Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

1 yıldır çin motoru kullanıyorum (görüşlerim....)

Motovento
    REKLAM ALANI
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    herkese mrb lar bugün size görüşlerimi yazayım dedim . 1 yıldır çin motoru kullanıyorum. motoru aldığım ilk gün daha dün gibi aklımda neyse motoru aldıım 3 ay marştan çalıştıramadım ( akü bitikmiş salak servisin hatası ) 5. ay anlaşıldı akünün bitik olduğu neyse değiştirdik 2. ayda benzin borularını değiştirdim. bu arada rodaj dönemine pek uymadım . hergün 2 kişi 4 ay oyunca 4 km yokus cıktık . ilk 6 ay biraz sorunlu gecti ama memnundum motordan. subat ayında yolda kaldım(buji yerinden cıkmıs [salak kafa gitte bak bakalım buji nerde ]) elime motoru aldım 9 km elimde servise gittim.(allahtan 50 cc ) neyse bu buji yine tekrarladı bende değiştirdim bir sorun yokh. en büyük sorunum ise aynalar yolda giderken ayarı bozuluyor(çözüm bulaamdım daha) 2 defa kışın manisaya gittim geldim yolda tam gaz hemde tık demedi. ibreyi sonuna vurdum bişey olmadı. gecen gün yolda giderken km teli koptu 15 ytl dediler bende değiştirmedim aldıgımdan beri km 4000 oldu karda-yağmurda 40 derece sıcakta bindim 2 defa yolda bıraktı oda basit bir sorundan dolayı. bu aralar pek sık binmiyorum ha unutmadan lastik patladı onunda yolunu öğrendim lastik ile jantın arasına piril dökün bekleyin 2 dk ama iyice dağıtın pirili yoksa benm gibi lastiği sökmek için 1 hafta uğraşırsınız neyse benden bu kadar ben biraz titiz kullanıcıyım belki pek sorun yaşamadım ama sizi bilmem eğer para bulursam ikinci el ybr almayı düşünüyorum ama bu motor ilk göz ağrım yerini hiçbirşey tutmaz..... motorum kangda 50 qt bence çinlilerin içinde iyi çünkü diğer çinlilere bakıyorum (scoter olarak) 2005 olan coğu motor dökülmüşş belki km az daha 4000 km pek bişey değil ama ilerki zamanda başıma ne geleceği belli değil 10000 km olsun bakalım o zman herşeyini öğrencez bizim düldülün....
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hboyraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650
    bende 2005 model mondial 150 zat motor kulanıyorum
    10.000 km devirdi hiç yolda bırakmadı kaza dağil
    normal servislerin haricinde bir eksantrik (Doğru yazdımmı ) bilyasını değiştirdiler. o da garantiden
    bende memnunum
    Haluk BOYRAZ 0 RH (+)

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir yıl veya 10 000 kmyi geçen arkadaşlar objektif bir şekilde buraya deneyimlerini yazarlarsa güzel bir rehber ortaya çıkacak motorun markası modeli ...çıkan sorunlar ve harcanan para gibi ayrıntılarla çok faydalı bir başlık olabilir..daha önce motoru olanlar kıyaslamada yaparsa kaymaklı kadayıf olur...
    2004 yılından beri çin malı hussar kullanıyorum motor şu an 20 000 km yi geçti
    akü orjinal akü hala ilk basmada marş alıyo sorun yok ....arka teker değişti...motoru komple airbrush yaptım...buji değişti bide buji kablosunda bujije takılan tırnak kırıldı kablo değişti 5 ytl sele kırıldı değişti 50 ytl şu aralar bi bakıma sokacam ...motorda lastik patlaması dışında hiç yolda kalmadım 2 ay sonra alalı tam 2 sene olacak...bu zaman zarfında motorla özellikle 2 kişi baya bi yol yaptık hatırlatmakta fayda görüyorum ben 120 kg yim tek başıma bile binince 2 kişi şiddetinde biniyorum yani. hiç yolda kalmadım...2004 te 2600 ytl vererek almıştım paramın son kuruşuna kadar hakkını aldım...
    bu bilgileri yazarken daha önce kullandığım motorlarıda bilin isterim

Honda kinetic : tam bir scooter hondanın vespaya rakibi denecek kadar sağlam bir motor tek kötü yanı 2 zamanlı olması ve artık üretilmiyo olması ama hala sucular bu motorlarla servis yapıyo ... sucular bazen 6 tane su damacanası koyuyolar üstüne ...temiz 1992 modeli 1000-1500 arası alıcı buluyor

yamaha chapy: hala bizde babam kullanıyor 1995 yılında 2 yaşında iken aldım kaç km yaptı bilmiyom ..50 cc 2 zamanlı bir motor taş gibi derlerya taş gibi..

