Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Başıma gelmez demeyin gelir !! Arı sokması

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ,

Bugün başımdan ilginç bişey geçti. Her zamanki gibi motoru ısıttım işe gitmek için yola koyuldum.
    Bir tersliktir gidiyodu. Işıklarda bekliyorum bize yeşil yanmasına rağmen yolun ortasına geldim ve karşıdan gelen iki arabaya yol verdim.
    Üçüncü de çakallık yapıp araya girmeye çalıştı ama karşılıklı bağrışmayla sona erdi.

Sonrasında vizör açık devam ediyorum ve tahminimce eşek arısı tam gözümün altına çarptı ve kasktan çıktı.
    Elle kontrol ettim , acı falan yoktu yoluma devam ettim. Aradan 1 dakika geçmeden oturuşum öne kaymıştı ve kendimi geriye atıp depoyu sıkmamla birlikte bacağımın iç kısmında bi acı , yanma hissi oluştu.
    Arı olduğunu o an anladım zaten. Arkadaş pantolonun üstünden sokmayı başardı.
    Yanma ve acıyla işyerine kadar geldim , sağlık ocağına gittim. Alerji olmasına karşın iğne vurup gönderdiler.
    Vurdukları iğne felaket uyku yapıyor.

Diyeceğim o ki forumda hep arı konularını okuyup ve şaşırıyordum. Başıma hiç gelmez milletin nasıl geliyor derdim.
    Pantolondan bile sokuyorlar ona göre
    atreyu, cenkito, mhmtesk ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Dün boynumdan soktu, hoş bişey değil

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun, düşmeyecek motorcu yoktur derler,arı sokmayacak motorcu da yoktur
    OğuzÖztürk, Ahmanamra ve sametozturk bunu beğendiler.

J3ASKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR TWO HUNDRED NS
    yüzden soktuğunu ve alerjisi olduğundan full kaskı çıkaramadıkları duymuştum,Önlem olarak balaklava giyiyorum birde full kaskın altında perdesi var onu kapatıyorum

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX (alıcak)
    Geçmiş olsun en azından gözünüzüde sokabilirdi allah korumuş
    sametozturk bunu beğendi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    daha yeni bacağımdan soktu. 1 hafta geçmedi şişliği

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    bende bekliyorum ne zaman sokacak diye illaki başımıza gelecek gerçi vizör hep kapalı bakacağız artık nasip
    ahmetersoz1 ve Ahmanamra bunu beğendiler.

Ne çok arı gazisi varmış Bu kadar başa gelen bi olay olduğunu düşünmezdim.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Vizör kapalı olsa da kurtarmıyor ki..
    2- 3 gün önce benim de başıma geldi (bu sene ilk arı) kaskın kemerinde bir hareketlilik farkettim, elimi atar atmaz sokuverdi. (balaklava yoktu)
    Yine de durup bakayım dedim, iyi ki bakmışım, durduğumda hala yakamda duruyordu, bazı durumlarda biraz hızlı olmak iyi oluyor,
    90 civarı bir hızla arı sürüsünün içine daldım, 1 tanesi bile sokamadı, 40 la giderken bal arısının yaptığına bak
    Ahmanamra bunu beğendi.

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    pazartesi günü uzun yoldayken soktu bacağımdan. 10-15 dakika kadar acıyla karışık kaşıma oldu, daha sonra geçti. sadece hafif kızarıklık oldu.

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    çok geçmiş olsun! zamanında göz çevremden sokmuştu bal arısı olsa mikrop kapma ihtimali çok az fakat eşek arısı olduğundan dolayı mikrop kapmıştı göz kaybı olacaktı nerdeyse kurtulduk 2 hafta şiş kalmıştı arıların şakası yok beyler
    alper_becker bunu beğendi.
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Ari sokmasi ve zehirinin faydalari !!!
    Arı zehirinin farmokolojik etkileri, bağışıklık sistemini uyarması ve birçok rahatsızlığa iyi gelmesi nedeniyle son yıllarda üretimi ve tıpta kullanımı her geçen gün artmaktadır. Arı zehiri saf olarak iğne şeklinde, krem, tablet ve merhem şeklinde ilaç sanayiinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Farmokolojik olarak arı zehiri kan dolaşımını artırıcı, bakteri öldürücü, radyasyona karşı koruyucu, tansiyon düşürücü etkileri ve bağışıklık sistemini aktive edici etkilere sahiptir. Son yıllarda yapılan çalışmalarda arı zehiri multiple sclerosis (MS) aids, kanser ve tedavisi mümkün olmayan bir çok hastalıkta başarı ile kullanılmaktadır. Arı zehirinin bu özellikleri ve yaygın olarak kullanımı nedeni ile APİTERAPİ başta ABD ve birçok Avrupa ülkesinde alternatif tıp olarak kabul edilmiş ve Apiterapi hastaneleri kurulmaya başlanmıştır.Arı zehirinin etkili olduğu diğer bazı hastalık ve rahatsızlıklar; Arthritis, Epilepsy, Myositis, Iritis, Bursitis, Migren, Rhinosinusitis,bazı kanser türleri, damar tıkanıkları, kolestrol, Intercostal myalgia, Astım, Keratoconjunctivitis

Arı zehiri, arıdaki sokucu iğne yoluyla çıkan güzel kokulu ve şeffaf bir akıcıdır. Ancak bunun tadı acı, kokusu ise yakıcıdır.Yaygın görüşe göre, arı zehiri formik ve malik asitleri ihtiva eder. Ayrıca hidroklorik, izofosforik, histamin, kolin, triptofin, kükürt ve diğer maddeler de bunların arasında yer alır. Mesela fosfat, magnezyum, bakır, kalsiyum, çok sayıda proteinler ve uçucu yağlar sayılabilir.

