Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plaka ruhsat sigorta ve diğer işlemler hakkında bilgisi olan arkadaşlar bakabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    online253 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Arkadaşlar motorum yarın istanbul dan yola çıkacak perşembe günü bayide olurmuş,bu plaka,ruhsat,sigorta ve diğer ufak işlemler sırasıyla adım adım nasıl yapılır motorun geldiği günün sabahı bayiye gitsem o gün plakayı bastırabilme şansım var mı bana bunları madde madde anlatabilecek bir arkadaş var mıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bugün yaptırdım. Bu ikinci sıfır motosikletim. 1) bayinin hazırladığı evrakları alıyorsun. İçinde fatura, bayi yetki belgesi, aracın tip onay formu, ötv ödendi makbuzu gibi belgeler var. Onları alıp. 2) motoruna trafik sigortası yaptırıyorsun. Firmadan firmaya şehirden şehire fiyat farkeder. En ucuzunu bul. 3) ek1 belgesi doldurttur. Sigorta acenteleri dolduruyor genelde. Olmadı trafik şubenin yakınlarında zilyon tane acente vardır. 4) emniyet trafik tescil bürosuna git. Sıran gelince evrakları ver. Senden ruhsat kağıt parası alacak 162tl. Bi kağıt vercek üzerinde plaka yazıyor. Gidip şöförler odası plaka basım yerinden plakanı bastır. Geri gel Ruhsatını al. Plaka basımından önce ruhsatını verebilirde. Fark etmez. Bu kadar. Kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Bide en son plakanı ve ruhsatını alınca trafik sigortasını yaptırdığın yere dönüp plakanı trafik sigortana işlettir. Zeyil etmek diyorlar.
    A.Volkan bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Verdiğin bilgiler çok işime yarıyacak çok teşekkürler peki bu işlemler ertesi güne sarkar mı hepsi o gün içersinde yapılabilir mi ? Yeni motorunda hayırlısı olsun tekerin düz bassın

Motosikleti
    Xj6
    Bıde su var sıgorta olmadan ruhsat alamıyorsun haberin Olsun

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Alıntı serkan24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bıde su var sıgorta olmadan ruhsat alamıyorsun haberin Olsun
    anladım teşekkürler bu yüzden sigorta maddesini daha önce yazmış arkadaş sanırsam

Aynen öyle önce sigorta sonra ruhsat plaka işleri. Dostum vakit alan sıra beklemek yoksa ruhsat basımı 10dk. Plaka basılması kuruması 20dk. E sigortacıdada 15 dk sürse. Normalde en fazla 1 saate plakan ruhsatın elinde. Ama emniyette biraz sıra bekliyon. Sıramatikten sıra alıyon bekliyosun. Sabah acılmadan gidip önünde sıraya girmek en iyisi

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle önce sigorta sonra ruhsat plaka işleri. Dostum vakit alan sıra beklemek yoksa ruhsat basımı 10dk. Plaka basılması kuruması 20dk. E sigortacıdada 15 dk sürse. Normalde en fazla 1 saate plakan ruhsatın elinde. Ama emniyette biraz sıra bekliyon. Sıramatikten sıra alıyon bekliyosun. Sabah acılmadan gidip önünde sıraya girmek en iyisi
    anladım motorum yarın gelecek ama saat konusunda bir bilgim yok bu yüzden sabah erkenden gidemiyorum olmadı yarın motor gelsin ben cuma günü sabah erkenden gidip işlerimi hallederim zaten yarın ankara yağmurlu gösteriyor

FatihPrLk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125esd White :)
    Dostum eğer İstanbul'daysan İEM e-randevu dan randevu alıp gitmen daha iyi bazı trafik şubeleri randevusuz işlem yapmıyor misal benim bağlı bulunduğum Maltepe şubesi randevusuz işlem yapmıyor ama trafik muamelecilere serbest nedendir bilmem herhalde anlaşmaları var sanırım.

Ali reis 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer 150
    Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yaptırdım. Bu ikinci sıfır motosikletim. 1) bayinin hazırladığı evrakları alıyorsun. İçinde fatura, bayi yetki belgesi, aracın tip onay formu, ötv ödendi makbuzu gibi belgeler var. Onları alıp. 2) motoruna trafik sigortası yaptırıyorsun. Firmadan firmaya şehirden şehire fiyat farkeder. En ucuzunu bul. 3) ek1 belgesi doldurttur. Sigorta acenteleri dolduruyor genelde. Olmadı trafik şubenin yakınlarında zilyon tane acente vardır. 4) emniyet trafik tescil bürosuna git. Sıran gelince evrakları ver. Senden ruhsat kağıt parası alacak 162tl. Bi kağıt vercek üzerinde plaka yazıyor. Gidip şöförler odası plaka basım yerinden plakanı bastır. Geri gel Ruhsatını al. Plaka basımından önce ruhsatını verebilirde. Fark etmez. Bu kadar. Kolay gelsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Bide en son plakanı ve ruhsatını alınca trafik sigortasını yaptırdığın yere dönüp plakanı trafik sigortana işlettir. Zeyil etmek diyorlar.
    ---Plaka işlemlerine ilave bilgi:Trafik şube;Vergi dairesine kayıt ve tasdik için 2nüsha evrak veriyor.Tasdikden sonra bir nüshayı emniyete teslim ediyorsun,bu işlemden sonra ruhsatı alısınız.

omur.38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj-boxer
    eğer yaşın 35+ değilse motor faturasını 35+ birinini üzerine kestir. -baban olabilir- sigorta ücereti düşük çıkar ben sigortaya 203 tl odedım yas 23 eger 35+ bırının uzerıne yaptırsaydım 95 lıraymıs. b, düşün derim. babamın ıslerı yogun oldugu ıcın ben kendı uzerıme cıkarmayı tercıh ettım. evrak ıslemlerınde sıkıntı olmasın dıye

Motosikleti
    Yamaha R25 2021
    Evet babamın üzerine yapacağız motosikleti sigorta ücretinden dolayı,ankaradayım pek çok telefon numarası aldım internetten bazı sigorta acentelerinin motosiklet gelsin alım işlemini halledeyim sonra arayıp fiyatları öğreneceğim en uygun olana yaptıracağım

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    vay arkadaş sıramatikler felan küçük yerin gözünü seveyim yahu motoru teslim aldım 3 saat geçmedi ruhsat sigorta plaka hepsi tamamlanmıştı Hatta Antalya dan bir arkadaşa motor satmıştım oo şimdi saatlerce noterdi vergi dairesiydi uğraşacağız diyordu tam yarım saat bile dolmadan motorun vergisini ödeyip noterden satışını alıp sigortalatmıştık elemanın yüz ifadesini görmeliydiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)