Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

aydınlatma için yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    öncelikle herkese iyi günler dilerim. motorumun aydınlatmasından pek memnun değilim açıkçası. xenon far takıyım dedim hem muayene den kalıyomuş hem motoru garantiden çıkarıyomuş ve kesin değil ama elektrik sistemine ağır gelebilirmiş. 2000 bakımına gittiğimde bi abiyle lafladık ve bana beyaz led far önerdi. kendi motorunda varmış baktım çokta hoş duruyo. bu ampulun içinde fan mı varmış soğutucu mu varmış bişey dedi anlamadım. ömrü daha uzunmuş aküye zararı yokmuş muayenede sıkıntı olmuyomuş. internette araştırıyım dedim ama bişey bulamadım. konuyla ilgili bilgisi olan var mı? ampulu değiştirmem lazım karanlık yolda sıkıntı yaşıyorum. şimdiden teşekkür ederim.
    2M is my life
    Music & Motorcycle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    led farları birisi denemişti hiçte iyi göstermiyor demişti xenon muayeneden geçiyor bu forumdada çoğu kişi geçti ben xenon taktırdım ve ağır gelmedi tesisat sapasağlam

Motosikleti
    falcon lion 150
    Aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum orjinal ampul karanlık yollarda yeterli olmuyor bende zenon almayi düşünüyorum bakicaz

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    ek far takmayi hic düsündün mü?

mesela hella ff50?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

sonradan takilan xenon ampül konusunda dikkatli olmak lazim, ben iyi göreyim derken karsidan gelen arac söförün aklini almayalim..

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Xenon taktırırken kaliteli bir ürün olmasına dikkat edin. Piyasada 50-80 liraya Xenon takıyoruz diyorlar, bence güvenilir değil.
    Ben birkaç hafta önce taktırdım. Geçen haftasonu yaptığım 1300KM, 21 saat yolda (yarısı gece) karşıdan selektör yemedim hiç.
    Aydınlatması çok iyi, gündüz gibi yapıyor, uzunlar muhteşem.
    Xenon'a ek olarak bir de Hella sis farı taktırdım. Mercekli olduğu için karşıdakinin gözünü alma ihtimali yok.
    Belki biraz tuzluya çıkar ama hem önünüzü net görürsünüz, hem görünürsünüz.
    Led far kısa far olmaz, hiç düşünmeyin bile.

Xenon'da bütçeniz yetiyorsa UPhoton veya en azından MKF tercih edin. Sis farı için Hella.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)