Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Uzun bir sıkıntıdan sonra ilk motorum vulture 150

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    150 MR Vulture
    evet sonunda ailemi ikna ettim ve bugün diğer modellere bakarken 2. el almayı planlarken karşıma Mondial mr vulture 150 çıktı. chopper tarzı sevdiğimden midir bilmem ama tarzı gerçekten hoşuma gitti. Çinliden uzak durun diyenler vardı fakat fiyat farkı gerçekten fazla olduğundan bu modeli aldım ve kullanıcı yorumlarına baktığımda aşırı bir sıkıntısı olmadığını görüp rahatladım. Sizce model hakkında ve ilk motorum olduğundan tavsiyeleriniz. Trafiğe kapalı alanda kendimi geliştirmeyi düşünüyorum. Ekipmanları tamamladım tek sıkıntı ehliyet sınavı tarihini beklemek kaldı. İşte ilk fotograflar biraz kötü çektim eksikleri var fakat koymak istiyorum

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Acemi Birliğine Yeni Üye ..
    150 MR VULTURE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Hayırlı olsun. Güle güle kullan. Ehliyetini alana kadar sadece kapalı alanlarda bin bence. Bir kazaya falan karışırsan sıkıntı olur.
    Çinli minli diyenlere bakma sen. Motorunla ilgilen. Devamlı elin üzerinde olsun.Sadece diğer japon ve avrupa motorlardan biraz daha ilgi ister çinli motor. Sen ona iyi bakarsan o da sana iyi bakar...
    Kazasız belasız İnşallah...
    Serdar06 bunu beğendi.

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    3 aydır kullanıyorum çok rahat bi motor daha önce cbr 125 cbr 250 falanda kullandım oturuş pozisyonu kullanım rahatlığı çok güzel ayrıca torku çok yes yalnız bir kronik sorunu var şaşi paslanıyo bende ufak ufak başladı vites geçişleri türlerine göre çok güzel castrol 10-40 full sentetik kullanıyorum "şıkır şıkır" şuan. Top speed istersen 5 vites 8 devir 135 140 daha yüklensen gider ben zorlamak istemedim sonuçta çin malı zorlamamak lazım. Vibrasyon var yok diyenlere inanma özellikle ince yağdan sonra baya arttı 5.5/6 devir arası başlıyo. Virajları çok iyi şaşi küçük olduğu için baktığın yere gidiyo ön amörtisörde başa çıkıyo kaynaklar otabanında 110a viraja girdim bana mısın demedi. Uzub yol olarak çok rahat sayılmaz mordoğana gittim sele biraz sıkıntılı böyle açık konuşcam doğru olmucak belki ama götünün üstüne oturamassın"ağa bu nedir yaa" dersin. Sonuç olarak güzel motor zorlanmadan sürersin bakımlarını eksiksiz yap sıkıntısız kullanırsın kazasız belasız hayırlı olsun.

Lastikler suya denk gelmesin allah korusun asfaltta bi akrabalık başlıyabilir. Başıma geldi bir kaç kere
    Serdar06 bunu beğendi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    hayırlı olsun bir kere denedim pek hoşuma gitmedi, sanırım şopır tarzına yakınlığını sevmedim, birde arka lastik sanki sürekli yanlıyor gibi geldi. Çok yaktığını duydum, 163 cc ye göre 17 kr felan hatta üstü diyenler oldu, ama sorunu olmadığını duydum, oda çok iyi birşey tabiki. o sebeple çok yanaşmadım ama ilerde düşünürüm şimdilik 135 cc lik drift alıcam galiba.
    Serdar06 bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Güle güle kullan. Ehliyetini alana kadar sadece kapalı alanlarda bin bence. Bir kazaya falan karışırsan sıkıntı olur.
    Çinli minli diyenlere bakma sen. Motorunla ilgilen. Devamlı elin üzerinde olsun.Sadece diğer japon ve avrupa motorlardan biraz daha ilgi ister çinli motor. Sen ona iyi bakarsan o da sana iyi bakar...
    Kazasız belasız İnşallah...
    Dediklerinizi kesinlikle dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz. Teşekkür ederim dediğiniz gibi biraz ilgi istiyor ilk motorum olduğundan fazla ilgi göstereceğim kesinlikle yeri ayrı olacaktır. Trafiğe çıkmayı düşünmüyorum zaten bahsettiğim kapalı pazar yeri sürücü kurslarının eğitim yeri olduğundan orada trafiğe kapalı yollar dönüş çalışması için yerler de olduğundan orada çalışmayı düşünüyorum genelde boş duruyor bana kaldı oralar

