Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Vizör Temizliği

Motovento
    REKLAM ALANI
    kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    yeri gelmişken sorayım kask aldım yeni içinde pinlock ayrı olarak çıktı onun bir ömrü falan var mı yaz döneminden takalım mı takmayalım mı yada fark eder mi ne dersiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Bende bisey sormak istiyorum bunun icin konu acmayim dedim , bu motor ekipmanlarinda herseyde e1 , e2 , e3. Felan yaziyor benim lazer kaskin vizorunde e6 yaziyor mesela nedir bunlar ?

Birde belki basina gelen olmustur ormanda giderken çam agacincan biseyler akti damladi biraz cama yapistilar sinek olunce sivisi cikmis gibi islak bezle felan sildim hemen kurladim vs cikmadi cokta bastirmak istemiyorum varmi basina gelen nasil cikar bu

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bell kaskım var biri şeffaf diğeri iridium mavi olan iki vizörü mevcut. Kaplaması olan (Anti-refle, uv ve iridium da kendi kaplaması) vizörler olduğu için gözlüğümü yıkar gibi yıkıyorum.

Vizörü çıkarıp sabun ve su ile yıkayıp sonra kurulama şeklinde oluyor. Ancak ufak su damlaları bile iridium üzerinde iz bırakıyor. onun için de yumuşak bir gözlük silme bezi bulundurmak lazım sanırım, arada silmek için.

Kaplamalı gözlüklerde deterjan, camsil vb sabun dışı temizleyiciler kullanılmaz, vizörünüzde de kaplama varsa kullanmamak daha iyi olur kanaatindeyim.
    bende de bell m1 ve altın iridyum vizör var.
    sizin kaskınız hangi modeli bellin?
    ben iridyum vizörü de normal vizörü de ıslak mikrofiberle siliyorum, ardından kurumadan hemen kuru mikrofiberle kuruluyorum.
    ancak o şekilde leke kalmıyor, tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bisey sormak istiyorum bunun icin konu acmayim dedim , bu motor ekipmanlarinda herseyde e1 , e2 , e3. Felan yaziyor benim lazer kaskin vizorunde e6 yaziyor mesela nedir bunlar ?

Birde belki basina gelen olmustur ormanda giderken çam agacincan biseyler akti damladi biraz cama yapistilar sinek olunce sivisi cikmis gibi islak bezle felan sildim hemen kurladim vs cikmadi cokta bastirmak istemiyorum varmi basina gelen nasil cikar bu
    o e1/ e2/ e3 ten önce 4 haneli bir en kodu olması lazım. asıl standardı belirleyen o koddur.
    mesela diz dirsek korumalarında kod; en1621'dir sonra e1/e2 gelir. en1621 tipi koruma standardında, e 1 nispeten düşük, e 2 nispeten yüksek koruma sağlar.

e6 nedir bilmiyorum fakat öncesindeki kodu bulabilirseniz daha detaylı bilgiye internette ulaşabilirsiniz.

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    e1 e2 e3 yapıldığı ülkeyi gösteriyor olması lazım her ülkenin bir kodu var. numara sadece ülke numarası

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Bende sorayim mademki vizör konuusu acilmis shubert kask var hem güneş ten etkilenmemek hemde gece görüşü bozmayacak vizör ne tavsiye edersiniz kullanan bilen varsa lutfen

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    abanıyorum ıslak mendille
    veriyorum mendili
    veriyorum mendili

sonra kurulamak için elime ne gelirse siliyorum

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Fotoğraf makinesi aldığımda kutusundan temizlik kiti çıkmıştı onunla temizliyorum.

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de bell m1 ve altın iridyum vizör var.
    sizin kaskınız hangi modeli bellin?
    ben iridyum vizörü de normal vizörü de ıslak mikrofiberle siliyorum, ardından kurumadan hemen kuru mikrofiberle kuruluyorum.
    ancak o şekilde leke kalmıyor, tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:56 ----------

o e1/ e2/ e3 ten önce 4 haneli bir en kodu olması lazım. asıl standardı belirleyen o koddur.
    mesela diz dirsek korumalarında kod; en1621'dir sonra e1/e2 gelir. en1621 tipi koruma standardında, e 1 nispeten düşük, e 2 nispeten yüksek koruma sağlar.

e6 nedir bilmiyorum fakat öncesindeki kodu bulabilirseniz daha detaylı bilgiye internette ulaşabilirsiniz.
    Tesekkur ederim

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)