Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Alın size bir sorulmamis soru daha :) malum kış geldi :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Soğuklar yavaştan kendilerini hissetirmeye başladı ve bizde kışlık mont arayışına giriştik. Ufak bir soru ama beni bütün kış ilgilendirecek ve arkadaşlarında bilmesi gereken bir husus.uzatmadan geliyorum.
    Montlara bakarken kimisinde POLAR İCLİK kimisinde TERMAL İCLİK yaziyor.Nedir bunlar arkasındaki fark nedir bilgisi olan aydinlatsin bizi lütfen
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    İçliğin vazifesi sıcak tutmak değil teri dışarı atmaktır, ama dolaylı olarak sıcak tutar. Çünkü üşümenizin sebebi biriken terin derinizin üzerinde soğumasıdır. İyi bir thermal teri dışarı atacağı için üşemeninde önüne geçer.

Peki terleme nasıl önelenebilir, yani hem terleme olmayacka hemde üşünmeyecek. Öncelikle alacağınız montun nefes alabilir bir mont olması gerekir ki teri atabilsin. Bunun dışında bazı insanlar gerçektne çok üşüyebilir, ve bu sebeple izoloasyonlu bir mont tercih edebilirler. İnsan vucudnun en çok üşeyen ve sıcak tutması gereken yeri göğüs ve sırt kısmıdır, en çok ısı üreten kısmı ise koltuk altları ve bacak arasıdır.Ama genelde firmaların montlarında izolasyon tüm montta olduğundan, göğüs sırt ile koltuk arası aynı izolasyona sahip olduğundan göğüs sıcak kalırken koltuk altında çok fazla terleme olur.

Buradaki termal içliğin amacı aslında sıcak tutmak değil teri çabuk uzaklaştırmaktır.Seni sıcak tutacak polardır. Ceketin amacıda rüzgar ve sudan seni ve poları korumaktır.
    ccc67 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçliğin vazifesi sıcak tutmak değil teri dışarı atmaktır, ama dolaylı olarak sıcak tutar. Çünkü üşümenizin sebebi biriken terin derinizin üzerinde soğumasıdır. İyi bir thermal teri dışarı atacağı için üşemeninde önüne geçer.

Peki terleme nasıl önelenebilir, yani hem terleme olmayacka hemde üşünmeyecek. Öncelikle alacağınız montun nefes alabilir bir mont olması gerekir ki teri atabilsin. Bunun dışında bazı insanlar gerçektne çok üşüyebilir, ve bu sebeple izoloasyonlu bir mont tercih edebilirler. İnsan vucudnun en çok üşeyen ve sıcak tutması gereken yeri göğüs ve sırt kısmıdır, en çok ısı üreten kısmı ise koltuk altları ve bacak arasıdır.Ama genelde firmaların montlarında izolasyon tüm montta olduğundan, göğüs sırt ile koltuk arası aynı izolasyona sahip olduğundan göğüs sıcak kalırken koltuk altında çok fazla terleme olur.

Buradaki termal içliğin amacı aslında sıcak tutmak değil teri çabuk uzaklaştırmaktır.Seni sıcak tutacak polardır. Ceketin amacıda rüzgar ve sudan seni ve poları korumaktır.
    Yani Hangisi önerirsiniz

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Her iki urunden de bulundurulmasi lazim ve kisi kendi vucut tepkimelerine karsi deneyerek kullanmasi lazim

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Bende mont arayışındayım. Takip edicem başlığı
    ccc67 bunu beğendi.

Motosikleti
    Her 2urune bütçe ayırmak zor.sanki 250tl en az 500tl 2monta vermek yerine 500tl bütçe olsa ZTen tek monta veririm

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Ben monttan bahsetmedim. Termal iclik ve polardan bahsediyorum . Mont normal orta yollu oldumu yetelidir.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Hazır konusu açılmışken bende birşey sormak istiyorum.

Benim tüm ekipmanlarım yazlık. Motor botu hariç.

Acaba içime içlip giyip , yazlık ekipmanalarımın üstüne birde yağmurluk giysem içeri hava alırmı ?