Arı zehiri en yüksek sıcaklık ve en düşük soğukluk derecelerine karşı mukavemet eder. Kaynatmak veya dondurmakla da arı zehirinin oranından bir eksiklik meydana gelmez.

Yeni ilmi araştırmalar, arı zehirinin en kuvvetli bir antibiyotik olduğu neticesine varır. Araştırıcılar 20 ppm.lik arı zehiri çözeltisinin mikrop öldürücü olduğunu tesbit etmişlerdir. Paramezyum denilen mikroskobik canlı, 100 ppm.lik arı zehiri çözeltisinde hemen, 20 ppm.lik çözeltide ise 30 saniyelik bir bekleme neticesinden öleceği, 17 ppm. nisbetinde de bölünmede bölünme hadisesinin görüleceği düşünülür. Bu açıklamalardan; değişik ölçülerde arı zehiri ihtiva eden çözeltinin, biyolojik tesirlerinin de o ölçülerde olabileceği anlaşılır.

Yapılan araştırmalar, arı zehirinin çok sayıda hastalık tedavisinde faydalı olduğunu tespit etmiştir. Arı zehiri ile tedavi yaygın hale gelmiş, dünya devletlerinin bir kaçında arı sokmasıyla tedavi merkezleri açılmıştır. Arı sokmasıyla tedavi edilen hastalıklardan biri de romatizmadır. Uzun yıllar süren araştırmalar neticesinde 1897 yılında neşredilen bir makalede, arı zehiririn romatizmada ciddi ve isabetli bir ilaç olduğu belirtilmişitir.

Arı zehiri bazı cilt hastalıklarında faydalı bir ilaçtır. Onun Sülfidin gibi bazı ilaçlarla karıştırılmasıyla yüzdeki çıbanların tedavisinde tesirli olduğu görülmüştür. Aynı şekilde o, cilt veremi için de isabetli bir ilaçtır. Petersburg Enstitüsü Profesörlerinden M. Lokosliu 1864 yılında arı zehirinin sıtma tedavisinde tesirli olduğuna dair bir makale neşretmiştir. 1861′de Dr. Soliz, 1859 baharında sıtmanın her çeşidi için arı zehirinin ilaç olarak kullanıldığını açıklar.

Yan etkileri: Sayıları çok az olmakla birlikte birtakım insan arı sokmasına karşı duyarlıdır. Bir arı sokması kurdeşene, ürtikere seyrek olarak kollapsa da neden olabilir. Arının soktuğu kimsenin yüzü beyazlaşmaya, nabzı yükselmeye başladığında derhal hekime baş vurmak gereklidir. Aşırı alerji gösterenler tedavi yolu ile arı sokmasına karşı bağdaşıklık kazanabilir.Özellikle arı zehiri ile romatizmanın tedavi edilebileceğini Mısırlılar da bilmekteydiler. Tedavi, ağrıyan yer arıya sokturularak yapılırdı. Günümüzde zehir özel yöntemle toplanıp kurutularak süresiz saklanabilmektedir. Yapılan araştırmalar arı zehirinin kortizon salgısını arttırdığını göstermiştir. Günümüzde arı zehiriyle romatizma, artritis (eklem romatizması), arter hastalıkları, deri, damar hastalıkları, eklem iltihaplanmaları, hematom (kanamalar), nöroloji (sinir iltihapları nedeni duyulan ağrılar), siyatik, alerji, saman nezlesi tedavi edilmektedir
    sdt, Ahmanamra ve murad13 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    ben geçen gün 70 ile giderken arı boynuumdan soktu bu arı kaçla gidiyor anlamadım karşıdan gelse çarpar acıtır boynumu yaklaşık 15 dk dır yoldayım durduğumda üstüme yapışsa o zamana kadar ya uçar yada sokardı saçmalık

Alıntı acmimurt31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun! zamanında göz çevremden sokmuştu bal arısı olsa mikrop kapma ihtimali çok az fakat eşek arısı olduğundan dolayı mikrop kapmıştı göz kaybı olacaktı nerdeyse kurtulduk 2 hafta şiş kalmıştı arıların şakası yok beyler
    Tam göz kapagimdan sokmuştu, firsattan istifade 4 gün matrix gibi gozlukle takildim.
    murad13 bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosikleti ilk aldığımda tabi cahillik köy yerinde kasksız 2 km kadar kullanmıştım dudağıma arı sokmuştu o gün bugündür kaskı ilk takıyorum sonra motoru çalıştırıyorum

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ben alıştım artık. Herhalde 10 defa vurulmuşumdur :( . Dilinizden veya ağız içinden sokulduğunuz anda sakın durmayın ve en yakın sağlık kuruluşuna tam gaz kapağı atın. En fazla 15 dakikanız var. Diliniz şişince nefes alamazsınız. Hemen alerji ilacı verilip tüple soluk yolunuzun açılması gereklidir.
    Cronos, fofer ve sdt bunu beğendiler.

