Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

trafik cezası hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    reclusive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AT1000Dct
    Merhaba ,

24 08 2014 de maltepe sahil yolunda hız limiti 50 imiş bende 70le geçmişim ve 356 lira para cezası bugün bana geldi. şimdi ben bu cezayı ödemesem ne gibi sorun çıkartırlar anca satacagım zaman ödemek zorunda oldugumu biliyorum ödemediğim takdirde ne gibi sorunlarla karışılaşırım.burdan o cezayı yazan kişinin kulaklarını cınlatıyorum haberi olsun yardımlarınızı bekliyorum.ayrıca durumum bu aralar çok sıkışık erken ödersem 285 tl ödiyeceğim ama dediğim gibi kredi borcları vs çok sıkışığım o yüzden ödememeyi düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Geçen gün 3.sahibi olduğum aracımı sattım daha ilk sahibinden olan cezası hala duruyordu.60 tl lik cezası 170 tl olmuştu.Satışta da bir sıkıntı çıkmıyor ancak tc numaranın üzerine ceza kayıtlı kalıyor.eğer ödemezsen senin dosyanın sırası geldiğinde icra takibi başlatırlar diye düşünüyorum.Bu arada bugün bende o yoldan geçtim içime kurt düştü şimdi genelde 60 km hızla giderim o yolda.

Motosikleti
    AT1000Dct
    o yoldan kimse 100den aşşa gitmiyoki mobeseci heralde kahvesini yudumlarken beni yakaladı arkadaşlarda arabayla gidiyodu onlarda ceza meza yok şimdi plakayı sökücem aynı yoldan 120yle geçip bi hareket çakmayı düşünüyorum kameralara..

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Geçmiş olsun. Bu ceza maltepe sahil yolunun tam olarak neresinde kesilmiş sabit radar mı yoksa seyyar radar mı bellimi acaba, aynı yolu bende kullanıyorum merak ettim.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı reclusive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o yoldan kimse 100den aşşa gitmiyoki mobeseci heralde kahvesini yudumlarken beni yakaladı arkadaşlarda arabayla gidiyodu onlarda ceza meza yok şimdi plakayı sökücem aynı yoldan 120yle geçip bi hareket çakmayı düşünüyorum kameralara..
    sıvayacan yani?
    numangokce bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öde kardeşim Ben bu yaşıma geldim devletten kaçabilme imkanı bulamadım illa bi köşeye kısarlar seni

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    O yolda hız sınırı 70 zaten, çok eskiden 50'ydi. Millet yol bisikletleriyle 50'yle gidiyor bir de

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Maltepe sahilde isiklar disinda 70 altina dusen ne araba nede motosiklet var, nasil olcak bu isler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Anadolu yakası maltepe sahil yolunda hız limiti 70 ancak radar kamerası yok ki orda nerden ceza gelmiş acaba. Hergün işe gidip gelirim maltepedeki eds kırmızı ışıkta geçenleri yazıyor.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    devlet 3 kuruş parasını kim de bırakmış en kısa zamanda ödemende fayda var bir de faizini ödemek insana çok koyar

Motosikleti
    AT1000Dct
    buyrun

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kırmızı ışık cezası yemiştim peşin ödesem indirim ile ödeyecekdim bu gündü yarındı derken 10 ay sonra ana parası birde faizini ödedim 10 ayda 70 tl faiz vermiş