Bu şekilde gezen varmı , soğuk havalarda?
    oyunageldim bunu beğendi.

Motosikleti
    Ben monttan bahsetmedim. Termal iclik ve polardan bahsediyorum . Mont normal orta yollu oldumu yetelidir.
    Ben monttan bahsediyorum hocam montun içinde oluyor termal veya polar içlik onlardan bahsediyorum

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Acaba içime içlip giyip , yazlık ekipmanalarımın üstüne birde yağmurluk giysem içeri hava alırmı ?

bnde bunu merak ediyorum bakalım oluyor mu ?
    oyunageldim bunu beğendi.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben monttan bahsediyorum hocam montun içinde oluyor termal veya polar içlik onlardan bahsediyorum
    Montun içi polarlı olabilir ama dediğim gibi termal giysinin özelliği farklı.

Mont goro-tex ve waterproof özellikli olması içinde de sökülebilir kışlık polar veya koruyucu özellikte iç astar olması lazım.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/ROSS-Motosiklet-Montu-Free-Siyah-Kirmizi-Beyaz_7798.html
    http://www.feyizoglu.com/Sport-Motosiklet-Montu_47505.html#0
    Özelliklere bakarsanız ve yardımcı olursanız ornek montlar

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/ROSS-Motosiklet-Montu-Free-Siyah-Kirmizi-Beyaz_7798.html
    http://www.feyizoglu.com/Sport-Motosiklet-Montu_47505.html#0
    Özelliklere bakarsanız ve yardımcı olursanız ornek montlar
    Ürünlere baktım çıkarılabilir termal içlik yazıyor ama zaten motor montları dar sıkı kalıptan yapılıyor üzerimize oturması için ama gidip mağazadan incelemek lazım içindeki içlik ne kadar ince ne kadar kalın veya ne tipte vs..
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    Ürünlere baktım çıkarılabilir termal içlik yazıyor ama zaten motor montları dar sıkı kalıptan yapılıyor üzerimize oturması için ama gidip mağazadan incelemek lazım içindeki içlik ne kadar ince ne kadar kalın veya ne tipte vs..
    Benim takıldığım nokta içlik kısmı.hangisi daha uygun acaba

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Valla ürünlerin yapısını görmediğim bilmediğim için birşey diyemem. Dediğim gibi gidip mont çeşitlerine bakmak giymek dokunmak lazım.

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    Simdi 1tsne bile motor bayisi olamayan bir merkezde oturuyorum kömürün başkenti öyle bakma şansım.yok internet siparişi sadece o yüzden sordum.yoksa gider bakardim sizide yormazdim aaahhhh zonguldak ahhh

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aşırı şekilde ısınırsınız fakat,ısı nedeni ile yağmurluk dışarısına çıkamayan buhar tere dönüşecek belli bir zamandan sonra ıslanacaksınız
    Ama bu nedenden dolayı o soğuk havada soyunmak gibi bir hataya düşmeyin terden dolayı hasta olursunuz.
    Kapalı bir mekanda kurulanmak daha akıllıca

Neopren elbiselerinde yağmurluktan bir farkı yoktur,ter yapar insanı hasta ederler

Kısa yolculuklar için belki denenebilir
    beko12345 bunu beğendi.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    500 liraya alınacak kışlık mont pek konforlu olmayabilir. pişman olmamak için bütçeyi biraz daha arttırıp nefes alabilir goretex kumaştan bi mont bakmanı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 liraya alınacak kışlık mont pek konforlu olmayabilir. pişman olmamak için bütçeyi biraz daha arttırıp nefes alabilir goretex kumaştan bi mont bakmanı tavsiye ederim.
    Önerdiğiniz bir model var midir hocam?

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Önerdiğiniz bir model var midir hocam?
    bende revitin yazlık modeli var kışlık olarakta revit düşünüyorum ama düşük bütçeli bişeyler düşünürsen şirinevlere veya hasanpaşaya git. orada Turkiye bayiliği olan markalar var. çeşit bol. sana önerim denemeden alma ve bol olmasın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)