Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İntihar girişiminde polis özçekimi...(Yorum sizin)

Motovento
    REKLAM ALANI
    A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Normal vatandaş yapsa bu kadar tepki çekmezdi belki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı yiwotxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi bu adamın kendini çekmesi sizi niye rahatsız etti? Kendinizi onun yerine koysanıza? Bi ahlaksızlık mi yaptı? Görevini kötüye mi kullandı ? Yoksa adamın psikolojisini etkileyerek intihar girişimini mi hızlandırdı? Yoksa bu tepkiniz sırf polis olduğu için miydi? Polislere karşı nasıl bir antipatimiz varsa..
    Niye mi rahatsız etti?
    Dediklerini yapalım bakalım, kendimizi -en azından kendimi- onun yerine koyalım ve cevaplayalım.

-Bir ahlaksızlık mı yaptı?
    +Evet yaptı. Orada bir insan kendi hayatına son verirken, o ahlaksız akşam manitasına göstermek için, sosyal medyada bakın ben nelerle uğraşıyorum diyebilmek için orada fotoğaf çekiyor.

- Görevini kötüye mi kullandı?
    + Belki kötüye kullanmadı ama, görevini yapmadı. Orada yapması gereken fotoğraf çekmek değil, trafik polisi olduğu için trafiğin seyrini düzeltmek.

- Adamın psikolojisini etkileyerek intihar girişimini mi hızlandırdı?
    + Olası bir ihtimal. Adam oraya "bu ağzına tükürdüğüm insan sıfatlı vicdansız, haysiyetsiz hayvanlarla yaşamak çok zor" diye düşünerek veya çıkmış olabilir. Veya her insan gibi biraz olsun sevgiye, şefkata, ilgiye ihtiyacı vardır. Ama orada kendisi intihar ederken hala birilerinin onu umursamadan, vicdansızca fotoğraf çektiğini görüp iyice sinirlenmiş ve vazgeçebilecek durumdayken atlamış olabilir.

- Bu tepkiniz sırf polis olduğu için mi?
    + Evet. Polis olduğu için. O üniformayı taşımayan, halktan bir vatandaş olsaydı, eğitimsiz der, ergen der, vs. der geçersin. Ama orada polis sıfatıyla duruyorsan öyle bir hareket yapmaya hakkın yok. O eğitimi almış olman lazım. O bilince sahip olman lazım. Eğitilemeyen bir sığırsan o görevde olmaman lazım. Son cümlem tabi onu o göreve atayan sığırlara.

Tabi bu yazdıklarım polisin fotoğraf çekiyor olma ihtimali için geçerli.
    Fazla iyimser de olsa başka bir şeyle de uğraşıyor olabilir.

Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence bu memurun üzerine bu kadar gidilmemeli, intihar ediyorsa etsin artist banane, işim gücüm yok birde el alemin çocuğunu intihardan'mı çevirmeye uğraşacağım. Zaten intihar etmeye niyetli olan adam çıkar atar kendini öyle polis felan beklemez showmen bunların hepsi.
    Adam atladı zaten canım kardeşim! Kimse de git adamı intihardan vazgeçir demedi sana!
    Orada polis beklediğini falan nerenden çıkardın acaba çok merak ettim?
    Belki adam çıktı ve son kez bir sigara içti. Orada geçirdiği süre içinde neler yaşadığını, belki karısının onu nasıl aldattığını belki karnını doyurmaya para bulamadığı anlara düşündü...
    Nereden biliyosun şov yaptığını. 'Şovmen'miş. Gtüm!

Kısacası canlar; üzülün kendinize, üzülün halinize.
    Ben üzülüyorum sizin insanım diye gezebilmenize!
    caneroz, tanertc, EminBey ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı caneroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'da yaşamadığım için bilmiyorum ama İstanbul'un göbeğinde telefon çekmez mi yahu
    dayı ironi mi yapıyorsun, yoksa harbi harbi sordun mu bunu
    HAHAHHA
    20

