Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Yine Acun, Yine Kask Yok!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya burada acayip bir absürt durum sozkonusu. Kask takmama cezası bana da 196 lira zengine de 196 lira. Böyle olmaz. Kask cezası bana 196 lira ise zengine 196 x 1.000 lira olmalı.
    Trafikte para cezasi mantigi garip geliyor bana. Puan sistemi, ehliyete sureli - suresiz el koyma, hapis vs daha mantikli geliyor. Trafige uymayanin trafikte isi olmasin, banane cuzdanindan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya burada acayip bir absürt durum sozkonusu. Kask takmama cezası bana da 196 lira zengine de 196 lira. Böyle olmaz. Kask cezası bana 196 lira ise zengine 196 x 1.000 lira olmalı.
    Çok medeni diye bilinen kimi kuzey avrupa ülkelerinde trafik cezaları gelirine oranlı oluyormuş.
    https://www.theatlantic.com/business...ticket/387484/

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok medeni diye bilinen kimi kuzey avrupa ülkelerinde trafik cezaları gelirine oranlı oluyormuş.
    https://www.theatlantic.com/business...ticket/387484/
    Biliyorum, o da mantikli gelmiyor zaten. Haberdeki kisinin yillik 6.5 milyon euro geliri varmis mesela. Bu cezanin adamin ekonomik durumuna olan etkisi benim market alisverisimden daha az. Bu adamin hiz yapmasini engelleyen tek sey tekrarinda cezanin katlanmasidir(parasal degil ancak tekrarinda hapis cezasi verilir).

Cevreyi kirletme vs gibi konularda para cezasini anlarim, sonucta onun temizligi icin ekstradan efor sarfediliyor.

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Ben acunmedya da çalışıyordum bir sürü motoru var esatta da onda da çevresinde ki bir çok kişi motora başlamış hatta gittiği yerlere arkasından motoru arabası vs geliyor. Esatta bi kere kask gördüm onda da yarımdı :D Zenginlere bir şey olmuyor olan garibana oluyor.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben acunmedya da çalışıyordum bir sürü motoru var esatta da onda da çevresinde ki bir çok kişi motora başlamış hatta gittiği yerlere arkasından motoru arabası vs geliyor. Esatta bi kere kask gördüm onda da yarımdı :D Zenginlere bir şey olmuyor olan garibana oluyor.
    Olsun motorlarinda gözümüz yok da fakire de astronomik olmasın ya bu meret. İnsan gibi alınabilecek düzeydeki olsun mesela fiyatları.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)