Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sevgili yayalar

Motovento
    REKLAM ALANI
    natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    son 3 gündür yolda giderken yayalar önüme atlıyorlar allah allah diyorum acaba sorun bendemi? gv250 kullanıyorum pek te küçük sayılmaz,düzgün hızla da gidiyorum ama önüme hergün birkaç sığır çıkıyor korna çalıyorum kaçsınlar diye bide bağırıp çağırıyorlar yol ortasında üstelik tamam ben de yaya olduğum zamanlar yoldan karşıya geçiyorum ama hiç bukadar rahat olduğumu hatırlamıyorum...sizler de böyle durumlarla karşılaşıyormusunuz yoksa bendemi bir anormallik var?
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    2 kişiye çarptım. biri baaayan biri erkek. 2 sindede motoru devirmedim ve tamamen yola atlamaları sonucunda gerçekleşti.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Anormallik onlarda Hergün bu sığırlara denk geliyorum geçen hafta 2 tane sevgili yola hiç bakmadan yolun karşısına geçmeye çalıştılar ulan bi bak arkana demi ? yok direk atladılar onlara çarpmayım diye gidonu kırdım yattım motorla onlar yüzünden oldu yani özür dileriz diyip dönüp gittiler bişeyin var mı falan demediler motoru kaldırmama bile yardım etmediler
    mehmetenis bunu beğendi.

kubi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Bir gun Sultanahmet'e ise gidiyorum, aksaray'da ust gecitten laleliye dogru inerken bir tane baaayan, otobusun onunden elinde telefona bakarak atladi onume.Aynanin dokunmasiyla kurtardi. Yurudugu yerde ne bir yaya gecidi, ne de otobus duragi var. Birde bana bagiriyor onune baksana diye. Ben de dedim ki, senin ne isin var burda. senin anlayacagin cok ama cookkk var. Bu en dandigi sen hesap et.
    mehmetenis ve GB79 bunu beğendiler.

skystar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 125 E
    Özellikle elinden telefon düşürmeyen ergen veletler çok tehlikeli hiç bakmadan yola atlar ne olduğunu bile anlamazsın çarparsın...

Benim başıma bu yaz geldi kız hiç sağına soluna bakmadan elindeki telefona bakmak suretiyle aniden önüme atlayınca ani fren yaparak hafifde yayaya dokunarak durabildim kız hiç istifini bozmadan yoluna devam etti.Dedim önüne bak bana ne derse beğenirsin ''sen işine bak'' deyip gitti ilginç insanlarımız vesselam.

Motosiklet sürdüğümden dolayımıdır nedir karşıdan karşıya çok dikkatli geçerim büyük araç falan varsa onun sağına solunada çok dikkat ederim aniden fırlayan motosiklet sürücüleri çıkabiliyor bazen.Özelliklede dürümcü paketçi motorları sağolsunlar kırmızı ışık nedir bilmediklerinden dikkat etmekte fayda var...

Birde yol babasının malıymış gibi salına salına yolda yürüyen karşıdan karşıya abartısız 5 dk da geçen yayalara saygı ve sevgilerimi sunmadan edemeyeceğim
    mehmetenis bunu beğendi.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her gün birkaç tane atlıyor! Kural bilmezlik artı çok nüfus, çok dikkatli ve olabildiğince yavaş gitmek gerekiyor..
    mehmetenis bunu beğendi.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Hiç unutmuyorum ben de ehliyet sınavındayken kavşak dönümünde hiç beklenmedik şekilde hamile bir kadın atlamıştı önüme. Tabii yol benim olmasına rağmen çarpmamak için durmuştum. O zamanın acemiliğyle vitesi 2'de bırakmışım 1'e almak yerine. Öyle kalkış yapmaya çalışınca motoru stop ettirmiştim. Neyse ki durumu iyi analiz etmiş sınav görevlileri, herhangi bir sıkıntı yaşamadım. :D :D
    mehmetenis ve GB79 bunu beğendiler.

sabree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 L (2016)
    özellikle motosikletleri dikkate almıyorlar. Önümden araba gidiyor ondan kaçıyor ama beni beklemeden yola önüme atlıyor sanki ben çarpsam bir şey olmayacak ! İnatla üstlerine sürüyorum ki biraz korksunlar çekinsinler ama nerdeee...
    oknglr bunu beğendi.

