Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HGS sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Iyi geceler mt ailesi,
    Bugun ogle saatlerinde pttden 6.sinif hgs satin aldim, kendisi bilmeyenler icin soyleyeyim; yeni nesil akbil,paso buyuklugunde bir kart. Alirken tereddut etmistim nereme sokucam diye sonra montumun ic cebine koyarim diyerekten satin aldim. Normalde sticker seklinde satilandan almak istiyordum fakat o 1.sinif icin yani arabalara satiliyormus, neyse 45 tlye alip ciktim. Biraz once denemek icin atladim motora, koydum ic cebe karti, yavaslayarak gectim... ama ekranda 1.sinif kacis yazisini gordum... lafi cok uzattim sadede gelmek lazim simdi bana ceza gelir mi? yoksa plakanin kayitli oldugu kart oldugu icin sorun cikmaz mi? Sorun cikmaz ise bundan sonra ne yapmaliyim, nereye takmaliyim
    Saygilar

Not: acele ederek mobilden yazdim imladaki sorunlar icin kusura bakmayin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Bide o koca şeyi kalici olarak nereye yapistiriyim sıkıntısi var
    Benimki scooter ama sen on cama falan yapıştırırsin heralde
    Bugraaa bunu beğendi.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    biryeri arayıp söylüyordun,ceza gelmiyor sadece hesabından normal geçiş ücretini alıyorlardı,ama orası neresiydi unuttum
    Bugraaa bunu beğendi.

brtvrdrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR150
    Motorunun plakasini okuyabildiyse hgs hesabindan kendisi duser ucreti. Okuyamadiysa belese gectin demektir
    fearlesboyy ve Bugraaa bunu beğendiler.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    eğer köprüden geçtiyseniz sorun yok. plakanızı tanıyan sistem otomatik olarak kredinizden düşüyor.

sıkıntı otoyol giriş ve çıkışlarda okutmada, sistem giriş ve çıkış noktalarını tanımlayıp kredi düşmeye ayarlı.
    genelde girdiğiniz yerde mutlaka okumama sıkıntısı var ki pek iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum
    o durumda hgs müşteri hizmetlerini telefonla arayıp hangi gişeden tam olarak kaçta geçerek otoyola giriş yaptığınızı bildirmeniz gerekiyor, yoksa sistem sadece çıkış plakanızı okuyarak o otoyol için en uzak yol ücretini alıyor diye biliyorum.
    klasik nalıncı keseri metodu yani.
    s.ozer1991 ve Bugraaa bunu beğendiler.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Telefon yerine mail de atabilirsiniz daha kolay.

hgs@kgm.gov.tr

adresine 34xxxxx plakalı geçiş düzeltme diye yazın. Ve hangi tarihte ve saatte nereden girip çıktığınız, ne kadar kesildiğini yazın onlar size mail ile dönüş yapıp düzeltiyorlar.

Şimdiye kadar 10 kere falan mail atmışımdır hep otobana girdiğimden ara sıra okumuyor alet ve 15 lira kesiliyor sonra usanmadan mail atıp geri alıyorum paramı
    Bugraaa bunu beğendi.

///MPOWER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    Çift taraflı ufak bantlarla camın en altına göstergenin üstüne doğru yapıştırabilirsin duyduğum kadarıyla oradan okuyormuş sıkıntısız. Bende sticker olanı var su alır dağılır diye her gişede cebimden çıkarıp elimle tutuyorum
    Bugraaa bunu beğendi.
    "The Ultimate Riding Machine"

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    444 11 17 bu numarayi arayıp söylerseniz konuyu hemen hallediyorlar çamlıca gişeler den geçtim benden 15tl aldı aradım hemen dedim çamlıca gişelerde böyle oldu diye giriş yaptığım yeri sordu sultanbeyli dedim tamam dedi ve 13.60 kuruş iade yapıldı karta gün içinde.
    Bugraaa bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    bende aynı kartı uzun zamandır kullanıyorum ilk başlarda bir türlü okutamadım zaten hgs sistemi herkez şikayetçi en azından motorcular olarak benim arkadaşımdada aynı kart var okumuyor bende herzaman direk geçiyordum hgs de plakadan düşüyordu geçenlerde boğaziçi köprüsü en sağdaki hgs gişesinden geçiyorum elimi kafamın hafif üstünde alın hizasında tutarak yukarı cihaza doğru gösteriyorum okuyor demekki hgs lerdeki problemi düzelttiler ben garanti olsun diye hep aynı gişeden geçiyorum 5nolu gişe.. Kartı yan cebe koyuyorum gişeye 100 metre yaklaşınca kartı hazırlıyorum gösterip tekrar cebe koyuyorum bence kart olan daha iyi hemde dayanıklı geçenlerde gebzeye gittim kart okumuyor diye cebimden çıkarmadım 2 ay geçti hala sistemde geçiş görünmüyor
    Bugraaa bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 250
    Eger motorunuzun arkasinda sepet varsa sepetin kapaginin altina yapistirmaniz yetiyor 80 km ile gecseniz bile algiliyor ama tabi ki sistemden kaynakli yada trafik durdugu zaman okumuyor
    Bugraaa bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben çok uğraştım yeni motorumda bir türlü okutamadım. OGS aldım.
    Bugraaa bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    eski etiketlerde çok sık okumama problemi vardı, okumasa da plakadan doğru düşüyor. ptt hgs müşteri hizmetlerine internetten giriş yapıp kontrol edebilirsiniz.
    Bugraaa bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr 125
    Sistem kafasına göre çalışıyor. Bazen okumuyor ceza da göstermiyor, sisteme bakınca orda da görünmüyor. Bazen ceza gösterip sistemden düşüyor, bazen de ceza gösterip sisteme bakınca yine bir şey görünmüyor.
    Bugraaa bunu beğendi.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Şu hgs o kadar çok canımı sıktı , o kadar çok işi gücü bırakıp peşinden koştumki sırf 3 kuruşum şu dolandırıcı devlete geçmesin diye ama pes ettim en sonunda ordan oraya o numaradan bu numaraya bu postaneden o şubeye gitmekten! İptal ettim, şimdi plakayı kapatıp geçiyorum, devletin bana geçirdiği bedelin on katını beleş geçerek ödeticem. Kimse kusura bakmasın, vay kurallara uymuyorsun vay yaptığın yanlış falan , her insanın bir sabrı var. Yeter g.tümüze soktukları bu kazık.
    Bugraaa, qezgin ve GB79 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iyi geceler mt ailesi,
    Bugun ogle saatlerinde pttden 6.sinif hgs satin aldim, kendisi bilmeyenler icin soyleyeyim; yeni nesil akbil,paso buyuklugunde bir kart. Alirken tereddut etmistim nereme sokucam diye sonra montumun ic cebine koyarim diyerekten satin aldim. Normalde sticker seklinde satilandan almak istiyordum fakat o 1.sinif icin yani arabalara satiliyormus, neyse 45 tlye alip ciktim. Biraz once denemek icin atladim motora, koydum ic cebe karti, yavaslayarak gectim... ama ekranda 1.sinif kacis yazisini gordum... lafi cok uzattim sadede gelmek lazim simdi bana ceza gelir mi? yoksa plakanin kayitli oldugu kart oldugu icin sorun cikmaz mi? Sorun cikmaz ise bundan sonra ne yapmaliyim, nereye takmaliyim
    Saygilar

