Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

faturası kesilmeyen motor ????

Motovento
    REKLAM ALANI
    rambomert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk 125/ zealsun ms 150-7
    arkadaşlar motoru alan arkadaş fatura kestirmemiş 2 senedir köyde fatura kestirmediği için plakasız-ruhsatsız kullanıyor şimdi satıyor alsam aldığı yerden faturasını kestirip plaka ruhsat çıkartabilirmiyim ???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    evet çıkartabilirsiniz,
    fakat KDV ve ÖTV ödemek kaydı ile çıkartılabilir,,,

Motosikleti
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet çıkartabilirsiniz,
    fakat KDV ve ÖTV ödemek kaydı ile çıkartılabilir,,,
    2 bin tl lik motorun tahmini kaç tl dir kdv-ötv si
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    250,,300 lira civarı ÖTV tutacaktır,
    bir bukadarda KDV çıksa sana 500,,600 lira felan tutar,
    bunlara plaka ruhsat sigorta muayene ekle,
    ortalama 1000 lira ödersin...

Motosikleti
    çok tutuyormuş acaba alan kişi ödemişmidir kdv ötv yi yoksa fatura kesilmeden ödenmiyormu ??
    motor 150cc cg
    satan bana sadece faturayı alıp 300 tl ye plaka ruhsat masrafı ödersin diyordu :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    bayi fatura kesmek zorundadır. Kesmemişse bu işin içinde bir dümen var. 2 yıl önce sattığı mala fatura keser mi bilinmez. Ayrıca tuvturkten muayene raporu da almanız lazım. Trafik şube bu tip motorlara çalıntı muamelesi yapar kolay değil işiniz.

Motosikleti
    Alıntı yeknet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayi fatura kesmek zorundadır. Kesmemişse bu işin içinde bir dümen var. 2 yıl önce sattığı mala fatura keser mi bilinmez. Ayrıca tuvturkten muayene raporu da almanız lazım. Trafik şube bu tip motorlara çalıntı muamelesi yapar kolay değil işiniz.
    Bayi tanıdıkmış nezaman plaka çıkarmayı düşünürsen faturayı keseriz demiş ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250,,300 lira civarı ÖTV tutacaktır,
    bir bukadarda KDV çıksa sana 500,,600 lira felan tutar,
    bunlara plaka ruhsat sigorta muayene ekle,
    ortalama 1000 lira ödersin...
    sagol serkan abi ;)

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rambo Merhaba,

Benim babam emekli oldu, memleketi olan Niğde'ye yerleşti. Ben bu hafta niğdenin ilçelerinde ve köylerinde biraz gezindim. Abartısız her köyde 100-200 kadar CG tipi çin malı motosiklet var, 1 tane Honda Fizzy gördüm.

Daha sonra akü sıkıntısı için bir ilçeye uğradım, yaklaşık 2 saat dükkanda bekledim. Bu süre zarfında 3 tane motor sattı adam.

1 tane mondi vulture, 1 tane motoran ve 1 tane fizzy.

Sattığı motorların hiçbirisine fatura kesmiyor. Ayrıca bizim buralarda faturalı motor cidden çok az. Herkes motoru faturasız alıyor, sıkıntı yaşayana kadar kullanıyor, sıkıntı olursa fatura kestiriyor mecburen.

Çok motor satabilmek için bayiler motoru faturasız satıyor, yani 2600 liralık motoru pazarlıksız atıyorum 2000 e veriyor. Ama diyorki, fatura sana ait.

Senin motora gelince, arkadaşının dediği 300 lira plaka parası olayı yalan, sen bayiden fatura alıp maliyeye gidip KDV ve ÖTV yatıracaksın. Ne kadar tutar bilemiyorum. HEr ikiside 20% desen, satış fiyatı 2500 lira olan bir motorun neredeyse 500 lira bu masrafları tutar.

KDV ve ÖTV yatırmadan zaten plaka çıkaramazsın, polis yakalarsa motoru teslim alabılmen için mecburen 1000 lira masraf yapacaksın daha sonra.

Böyle allengirli işlerle uğraşmadan adam gibi plakalı bir motor al, çek-senet-haciz-ay sonu para gelecek- sen arabanın parasını bana ver, ben banka borcunu kapatıp haciz kaldıracam gibi işlerle uğraşma.

3 kuruş fazla ver, kafan rahat olsun. Emeğini gözü açıklara kaptırma.
    ferhatkars bunu beğendi.

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili kardeşim neden hep abidik gubidik işler peşindeyiz.. bak bu işin altından motorun yurda kaçak sokulmasına kadar uzanabilecek pislik çıkar .. kdv ötv derken seni 600-700 lük yaparlar .. git al getir götür işi cabası değermi.. git ruhsatlı bir alet al ..sana hediye edilse bile bu gibi kantin kuntin işlerden uzak dur .. sadece bir abi nasihati

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim neden hep abidik gubidik işler peşindeyiz.. bak bu işin altından motorun yurda kaçak sokulmasına kadar uzanabilecek pislik çıkar .. kdv ötv derken seni 600-700 lük yaparlar .. git al getir götür işi cabası değermi.. git ruhsatlı bir alet al ..sana hediye edilse bile bu gibi kantin kuntin işlerden uzak dur .. sadece bir abi nasihati
    Aynen katılıyorum. Sonra köyden indim şehire muhabbetleri yaparız. Ama bizim milletin aklı hep böyle antin kuntin işler peşinde. bayi o motorları imalat mı yapıyor da faturasını kesmeyince çok satıp sürümden kazanacak. Kaçak göçek işler bunlar, maliye yakalarsa ebesini ...ker.

Motosikleti
    Alıntı Barış Şuşut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlıyorumda oturduğum yer küçük yer başka yerden getirmek için durumumda yok :/ oturduğum yerde trafik yok zaten ve satan adam tanıdık

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    eğer fatura kestireceksen söyle gelişinden kessin en azından ötv ve kdvyi daha az ödersin ,örnek hesaplamasıda şöyle olur 1000tl den faturası kesilmiş bir motorun yüzde 8 ötv si var 80 lira oluyor, daha sonra yüzde 18 kdv si gelir bunun üzerine 195 tl de o tutar 275tl bunlar tutar ,bunun haricinde 2.dönem mtv si ni yatırcan 56 tl, bunlardan sonra ruhsat,plaka ve sigorta var bunlarda 350-400 civarı tutar ,toplamda 680tl ile 730 tl arasında masraf çıkar kafadan ,ha unutmadan söyliyeyim eğer motorun ithalat tarihi 3 yılı geçtiyse birde üzerine 90 lira civaırnda vize parasıda var kolay gelsin arkadaşım.
    rambomert bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer fatura kestireceksen söyle gelişinden kessin en azından ötv ve kdvyi daha az ödersin ,örnek hesaplamasıda şöyle olur 1000tl den faturası kesilmiş bir motorun yüzde 8 ötv si var 80 lira oluyor, daha sonra yüzde 18 kdv si gelir bunun üzerine 195 tl de o tutar 275tl bunlar tutar ,bunun haricinde 2.dönem mtv si ni yatırcan 56 tl, bunlardan sonra ruhsat,plaka ve sigorta var bunlarda 350-400 civarı tutar ,toplamda 680tl ile 730 tl arasında masraf çıkar kafadan ,ha unutmadan söyliyeyim eğer motorun ithalat tarihi 3 yılı geçtiyse birde üzerine 90 lira civaırnda vize parasıda var kolay gelsin arkadaşım.
    sağol arkadaşım güzel açıklaman için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)