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Ben en çok araçtan değilde , yayalardan korkuyorum. Marifet olmuş yolun ortasından gitmek.Bence yayalar içinde ceza kesilmeli mesela , yolun ortasından veya kenarından gittiği için 69 tl Devlete para lazım deyilmi ?, onlarda devletin yolunu kullanıyor
    mehmetenis bunu beğendi.

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hani motosikletle yolun ortasında gidersin uzaktan seni görürler ama geçmeni beklerken üstüne gelirler ya üstüne çıkacakmış gibi
    Bekozade ve mehmetenis bunu beğendiler.

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    işte bu sebeple yayalar için ehliyet zorunluluğu bulunmazken sürücüler için böyle bir zorunluluk var. Yola atlayan yaya kör, sağır ya da akli melekeleri yetersiz birisi olabilir. Bu tür durumlarla karşılaştığınızda durabilelim diye eğitim alıp, ehliyet alıyoruz.

Avrupa'nın yol kalitesine öykündüğümüz kadar sürüş stiline öykünsek çok daha çağdaş bir ülkede yaşamış oluruz.
    loop, mehmetenis, Sokollu ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Afyonlu_Cash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan Tay 100 - Şahin S (95 model )
    valla benim başımada cok geliyor. sanıyorki çarpacakmı sanki paşa paşa yavaşlıcak diye düşünüyorlar galiba. benim motorda debriyaj yok ama vitese hafifden dokununca debriyaj görevi görüyor.

eksozda açık olunca iyice yakınlarına gelip yarım vites yapıp deviri yükseltiyorum. motorda haliyle biraz hızlanıyor. korkularına çekilmek zorunda kalıyorlar. çekilmesinlerde göreyim :@
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    tamam cash
    Darkin, kngsze, C.Kaan ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Vitello Life 80
    Şuan dershaneden yeni geldim yolda bi teyze yatıyor. Durduk baktık kalabalık falan bi scooter kullanıcısı çarpmış.Teyze bakmadan yola çıkmış çok işlek bir yol yani. Şu anda sanırsam ambulansta falandır anca.
    mehmetenis bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Arkadaşlar diğer şehirleri bilmem ama bizim güzel istanbul tamda MALof istanbul olmuş zaten şu an moda

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Mühim bir konu.

Birde sizin geldiğinizi görüp sizin geçmenizi bekleyen ancak bu sırada şeridi yarılamış hanzolar oluyor ve hala üstünüze üstünüze geliyorlar.

Açıyorum vizörü '' Londra asvaltında'mı yürüyorsun lan hayvan '' diye bağırıp devam ediyorum
    Darkin bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mühim bir konu.

Birde sizin geldiğinizi görüp sizin geçmenizi bekleyen ancak bu sırada şeridi yarılamış hanzolar oluyor ve hala üstünüze üstünüze geliyorlar.

Açıyorum vizörü '' Londra asvaltında'mı yürüyorsun lan hayvan '' diye bağırıp devam ediyorum
    o yine iyi senin geldiğini görüp seni iplemeyenler var

pardus81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero hunk 150
    ölümsüz onlar ölümsüz. :D

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Dün bir mahlukata çarpmıyayım diye ön frene öyle asıldımki .Popom 30 cm seleden havalandı bariz.Artık aşıkmıydı hanım ablamız adetli günündemiydi.Atlayı verdi önüme bu sadece gün boyu yaşananlardan birisi ,küfür edip sinirlerimide bozmuyorum artık.Tek lafım hey allahım oluyor.
    GB79 ve Darkin bunu beğendiler.

xbuky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o karşıya ışıklarında araba yok ve bir tek sen motorunla geçiyorsan yeşil yansa bile durup beklemek zorunda kalırsın bir insan iplemez. He bir gün çok sinirliydim kesiciye aldım herkes açtı önümü. Ama yinede normal zamanımda yapmam böyle saygısızlık varsın bekliyim 10 saniye nolcak...

Ama direkt atlayanlar tabikide tehlikeli...
    Darkin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)