Not: acele ederek mobilden yazdim imladaki sorunlar icin kusura bakmayin
    Sen nasıl bir araç sürüyorsun ki 6. sınıf hgs aldın. Motor için aldım diyorsan ben daha geçen gün aldım döne döne sordum kontrol ettirdim 1. sınıf olarak hgs mi aldım. 6.sınıf hgsler 5 ve daha fazla aks sahip araçlar için.
    Bugraaa bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı atii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen nasıl bir araç sürüyorsun ki 6. sınıf hgs aldın. Motor için aldım diyorsan ben daha geçen gün aldım döne döne sordum kontrol ettirdim 1. sınıf olarak hgs mi aldım. 6.sınıf hgsler 5 ve daha fazla aks sahip araçlar için.
    Satici kadin ve internetten baktigimda 6.sinifin motosiklet icin oldugunu gordum ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:04 ----------

Simdi aradim ve plakaya kayitli hgs oldugu icin ucreti oradan tahsis edilecekmis, ceza yokmus ama her geciste otmesek iyi

s.ozer1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer köprüden geçtiyseniz sorun yok. plakanızı tanıyan sistem otomatik olarak kredinizden düşüyor.

sıkıntı otoyol giriş ve çıkışlarda okutmada, sistem giriş ve çıkış noktalarını tanımlayıp kredi düşmeye ayarlı.
    genelde girdiğiniz yerde mutlaka okumama sıkıntısı var ki pek iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum
    o durumda hgs müşteri hizmetlerini telefonla arayıp hangi gişeden tam olarak kaçta geçerek otoyola giriş yaptığınızı bildirmeniz gerekiyor, yoksa sistem sadece çıkış plakanızı okuyarak o otoyol için en uzak yol ücretini alıyor diye biliyorum.
    klasik nalıncı keseri metodu yani.

Ptt'de çalışan kişi bana braveguy kullanıcı isimli arkadaşın yazdığının aynısını demişti. En doğru bilgi budur.

Onun dışında bende ki hgs yi ön cama yapıştırabilmem için küçük şeffaf içine kartı sokabileceğim bir aparat vermişlerdi. Ama ön cama yapıştırmak istemedim. Sen nasıl geçiyorsun diye soracak olursan gişelerden önce sağ tarafa çekiyorum cüzdanımdan hgs'mi çıkarıyorum. Hgs gişesinden geçip tekrar sağa çekiyorum ve cüzdanıma koyuyorum. Çok fazla köprü ve otoyol kullanmadığımdan şu an için pek sıkıntı olmuyor
    Bugraaa bunu beğendi.
    2006 Hyosung GT250R >> 2011 Hyosung GT250R EFi

Motosikleti
    Alıntı s.ozer1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ptt'de çalışan kişi bana braveguy kullanıcı isimli arkadaşın yazdığının aynısını demişti. En doğru bilgi budur.

Onun dışında bende ki hgs yi ön cama yapıştırabilmem için küçük şeffaf içine kartı sokabileceğim bir aparat vermişlerdi. Ama ön cama yapıştırmak istemedim. Sen nasıl geçiyorsun diye soracak olursan gişelerden önce sağ tarafa çekiyorum cüzdanımdan hgs'mi çıkarıyorum. Hgs gişesinden geçip tekrar sağa çekiyorum ve cüzdanıma koyuyorum. Çok fazla köprü ve otoyol kullanmadığımdan şu an için pek sıkıntı olmuyor
    Ayni seffaf cirkin aparati banada verdiler bakicaz artik

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bende 2-3 gün önce kaçak geçtim gişelerden dün hgs aldım aldığım gibi düştüler ben birşey yapmadan ama bu kart canımı sıkıyor cumartesi geri dönücem çıkartıpta mal gibi onumu gçstermek gerekiyor her zaman :S
    Bugraaa bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250R
    Sözüm ona iş yapıyorlar motorsikletler için çözüm üretselerdi mesela elciğin oraya takılacak ufak birşey gibi hiç sıkıntı olmazdı. Kimsenin salladığı yok istanbul kart gibi kart veriyor adamlar.
    Bugraaa bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)