Arkadaşlar Merhaba

Dün 1000km bakımı için tekirdağ çorlu onur hondaya gittim.
işlemler yapıldı motoru servise aldılar.
tek yapılan işlem yağ değiştirmekmiş. oysa ki ben debriyaj ayarı ve fren ayarı istemiştim. abi bu böyle orijinali bozmaya gerek yok dedi usta kılıklı yabani.
ya arkadaşım diyorum geç kavrıyoR motor biraz öne al şu debryajı, yok efendim motora zarar verirmiş. ya arkadaş motor neden zarar verir erken kavrar sende şak şak diye bırakırsın motora zarar verirsin eyvallah ama ben bunu zaten biliyorum ve ona göre kullanıcam elimi ona göre ayarlıycam sanane ben istiyorum sen yap. yok onu da yapmadı

servise giderken 120 ile giden motor servisten sonra 105ten yukarı çıkmaz oldu.

bu nasıl bir servis ve bakım anlayşıdır anlayamadım. ne hava filtresi sökülmüş temizlenmiş edilmiş ne başka bir şey anca bir yağı boşalt yağ koy. 30 tl de para alıyolar sırf bunun için. o 30 lirayı sana vereceğime gider kendi sitediğim daha kaliteli bir motor yağını daha pahalıya alırım gider bi ustaya veya ustayada gerek yok kendim koyarım arkadaş...

ne diye sana para veriyorum ki ben yapmamı istediim hiç bişeyi yapmadıktan sonra. ve giderken birde eliyor bundan sonraki bakımlarda işçiik ücreti alıcam diye...

ulan giden motoru ağırlaştırdın rodajdan sonra her hangi bir faydası olmadı bakımın bana motorun zorlandığını hissetmeye başladım aksine, ilk defa yokuşlarda bayıldığına tanıklık ettim... ee ben başlarım böyle işe.

siz siz olun bu konulara dikkat edin arkadşlar gittiğinizde kontrolü elinizden bırakmayın. ben şimdi müsait bi zamanda honda genel servisi ya da bayisini fln aramayı düşünüyorum. arayıp tüm bunları anlatıcam ve motoru bozduklarını düşündüğümü söylüycem.
mağduriyetimin giderilmesini sitiyorum diycem ve hatta japonya yı aratmayın bana diycem ve gerekirse mail atıcam ya acayip sinir oldum...