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Atlamışsa yazık olmuş. Allah rahmet eylesin.
    Yalnız ilginç bir nokta var; Sabah nöbetten çıktım, Atatürk havalimanından Anadoluya geçicem servisle, 07:00 alandan çıkış, 09:00 bulgurluya yani eve varış....
    Müthiş berbat bir trafik... Sebebi mi?? Tabiki intihar etmeye çalışan kişiyi izlemek için köprü üzerinde neredeyse 2. vitese düşen vatandaşlarımız.
    Bu işin polisi, askeri, memuru yok arkadaşlar. Atla diye bağıran mı istersin, trafik yüzünden merhuma söven mi istersin..vs.vs.. Hatta sukutırlı bi arkadaşımız da yavaşlayıp elindeki telefonla çekim yaptı gözümün önünde. Kovaladı polis tabi.
    İnsan olan zaten o anki durumda selfi melfi yapmaz.
    Gerçi bu köprüdeki intihar mevzusu artık yalama oldu, diş kaptı.. O yüzden de millete normal geliyor olabilir.
    İnsan işte... Ölüm bile alışana kadar.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alışkınız sosyal medya yalanlarına (tomanın ikiye böldüğü adam ) eğlensinler kendi kafalarına göre
    doğrusunu soyler mısın? bu fotograftan ne cıkarmamız gerekıyor?

aslında yorumlara bakınca polise kızamıyor insan çünkü bu polisler de aramızdan çıkıyor uzaydan gelmiyor ki.halk neyse poliste o yazık olmuş bizim millete yazık bazı yorumları okuyunca ınsanlığımdan utanıyorum.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    imamın askerlerinin umrunda mı intaharmış başka bişeymiş..

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Bence bu memurun üzerine bu kadar gidilmemeli, intihar ediyorsa etsin artist banane, işim gücüm yok birde el alemin çocuğunu intihardan'mı çevirmeye uğraşacağım. Zaten intihar etmeye niyetli olan adam çıkar atar kendini öyle polis felan beklemez showmen bunların hepsi.
    adam öldü, vicdanın rahat mı? adama sağlık ekibi bile yollamamışlar.

bak olayı seninle aynı açıdan ama çok daha saygısız şekilde dile getiren de var:

yazık yahu, ne oldu bu ülkeye böyle. vicdansızlık had safhada...

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Olur öyle arada sıkıntıı yok. Selfie'yi yasaklasınlar bir daha olmaz.

12680 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx 125
    Merak ettim ne yapar bu polis, nedir görevi? Bütün gün FSM köprüsü üzerinde altlarındaki mini cooperın içinde oturup ellerinde telefonla takılıp ay başında maaş mı alır bunlar?

Geçen hafta çocukluk arkadaşım köprüye çıkıp sorunları olduğunu söyledi sadece ve kafasına sıktı. İnternet haberlerine atılan manşetler ise trafiğin 3 saat tıkandığı ile ilgiliydi. Bu ülkede ölmek bile suç oldu artık. Diyecek birşey yok umarım bir gün sizin ya da bir yakınınızın başına böyle bir durum gelmez.

Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polisin fotoğraf çektiği bariz, telefonunun ekranı parlasa elinle üzerini kapatırsın.
    Fakat zaten orada 2 polis daha var biraz rahatta davransalar belki çözmeye çalışıyorlardı.
    Ama sorun ne kadar büyük olursa olsun intihar çözüm değil.

O karedeki herkes hatalı maalesef.

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    intihar eden belkide adam eşine göndertiyodur resmini

onuroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Diversion F
    intihar ediyorsa etsin artist
    Beni en çok bu etkiledi.

Şimdi desemki Allah sanada sana kendi canından vazgeçecek kadar dert versin, Allah sanada kendi canından vazgeçerken bunu cümle aleme duyurma ihtiyacı hissettirsin ... beddua etmiş olurum, kotü olan ben olurum, günah işlerim, o yüzden demiyorum.

Yani ne farkın kaldı motosikletin sol şeritte ne işi var deyip onu ezen taksiciden?
    Ne farkın kaldı bu saatte motosikletle geziyo lavuk deyip ona çarpıp kaçan adamdan?
    Bir İNSANın olüm kararını sorgulamak bu kadar kolay mı?

Ornekler çoğaltılabilir ama madem sende motosiklet sürüyosun, canını iki tekerde taşıyorsun o yüzden motosikletten ornek veriyorum sana. Senin içindeki farkedemediğin insana.

Birgün ailenden senden daha mantıklı, senden daha zeki belki senin oğlun yada kuzenin vs. biri olur, ki eminim hepsi oyledir; psikolojik bir rahatsızlığı olur senden veya senin anlayabilme kapasitenden çok ote olur sana dert olur. İşte o zaman anlarsın kimin ne kadar artist olduğunu. Artist kelimesi aklına gelebilecek mi bakalım?

