Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Neden Pcx 125 değilde Pcx 150 alınmalı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Haftaya motor almaya gideceğim.Sonuç olarak deneyimleyenlere tekrardan bir sormak istedim.
    125 mi yoksa 150 mi alayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serdarberke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Xmax 250 ABS
    Alıntı hayko5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 125cc daha fazla yakar çünkü zamanla yavaş gitmeyeceksin gazlayacaksin gazlamak için musluğu açacaksın tapa gaz yani ondan sonra deviri sona dayayacaksin ve o motor fkfkxhdh diye emecek benzini. ama 150 cc ile aynı hizlar da normal devirde gazi fa,la açmadan rahat rahat gidersin dersen ki ben basmam harbiden basmam kendime hakim olurum o zaman 125cc daha az yakar ama 2 ay sonra benim motorum çok yakmaya başladı diye konu açma

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Merhabalar,
    Sizlere yaptığımız denemeden bahsedeyim.
    Benim pcx 150 daha 100 km'de.. arkadaşın pcx 125 ise 8000 km'de..
    yol bilgisayarını sıfırlayıp yola çıktık.. yaklaşık 30 km civarında bir yol.. peşpeşe aynı hızlarda geldik..
    Bu arada ben 120 kiloyum arkadaşım 80 kilo.. sonuç pcx 150 rodajda olmasına rağmen 2.1 ortalama gösterdi.. pcx 125 ise 2.3..
    hızlanma farkından bahsetmiyorum bile..
    saygılar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Yamaha nmax abs li daha mantikli hemde arka kampana degil
    espresso bunu beğendi.

deep_far - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx150 2015 Siyah
    Pcx kullaniyorum 2 haftadir dün cektigim bir fotograf.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    200 km dir ortalamam 2.05 litre tripmetrede gösterilen 2.0 litre. ))

Merhabalar uzun zamandan buyana pcx 125 ile pcx 150 arasında gidip geldim, 2.ELDE pcx150 nin pek temiz ve az km. olanın bulamadım, fiyatlarıda neredeyse sıfırıyla aynı denecek kadar yakın,
    Ben ihtiyaçtan değil zevk için alıyorum bunu belirteyim; 12 ayın en fazla 6 ay kullanacağım,
    Enönce pcx125 dendim, 2 gün sonra pcx150 yi, Serilik olarak çok az bir fark var,Yakıt olarak deneme şansım olmadı,
    2. ELDE bin tl fark vereceğime o parayı ekipman+sigorta masraflrımı halletmek daha mantıklı geldi
    Sonunda 2016 model çizik dahi olmayan pcx125 ,e 5bin km. de 7500 tl sayip oldum
    Aldığım motorda sonuçta 6 ay kapalı garajımda yatacak, 125mi - 150 mi derdi son buldu benim için artık,
    Herkese hayırlı günlar
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    bazı arkadaşlarımızın sadece hıza takıldığını görüyorum. şahsi fikrim şu: ben motosiklete r1 ile başladım şimdi pcx 125 kullanıyorum. bence pcx 125 ve 150 nin en güzel özelliği şehir içinde fıtı fıtı gitmesi :D çok fark olacağını düşünmüyorum. hangisine için siniyorsa onu al derim. sadece hıza takılma
    kazasız belasız

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Almışken büyük olsun
    Gelirken 2-3 ekmek al, Sonuç = 3 ekmek alınmış
    Gelirken kola al içeriz, 1 yuada 1.5 değil markette mevcut olan en büyük alınır.
    BMW 5.20 tutulur, 5.30 tutulur ama 5.25 in piyasası yoktur.
    Çocuğa 1 beden büyük mont gocuk ayakkabı alınır.
    Bizim millete özgü bir olay bence ne alırsan fazlasıyla al artarsa tavuklara veririz.

Vesselam

Arkadaşlar pcx 125 kullanan birisi olarak kendi yorumumu sizlerle paylaşıp hangisini alayım? sorusuna cevap arayan arkadaşlara biraz yardımcı olayım.

Yukarıda bir arkadaş paylaşmış ve rodajda olmasına rağmen pcx 150 nin 2.1 ortalama yaptığını söylemiş. Arkadaşlar bu rakamlar izafidir. Yani hızınıza ve hızlanmanıza bağlı olarak değişir. Kısaca şöyle söyleyeyim, eğer şehir dışı da yaparım 40-50 km uzun yol giderim bunu da sık yapabilirim diyorsanız 150lik alın.
    Ama hep kısa mesafe 7-8 km şehir trafiğinde git gel yaparım diyorsanız 125 cc tercih edin. Tabi bu tercih yakıt tüketimi için olacaktır.

Yalnız şu da bir gerçek: Yukarıda arkadaşın yaptığı denemedeki yakıt tüketimi fiziki olarak gerçek olsa bile, 150liğe verdiğiniz 1000 tl farkı telafi etmeniz için 79,365 km gitmeniz gerekecek.

Zaten 0 olarak 150liği honda artık satmıyor zannedirsem. 2. el almak isteyenlere olsun tavsiyem.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    İlk kasada olduğu gibi yine sadece 125’lik getirdiler. Bence 1-2 sene sonra 150 cc arka disk + abs olarak gelecektir. 17-18 fiyatı olur artık..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler