Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

canım yanıyo be abi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    bakırköyde dominsta çalışıyorum bize verdikleri motorlar bakımsız ve dandik ki çoğunun sadece ön frenler tutuyo siparişe giderken midibüsün teki geniş sokakta sağ tarafta yavaş yavaş ilerliyodu bende geçiyim yanından gideym dedim yaklaştıkça stop lmbalarına baktm bi hareket yok bende iki krna yaptım tam geçickken birden önüme kırdı korna fayda etmedi ben arka frne asıldm zaten tutmuyo son çare ön freni sıktım sıkmaz olaydım mdibüsün ön tekerlerin önünden kayarak karşıya geçtm motor üstünden attı beni ne oldu bitti derken bi hışımla ayağa kalktm adam hiç inmeden bişeyler söylendi ne plakasını alabldm ne başka bişey şimdi sağ göğüs kafesmde sağ dizkapğımda zedelenme varmış röntgende kırık çıkmadı bundanda sağ çıktık be abiler şimdi trafikte korkuyorum her araç heran üzerime kıracakmış gb geliyo korkuyorum uzun süre buralarda yokum lütfen kendinize dikkat edin
    RmMuR, burakragaa ve mehmetenis bunu beğendiler.
    mondial 150 zc - yuki yıldız 100 -honda spacy 110 - honda cbf - bajaj boxer > sattım yine cbf aldım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250R - 2011
    Çok geçmiş olsun dostum.

Geçmiş olsun, anladığım kadarı ile scooter kurbanı olmuşsunuz, buna binaen imzanızı göz ardı edin " hayat sıkıcı geliyorsa az gaza bas hacı "

Mesleğiniz ise meşakkatli, kolaylıklar dilerim, Allah yar ve yardımcınız olsun.
    ahmetersoz1 ve burakragaa bunu beğendiler.

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Geçmiş olsun.

ESGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benim yok oğlumun ki Jinlun 250S
    Büyük geçmiş olsun.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Geçmiş olsun yapmayın şu işi dicem ama ne fayda

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Geçmiş olsun ,yakın bir arkadaşıma kırmızı ışıktan geçen sarhoş adamın teki çarpıyor arkadaşım yoğun bakımda onun halini gören iş arkadaşları işi bırakıp başka işlere yöneliyorlar zor bir iş dikkat olsada başkası geliyor vuruyor , yapabiliyorsanız başka işlere baksanız ...

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Geçmiş olsun.
    Siz de her bulduğunuz deliğe girmeye çalışmayın be arkadaş. Girecekseniz de yavaş ve kontrollü girin. Duran minibüsün yanından kendinizi yerlere düşürecek şekilde geçmeye çalışmanızı anlayabilmiş değilim.
    Sadece siz değil, bu paket işi yapan arkadaşların tamamında gördüğüm şey bu. Herhangi bir boşluk gördükleri zaman oradan geçmeye ant içmişler sanki. Yırtınıyor oradan geçmek için. Sanki motosiklet kullanmak böyle bir şeymiş gibi. Sanki hiç durmamak zorundaymış gibi. Beklemek diye bir şey yok bu arkadaşlar için.
    Dominosun veya bakımsız motosikletlerinizin bir suçu yok. Kendi hayatınızı kendiniz riske atıyorsunuz.
    Kolay gelsin.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Allah yardımcın olsun

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Siz de her bulduğunuz deliğe girmeye çalışmayın be arkadaş. Girecekseniz de yavaş ve kontrollü girin. Duran minibüsün yanından kendinizi yerlere düşürecek şekilde geçmeye çalışmanızı anlayabilmiş değilim.
    Sadece siz değil, bu paket işi yapan arkadaşların tamamında gördüğüm şey bu. Herhangi bir boşluk gördükleri zaman oradan geçmeye ant içmişler sanki. Yırtınıyor oradan geçmek için. Sanki motosiklet kullanmak böyle bir şeymiş gibi. Sanki hiç durmamak zorundaymış gibi. Beklemek diye bir şey yok bu arkadaşlar için.
    Dominosun veya bakımsız motosikletlerinizin bir suçu yok. Kendi hayatınızı kendiniz riske atıyorsunuz.
    Kolay gelsin.
    Firmaların suçu tabii ki var.
    30 dakikada teslimat garantisi veriyor, gecikirse para almıyor.
    O pizzanın parasını kuryeden alıyor.
    E pizzanın pişmesi nereden baksan 15 dakika. 5 dakika bu çocuklar paketledi, kaskı taktı, çıkarttı vs. Gideceği yere 10 dakika vakti kalıyor.
    Her deliğe girmesin, canını dişine takmasın da ne yapsın?
    Firmaların biraz insaflı olması, çalışanının hayatını ön planda tutması lazım. Ben pizzayı beklerim, dert değil.
    Diğer taraftan freni tutmayan motorla teslimat yaptırmak ne demek?
    Motorlu kurye, teslimat görevlisi çalıştıran her firmanın ciddi bir denetimden geçmesi şart.

