Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Otobüsün Jant Kapağı Önüme Fırladı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Selamlar,

Her haftasonu olduğu gibi dün de çıkıp motosikletimle biraz turlayayım dedim. Bebek'ten Sarıyer sahil boyunca Rumeli Kavağına kadar gittim. Dönüşte yine sahil yolundan ortaköy istikametine doğru gidiyorum. Önümde şu tip otobüs seyir halinde.

Ne olduğunu anlamadım birden yolun sağından önüme doğru jant kapağı fırladı, sol şeride doğru süzüle süzüle gidiyor. (demir paranın dik konumda yuvarlanması gibi) Bunu farkedince ani bir fren ve sağa doğru bir manevra yaptım. Karşı şeritten de hiç bir araç gelmediği için kazasız belasız atlattık. Otobüs şöförü de ne olduğunu anlamadı başta kendisine sürekli selektör yaptım 5,10 saniye sonra aracı sağa çekti. Koşa koşa jant kapağını almaya gidiyordu.

Arada takip mesafesini korumasaydım, karşı şeritten bir araç gelseydi ve jant kapağıyla karşılaşsaydı, arkamda ki otomobil takip mesafesini korumayıp benim ani frenimi farketmeseydi vb... bir çok olasılık hazin sonuçlar doğurabilirdi.

Velhasılkelam Türkiye'de motosiklet kullanıcılarının hayatının pamuk ipliğine bağlı olduğunu bir kez daha hatırladım. Önümüzde ki aracın jant kapağının fırlayacağını bile hesap ederek sürmek gerekiyor sanırım(!)
    Uykusuzcorap bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX (alıcak)
    GEçmiş olsun ucuz atlatmışsınız. Söylediğiniz olasılıklar doğru ama şansınız yanınızdaymış

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    O kapağa temasın halinde iki şey olurdu.
    Şansın varsa kapak başka bir yöne fırlar ve yola devam ederdin.
    Ancak ön veya arka tekerlekten birinin altına almış olsaydın şu an düşünmek bile istemediğim şekilde bir bir kaza yaşardın.
    Aslında büyük tehlike atlamışsın, geçmiş olsun

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence ufak bir manevraylada kurtulabilirdiniz ama her zaman karsilasilan birsey olmadigi icin kafasi guzel olmayan herkes sizin verdiginiz tepkiyi verirdi. Allah korumus. Bi fakirin karnini doyurun bence.

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Sürekli olarak araçların tacizine uğrayan ben bugün de yolumda 40-50 km hızla ilerlerken sol şeritten yol kenarına aniden kırmasıyla kaza yapmama sebep oluyordu gaz kesip ani manevra yaptım, Allahtan fazla hızlı gitmiyordu yoksa vurmak kacinilmazdi.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    İnsan bazen çok şanslı oluyor bazen de olamıyor.. 5 sene önce Bostancı sanayiden E-5 tam döneceğim, lambur lumbur üzerime bir tekerlek ve 1 metrelik kırılmış miliyle döne döne geldi, Üzerindeki mil parçası nedeni ile bir sağa bir sola tüm yolu gezerek üzerime geliyor, onu nasıl atlattım, bir sağa bir sola kırarak nasıl kurtardım hala aklım almaz. Ha bir de ondan kurtuldum diye sevinirken yolun tam ağzında üzerime gelen lastiğin sahibi olan taksinin asfalta gömülmüş haliyle karşı karşıya kaldım. Allahtan çalışma yapıyorlardı ve bariyerler söküktü, çimlere girerek atlattım.
    draguan bunu beğendi.

ibooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan bazen çok şanslı oluyor bazen de olamıyor.. 5 sene önce Bostancı sanayiden E-5 tam döneceğim, lambur lumbur üzerime bir tekerlek ve 1 metrelik kırılmış miliyle döne döne geldi, Üzerindeki mil parçası nedeni ile bir sağa bir sola tüm yolu gezerek üzerime geliyor, onu nasıl atlattım, bir sağa bir sola kırarak nasıl kurtardım hala aklım almaz. Ha bir de ondan kurtuldum diye sevinirken yolun tam ağzında üzerime gelen lastiğin sahibi olan taksinin asfalta gömülmüş haliyle karşı karşıya kaldım. Allahtan çalışma yapıyorlardı ve bariyerler söküktü, çimlere girerek atlattım.
    Sizin ki daha kötü bir durummuş. :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)