Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

1000 km kaza yok

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Motosiklet sürmek dikkat ister ister 10.000 km yada 50.000 km tecrüben olsun ama bu kaza yapmayacağın anlamına gelmez. Dikkatli olduğun sürece sıkıntı yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Yüzbinlerce km sürüşüm var. Bikaç kazam var. İyimidir?

caneroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1001'de kaza olmasın , aman dikkat

Siyah&Beyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250
    Ilk 1.000 km ben de kazasiz gecip rodaja girmeyi takiben 1.100 civariydi bir dalginlik sonucu yokus asagi bir sokaga donerken dengeyi koruyamayip motoru dusurdum. Cok agir cekim ve komik bir dusustu ama dustum işte. Arkadaslarin dedigi gibi bunun km.si olmaz her zaman uyanik ve temkinli olmak lazim.
    qezgin bunu beğendi.

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    Vt750 ile başladım, 14000 km oldu. Çok şükür kaza yok. Ama biliyorum ki birgün bende düşeceğim. Çünkü düşmüş olan ve düşecek olan motorcu vardır. O yüzden hiçbir zaman aşırı özgüvene saplanmamak gerekir. Bazen korku en iyi frendir.

Motosikleti
    CBR 250R
    Bu konuya gider diye düşünüyorum.Eskiden uzakdoğuda Samurai'ler kendilerini devamlı savaşta usta olmak için geliştirirlermiş. Sürekli çalışır ve en iyi olmayı hedeflerlermiş. Ancak bir Samurai'ın ölümüde en büyük benim kimse beni yenemez dediği anda gerçekleşirmiş. Ben bundan çok etkilenmiştim,belki birşeyler çağrıştırmıştır sana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:14 ----------

Alıntı OGUZHANKY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vt750 ile başladım, 14000 km oldu. Çok şükür kaza yok. Ama biliyorum ki birgün bende düşeceğim. Çünkü düşmüş olan ve düşecek olan motorcu vardır. O yüzden hiçbir zaman aşırı özgüvene saplanmamak gerekir. Bazen korku en iyi frendir.
    Hocam Allah kaza vermesin. Her zaman böyle bir risk var ama ona göre hareket edersek bu oran en aza iner. Her zaman öğreneceğimiz birşeyler var.
    Ben hep öğrenci kalmayı umuyorum,öğrenmenin sonu yok (Ben iyi şöförüm bana birşey olmaz mantığına girmemek gerek.)
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

tt768 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Project 4 coming soon...
    He iyidir. Aferin sana.

Bu forumda konuların kalitesi iyice düşmeye başladı. Moderatörlerin duruma el atması faydalı olur.
    ozwizard ve krd bunu beğendiler.

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Hiç kusura bakma dostum ama bu nasıl bir sorudur, bu nasıl topicdir. Bu zeka seviyesiyle motor kullanıyorsan 1000KM de kaza yapmaman büyük mucize.

Yine de sana cvp verim. Ne zaman ki ben bir daha motora binmiyeceğim emekli oluyorum dedin, bak kaç kilometre kullanmışsın, hiç kaza da yapmamışsan, sorununun cevabı çok iyi hatta mükkemmel olacaktır.

Selametle Kal
    tt768 ve krd bunu beğendiler.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Bu gibi bi kriter hiç bi şeyin göstergesi olamaz. 100 bin km. deneyimden sonrada..karşı tarafın hatası kaynaklı oluşan bir kazaya karışabilirsin. 1000 km. boyunca senin yaptığın hata kaynaklı kazaya karışmış olmaman, kaza yapmamış olmanda hiç bişey ifade etmez. Çok düşük bi km 1000 km. 1000 km. yi çarşı pazar 1 sene gezsen..hiç teme..otobana..d-100 e çıkmadan..trafiğe girmeden yaparsın zaten.

Yani 1000 km. yol yapmışsın..ve hiç kaza yapmamışsın. Ok. o zaman sen güvenli ve bilinçli motosiklet kullanabilecek seviyede deneyimli bir sürücü olmuşsun..asla diyemeyiz. Bunu konuşabilmek için yol deneyimin 1000 km. değil, çok daha yüksek rakamlar olmalı diye düşünüyorum.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm tescizat bizi yumurtanin peceteye sarilmasi kadar korur yazisina katilmiyorum sadece, 60-70 km hiza kadar hayatta kalmamizi saglar . hatta bir videoda adamin üzerinden araba gecmistide kaski olduğu için kurtulmuştu.
    İkarus sendromu bendede başladı, " hic kazan yok hihi " dediğim gün bir transite arkadan gömdüm hem de suçlu bendim. Allahtan dusmedim
    Sen yine iyisin.
    Ben 3500km tecrübem varken istanbuldan trabzona gittim. Herşey süper. Yayladan o daracık kıvrımlı yollardan inerken motorun arka tekeri mıcıra kaptırıp slow motion düştüm fakat 100metre uçurumun 30cm dibinde durdu motorun tekerlekleri
    ozwizard bunu beğendi.
    ver gazı... ver çoşkuyu

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    demekki hala motorcu olamamşın ben ilk hafta o heyecanla mıcırlı virajda 80 90 la dönerken yoldan çıktım baktım duramıyorum motoru attım o gitti ben kendimi attım aşağıya onun dışında 5 6 senedir allaha şükür kazam yok...allah kimsenin başına kaza bela vermesin.

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı orhanerdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah.
    Artık tek tekere kaldırabilirsin. Hazırsın :D
    Ben 12 bin km yaptım toplam daha tekere gelmeye korkuyorum

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    1000 km dusmemis olman suan senin icin guzel.ama bu ozguveni "artik ben oldum" olarak dusunursen kotu.
    "Bu sekilde dikkatli kullaninca cok riskli degilmis o zaman hep bu sekilde kullanayim " diye dusunmen gerekir

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    İlk kazamı 8000de yaptım tam koruma giymeseydim ne olurdu bilmiyorum köprücük kemiği ile kurtarmıştım e5 kenarındakilerin ayağa kaltığımda tam korumalı nasıl kalktı dediklerini hatırlıyorum.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adventure58 bunu beğendi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı skystar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motorcu atasözü der ki:
    ''Hiç düşmemiş motorcu yoktur henüz düşmemiş motorcu vardır''
    Bu lafı söyleyen Ata'da iyi halt yemiş yani.
    Millet kaza yapacagi günü düşünmekten paronayak olur zaten kaza yapar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)