Geçmiş olsun kardeşim sana da...
    mehmetenis bunu beğendi.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    kardeş biran düşünme çık o işyerinden.

sizin hayatınızı hiçe sayan bir yer orası ve elinde saatle dakika sayarak bedava pizza yemeye çalışan tipler var. senin yağmur-çamur-kar-toprakla ne kadar uğraştığın hiç umurlarında değil. emin ol ölsen bir gün arkandan yas tutmazlar. başka bir yerde kuryelik yapabilirsin ama dominosta kesinlikle çalışma!

tt768 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Project 4 coming soon...
    Alıntı bbatuhann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakırköyde dominsta çalışıyorum bize verdikleri motorlar bakımsız ve dandik ki çoğunun sadece ön frenler tutuyo siparişe giderken midibüsün teki geniş sokakta sağ tarafta yavaş yavaş ilerliyodu bende geçiyim yanından gideym dedim yaklaştıkça stop lmbalarına baktm bi hareket yok bende iki krna yaptım tam geçickken birden önüme kırdı korna fayda etmedi ben arka frne asıldm zaten tutmuyo son çare ön freni sıktım sıkmaz olaydım mdibüsün ön tekerlerin önünden kayarak karşıya geçtm motor üstünden attı beni ne oldu bitti derken bi hışımla ayağa kalktm adam hiç inmeden bişeyler söylendi ne plakasını alabldm ne başka bişey şimdi sağ göğüs kafesmde sağ dizkapğımda zedelenme varmış röntgende kırık çıkmadı bundanda sağ çıktık be abiler şimdi trafikte korkuyorum her araç heran üzerime kıracakmış gb geliyo korkuyorum uzun süre buralarda yokum lütfen kendinize dikkat edin

Geçmiş olsun. Eve verdiğim siparişlerin not kısmına "10 dk geç getirin, ama hayatta kalın." diye not düşmeye başladım ben. Geçen yıl, araba kullanırken arkamda bir Dominos motosikleti bana yapışık gidiyor. O kadar ki frene azıcık dokunsam yapışacak. nitekim kırmızı ışıkta ben durdum ve kayarak altıma girdi. Önce o kadar sinirlendim ki göz göre göre gelen bu kazaya, çocuğu çıkartıp bir de ben benzetecektim. Sonra yanına gittim, bakışlarını asla unutamam. İyi misin arkadaşım diyebildim. Abi özür dilerim, siparişe geç kalıyordum deyince çok utandım kendimden. Çocuğu ve motoru yerden kaldırdık. Baktık iyi, hadi sen geç kalma deyip gönderdik yoluna. Velhasıl bu 30dk işine bir son vermek lazım. Can bu can.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    30 dk. işi canlara mal oluyor.. Firma satış politikası gereği, müşteri potansiyelini kaybetmektense çalışmaya mecbur insanlarımızı hiçe sayıyor. İnsanımız çaresiz. bari devletimiz önlem alsa, uyarsa, kınasa dimi... duyar gibiyim.. "devlet mi?"
    Maslak bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

ilkerakdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF 125 R MAT GRi '14
    Geçmiş olsun.İhtiyaç sahibi birine yardımda bulun yada karnını doyur.
    mehmetenis bunu beğendi.

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Alıntı serotizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Firmaların suçu tabii ki var.
    30 dakikada teslimat garantisi veriyor, gecikirse para almıyor.
    O pizzanın parasını kuryeden alıyor.
    E pizzanın pişmesi nereden baksan 15 dakika. 5 dakika bu çocuklar paketledi, kaskı taktı, çıkarttı vs. Gideceği yere 10 dakika vakti kalıyor.
    Her deliğe girmesin, canını dişine takmasın da ne yapsın?
    Firmaların biraz insaflı olması, çalışanının hayatını ön planda tutması lazım. Ben pizzayı beklerim, dert değil.
    Diğer taraftan freni tutmayan motorla teslimat yaptırmak ne demek?
    Motorlu kurye, teslimat görevlisi çalıştıran her firmanın ciddi bir denetimden geçmesi şart.

