Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Rüzgar sesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    okurken yazılanları içimden, Bende bende diyordum

ls2 ff396 forza modeli kullanıyorum. Çene alt boyun tarafından rüzgar alıyor.

Bu sesi ve rüzgarı engellemenin tek yolu Balaklava, Boyunu kaplayan lardan alın .

Ciddi manada sesi ve rüzgarı kesiyor.
    Passionately in love with Motorcycle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Bell m3r decal kaskım var, bikere ls2 takmıştım. Ş.içi zaten ses fazla yok ama şehirler arasında bell baya bir farketti. Tavsiye ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBR 600RR '15
    Aman dostum arkadasin biri nolan falan demis aman diyim guvenlik icin tmm ama 100 km uzeri senfoni basliyor.arai agv shark bunlarin hepsi cok rusgar sesi alir. Sessizlik ve kalite istiyorsaniz schubert s2 c3 etc. Shoei gt air etc. Gibi modellere bakin

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Çene kısmından gelen rüzgarı kendininde hazırlayabileceğin böyle bir parça ile engelleyebilirsin normalde kasklar için hazır oluyor ama kendin deri parçayla halledebilirsin.
    Üstüne bir de balaklava miss
    İyi bir kulak tıkacı ilede konforu yakalarsın

porsuk80 bunu beğendi.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Fotonun açılmasını bekliyorum nerden attın kaç mp
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    TT netliyim. fotoda ne var tarif edin hayrına
    Darkin, 40yapar ve telike bunu beğendiler.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Boyutu küçülttüm ama mesajı değiştiremiyorum .
    Burada fotonun küçük hali var http://i.hizliresim.com/B9agl9.jpg

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Dereceli kulak tıkaçı kullanıyorum, hiç ses almaz istersem az ses alır en azından sağda solda arabaları görmek duymak için.Tavsiye ederim, her kaskta rüzgar sesi olur olmayan yok, istediğin kadar kaskın içine yalıtım vs. yap.

Kulak tıkacını doğru kukkanmazsan ağrı yapar...

Kulak tıkacı kullanmadan önce eve gelince kukalarımda çınlama vardı şu an olmuyor kafan rahat, ayrıca yüksek ses motor sesi rüzgar vs.sesi insanı hasta gibi de yapıyor yoruyor...

Silikon sabunlu suyla Yıkanabiliyor bakteri vs olmaz tek çözüm bu başka türlü ses kesilmez:

Örnek;

http://www.elkoruma.com.tr/portfolio/ipli-kulak-tikaci-elvex-ep-415-snr-26/

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Alıntı Mr.[T] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://imagizer.imageshack.us/v2/25...661/djyTQT.png

resimdeki kulak tıpasını kullanıyorum. çok konforlu ses almıyor.kulağın içinde 15-20 saniyede şişip şekil alan bir yapısı var.çok pahalı kaskım olmadı ama rüzgar sesini kesecek kask çok çok pahalı olsa gerek o bile ufakta olsa ses alır bence.kulak tıpası yeterli oluyor bana tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

https://imagizer.imageshack.us/v2/42...673/F7Xtzv.jpg

bu da takılış şekli.resimdeki ürün başka bir markanın ama takılış şekli aynı. stihl biraz daha uzun
    Hocam sirf bu yumusak malzemeden olanlar cok verimli degil. ORtasında sert malzeme olanlar gercekten kulaga girerek is goruyor kanımca. Tikaca bagli bir de ip oluyor, ipten cekerek kulaktan cikariyorsun.

bendekinin markasini haritlamiyorum ama ornek olmasi babinda:
    http://www.isguvenlikstore.com/urun/...-pvc-ipli/5775

Mr.[T] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX 150-pulsar 200NS-Yamaha NMAX
    silikon kullandım ama hiç rahat edemedim. stihl den memnunum ben. ama kişiye göre değişebilir tabi. saygılar

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX-10R 2011
    Ben kulaklık takıyorum. Uzun yolda müzik dinleyerek sürüyorum. Üzerine de balaklava taktığımda kulaklarım pek rahatsız olmuyor. Kulaklıkla müzik dinlemeni tavsiye ederim.

