Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alçaltma kiti ne gibi sorunlara yol acabilir? maksimum ne kadar alcaltilir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Herkese selamlar. Cbr 250 kirmizi siparisini verdim ancak yere iki ayak basmak istedigim icin ebayden alcaltma kiti bakiyorum. Bu kit motoru max. Ne kadar indirir? Ve ne gibi zararlara yol acabilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    file:///C:/Users/K-araoqLu/Desktop/IMG00174-20140901-1237.jpg

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı burak5353 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    file:///C:/Users/K-araoqLu/Desktop/IMG00174-20140901-1237.jpg
    bilgisayarındaki klasörün linkini niye atıyon biz nasıl görecez
    bi sıkıntı olmaz ebayda kitlerin ilanında yazar zaten 3 5 cm ne kadarsa artık diye.tek sıkıntı olabilir eğer amortörü tutan demirlerden alçaltacaksa bunda bütün motor alçalır.buda kaldırıma çıkmalarda kasislerde daha fazla dikkat etmeni gerektirir.ama koltuk altında seleyi bi şekilde alçaltma kitiyse ozman sadece sele alçalacağından diğer sorun olmaz..

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgisayarındaki klasörün linkini niye atıyon biz nasıl görecez
    bi sıkıntı olmaz ebayda kitlerin ilanında yazar zaten 3 5 cm ne kadarsa artık diye.tek sıkıntı olabilir eğer amortörü tutan demirlerden alçaltacaksa bunda bütün motor alçalır.buda kaldırıma çıkmalarda kasislerde daha fazla dikkat etmeni gerektirir.ama koltuk altında seleyi bi şekilde alçaltma kitiyse ozman sadece sele alçalacağından diğer sorun olmaz..
    Sele alcaltma ne kadar kazandirir? 2 ayak basmam icin bi 6-7 cm gerekli

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    cbr zaten alçak bir motor, normal boyların altında biri isen bile 2ayağının yere değmesi gerekirdi. meraka ettim boyun kaç, 120 filan mı?

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Boy 160 iki ayagim degmiyor

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı uur52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    skutere devam hocam cok sıkıntı yaşarsınız. dost acı söyler.

benimde boyum 170 çoğu istediğim motora binemeyeceğim.

bu siyah ile beyaz kadar net.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

ilkerakdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF 125 R MAT GRi '14
    Alıntı uur52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.60 cm ise boyun kit ile de 2 ayağını birden tam basacağını sanmıyorum.780 mm sele yüksekliği var 2013 ve 2014 modellerin.Ancak kit ile alçaltır ve tek ayağını basarak kullanırsın o da birazcık sorun olur trafikte.Motoru almadan önce bir kez daha düşün istersen sonra zarar etme.

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Alper Karademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    skutere devam hocam cok sıkıntı yaşarsınız. dost acı söyler.

benimde boyum 170 çoğu istediğim motora binemeyeceğim.

bu siyah ile beyaz kadar net.
    Boyum 172 cross kullanıyorum. Sele 89.5. Kendinizi sınırlandırmayın bence. elbette zor yanları var ama değer mi değer.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Tabiki her boyla her motor kullanılmaz ama hakim olabildikten sonra problem yok
    tinerci bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ben de uzun bir süre enduro kullandım, boyum 172, sele 96 cm idi. Motor yükseltilmişti ve eşeğe binmekten farkı yoktu. Boy yüzünden kaç kere düştüm ama şu an olsa yine binerim.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Hocam bende bir kac sene once motocross yaparak basladim, toprakta biraz farkli ama boyum kisaydi 165 falandir, herneyse kisa motocrosscular gibi sag dizimle motoru kavrayip sol ayagimi yere basiyodum, ilk baslarda zorlanirsiniz ama motosiklete adapte olunca limitleri ogrenirsiniz, bu arada iki ayaginiz yere hicmi degmiyo yoksa parmak uclari falanmi? ayak toplari degiyosa kurtarir (topuk degil top) kit, sele traslamamolaylarinida bilgili bi servise danismanizi oneririm teknik acidan sizi en iyi onlar aydinlatir

Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende bir kac sene once motocross yaparak basladim, toprakta biraz farkli ama boyum kisaydi 165 falandir, herneyse kisa motocrosscular gibi sag dizimle motoru kavrayip sol ayagimi yere basiyodum, ilk baslarda zorlanirsiniz ama motosiklete adapte olunca limitleri ogrenirsiniz, bu arada iki ayaginiz yere hicmi degmiyo yoksa parmak uclari falanmi? ayak toplari degiyosa kurtarir (topuk degil top) kit, sele traslamamolaylarinida bilgili bi servise danismanizi oneririm teknik acidan sizi en iyi onlar aydinlatir
    Yok hocam 2 ayağım hiç değmiyor anca tek ayağım. dediğim gibi kitle iki parmak ucunda olurum diyorum(5-6cm) alçalıyorsa. o da bana yeter diye düşünüyorum. Bi korkum yok yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)