Geçmiş olsun kardeşim sana da...
    Bu gibi konularda dominosta çalışan veyahut çalışmış arkadaşlarımız defalarca belirttiler ki süresinde yetiştirilemeyen ve ücretsiz verilen pizzanın parası kuryeden kesilmiyormuş.
    Hariçten gazel okuması güzel diyebilirsiniz elbet ama ben asla öyle bir işte çalışmayı kabul etmezdim. Hepiniz şahit olmuşsunuzdur bu adamların nasıl motor kullandığına. Ben izlerken başım dönüyor, kan basıncım yükseliyor. Bu ne cesarettiir ki insana akan trafikte 2 teker üstünde bu hareketleri yaptırabiliyor. Parasızlıktan sürünürüm yine de sakat kalma veya ölme riskini göze alarak bu şekilde çalışmam. Velhasılkelam tercih hakkı bizlerde olduğuna göre, suçlu ne dominos ne de motosiklet. Suçlu biziz. Kimse gidip o şartlarda çalışmasa, şartlar ister istemez değişecek.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    sağolun abiler şöylede bi olay mesle şu sadece bitane pizza için değil 30 dakika kuralı yoğun oluyo şube sipariş geleli mesala 23 dakika olmuş tam 7 dakikada yetiştirmek gerekiyo bazen 2 veya 3 siparişi birden götürüyosun ama sinirimi bozan şu çetur diye filo kiralama şirketi varmış sözde bakımını motorların onlar yapıyo ama diğer sürücülere sordum geliyo ama bişey yapmıyo diyolar
    mondial 150 zc - yuki yıldız 100 -honda spacy 110 - honda cbf - bajaj boxer > sattım yine cbf aldım

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Kardeşim büyük geçmiş olsun,ama hata sende bunu bilmelisin minübüsler,otobüsler,taksiler her an durmaya meğilli araçlardır.Bu araçların sağından geçmek bile bile lades olmaktır.
    Tekrardan geçmiş olsun bildiğim kadarı ile kaza iş saatlerinde olur ise firma sizin tedavi masraflarınızı karşılıyor hatta ameliyat gibi durumlarda tüm masraf yüklenici firmaya ait.
    Bu hakkınızı aramanızı tavsiye ederim.
    Ama tekrardan söylemek ihtiyacı duydum motorun frenleri bakımsız olabilir veya başka bir kusuru o zaman hakkı reddi kulanabilirdiniz yani o aracı kullanmayı ret edebilirdiniz.en büyük kusurunuz ise toplu taşıma araçlarının sağından geçmek olmuş.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    abi sağından değil solundan geçtim geniş bi sokak düşün rahat 3 tır yanyana park edebilir sağ kaldırıma geçmiş çok yavaş ilerliyodu solundan geçip gideyim dedim stoplrına baktım ne dörtlü yanıyo ne sinyal ben kornaya bastım geçmek için ama yinede üzerime kırdı
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR250R - HRC " ÇALINDI "
    batuhan kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun. bu arada muhtemelen kartaltepe köprüsünün orada tırım tırım giden minibüslerden bahsediyosun.. zaten nerede ticari varsa allah onları bildiği gibi yapsın.. senin yaptığın kazayı ben 2007 de belediye otobüsüyle yaptım çok detaya girmiycem ama senin gibi ucuz kurtaramadım.. akıllandım mı ? sor bana hayır.. kardeşim sanırsam oturduğum semtte çalışıyosun eger bi foton falan olsaydı gelir bulurdum seni 2 muhabbet ederdik.. neyse sana demem şudur.. öncelikle o güzel şeflerine o kodumun motorunu yaptır çünkü frenler adam gibi tutmuyor diyince sinirlerim bozuldu.. bu emanet motor olayı sakat ben de 10 gün önce arkadaşımın 1000 rr la ikitelli yolu üzerinde 160 la çok sağlam bi kaza yapıyordum.. suçlu suçsuz bi önemi yok ama neticede üzerimde adam gibi ekipman yoktu.. motorun arka lastik pertt.. temiz 30 mt kaymışımdır ve kendimi en son sağ şeride doğru kaçırdım öyle kurtuldum.. yani bu senin ve benim yazdıklarımdan ne çıkarıyoruz..
    1. ADAM GİBİ GİYEBİLDİĞİMİZ KADAR ÇOK EKİPMAN GİYELİM..
    2. MÜMKÜNSE EMANET MOTORDAN UZAK DURUN ( BÖYLE ARKADAŞIN MOTORU GİBİ FRENİ TUTMAYAN YADA 1000LİK YARIŞ MOTORUNUN LASTİĞİNİN KABAK OLMASI GİBİ SAÇMA ŞEYLERDEN DOLAYI EMANET MOTOR ALMAYIN )
    3. BİNDİĞİMİZ HAYVANA İYİ BAKALIM..
    4. SİZİ MAHALLEDE SOKAK ARALARINDA KASKSIZ GAZLARKEN GÖRMİYEYİM.. UYUZ OLUYORUM ÇOCUĞA FALAN ÇARPACAKSINIZ DİYE. VALLA SOPAYLA ÇAKARIM KAFANIZA

neyse kardeşim tekrar geçmiş olsun..

TEKERİNİZ HEP DÜZ BASSIN..
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    sibief 150 sisi
    aynen abi orda yaptm zaten istanbul caddesindeki şubede çalışıyorum bi uğrada çay ısmarlıyım
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)