Kask konusundada LS2 , Nolan , HJC , Agv kullandım. Şuanda da Arai RX-7 GP kullanıyorum. Bu rx-7 ye kullanmayanlar da yorum yapıyor bence. O kadar da kötü değil. Şuana kadar kullandığım kasklardan daha iyi. Malzeme işçilik cam kalitesi aerodinamiği vs. Anlatmak istediğim şey 'pahalı kask diye rx7 alırsanız yine memnun kalmazsınız' derken ne yani? Tamam bizde altın elbiseli adam izliyoruz ama her dediği, her yorumu da doğru değil. Schuberthin de namını duymuştum. Hiç kullanma fırsatım olmadı yorum yapamıyorum. Ama yabancı forumlarda bayağı övmüşler. Sessizlik konusunda.

Ben Italyan mali Suomy Apex marka kask kullaniyorum. Genel olarak kasktan memnunum ancak 75-80km'den sonra motorumun o guzel sesi yerine ruzgar ugultusunu duymaya basliyorum. Kislik balaklava ile kullaninca kask icinde yeterli havalandirma oluyor, beni usutmuyor/terletmiyor da ancak ruzgar sesi eksik olmuyor.

Vintage'in dedigi gibi, ben de kulaklikla muzik dinlemeyi dusunuyordum. Hic denemedim, muzik kulakligi ne kadar konforlu olacaktir bilmiyorum. Ilk firsatta bunu deneyecegim.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Bende ls2 ff351 var..Şehir içinde idare eder ama hız 60 km yi geçince başlıyor bir uğultu.. Ls2 nin üst modellerini mi alsam diyordum ki.. bu haberin üzerine galiba daha kaliteli başka bir marka alıcam gibi.. gözüme kestirdiğim Nolan modelleri var..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Bunun gibisi yok valla, tek kelimeyle muhteşem

http://www.alpinehearingprotection.c...lugs/motosafe/

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı 40yapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun gibisi yok valla, tek kelimeyle muhteşem

http://www.alpinehearingprotection.c...lugs/motosafe/
    fiyatıda bek gözelmiş...
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Motosikleti
    SYM GTS 250İ
    Shoei xr1100 kullanıyorum rüzgar sesi azda olsa var şehirdışı yüksek hızlarda zaten var. Şahsi görüşüm; Kulak tıkacı kesin çözümdür. Shubert kullanmadım ancak onunda ne derece sessiz olduğu görecel, sıfır sessiz kask olmaz diyorum ben arkadaşlar.

muhahha306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 800
    Ls2 ff396 kaskın herhalde ortak sorunu ses olayı olsa gerek. Aynı dert bende de var. Çözümü şu şekilde yapmayı düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-boyunluk-kismi-deri-fermuarli-kask-35-tl-147408468/detay

Yaptığım zaman resimleri ve yapımı paylaşmaya çalışırım.

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Kaskta bi defo olduğu kesin fabrikaya yolladım bi sonuç çıkar mı bilmem. Aldığım bayide ağzının ucuyla kasktan beklentin ne heralde ses çıkartıcak filan dedi ve bir türlü anlatamadım. Diyorum ls2 nin en dandik (130tl'lik) kaskı bile bunun 10 da biri ses almıyor, uzun yolculukta kulağım duymayacak hale geliyordu ağrıdan duramıyordum ama nafile dediği tek şey kasktan ne bekliyorsun (muhtemelen beni dinlemedi bile hiç). Oğlu sağolsun dinledi aldı kaskı yolladı fabrikaya bi sonuç çıkacağını sanmıyorum ama o kask öyle kullanılmaz onada eminim.

Kulak tıkacındada kulak deliğim aşırı küçük belki 5 10 farklı tıkacım var ama sadece bi kacını kullanabiliyorum, çok ince olması lazım.
    Ayriyetten kulak tıkaçlıyken bile rüzgar sesi geliyor kaskın sol kulağına o haldede rahatsız ediyor.
    oyunageldim bunu beğendi.

Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ls2 ff396 kaskın herhalde ortak sorunu ses olayı olsa gerek. Aynı dert bende de var. Çözümü şu şekilde yapmayı düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-boyunluk-kismi-deri-fermuarli-kask-35-tl-147408468/detay

Yaptığım zaman resimleri ve yapımı paylaşmaya çalışırım.
    Bu rüzgarın kask içine girmesine kesin fayda sağlar da, sese fayda sağlayacağına ikna olamadım ben. Bence sesin ana kaynağı içeri giren rüzgardan ziyade, kaska çarpan rüzagarın sesinin içeri girmesi.

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Silikon yada plastik tıkaç sesi kesmiyor
    Bunlardan kullan sorunun çözülecek
    3M kulak tıkacı,vazgeçemeyeceksin
    Probiker kaskım var o bile içerisine aşırı ses alırken Ls2 yi düşünemiyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)