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Merhaba ,

24 08 2014 de maltepe sahil yolunda hız limiti 50 imiş bende 70le geçmişim ve 356 lira para cezası bugün bana geldi. şimdi ben bu cezayı ödemesem ne gibi sorun çıkartırlar anca satacagım zaman ödemek zorunda oldugumu biliyorum ödemediğim takdirde ne gibi sorunlarla karışılaşırım.burdan o cezayı yazan kişinin kulaklarını cınlatıyorum haberi olsun yardımlarınızı bekliyorum.ayrıca durumum bu aralar çok sıkışık erken ödersem 285 tl ödiyeceğim ama dediğim gibi kredi borcları vs çok sıkışığım o yüzden ödememeyi düşünüyorum.
    Arkadaşım mahkemeye ver direk iptal. Sebebi 10 gün içerisinde bildirilmesi gerekiyordu. Değiştiğini sanmıyorum. Ben farklı bi sebebten fahri müfettişin yazdığı cezayı iptal ettirdim ozaman görmüştüm. 10 gün içerisinde bildirilmediği taktirde mahkeme direk iptal ediyormuş. Bir araştır bence 356 TL iyi para...
    bilginozi bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı ahmetersoz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım mahkemeye ver direk iptal. Sebebi 10 gün içerisinde bildirilmesi gerekiyordu. Değiştiğini sanmıyorum. Ben farklı bi sebebten fahri müfettişin yazdığı cezayı iptal ettirdim ozaman görmüştüm. 10 gün içerisinde bildirilmediği taktirde mahkeme direk iptal ediyormuş. Bir araştır bence 356 TL iyi para...
    Doğrudur. 10 gün içinde tebliğ edilmezse iptal ettirebiliyorsun. Ama seninde iptal işlemi için ödemeyi yaptıktan sonra 10 yada 15 gün tam hatırlamıyorum basvuru yapman gerekiyor. Bu süreyi aşarsan kabul etmiş sayılıyorsun.
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

SelimCeran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT07 RACE BLUE
    VALLA KARDEŞİM DÜN AKŞAM BENDE MALTEPE SAHİLİNDEN PENDİK YOLUNA 230 240 GİTTİM BENİDE KORKUTTUN ŞİMDİ :D

DARKSTAR54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x K13- BMW 1200 GS 2008
    üzerinize araç varsa haciz koyuyor maliye normal rutin bir polis kontrolunde hacizli olduğu için bağlıyorlar ve parka çekip yediemine veriyorlar parayı öderseniz aracınızı alırsınız tabi park ücretleriyle birlikte....

seljukdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR -125 ESD
    Arkadaşım 2011 yılında üzerime kayıtlı olan aracıma trafik cezası gelmiş. Eski adrese gönderdiklerini söylüyorlar. 140 tl'de 2 adet 280tl. Ben aracı sattıktan 3 yıl sonra dur bakayım şu türkiye.gov.tr den dedim ve beynimden vurulmuşa döndüm. Cezadan haberim yok tabi faizi sadece 560 tl olmuş ve Toplam borç 840 tl.
    Mahkemeye başvurmak aklıma gelmedi değil. Fakat yargıtay bazı trafik cezalarının iptalini durdurmuş ve emsal teşkil eden sonuçlar olduğu için bende başvurmaktan vazgeçtim. İşin garibi arkadaşın dediği gibi plakaya değil senin Tc kimlik numarana borcu yazıyorlar. Günün birinde haciz işlemi başlatabilirler.
    Bir önemli konu trafik cezası faizi toplam cezanın 2 katını geçemez. Yani sen yıllarca ödemezsen maksimum 1068 tl ye kadar çıkar borcun.
    Bana gelince ödedim mi borcu. En son çıkan vergi barışı yasasıyla ödemeyi düşünüyorum. Bakalım sonumuz hayır olsun ..

ahmetersoz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 KN
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrudur. 10 gün içinde tebliğ edilmezse iptal ettirebiliyorsun. Ama seninde iptal işlemi için ödemeyi yaptıktan sonra 10 yada 15 gün tam hatırlamıyorum basvuru yapman gerekiyor. Bu süreyi aşarsan kabul etmiş sayılıyorsun.
    Yok hocam ödemeyi yapmadan başvurabiliyorsun mahkemeye. Ödeme yapma şartı kaldırılmış. Fakat gün şartı olayını tam bilmiyorum. Ben bildirim geldi 4-5 gün içinde mahkemeye verdim dilekçemi 1 ay içindede olumlu yanıt geldi.

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün 3.sahibi olduğum aracımı sattım daha ilk sahibinden olan cezası hala duruyordu.60 tl lik cezası 170 tl olmuştu.Satışta da bir sıkıntı çıkmıyor ancak tc numaranın üzerine ceza kayıtlı kalıyor.eğer ödemezsen senin dosyanın sırası geldiğinde icra takibi başlatırlar diye düşünüyorum.Bu arada bugün bende o yoldan geçtim içime kurt düştü şimdi genelde 60 km hızla giderim o yolda.
    Ceza senin adına yazılmışsa satış yapamazsınız. Ama daha önceki sahibine yazılmış ise sizin işleminizi etkilemez.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)