Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Vizör Temizliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Arkadaşlar kaskınızın vizörünün temizliğini nasıl yapıyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    gözlükçünün aldığım temizleme sıvısı ve bez ile içi dışı silindimi tamamdır
    babaduru bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    SAdece nemli ve pamuklu bez.
    Onun dışında birşey kullanılmamalı.

mystic80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Sportster 883 2004
    Yumuşak bezler var ekran veya gözlük bezleri onlar dışındakiler çizebilir.

hayko5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Twin Café racer
    Kasktan söküyorum ve yıkıyorum pamuklu bezle siliyorum geri takıyorum.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    eğer vizörün iç kısmında buğu önleyici kaplama varsa iç kısmına su dışında bir şey kullanmayın, yoksa özel kaplamadan vazgeçersiniz. kaplama olup olmadığını kuru elinizi sürterek anlayabilirsiniz. buğu önleyici işlem varsa camın iç kısmı elinizi sürttüğünüzde daha tutuk bir his yaratıyor.
    ben vizörü söküp bulaşık deterjanı ve süngeri ile güzelce yıkıyorum. eğer kaplama varsa da sadece dış kısmı sünger ve deterjanla, iç kısmı akan musluk suyunda güzelce sıvazlayarak yıkayabilirsiniz.
    hayko5 bunu beğendi.

Zeronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR125(1.),Yamaha Wr125X(2.),Yamaha YZF R25
    Bende bunu otobüs şoföründen duymustum arabanın on camını dediğin gibi yapıyorlar buhu muhu yapmiyor

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Açıkçası direk ıslak mendille siliyorum.

Kimyasalı vardır falan diyebilirsiniz fakat açıkçası cam gibi oluyor.
    Yolda vizör açıkmı kapalımı ayırt edemiyorum o derece güzel oluyor.

Yanlız ıslak medille sildikten sonra (iç , dış) hemen kuru bir bez, havlu veya mendille silin yoksa iz kalabilir.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Islak mendil asla kullanmayın benim 2 vizörüm gitti.
    Agv nin vizörü o şekilde gitmişti yerine Tr de vizör bulamadım sonra lazaerin bir kaskının vizörü oluyormuş onu aldım onu da silerken camın dış kaplamasını bozdum .Yani anlayacagınız 3 vizörü temizlerken berbat ettim.
    Lazerin vizörlerini bastırarak ,kagıt havlu peçete vs ile temizlemeyin

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Islak mendil asla kullanmayın benim 2 vizörüm gitti.
    Agv nin vizörü o şekilde gitmişti yerine Tr de vizör bulamadım sonra lazaerin bir kaskının vizörü oluyormuş onu aldım onu da silerken camın dış kaplamasını bozdum .Yani anlayacagınız 3 vizörü temizlerken berbat ettim.
    Lazerin vizörlerini bastırarak ,kagıt havlu peçete vs ile temizlemeyin
    Ben en az 20 kere ıslak mendil ile temizledim.

En ufak renginde solma vs yok.

Halada aynı şekilde temizliyorum
    RAMİREZ bunu beğendi.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    ıslak mendil, ıslak bez, kasktan söküp musluğun altında sabunla, uzun yolda yapışan böcek için tükürükle vs..vs..
    İyi artık. Vizör içinde bi ton teferruat... Hiç uğraşamam valla. Silerim elime ne geçerse olur biter.
    Zaten iyice havaya soktuk bu ekipmanları. yok özel mont deterjanı yok pantolona ayrı yıkama. Bu ne yaa? Üç kuruşluk zevk verecek, etmediğini bırakmıyo.
    Ben şahsen artık umursamıyorum hiçbirini. Yıllardır da hiçbirşey olmadı. Hepsi aslan gibi.
    Ekipmanın fazla bitarafını kaldırmayın bence. Uzay gemisi değil alt tarafı plastik yada kumaş yahu...
    bsongoz, afu35, Salih_T ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ıslak mendil, ıslak bez, kasktan söküp musluğun altında sabunla, uzun yolda yapışan böcek için tükürükle vs..vs..
    İyi artık. Vizör içinde bi ton teferruat... Hiç uğraşamam valla. Silerim elime ne geçerse olur biter.
    Zaten iyice havaya soktuk bu ekipmanları. yok özel mont deterjanı yok pantolona ayrı yıkama. Bu ne yaa? Üç kuruşluk zevk verecek, etmediğini bırakmıyo.
    Ben şahsen artık umursamıyorum hiçbirini. Yıllardır da hiçbirşey olmadı. Hepsi aslan gibi.
    Ekipmanın fazla bitarafını kaldırmayın bence. Uzay gemisi değil alt tarafı plastik yada kumaş yahu...
    Sonunda biri çıktı ve konuştu ya gerçekten anlamıyorum özel sıvısı olmalı özel bilmem nesi felan arkadaş eskiden yoktu ne yapıyorlardı

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İçinde buğu önleyici dışında uv filtre yada çizilmez katman olan , belli bir kalitenin üzerindeki kasklara su dışında hiçbirşey sürmeyin.
    Zaten neredeyse tüm kaskların camlarındaki etiketlerde bu konudan bahsediliyor ama okumadan söküp attığımız için bilmiyoruz.