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Alıntı ahe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 aydır kullanıyorum çok rahat bi motor daha önce cbr 125 cbr 250 falanda kullandım oturuş pozisyonu kullanım rahatlığı çok güzel ayrıca torku çok yes yalnız bir kronik sorunu var şaşi paslanıyo bende ufak ufak başladı vites geçişleri türlerine göre çok güzel castrol 10-40 full sentetik kullanıyorum "şıkır şıkır" şuan. Top speed istersen 5 vites 8 devir 135 140 daha yüklensen gider ben zorlamak istemedim sonuçta çin malı zorlamamak lazım. Vibrasyon var yok diyenlere inanma özellikle ince yağdan sonra baya arttı 5.5/6 devir arası başlıyo. Virajları çok iyi şaşi küçük olduğu için baktığın yere gidiyo ön amörtisörde başa çıkıyo kaynaklar otabanında 110a viraja girdim bana mısın demedi. Uzub yol olarak çok rahat sayılmaz mordoğana gittim sele biraz sıkıntılı böyle açık konuşcam doğru olmucak belki ama götünün üstüne oturamassın"ağa bu nedir yaa" dersin. Sonuç olarak güzel motor zorlanmadan sürersin bakımlarını eksiksiz yap sıkıntısız kullanırsın kazasız belasız hayırlı olsun.

Lastikler suya denk gelmesin allah korusun asfaltta bi akrabalık başlıyabilir. Başıma geldi bir kaç kere
    Dediklerin gerçekten olan şeyler bindiğimde dediğin gibi kısa mesafede binebilecek bir selesi var ama uzun yollarda biraz sıkıntı çekebilirim. Ama olsun bu fiyata gidip bilmediğim birinden 2. el almaktansa sıfır motorum oldu garantisi felan var en azından rodaj nedir nasıl yapılır. Öğreniriz lastikleri özellikle kış için lastik almayı düşünüyorum. Zamanla eksiklerini gidermeyi düşünüyorum. Teşekkür ederim okuduğum yorumlar da bu yönde gayet memnun olunan bir modelmiş 1-2 kere denk gelmiştim ama yakından ayrı güzel gözüktü gözüme ve aldım. Hayırlısı böyleymiş demek ki.. Uyarılarınızı dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz . Saygılarımla ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:50 ----------

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun bir kere denedim pek hoşuma gitmedi, sanırım şopır tarzına yakınlığını sevmedim, birde arka lastik sanki sürekli yanlıyor gibi geldi. Çok yaktığını duydum, 163 cc ye göre 17 kr felan hatta üstü diyenler oldu, ama sorunu olmadığını duydum, oda çok iyi birşey tabiki. o sebeple çok yanaşmadım ama ilerde düşünürüm şimdilik 135 cc lik drift alıcam galiba.
    Ben daha bugün aldım. Aldığım adamla sentor - drift - vulture arasında kıyaslama yaptık. adamın dediği sentorla hemen hemen aynı hatta dış görünüşte ufak tefek değişiklik yapılmış biraz daha chopper tarzına benzetilmeye çalışılmış ama cc yi düşürmüşler. Drift i sorduğumda kesinlikle bunu almanı öneririm cc farkı var ve titreşim bunda çok az dedi. Ortalama yakıtı sorduğumda 3 lt ye 115 km denildi ama o kadar olacağını sanmıyorum biraz daha fazla yakacağını düşünüyorum. Drift e de Vultureye de bindim. Vulture daha oturaklı geldi bana agrasiflik konusunda drift gerçekten dış görünüş olarak agrasif gerçekten değişik bir tarz olmuş ve benim isteğimi karşılayacak bir motor. Şahsen yakıta pek takılmıyorum çünkü kullanıcıdan kullanıcıya rodajının yapılmasına kadar bir çok etken var. Ben mct 250 almayı göze almıştım yaktığı yakıta göre 3 lt yakmasın 3.5 yaksın çokta farkını düşünmem. ben 4.5 litreyi gözden çıkarmıştım motor için. Hayırlısı diyelim ama dediğim gibi ben 2. el mct almaya gidiyordum ve bunu aldım sizde drift almaya gidip başka motorla dönme ihtimalinizi düşünün derim Gerçekten internette görünen motorla alakası yok daha kalıplı duruyor çoğu motor farklı duruyor orada