Artist? Yanından 40 milyarlık g.tü b.klu clio geçer artist demezsin, gormezsin bile ama 20 milyarlık motor geçer artist der, hazmedemezsin.

Keşke tamda şu an karşımda olsan, yemin ediyorum bi fiske vurmam, sen vursan karşılık vermem Allah yaratmış diye, ama seni oyle bir aşağılarım ki sokağa çıkmaya yüzün kalmaz. Sabaha kadar durmam.

Adam öldü, o insan öldü, o artist öldü! Mutlu musun şu an?
    Onun ölümüyle oluşan boşluğu suriyeli, iranlı, bilmem nereli insanlar çoktan doldurdu, mutlu oldun mu kardeş? Seni tatmin edebildi mi o artist?

Senin ve senin gibilerin bu foruma üye olmasının tek sebebi, insanların arasına karışmasının tek sebebi motosiklet sahibi olması. Başka hiçbir ortak noktan yok emin ol.

Araya bol bol paragraf boşluğu koydum anla diye, noktalamaya virgüle dikkat ettim anlayabilesin diye. Ama anlayamazsın o artisti. Bir insanı can verirken gormeden anlayamazsın, yakınını gormeden olürken anlayamazsın. Hepimize nasip olacak olümü bilmeden anlayamazsın. Bildiğin samansın, kara cahilsin. Showmen fln diyosun bilmediğin dilin bilmediğin kelimelerini kullanıyorsun. Kendi öz dilinde tanımlayamıyorsun betimleyemiyorsun ne demek istediğini, insan ölürken banane diyebiliyorsun.

Şimdi bu adamın kendini çekmesi sizi niye rahatsız etti? Kendinizi onun yerine koysanıza? Bi ahlaksızlık mi yaptı? Görevini kötüye mi kullandı ? Yoksa adamın psikolojisini etkileyerek intihar girişimini mi hızlandırdı? Yoksa bu tepkiniz sırf polis olduğu için miydi? Polislere karşı nasıl bir antipatimiz varsa..
    Sen kendini intihar edenin yerine koysana? Polis olmasana?
    Polise zerre tepki koymam koyanıda sevmem sonuçta kamu düzenini sağlamakla görevli insanlar. Yasalara tabiler. Hangi yasada hangi güvenlik gücünde hangi görevi sırasında kendi fotoğrafını çekebilme hakkı verilmiş? Yani sen intihar ederken seni kurtarmaya gelenler senin fotoğrafını bu şekilde çekse sen s.karım boyle dünyaya mı dersin yoksa etkilenmez misin?
    farcob ve DiabloIII bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUPERDUKER
    anonimin evladi

rebel_punto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pejo.Jawa.Titan.Ybr.Cbr.Vstrom.Drift.Pulsar.Gs800
    Adama Allah(cc) rahmet eder mi bilemem ama tek kare poz ile ne olduğu bilinemez.
    Bir öngörü de benden kaza felan olduysa kaza raporunda ( polin tuttuğu ) kazanın koordinatlarının olması gerek ve sarı renkli milatttan kalma CPS cihazı istanbul un göbeğinde bile yer bulmada zorlanıyor.
    Motosiklet ruhlu araba - QQ - kullanıcısı.

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne hale geldiğimizi , şu başlıktaki mesajları okuyunca daha iyi kavrıyor insan !. Kötü .

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    üstte braveguy nickli üye intihara teşebbüs eden kişinin öldüğünü duyurmuş. Devamında hala dalga geçenler var. çok yazık.

Az yukarda bi arkadaş yorumumu alıntılamış. Cevap vereyim.
    Ahlaksızlık yapmış diyorsun. Senin ahlak anlayışın kriterin buymuş. Tamam, olabilir. O fotoğrafla ne edeceği seni beni ilgilendirmez.
    Görevini yapıp yapmadığını bilmiyorsun. Görmüş gibi konuşamazsın.
    Lafım polise genelleme yapanlara. Her polis bu değil. Bu olaydan soyutlayalım. Toplumda polis mesleğine bir nefret oluşturulmaya çalışılıyor bilmem farkında mısınız? Gezi medyasında ortaya atılan tonca yalan.. Toma dehşeti, bilmem ne.. (Bu arada PKK nın polise olan nefretine dikkatinizi çekerim) Sunu da deyim POLISLER DUSMANIMIZ DEGIL!

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Az yukarda bi arkadaş yorumumu alıntılamış. Cevap vereyim.
    Ahlaksızlık yapmış diyorsun. Senin ahlak anlayışın kriterin buymuş. Tamam, olabilir. O fotoğrafla ne edeceği seni beni ilgilendirmez.
    Görevini yapıp yapmadığını bilmiyorsun. Görmüş gibi konuşamazsın.
    Lafım polise genelleme yapanlara. Her polis bu değil. Bu olaydan soyutlayalım. Toplumda polis mesleğine bir nefret oluşturulmaya çalışılıyor bilmem farkında mısınız? Gezi medyasında ortaya atılan tonca yalan.. Toma dehşeti, bilmem ne.. (Bu arada PKK nın polise olan nefretine dikkatinizi çekerim) Sunu da deyim POLISLER DUSMANIMIZ DEGIL!
    ama halka düşman gibi davranıyorlar.
    polis hakkında oluşan genel yargı mesnetsiz değil maalesef.
    hayatınızda bir kez bile polisle muhatap olsanız, temelli yargı oluşturmaya yetecek kadar olumsuzluk yaşıyorsunuz.
    bu ister sokakta uygulama yapan, ister resmi kurumda mecburen muhatap olduğunuz masabaşı memuru, ister trafik polisi olsun pek fark etmiyor.
    iyi intiba yaratacak davranışta bulunanı bulmak için ciddi biçimde uğraşmak gerekiyor.

özellikle masa başı görev yapan memur vatandaşı çok fazla hakir görüp gereksiz yere ezmeye çalışıyor. o an işinizi bitirmek için ya sineye çekmeniz lazım ya da amirine şikayet etmeniz lazım. amirine şikayet edince de işin görülmüyor, illaki araya dayı amca vs sokmak gerekiyor ki gelip özür dileyip işini yapsın. bu konuyu anlatan harika atasözleri de var ama ahlaka mugayir olduğu için yazamıyorum

kısaca normal vatandaşın polisle muhatap olduktan sonra olumsuz yargı sahip olmaması mümkün değil.

bu olay özeline gelirsek, 5 dakika sonra ölecek adama "sen benim şeyimde değilsin, selfie mi çekeyim havam olur, ooo köprüde manzara da güzelmiş" muamelesi yapılmış, ki bunu da savunabileceğinizi sanmıyorum.
    DiabloIII bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı onuroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni en çok bu etkiledi.

Şimdi desemki Allah sanada sana kendi canından vazgeçecek kadar dert versin, Allah sanada kendi canından vazgeçerken bunu cümle aleme duyurma ihtiyacı hissettirsin ... beddua etmiş olurum, kotü olan ben olurum, günah işlerim, o yüzden demiyorum.

Yani ne farkın kaldı motosikletin sol şeritte ne işi var deyip onu ezen taksiciden?
    Ne farkın kaldı bu saatte motosikletle geziyo lavuk deyip ona çarpıp kaçan adamdan?
    Bir İNSANın olüm kararını sorgulamak bu kadar kolay mı?

Ornekler çoğaltılabilir ama madem sende motosiklet sürüyosun, canını iki tekerde taşıyorsun o yüzden motosikletten ornek veriyorum sana. Senin içindeki farkedemediğin insana.

Birgün ailenden senden daha mantıklı, senden daha zeki belki senin oğlun yada kuzenin vs. biri olur, ki eminim hepsi oyledir; psikolojik bir rahatsızlığı olur senden veya senin anlayabilme kapasitenden çok ote olur sana dert olur. İşte o zaman anlarsın kimin ne kadar artist olduğunu. Artist kelimesi aklına gelebilecek mi bakalım?

Artist? Yanından 40 milyarlık g.tü b.klu clio geçer artist demezsin, gormezsin bile ama 20 milyarlık motor geçer artist der, hazmedemezsin.

Keşke tamda şu an karşımda olsan, yemin ediyorum bi fiske vurmam, sen vursan karşılık vermem Allah yaratmış diye, ama seni oyle bir aşağılarım ki sokağa çıkmaya yüzün kalmaz. Sabaha kadar durmam.

Adam öldü, o insan öldü, o artist öldü! Mutlu musun şu an?
    Onun ölümüyle oluşan boşluğu suriyeli, iranlı, bilmem nereli insanlar çoktan doldurdu, mutlu oldun mu kardeş? Seni tatmin edebildi mi o artist?

Senin ve senin gibilerin bu foruma üye olmasının tek sebebi, insanların arasına karışmasının tek sebebi motosiklet sahibi olması. Başka hiçbir ortak noktan yok emin ol.

Araya bol bol paragraf boşluğu koydum anla diye, noktalamaya virgüle dikkat ettim anlayabilesin diye. Ama anlayamazsın o artisti. Bir insanı can verirken gormeden anlayamazsın, yakınını gormeden olürken anlayamazsın. Hepimize nasip olacak olümü bilmeden anlayamazsın. Bildiğin samansın, kara cahilsin. Showmen fln diyosun bilmediğin dilin bilmediğin kelimelerini kullanıyorsun. Kendi öz dilinde tanımlayamıyorsun betimleyemiyorsun ne demek istediğini, insan ölürken banane diyebiliyorsun.
    Amma emin ve gereksiz konuşmuşsunuz be hocam, kurduğunuz cümleler ile ne kadar'da yukarıdan bakıyorsunuz öyle ? 40 milyarlık araba 20 milyarlık motosiklet demişsiniz, neyini hazmede'meyeyim helal olsun adama çalışmış kazanmış biniyor, yada babası'da almış olabilir beni alakadar eden bir durum değil, hazmetme mevzusu hiç olmaz içimden allah nazarlar'dan saklasın, bir gün inşallah bize'de nasip olur der geçerim.

Ölen ölür kimseyi ilgilendirmez, intihar etmek adamlık değildir kaçmaktır - kurtulmaktır arkanda bir yığın insanı yüz üstü bırakıp çekip gitmektir, adamın belki çoluğu - çocuğu - karısı vardı gitti intihar etti ne olacacak şimdi onlara ? daha'mı iyi olacak ? gel bak ben sana söyleyeyim kimse el uzatmazsa kadının ne olacağı malum, çocuklarda hırsız olur gelir Allah korusun sizin motorunuzu çalar.

Suriyeli - İranlı - bilmem nereli insanlar dolmasını bende tabi'ki istemem ancak malum şuan'ki devlet demekte zorlandığım yönetim bunu gerçekleştirdi ve elimizden gelen bir şey yok.

Benim ve benim gibiler'in bu tip forumlara üye olmasının tek sebebi sizin gibi tanımadan etmeden konuşan insanları azınlığa indirmektir ( Burası benim tek takıldığım forum değil Google'ye nickimi yazmanız yeterli )

Yaşım 20 bu zamana kadar belki'de 7 - 8 tane arkadaşımı kendi ellerim ile verdim toprağa, ölümü gayet iyi anlamaktayım ve ne kadar basit bir şey olduğunu bilmekteyim, ölür gidersin arkanda sadece varsa 1 - 2 sevdiğin kalır onlarda en fazla 5 sene üzülür sonra adın anılmadıkça hatırlamak istemezler bile. Tanımadığınız insanlara saman - kara cahil vb. kelimeler kurarak kimin ne olduğunu belli ediyorsunuz, gel sezin bildiğiniz dil Türkçe'de kaç tane yabancı kelime olduğunu bir google'ye araştır bak istersen dur ben senin yerine araştırıp buraya link atayım yorulma: http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BC...4%B1klar%C4%B1

Ve istersen artık tanımadığın insanlar hakkında yorum yapmaktan vazgeçin yoksa sabaha kadar aşağılamaya çalışırken yatsıya kadar gülünmek durumunda kalabilirsiniz, hadi kalın selametle

Herkese söylüyorum ben burada ne polisi savunuyorum nede başka birisini burası özgür bir ülke isteyen intihar eder isteyen yaşar, ne sizin görüşlerinizi eleştirmek bana düşer nede benim görüşlerimi eleştirmek size düşer.

Ayrıca tanımadığınız bir adamı nasıl hemen savunmayı başarıyorsunuz ? Bu adam belki çoluğunun - çocuğunun rızkın çalıp gidip kumarda - karıda - kızda yiyordu ne malum ? belki uyuşturucu satıyordu ne malum ? yada tam tersi'de olabilir esnaftır dükkanı batmıştır, çocuğu hastalanmıştır hastane masraflarını karşılayamamıştır ? Elbette intihar edecek kendince bir sebebi vardır lakin bunu yargılamak ne size ne bana düşer, intihar eden eder, kendini atan atar , kendini asan asar bu ne benim nede sizlerin problemi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)