Piaggio 100 cc :1997 yılında aldım ...almaz olaydım nalet olsun motor hiç sanayiden çıkmadı parçası yok ...delirtti..en son hurda fiyatına muğladan bir motor tamircisine sattım..

Honda beat: ben bu motoru tam bir hayal kırıklığı olarak niteliyorum 100 cc yavaş..amortisörleri berbat...işçilii çin motorlarından farksız ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    motorumu sattım.Honda NT 700 alacağım...
    ben aprilia - SR 150 / 2000 model , 1999 sonunda almıştım.çok güçlü bir motordu.SP runner 180 e yakındı sayılır.tabiki dizaynı daha güzeldi.otomatik jikleisi sorun çıkardı uzun bir zaman.sonra da , manuel yapıldı.Ben askere giderken 2002 de sattım.
    sonra derby - 100 cc schooter aldım.1 yıl kullanıp
    ŞUANDA KULLANMAKTA OLDUĞUM canavarı aldım.
    yamaha DT 125 RE - 1992 model.çok güzel ama biraz para ile beslemek lazım.İşin tuhafı ise MT gezilerine hiç motorumla katılmadım.78 plakalı honda bali ile katıldım..yokuşta 60 km/h sürate düşen!!!yeşil vadiye gelenler hatırlar...

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Ben Haziran 2005 yılında Jinlun JL-250 motorumu aldım. Hiç yolda kalmadım. Motorum şu anda 7800 km.'de.. Yoğun yağışta da, çok sıcak havalarda da uzul yolda kullandım. Şimdiye kadar yaşadığım sorunlar ise, bir ara deponun benzin kaçırması (çok az, gçzle görülür bir şekilde değil ama aşağıya doğru yakıtın biriktirdiği pislikten anladık) oldu. Onu da garantiden yeni depo vererek değiştirdiler.. Bir iki kere ayaklık vidası gevşedi. Motorun üzerinde verilen alet takımı ile birkac dakika bile sürmeden sıktım ve sorun kalmadı. Bir ufak sorun da ayaklık açıkken motorun çalışmasını önleyen (viteste iken) sistemin kablosu yerinden çıkmış. Yola çıkamadım. Servis bana kablonun gittiği yeri tarif etti. Kablo bağlantısını söktüm ve yola devam ettim. Sonra çok ufak bir tamirle işi hallettiler. Tamir bile diyemem. Para da vermedim. Şu anda motoruma binerken acaba yolda mı kalırım diye hiç düşünmüyorum. Tek sorun yüksek hızlarda oluşan vibrasyon. Bunu da şase bağlantılarına kauçuk benzeri pullar koyarak azaltabileceğime inanıyorum. Vibrasyon 1 kişi iken 110 da başlıyor ama iki kişi binince 95-100 de vibrasyon başlıyor. Bunun harici motorumda yürür aksamda bir sorun yaşamadım. Beni de hiç üzmedi.. Yollarda rezil de etmedi..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    2004 yılından beri çin malı hussar kullanıyorum
    Abi hussar çin malı değil ki
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı
    1995 yılından bu yana Kanuni markası adı altında yerli motosiklet üretimi ve ihracatı yapmaktadır.

(Kanuni.com.tr'den alıntıdır)

Ne Çin'i yaa? Halis Türk malı. (!995 modelden daha eski değilse.)
    I'M BACK !!!

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet tayvan malı imiş olsun onlarında gözü çekik biz bu kadar boşunamı bindik çin malı diye ...çin malı değilse satarım ben bunu alırım as125 t yi
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    sen bana deer çin demedin mi? kanuni çin değil mi?
    niye aldırmadın bana deer ı o zaman !
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Derin cim yanlış cevap, maalesef Türk malı da değil
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI FREEWIND XF650
    Derin cim yanlış cevap, maalesef Türk malı da değil
    Türk malı olduğunu bir saniye bile düşünmedim zaten, ancak, Çin ya da Taiwan değilse ne?
    I'M BACK !!!