Bir mal aldıkmı kullanma klavuzunu yada güvenlik uyarılarını okumamayı bırakın , orada yazanların tersi ne varsa yapma peşindeyiz.
    Bırakın kaskın vizörünü ben yamaha scooterın ön camını lcd temizleme sıvısı ile sildim , camın bku çıktı. Çöp oldu resmen. Oda lcd ekran temizleme sıvısı .

Eğer illaki sabun kullanıcaksanız nötr sabunlar kullanın. Klasik sabun , yağ bazlı kimyasal içermeyen . ( hacı şakir diyim siz anlayın işte : )

Bir arkadaş eskiden yoktu diyor , evet eskide uv filtresi , buğulanma önleyici , çizilme önleyici yansıma önleyici , polarize vs özellikli vizör yoktu. Hatta yeterince eskiye gidince kaskta yoktu. Takmasakmı ?

Vizör deyip geçmeyin , orta sınıf bir scorpion kask vizörü en ucuz 100 tl. Oda bulabilirseniz.
    ..Carmentality.. ve braveguy bunu beğendiler.

Motosikleti
    Cbr250r
    CAMSİL sık mikrofiber bezle sil. Vizor varmi yokmu anlamazsin bile kaski takip vizoru indirince

Vintage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX-10R 2011
    Gözlükçüden alınan spreylerle silinebilir. Ben öyle yapıyorum. Alkollü madde , kolonya , ıslak mendil vs. sürmeyin kaplamasını bozar. Gözlük bezi + gözlük temizleme spreyi en iyisi olacaktır.

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıcan 1 poşet peçete arada bir silicen peçetenin birini ıslat digeri kuru ıslak olanla sil kuru ile kurula fazla incelemeye gerek yok

afu35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen kardeş. Yeni motorcuları da soğutuyor bu durum. Her gün yeni bişey görüyorum gözümde büyüyor sonra hiç bişey yapasım gelmiyor

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ben cam sil ve mikro fiber bez kullanıyorum vizör icin guzel oluyur

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı afu35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen kardeş. Yeni motorcuları da soğutuyor bu durum. Her gün yeni bişey görüyorum gözümde büyüyor sonra hiç bişey yapasım gelmiyor
    yapacağıız işlemler aldığınız ekipmanlarla doğru orantılı. yukarıda acayüp nickli üyenin anlattığı gibi, ekipmanınızda ne kadar teknolojik/kimyasal özellik varsa, o kadar dikkat etmelisiniz ki uzun ömürlü kullanım mümkün olsun.
    burada yazılanlar genelde tecrübeyle edilmiş sonuçlar.
    2yüz liralık kaskın vizörüyle 2bin liralık kaskın vizörü dıştan size aynı görünebilir, fakat o farkın oluşmasına sebep olan teknolojiler/kimysasallar daha konforlu sürüş yapmanızı sağlar.
    örnekse; buğu yapmayan vizör, uv koruma, anti refle kaplama vs.
    siz kolonyalı mendil alır bu kimyasal işlemler uygulanmış vizörü temizlerseniz 3 gün sonra 2bin lirya kask aldım ama vizörü adam gibi göstermiyor diye başlık açarsınız.
    kimse sizi motordan soğutmaya çalışmıyor, tecrübeyle edinilmiş birikimleri paylaşıyoruz ki yapılan hataları bedel ödemeye gerek kalmadan tekrarlamayın.
    mithrelios bunu beğendi.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Bell kaskım var biri şeffaf diğeri iridium mavi olan iki vizörü mevcut. Kaplaması olan (Anti-refle, uv ve iridium da kendi kaplaması) vizörler olduğu için gözlüğümü yıkar gibi yıkıyorum.

Vizörü çıkarıp sabun ve su ile yıkayıp sonra kurulama şeklinde oluyor. Ancak ufak su damlaları bile iridium üzerinde iz bırakıyor. onun için de yumuşak bir gözlük silme bezi bulundurmak lazım sanırım, arada silmek için.

Kaplamalı gözlüklerde deterjan, camsil vb sabun dışı temizleyiciler kullanılmaz, vizörünüzde de kaplama varsa kullanmamak daha iyi olur kanaatindeyim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)