Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Çinli motor efsanesinin sonu...

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Arkadaşlar,

Uzun süredir planladığım motosikletle tatil hayalim gerçekleştirdim. Uzun süredir dediğim zaten Nisandan beri motosiklet kullanıyorum

Yapma dediler etme dediler Çinli ile yola çıkma dediler... İki arkadaşım ile yola çıktık. Arkadaşlarım maksimum hızım olan 96 km/h katlanmak zorunda kaldılar, sabrettiler. Bense sürekli dipgaz gidiyordum! 1750 km lik yolculuğumuz çok neşeli geçti. Erdek, Çeşme, Alaçatı ve Ayvalığa gittik.

Gelmek istediğim asıl konu şu; Çinli motorları sürekli kötüleyenlere benim gezi örnek olsun.

Motor bakımlıysa, sürücü sabırlıysa çinli motor ile Ege turu imkansız değil.

tekoklava, ESGEL, brds ve 22 diğerleri bunu beğendiler..
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Hayırlı olsun diyelim. Sanırım konu Çinli motorun yaptığı km. Gezi hakkında İl ve ilçeler harici detay verilmemişde.
    ESGEL ve hasanrs bunu beğendiler.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Güzel gezmişsizni tebrikler.

Hiçbirşey imkansız değildir ama bazı şeyler mantıklı değildir. Mantıksız şeylerde başırılamaz değildir. İstisnalarda kaideyi bozmaz.
    Daha en diyim yeter herhal
    ESGEL, Maslak, hasanrs ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Evet 1750 km yaptık tek marşta çalışıyor. Sorunsuz gittik geldik.

tekoklava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200ns
    tebrikler fotolar biraz az gibi geldi=)
    hasanrs bunu beğendi.

Motosikleti
    Gezi için ayrı bir konu açacağım. Biraz kaldığımız yerlerden bahsederim. Bir video hazırlayacağım. Kısaca şu videoyu ekleyeyim şimdilik...

mehmetenis bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    1750 km yapıp çinli efsanesini bitirdim demek amerikaya taş atım amerikanın neslini kuruttum demek gibi bişey, 1750 km yi bir aydan kısa sürede yapan kuryeler var aramızda sizin motoru 1750 de değil 17.500 de görmek lazım o zamana kadar ne kadar masraf çıkartıyor neleri değişmesi gerekiyor hala tek marşta mı çalışıyor sesi soluğu ne alemde yada hala 96 km\s ile gidebiliyor mu vs. vs.

Bu yazdıklarımı çinliler hariç diğer tüm motorlar rahat görüyor hatta hondalar 17.500 değil 175.000 de bile bakımları zamanında yapılmışsa hala saat gibi çalşır durumda oluyor. Umarım sizin motorunuz da uzun ömürlü olur da sizi hiç bir zaman yarı yolda bırakmaz
    Maslak bunu beğendi.

Motosikleti
    Motor 15000 de tek marşta çalışıyor. Ne hikmetse istanbula gelince 105 km yapmaya başladı...
    dmRhn, TRaKYaLeee ve memer bunu beğendiler.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Çok uzun seneler önce böyle bir konu açıp, üzerinden 5-6 ay geçtikten sonra 'yolda kaldım' diye başlık açan kadın üyemiz vardı. Çin malı motorların tavsiye edilmemesinin bir sebebi var.
    mithrelios bunu beğendi.

Motosikleti
    Yolda kalmayan motor markalarını bu başlık altında sıralayalım?
    memer, meki 60 ve depicci bunu beğendiler.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    100 yaşına kadar her gün bir paket sigara içip ölmeyen de var, sigara sağlıklı ömrü uzatır diyebilir miyiz?

bu mesele ne kadar risk almayı kabul ettiğinle ilgili, en sağlam Japon motoruyla çıkarsın %1 ihtimal yolda kalacağı vardır sana rastlar kalırsın. En adi Çinli ile çıkarsın %30 yolda kalacağı vardır sana yansızmaz kalmazsın yolda. Şimdi bu örnekle Japon motoruyla kalsam Çin ile geçsen, Japon motorları da çok adi diyebilir misin? Diyemezsin, dolayısıyla ben şu kadar km yaptım Çin motorları çok muazzam herkes gönül rahatlığıyla uzun yok yapsın da diyemezsin.