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yav ben sadece çin malı değil dedim, ortalık neden bu kadar karıştı ki
    Evet Taiwan olduğu dorudur, zaten barış abiyede ben söledim o bilmiodu yani

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    Ben 2005 model mondial 125 mt kullanıyorum 1 yıl boyunca beni hiç yolda bırakmadı sadece bi kere yakıttan dolayı buji kurum yapmış. Bende yedek vardı değiştirdim. 1 yıl doldu motorumun arkada çamurluğu Denizli den İzmir e giderken kırıldı ve arka tekerimi kilitledi bende kendimi yerde buldum. Hakkını vermek gerek o kazalı haliyle 240 km yol yaptı.
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Mendede mondial rs151 var kaçkere devirdim kaldırıp biniyorum(maşallah)
    tek derdim lastikler çok dişsiz R lastk suya girmene gerek yok 100m den suyu görünce direk devriliyoruz yahu dur bir suya girelim bira kayalım yok yaa
    KAMP ADAMLARI

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dishy adlı üyeden alıntı
    sen bana deer çin demedin mi? kanuni çin değil mi?
    niye aldırmadın bana deer ı o zaman !
    Aha böyle yakalarlar adamı işte ver cevabını bakalım bir kızın masum hayallerini neden, nasıl yıktın? Deer gibi motor var mıydı beee şuna bak, asalete bak. Şimdi gelir erkek arkadaşı görürsün gününü.

Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    valla olay türk ve japon mallarına dönmüş görünüyor yokhmu arkdaşım çin malı kullananan yeni motor alacaklar şöyle bir düşünsün hangi marka iyi , hangi marka kötü???
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Alıntı bur-k@bilişim adlı üyeden alıntı
    valla olay türk ve japon mallarına dönmüş görünüyor yokhmu arkdaşım çin malı kullananan yeni motor alacaklar şöyle bir düşünsün hangi marka iyi , hangi marka kötü???

var kardeşim çin malı kullanan...biri de benim...11 aydır mondial 150 zat var, motora abanmadım, günde yaklaşık 20km kullandım, bakımlarını zamanında yaptırttım, yaptığım tek yanlış şey motoru eş-dostla gönderdim bakıma kendim gidemedim iş yoğunluğumdan...belki kendim ilgilensem motor şu an daha iyi durumda olabilirdi..

başıma gelenler..

- gaz teli koptu...kendim hallettim

- gösterge ışığı bozuldu garantiden komple değişti

- 5000km civarında kayış koptu garantiden değişti...kayışın kopma aşamasına geldiği bakımlarda anlaşılıyormuş ama beni uyaran olmadı bu konuda

- 7000 km'den sonra yakıt sarfiyatı artmaya başladı... 100km'de önce 4,5 sonra 5 daha sonra 5,5 en sonunda 6 olunca motorda çalışmama durduk yere istop etme gibi durumlar başladı...serviste 2 haftada bir buji değiştirdik çünkü zengin benzin karışımını yakamamaktan buji devamlı kurum yapıyordu...karbüratörün ayar tutmadığına karar verildi...garantiden karbüratör değişti..

- karbüratörden değişiminden sonra 1,500-2000km iyi gitti motor sonra durduk yere marş dinamosu yandı 2 hafta evvel...1,5 hafta serviste kaldı motor.. geçen haftasonu teslim aldım ve fakat o da ne...3 günlük kullanımım sonucunda 100km'de yakıt 7 litreye fırladı..direk servise bıraktım...bakalım bundan sonra ne olacak
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    uğur aman dikkat

deamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat
    Alıntı ashes adlı üyeden alıntı
    uğur aman dikkat

ersencim;

a-) "uğur aman kendine dikkat et" mi diyorsun ?

b-) yoksa uğur (derin dondurucuları) aman dikkat uzak durun gibisinden mi diyorsun

c-)yoksa yoksa her ikisi de mi ?

d-) hiçbiri mi ??
    Yeryüzünün sonuna gittim Suların sonuna gittim Gökyüzünün sonuna gittim Dağların sonuna gittim Arkadaşım olmayan birşey bulamadım Navajo Atasözü

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    ugur dikkat et bu aletin garantisi bitince de ugraştıracak sen en iyisi sat onu inceden vede yolda giderken bişi falan olur birde bu yönden dikkat et

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler