Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Emniyet şeridindeki şehir eşkiyası araçlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    bilmem hatırlar mısınız;
    bundan 3 - 4 ay kadar önce polis son derece ciddi şekilde emniyet şeridi ihlalinin peşine düştü.
    hatta hükümet yandaşı gazeteler dahil her yerde haberleri çıktı "artık emniyet şeridi ihlalleri olmayacak, emniyet müdürü görevi olmayan polilserin emniyet şeridi kullanmaması yönünde kesin talimat verdi vs" diye.
    belli bir süre uygulama çok ciddi şekilde devam etti (yanlış hatırlamıyorsam 2 hafta kadar), hatta o süre boyunca polis oldukça yüksek yekunu olan cezalar kesti.
    sonra sessiz sedasız şekilde o emniyet şeridi ihlallerini kontrol eden ekipler geri çekildi.
    hatta ne kadar doğru bilemem, muhalif yayınlarda rıza sarraf ve birkaç milletvekili yekınının bu durumdan çok sıkıldığı yazıldı.
    kişiler ve hikayeleri önemli değil, zira aklı olan türk vatandaşı uygulamanın kesilmesinin nedenini anlar.
    bu ülkede bundan sonra medeni yönde gelişme beklemeyin, herşey her geçen gün daha da kötüye gidecek.
    serotizm bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    Alıntı sinanaksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam Acıbadem den başlayıp, 1.köprüye kadar uzanan mükemmel bi trafik vardi.
    Önümde bi mercedes, çakar lambali.. Sanirim konsolosluk aracıydı, emniyet şeridine girmeye çalışıyor ama kimse yol vermiyor
    Bende onun önünden emniyet şeridine dalmaya çalışıyorum
    Tam gireceğim beni sıkıştırıyor, yahu bi müsade et geçeyim işte?

Malum motosiklet fiziki yapısı gereği dar bi araç, otomobile nazaran kolayca girip çıkabiliyorsunuz heryere.
    Bi boşluk buldum ve gaza yüklendim, direk çakar lambali mercedes'in önünde aldım solugu

Kornaya basiyor, kornası da polis kornasi. Çakarlarda yaniyor bi taraftan.
    Ne yapiyorsun gibisinden el hareketi yapti.
    Sen ne yapiyorsan bende onu yapmaya çalışıyorum diye karşılık verdim.
    Derken ambulans sireni duydum, arkama baktım ki adam ambülansa bile yol vermek istemiyor.
    Adamlardaki rahatlığı siz düşünün yani..
    İşte zihniyet bu...
    Tam aksi davrananlar da var tabii. Haklarını yemeyelim. Geçen gün başka bir başlıkta yazmıştım.
    Arkamdan sirenlerini açmış bir yunus geliyordu. Belli ki bir yere yetişmeye çalışıyor. Sürüşünden gerçekten acelesi olduğu belli.
    Yol verdim, geçiş üstünlüğü olmasına rağmen korna ve el hareketi ile teşekkür etti.
    Hemen ileride başka bir lambalarını yakmış sivil polis aracı tam emniyet şeridine çıkmak üzereydi, birkaç yüz metre geriden beni gördü. Geçmemi bekledi, ondan sonra çıktı.
    Böyleleri de var ama maalesef çok nadir.
    Geneli sizin ve benim anlattığımız daha doğrusu anlatmaya çalıştığımız gibi.
    Müsaade etmediği neyse de acil geçmesi gereken aracın yolunu tıkama bari insanoğlu insan...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:37 ----------

Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilmem hatırlar mısınız;
    bundan 3 - 4 ay kadar önce polis son derece ciddi şekilde emniyet şeridi ihlalinin peşine düştü.
    hatta hükümet yandaşı gazeteler dahil her yerde haberleri çıktı "artık emniyet şeridi ihlalleri olmayacak, emniyet müdürü görevi olmayan polilserin emniyet şeridi kullanmaması yönünde kesin talimat verdi vs" diye.
    belli bir süre uygulama çok ciddi şekilde devam etti (yanlış hatırlamıyorsam 2 hafta kadar), hatta o süre boyunca polis oldukça yüksek yekunu olan cezalar kesti.
    sonra sessiz sedasız şekilde o emniyet şeridi ihlallerini kontrol eden ekipler geri çekildi.
    hatta ne kadar doğru bilemem, muhalif yayınlarda rıza sarraf ve birkaç milletvekili yekınının bu durumdan çok sıkıldığı yazıldı.
    kişiler ve hikayeleri önemli değil, zira aklı olan türk vatandaşı uygulamanın kesilmesinin nedenini anlar.
    bu ülkede bundan sonra medeni yönde gelişme beklemeyin, herşey her geçen gün daha da kötüye gidecek.
    Tam da bu yüzden tepkimizi gösterip istedikleri gibi at koşturamayacaklarını ifade etmek lazım ama galiba boşa kürek çekiyoruz...
    Sinan Aksu bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı serotizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte zihniyet bu...
    Tam aksi davrananlar da var tabii. Haklarını yemeyelim. Geçen gün başka bir başlıkta yazmıştım.
    Arkamdan sirenlerini açmış bir yunus geliyordu. Belli ki bir yere yetişmeye çalışıyor. Sürüşünden gerçekten acelesi olduğu belli.
    Yol verdim, geçiş üstünlüğü olmasına rağmen korna ve el hareketi ile teşekkür etti.
    Hemen ileride başka bir lambalarını yakmış sivil polis aracı tam emniyet şeridine çıkmak üzereydi, birkaç yüz metre geriden beni gördü. Geçmemi bekledi, ondan sonra çıktı.
    Böyleleri de var ama maalesef çok nadir.
    Geneli sizin ve benim anlattığımız daha doğrusu anlatmaya çalıştığımız gibi.
    Müsaade etmediği neyse de acil geçmesi gereken aracın yolunu tıkama bari insanoğlu insan...
    Adam gerçekten kamu yararına Emniyet şeridine girse, bende dahil olmak üzere zaten kimse ses çıkartmaz,
    Ama memleket eğemen olanin memleketi oldugu icin ses cikartmana bile tahammülleri yok
    Hadi bana gicik oldun yol vermedin, bari arkandan ambülansa bi yol aç ve adam..
    serotizm bunu beğendi.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    "Bu adamlar bu gücü nereden alıyor bilmiyorum"

diyorlar ki polise talimatı kim verdi: BEN VERDİM
    yazık valla güzel ülkeme içimiz dışımız bulandı, bozulduk. şuna bak. hiçbir şey iyiye gitmiyor; her gün şeffaflık demokrasi yalanları atılıyor; bacak bacak üstüne atan polis ne kadar salatalık ise her gün böyle keyfi uygulamalar yapan polisler de o kadar cacıktır.
    serotizm ve Sinan Aksu bunu beğendiler.

Motosikleti
    pcx
    cacık salata kumpir dediğiniz polisler bu ülkenin evlatları beyler :facepalm::

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R.T.E. .................
    Öncelikle taraftarı yada sempatizanı olmadığımı bilmenizi isterim. Ama tarafsızlığımı kaybetmeden sevdiğim yada sevmediğim insanları değerlendirebiliyorum.

Bir şeyi merak ediyorum?

Bu adamlardan önce polis çok mu kibar, adaletli ve nazikti?
    Ben mi yanlış hatırlıyorum?
    sanki bu iktidardan önce polisler on numara insanlardı da sonra bozuldular.
    Üzerine üniforma giyen herkes bu ülkede paşa kesilir. Hatırlayın, devlet hastanelerindeki hasta bakıcıları. Hanginizin annesi, babası, amcası bu adamlara bir paket sigara almadan işini gördürebildi. Adamlar mareşal edasıyla yürürler hala hastanelerde.

Balyozdu bil memneydi, oydu buydu derken biraz daha bitleri kanlandı kabul ediyorum ama. Dünyada eline yetkiyi alan adaleti gözetmekte zorlanır bu kadar basit.

Özal, Ecevit, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller, bunların iktidarlarında da bu adamlar aynıydı. Bir şey değişmedi. İnsanlık eğitimi vermeden, ehil hale getiremeden üzerine üniforma giyip intihar eden adamla selfi çeken insanların eşinde bu yetkiler. Ne yapabiliriz?