Ha elinde veriler vardır, 500 Çin motoru ile 500 Japon motorunu karşılaştırırsın, bi taraf ortalama 10.000 km'de bir bozuluyordur diğerleri ortalama 30.000 km'de bir o zaman konuşursun. Tek örnekle Çinli motor efsanesini bitirdim diyebilmek pek akıllıca bir önerme değil.
    afu35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bence istediğimi diyebilirim. Uygulamak bireylerin hürriyetine kalmış. Çin malı motoru limitlerinde kullanırsan sorun çıkmaz diyorum.
    memer, cenkito, meki 60 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1750 km yapıp çinli efsanesini bitirdim demek amerikaya taş atım amerikanın neslini kuruttum demek gibi bişey, 1750 km yi bir aydan kısa sürede yapan kuryeler var aramızda sizin motoru 1750 de değil 17.500 de görmek lazım o zamana kadar ne kadar masraf çıkartıyor neleri değişmesi gerekiyor hala tek marşta mı çalışıyor sesi soluğu ne alemde yada hala 96 km\s ile gidebiliyor mu vs. vs.

Bu yazdıklarımı çinliler hariç diğer tüm motorlar rahat görüyor hatta hondalar 17.500 değil 175.000 de bile bakımları zamanında yapılmışsa hala saat gibi çalşır durumda oluyor. Umarım sizin motorunuz da uzun ömürlü olur da sizi hiç bir zaman yarı yolda bırakmaz
    Sen olayı yanlış anlamışsın kardeş 1750 km lik seyahatten bahsediyor , motorla yaptığı toplam km değil. Motoruda 15 bindeymiş şuan. Önyargılı bi şekilde direk konuya dalınca böyle oluyor demekki

Bu arada tebrik ediyorum diğer konuyuda bekliyoruz acele bi şekilde :D
    hasanrs, mehmetenis ve depicci bunu beğendiler.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    aldırma sen; çine tu kaka diyen cahillere üstadım , onlar bilselerdi hayatlarında çin %80 yer kaplıyor utanırlardı. Kullandıkları cep telefonları bile çin de yapılıyor.
    dmRhn, hasanrs ve depicci bunu beğendiler.

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    Fotolar güzel, sağ salim gidip gelmişsiniz, inş. daha güzel gezileriniz olur..
    hasanrs bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen olayı yanlış anlamışsın kardeş 1750 km lik seyahatten bahsediyor , motorla yaptığı toplam km değil. Motoruda 15 bindeymiş şuan. Önyargılı bi şekilde direk konuya dalınca böyle oluyor demekki

Bu arada tebrik ediyorum diğer konuyuda bekliyoruz acele bi şekilde :D
    Benim yazımın herhangi bir yerinde "toplamda 1750 yapmışsın" gibi bir ibare gördünüz mü? Üye Nisandan beri zaten motor kullandığından bahsetmiş. Kaldı ki motorda ikinci el fotoğraflardan belli yani hamd olsun az çok kafamız basıyor motorun toplamda 1750 km yapmadığına bence ön yargılı olan sizsiniz bir daha okuyun yazdıklarımı ondan sonra karar verin.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hasan abi tebrikler. Bu arada motorun hızı artmışsa onun ihtiyacı uzun yol yapmakmış demek ki. Gezi raporunu bekliyoruz.

Tekerinize sağlık.
    hasanrs bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon lion 150
    Bence olaya birde ekonomik açıdan bakmak lazım. Eğer o çin malı motorlar piyasada olmasa şu an bende dahil binlerce insan motor kullanamazdi. Yoksa bende isterim honda suzuki kullanmak ama olmuyor.
    hasanrs bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Kilometreler arttıkça karenajlar kendiliğinden dağılmaya başlayacak o zaman görüşelim :D
    Valla hocam çinli motor yerden yere vurulduğu kadar da değil işte ne kadar ekmek o kadar köfte hesabı. Kullan at tipi.b Kısmet olur da Japon ya da avrupa bir motor aldığınızda işte o zaman ohhh dersiniz

Not: Çinli kullanıyorum.
    hasanrs bunu beğendi.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Helal olsun Hasan sanada bu yakışır , Gezi hakkında daha detaylı bi konu bekliyoruz Ben başlığı görünce dedim tamam Hasan Başka motor almış ama öyle değilmiş Ben yıllardır motor kullanırım senın kadar gezmedim ; sen motor dünyasına bir girdin pir girdin Allah herkese istediği motoru nasip eylesin
    hasanrs ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)