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:57 ----------

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıca dediğiniz gibi lastikler pek sağlam değil. Aldığım adam da dedi bir süre idare et parayı ayarlayınca değiştir diye uyarıda bulundu. idare edemeyecek kadar kötü değil dedi. Gerçekten motor sahibi olmak ayrı bir duyguymuş hiç de aklımda yoktu gittiğim yerde birçok marka ve model vardı fakat çapır tarzını sevdiğimden sentor ve bu modele gözüm kaydı açıkçası biraz inceleme sonucunda karar verdim. sentordan vazgeçmemin diğer sebebi ise arada 1300 liraya yakın bir farkın olması. 3.300 tl fiyat verdi sentore 4.600 dedi 1300 tl lik bir fark göremediğimden bunu tercih ettim. Hayırlısıyla ilk motor deneyimlerimi paylaşırım. Saygılarımla tekrar hepinize teşekkür ederim..
    150 MR VULTURE

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Hayırlı olsun Bende en kısa zamanda vulture'uma kavuşucam inşallah, bakacağım motor sağlam çıkarsa o gün yarın bile olabilir belki İyi forumlar
    Serdar06 bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Alıntı Bozüyüksporl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Bende en kısa zamanda vulture'uma kavuşucam inşallah, bakacağım motor sağlam çıkarsa o gün yarın bile olabilir belki İyi forumlar
    Açıkça söyledim hiç aklımda yoktu 1-2 kişiden duymuştum sağlam güzel dediklerini fakat hiç aklımdan geçmiyordu gidip görünce işin rengi değişiyor. vulture aldığına göre bende iyi tercih yapmışım gibi gözüküyor. İnşallah hayırlısı olur hakkında temiz düzgün bulursun. Sana da şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman
    Bozüyüksporl bunu beğendi.
    150 MR VULTURE

Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Alıntı Serdar06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkça söyledim hiç aklımda yoktu 1-2 kişiden duymuştum sağlam güzel dediklerini fakat hiç aklımdan geçmiyordu gidip görünce işin rengi değişiyor. vulture aldığına göre bende iyi tercih yapmışım gibi gözüküyor. İnşallah hayırlısı olur hakkında temiz düzgün bulursun. Sana da şimdiden hayırlı olsun diyelim o zaman
    Bende drift-titanic vb. bakıyodum vulture'u hiç duymamıştım gördüm araştırdım ve içim rahat alıyorum sorunsuz bineriz inşallah.Aldığım vakit bende konumu açarım bi de ordan hayırlarsın artık Neyse tekrardan hayırlı olsun kazasız belasız
    Serdar06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    hayırlı olsun
    Serdar06 bunu beğendi.

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    hayırlı olsun bendede aynısı var , hemen lastiklerini değiştirmeni öneririm , Bu arada satıyorum isteyen olursa
    Serdar06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Hayırlı olsun. Çok güzel motor, bizim burda 40-50 yaşlarında 5 tane dayı, her hafta balığa pikniğe gidiyor, çete gibi 5 tane vulture. Fotoğrafları görünce gözümün önüne geldi bi an. Kazasız sürüşler dilerim.
    Serdar06 bunu beğendi.

nisanci93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR 150 Vulture
    mt deki sayfaya ve facebook grubuna üye olabilirsin. koruma demiri taktır. lastikleri değiştir bakımlarını yap ömürlük motor.
    https://www.facebook.com/groups/101231279946113/
    Serdar06 bunu beğendi.

