birde bagajdan bir şey beklemeyin.1 adet full face alıyor birde yazlık eldiven sıkıştıra biliyorsunuz o kadar.
    Başka.. Alet hız yapamıyor, ben rodajda olduğumda bana 60km geçme abi dediler ama köprüyü geçerken tabi bu mümkün değil, mecburen 80km görüyosun ancak alet hızlanma işini çok yavaş yapıyor.(125cc bu çok doğal).
    Birde.. ; Artçı ile 1 saatin üstünde yolculuklarda artçı bacaklarında ağrı yapıyor.
    Son olarak teker değiştirirsem nasıl olur diye piyasa baktım.Arka teker her marka var ama ön teker henüz hiçbir marka bulamadım.

İyi yanları;
    Yukarıda bahsettiğim gibi, yakıt tüketiminden memnunum
    Artçı ile sürüş keyifli
    Yakıt tüketiminden memnunum
    Sinyalleri dikkat çekici ve güzel (Stoplarda güzel)
    Fren bloke sistemi harika (sıktığının tersi de %30 kendiliğinde sıkıyor freni)
    Şehir içi çok akıcı,her aradan dereden geçiyor.
    Benim tahminimden kat ve kat dikkat çekici,(sürekli resim çektirenler soru soranlar)(Bu kötü bir özellikte olabilir bilemedim)
    Alet bağcılar-tuzla-şişli-pendik ve civarları yaptı.(Ben uzun yol diyorum bu mesafelere daha uzaklara gidenleri gördüm bana mısın demiyor)
    Tekerler bana dandik gelmedi değiştirmeyi şimdi düşünmüyorum bir durum hissedersem burada paylaşırım.

Umarım bu bilgiler az da olsa yardımcı olur.

Kazasız belasız ve keyifli sürüşler.
    Saygılar

Motosikleti
    mt 07
    Arkadaşıma aldık öntekere ctygirip 90*90*14 sorunsuz oluyor bilginize

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)