Fyz.01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14 CBR 250R
    geçen benim koynuma arı girdi. hemen sakinlikle kenara çektim. yavaş yavaş üstümü çıkarmaya başladım. montun fermuarını açtım. atletimi kaldırdım. önce soktu sonra gitti şerefsiz :D

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    Aramıza hoşgeldin Arkadaşlar siz, siz olun arı sokması anında kesinlikle yola devam etmeyin en yakın sağlık ocağına gidin, beni daha önce bir kaç kez bal arası soktu acı dışında hiçbirşey olmadı ama 2-3 ay önce kaskla montun arasına bir eşek arısı girip ensemden soktu nolur nolmaz diye sağlık ocağına gittim, doktorun enseye bakmayasıyla hemşire hanım acil bilmemne ile bilmemne yapın çabuk olun alerjik reaksiyon başlamış diye bağırması bir oldu, alerjiden değil ama korkudan oraya yığılacaktım nerdeyse, sonradan öğrendimki reaksiyon başladıktan en geç 5-10 dakika sonra bilinç gidiyomuş ve ölümle sonuçlanabiliyormuş, Allah korudu, bu arada korkutmak gibi olmasın alerji için yaptıkları iğnelerden birisi kortizon, daha öncede yediğim için acısını biliyorum hemşire yapar yapmaz sordum kortizonmu bu dedim evet dedi, hayatınızda yiyebileceğiniz en acı veren iğnelerden biridir, mininmum 20 dakika o bacağınız kasılır ve kramplar girer çıkar, kahrolsun kortizon
    murad13 ve sametozturk bunu beğendiler.

Hoşbulduk Ya bugün hemşire iğneyi yaparken acıcak , ağrıyacak ve yanacak üzgünüm bunları bil dedi.
    Biz de kurbanlık koyun gibi uzandık (Bundan da nefret ediyorum pantolunu indir uzan falan ). Eli o kadar hafifmiş ki ne girdiğini ne çıktığını hissettim. Enjekte ederken de ağrı yoktu. Ofise geçtim bir uyku hali , bacakta bir ağrı durulacak gibi değil.

Aslında ben hata ettim. Bu da bir tecrübe olsun. Birşey olduğunda en yakın sağlık ocağına gitmek en mantıklısı. Alerjinin olduğunu bilmeden yola devam edip baygınlık hali oluşursa veya nefessiz kalma gibi çok kötü sonuçlar doğurabilir. Bunları yeni yeni düşünebiliyorum.
    alper_becker bunu beğendi.

Alıntı Fyz.01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen benim koynuma arı girdi. hemen sakinlikle kenara çektim. yavaş yavaş üstümü çıkarmaya başladım. montun fermuarını açtım. atletimi kaldırdım. önce soktu sonra gitti şerefsiz :D
    La o gün arabayla geçerken bi herif striptiz yapıodu, napıo La bu Adam dedik. Senmişsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:33 ----------

Alıntı sametozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşbulduk Ya bugün hemşire iğneyi yaparken acıcak , ağrıyacak ve yanacak üzgünüm bunları bil dedi.
    Biz de kurbanlık koyun gibi uzandık (Bundan da nefret ediyorum pantolunu indir uzan falan ). Eli o kadar hafifmiş ki ne girdiğini ne çıktığını hissettim. Enjekte ederken de ağrı yoktu. Ofise geçtim bir uyku hali , bacakta bir ağrı durulacak gibi değil.

Aslında ben hata ettim. Bu da bir tecrübe olsun. Birşey olduğunda en yakın sağlık ocağına gitmek en mantıklısı. Alerjinin olduğunu bilmeden yola devam edip baygınlık hali oluşursa veya nefessiz kalma gibi çok kötü sonuçlar doğurabilir. Bunları yeni yeni düşünebiliyorum.
    İzmir tepecik hastanesinde "Alerji testi" yaptırdım. Testler için birkaç gün arka arkaya gittim ve hergün 3 saatten aşağıya beklemedim. Testlerin sonucu "Hiçbir sorun yok" gibi birşeydi. Fakat ben hala daha kedi önümden geçsin, tıkanıyorum öksürüyorum nefes alamıyorum. Hele o kedi bana değsin, kızarıyorum mahvoluyorum. Bunun dışında portakal suyu içince öksürüyorum, kimyasal temizlik malzemeleride aynı. Yani hastane senin arıya alerjin olup olmadığını belirleyecekteeee. En iyisi özele gidip paraya kıyıp bir checkup yaptıracaksın, ne sağlık sorunun var bileceksin.
    Ahmanamra bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)