Her konunun sonunda siyasete bağlanması artık midemi bulandırıyor.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    barodi, Sinan Aksu, serotizm ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R.T.E. .................
    Benimde geçenlerde bisikletin havası inmişti.Sanırım R.T.E yapmış
    yusufozugenc, Sadık1453 ve çağhan bunu beğendiler.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    2 gün önce çevre yolunda emniyet şeridende bir toma ve çevik kuvvet midibüs ü ambulansa yol vermedi, ambulans şeride girip geçmeye çalıştı. Şimdi bunlar bir otobüs dolusu polis mi, insan mı, yoksa başka bişey mi sizce?
    serotizm, Sadık1453 ve ttan bunu beğendiler.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle taraftarı yada sempatizanı olmadığımı bilmenizi isterim. Ama tarafsızlığımı kaybetmeden sevdiğim yada sevmediğim insanları değerlendirebiliyorum.

Bir şeyi merak ediyorum?

Bu adamlardan önce polis çok mu kibar, adaletli ve nazikti?
    Ben mi yanlış hatırlıyorum?
    sanki bu iktidardan önce polisler on numara insanlardı da sonra bozuldular.
    Üzerine üniforma giyen herkes bu ülkede paşa kesilir. Hatırlayın, devlet hastanelerindeki hasta bakıcıları. Hanginizin annesi, babası, amcası bu adamlara bir paket sigara almadan işini gördürebildi. Adamlar mareşal edasıyla yürürler hala hastanelerde.

Balyozdu bil memneydi, oydu buydu derken biraz daha bitleri kanlandı kabul ediyorum ama. Dünyada eline yetkiyi alan adaleti gözetmekte zorlanır bu kadar basit.

Özal, Ecevit, Mesut Yılmaz, Tansu Çiller, bunların iktidarlarında da bu adamlar aynıydı. Bir şey değişmedi. İnsanlık eğitimi vermeden, ehil hale getiremeden üzerine üniforma giyip intihar eden adamla selfi çeken insanların eşinde bu yetkiler. Ne yapabiliriz?

Her konunun sonunda siyasete bağlanması artık midemi bulandırıyor.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    parantez açalım. her konu siyasete bağlanmıyor; her konu siyaseten düzenleniyor. kaç çocuk yapılacağı, kimin hangi okula gideceği, kimlerin kamuya alınacağı, kimlerin ihaleleri kapacağı vs vs. müzik, sanat, medya, spor... şu an ne konuşuyorsanız siyaseten düzenlenmediğini iddia edebilir misiniz?

genel konuşuyorum, siyaset teorisi... otoriter rejimlerde bunlar normal arkadaşlar. kanun nizam yerine güç gelir. ne kadar gücün varsa o kadar yaptırımın olur. bu örnekteki polisin yaptığı da bu.

hukuk bunun neresinde? önce de yoktu şimdi de yok.

bunu da geçelim birbirimize hiç saygımız yok. empati kurmak yok. servis şoförlerine atıp tutuyoruz peki hangimiz servis şoförü kırmızı da geçti, köprü sırasına yandan girdi diye uyarıyoruz? neredeyse hiçbirimiz; çünkü diğer insanların önüne geçmek hoşumuza gidiyor. itiraf edelim, milletçe böyleyiz.
    Sadık1453, serotizm, RAMİREZ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı phradrel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. müzik, sanat, medya, spor... şu an ne konuşuyorsanız siyaseten düzenlenmediğini iddia edebilir misiniz?

2. kanun nizam yerine güç gelir. ne kadar gücün varsa o kadar yaptırımın olur. bu örnekteki polisin yaptığı da bu.

3. hukuk bunun neresinde? önce de yoktu şimdi de yok.

4.bunu da geçelim birbirimize hiç saygımız yok. empati kurmak yok. servis şoförlerine atıp tutuyoruz peki hangimiz servis şoförü kırmızı da geçti, köprü sırasına yandan girdi diye uyarıyoruz? neredeyse hiçbirimiz; çünkü diğer insanların önüne geçmek hoşumuza gidiyor. itiraf edelim, milletçe böyleyiz.

1. Numara haricindekilerin hepsinin altına imzamı atarım.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Eğitim Şart
    serotizm bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Numara haricindekilerin hepsinin altına imzamı atarım.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Özellikle 1 numara son yıllarda siyaset ile yönlendiriliyor, düzenleniyor. Hele ki medya...
    Hepimiz görüyoruz olanları..

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    konu emniyet şeridinden açılmışken,haftasonu aracım ile kerpe tarafından dönerken emniyet şeridinden giden motorlar dikkatimi çekti.ben 100km ile gidiyordum,beni geçip gittiklerine göre en az 120km felan gidiyorlardı.açıkçası emniyet şeridinde o hızlarda gidilmesine kesinlikle çok yanlış,biri önüne kırsa kesin yapışır.sonra araca kızarız,ama önce orada o hızda gidilmemesi gerektiğini bilmemiz lazım...
    konuya dönecek olursak,millet çakar takıp kendine resmi araç süsü veriyor ve emniyet şeridini kullanıyor.bu zihniyet'de bir topluma ne anlatabilirsinki...

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    O cakar takip da emniyet seridinden gidip bir dakika bile durmaya tahammulu olmayan malum sahislara yoldaki polisler selam veriyorlar. Yok izin verilmeyecekmis mis mış...Isin ilginci her sabah kopru yolunda 50-100 arac var boyle giden. Ne gorevmis ne aciliyetmis be kardesim. Her sabah ayni araclar...

Motosikleti
    mr 250 destro
    eger o adama polısse normaldır herseyı beklerım bu adamlardan ıpsız sapsız herkes polıs oluyor kraldan cok kralcılar artık mıdem bulanıyor bunlardan

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Emniyet şeridinde gidilmez zaten orası durmak içindir. Acil durumda durursun . Adı üstünde arıza şeridi.
    Yada devletin kanun ve kurallarla belirlediği kriterle uyan araçlar gider. Oda kamu güvenliğini tehlikeye düşürmemek kaydıyla.
    Orada giderek terör yaratılır durarak değil.

Böyle bir konuyu açmak ta acayip olmuş.

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    resmi olmayan araçta çakarın ne işi varsa artık adamın hususi aracı çakar taktırıyor böylelerine gıcık oluyorum. yavaştan gidiyorum arkamda sivil çakarlı araç gördügümde kimisi arkadan bayagı yaklaşıyor elimle işaret ediyorum sola geç bas git diye çakar taktırıp gezenlere acıyorum zavallı kişiler

Motosikleti
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyet şeridinde gidilmez zaten orası durmak içindir. Acil durumda durursun . Adı üstünde arıza şeridi.
    Yada devletin kanun ve kurallarla belirlediği kriterle uyan araçlar gider. Oda kamu güvenliğini tehlikeye düşürmemek kaydıyla.
    Orada giderek terör yaratılır durarak değil.

Böyle bir konuyu açmak ta acayip olmuş.
    Yazıklarımdan arıza yüzünden durmadığını anlamanızı beklemem benim hatam sanırım.
    Trafik tıkandığı, aracı geçemediği için duruyor. Emniyet şeridini kilitliyor bu bir.
    İkincisi terörden kastım görevli olmadığı halde emniyet şeridine girip diğer araçları sağdan sıkıştırarak kendine yol açmaya çalışmasıydı.
    Konuyu açmanın nesi acaip anlamadım.
    Türkiye nasıl bir hale geldi ki kamu görevlilerinin görevlerini kendi çıkarlarına kullanmasını bile normal karşılayıp savunur olduk?
    Asıl acaip olan budur...

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Dostum sen emnyet şeridini kendi çıkarın için kullanıyormusun.
    E ne demeye diğer kullanandan şikayetçisin.
    Kamu görevlisi olmasımı zorunuza gitti.
    Onun haklı bir acileyeti olma ihtimali var .
    Ama sizin öyle bir ihtimaliniz bile yok. Kaldıki acil durumunuz var , o halde dahi kullanamzsın emniyet şeridini.

Yani bir doğruyu savunuyorsan o konuda doğru olacaksın. Önce kendini düzelteceksin.
    Haklarını bilen bir vatandaş olduğun kadar haksızlıklarınıda bilmiyorsan böyle komik bir konu çıkıyor sonra ortaya.

Şimdi herkes motosikletli burada , pozitif bir ön yargı ile yaklaşılıyor bu konulara . Ama kim ne derse desin haksızsın.
    O polis uzaydan gelmedi. Oda daha düne kadar aynı senin gibi düşünen bir vatandaştı.
    Senin polis olmuş halin sadece.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    motor 530km de 50 60ı gecmiyorum ama bukadar yavas gitmekte cok tehlikeli maganda sürücüler 3 seritli boş yolda bile yanımdan silme geciyor heleki tırlar motoru savuruyor küfür etmemek elde değil

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)