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Bende drift-titanic vb. bakıyodum vulture'u hiç duymamıştım gördüm araştırdım ve içim rahat alıyorum sorunsuz bineriz inşallah.Aldığım vakit bende konumu açarım bi de ordan hayırlarsın artık Neyse tekrardan hayırlı olsun kazasız belasız
    Nasil duymamistin sen benim motorumu sormustunya vulture satiyodum facede felan ekledim sizi gerce satmadik simdi tekrar koydum satiliga
    Serdar06 bunu beğendi.

4Vale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Hayırlı olsun kardeşim sonunda aldın demek kazasız belasız
    Serdar06 bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Çok güzel motor, bizim burda 40-50 yaşlarında 5 tane dayı, her hafta balığa pikniğe gidiyor, çete gibi 5 tane vulture. Fotoğrafları görünce gözümün önüne geldi bi an. Kazasız sürüşler dilerim.
    Teşekkür ederim. Yani motorun yaşı yoktur güzel tabi ki aynı motorla bir grup olarak gezmek. İlerde bizde öyle oluruz inşallah.
    Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun bendede aynısı var , hemen lastiklerini değiştirmeni öneririm , Bu arada satıyorum isteyen olursa
    Aynen ilk fırsatım da lastikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Memnun musunuz satış sebebiniz cc yükseltmek için mi değiştiriyorsunuz ?
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun
    Teşekkür Ederim ..
    150 MR VULTURE

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hayırlı olsun.

Allah güzel günlerde binmeyi nasip etsin.
    Serdar06 bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Alıntı 4Vale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim sonunda aldın demek kazasız belasız
    Teşekkür ederim kardeşim foruma ilk geldiğimde senle tanıştık ben hedefe ulaştım o planları gerçekleştirmek için sıra sende daha iyisi senin olur inşallah sende en kısa sürede alırsın istediğin motoru ;)
    Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasil duymamistin sen benim motorumu sormustunya vulture satiyodum facede felan ekledim sizi gerce satmadik simdi tekrar koydum satiliga
    Duyulması gereken bir motor olduğunu anladım. Gerçekten bende araştırınca iyi ki almışım diyorum
    Alıntı nisanci93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mt deki sayfaya ve facebook grubuna üye olabilirsin. koruma demiri taktır. lastikleri değiştir bakımlarını yap ömürlük motor.
    https://www.facebook.com/groups/101231279946113/
    İlk işim Facebook sayfasına katılmak oldu dün heyecandan buradaki sayfaya yazmayı unuttum. Hatırlattığınız için Teşekkür Ederim. Ömürlük olmasa da uzun süre bende kalacağı garanti

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.

Allah güzel günlerde binmeyi nasip etsin.
    Amin cümlemize nasip etsin. Kazasız, Belasız sürüşler dilerim .
    150 MR VULTURE

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Hayırlı olsun Allah utandırmasın.
    Serdar06 bunu beğendi.

Motosikleti
    150 MR Vulture
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Allah utandırmasın.
    Teşekkür ederim. Kazasız belasız sürüşler dilerim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

İnşallah hoşuma gitti benimde o yüzden araştırdım kısa bir araştırmayla karar verdim ve aldım. Hayırlısı olsun şimdiden.
    150 MR VULTURE

Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Alıntı Serdar06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim. Kazasız belasız sürüşler dilerim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

İnşallah hoşuma gitti benimde o yüzden araştırdım kısa bir araştırmayla karar verdim ve aldım. Hayırlısı olsun şimdiden.
    Bugün bikaç sıkıntı çıktı, belli nedenlerden salcano wolf'a da dönebilirim, benim işler çook karışık bekliyoruz bakalım hala, yinede çok sağol
    Serdar06 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)