Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç tavsiyeleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam arkadaşlar, abilerim, aplalarım.
    Motosikletimi yenilemeyi düşünüyorum, tavsiyeleriniz için geldim.
    Öğretmenim, evden işe ya da öğrencilerin evine, markete-pazara gitmek için kullandığım bi salcano NOVAm var.
    Tekrar üniversite kazandım, bu(27) yaşımdan sonra...
    Gezmeyi seven biriyim, özellikle 2 teker üzerinde, bisikletlerim bile durur hâlâ.
    Neysem konuya geleyim.
    Ne almam gerektiğini bilmiyorum, dağ, bayır, yayla gezme planlarım var bunun için cross tarzı bi arkadaş düşünüyorum kendime ancak haftada 1-2 kez 100-150 km kadar yol gitmem lazım bunun için de Chopper tarzı bi arkadaş daha mantıklı geliyor.
    Hani bazen "alıp başımı gidesim var" diyoruz ya, hah işte öyle durumlarda da yanıma bi kaç eşya alıp basıp gitmeyi düşünüyorum. Bunun için de cross yine uygun olmayacak sanırım. Chopper daha mantıklı geliyor bundan dolayı.

Bütçe sorunum olduğu için Çinlilere yönelmiş durumdayım. 2. ele güvenebilir miyim hiç bilmiyorum.
    Beni en az 1-2, hatta en az 1 sene idare edecek bi arkadaş düşünüyorum.
    Boy 176
    Ağırlık 76 (giderek azalıyor)

İsteğim 250cc altı bi arkadaş, her bi yerinden çantalar, bi tarafından gitarımı koyabileceğim bi kasa, mümkünse öne de kedilerimi koyabileceğim bi sepet olsun.
    Hız tutkusu... O çok başka bi şey benim için ama 90ı geçmeyi düşünmüyorum, inşallah. Geçersem de limitler dahilinde.
    Bi kaç model gördüm ancak hiç birisi hakkında bilgim yok bunlar arasından yorum yaparsanız sevinirim.
    Bu arada ben de bilirim gidip özel üretim amerikan ya da japon almayı ancak dediğim gibi 1 yıl kadar idare etsin ve olabildiği kadar uygun olsun.
    Bütçe 5000 en fazla.

Kanuni Terry ya da Seyhan
    Keeway Super Light 150
    Hyosung RT 125 Görünüşü en çok hoşuma giden arkadaş bu! Resmen hadi gezelim diyor.
    Jinlun 150cc
    Regal Raptor 150cc
    KUBA cross, Superlight 200, CR1
    Asya Major 250 Bundan korkuyorum bunu alırsam eğer ön kaldırırım falan ben, benim kafa gidik arkadaşlar.
    Skygo 250
    Honda rebel temiz 2. el yok sanırım piyasada...
    Mondial 0 km x-treme max ya da sentor 150
    Tavsiyeleriniz çok önemli abiler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zizulander - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu aralar mecburen otomobil
    Hoşgeldin meslektaşım.
    Bajaj discover ile honda cb ace 125 bakmanı tavsiye ederim.
    Motosiklet üstünde itlik yapmak çok zevklidir, fakat bu itliğin bütün motosiklet camiasına zarar vereceğini aklınızın köşesinde tutun.

Alıntı zizulander adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin meslektaşım.
    Bajaj discover ile honda cb ace 125 bakmanı tavsiye ederim.
    Aa, teşekkür ederim dostum, daha dün geldim Kayseriye, Trabzondaydım, teyzeme yardıma gitmiştim fındık için. Giresun üzerinden geldim hatta. Ama otobüste, o yeşil ne kadar güzeldir öyle ya... Otobüste kafayı yiyecektim, oralarda motosikletle gezmek ne kadar güzel olurdu kim bilir!
    Sen biliyorsundur kesin!
    zizulander bunu beğendi.

mustang256 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Hocam benim tavsiyem hiç çinliye bulaşmamanız diğer hocamında dediği gibi bajaj discover ucuz,uzun yola gelir, az yakar. Yayla filan diyince ne yapar bilmem ama o konudada cbf150 baya iyi sifiri biraz tuzlu ama ikinci el bulunabilir enduromsu kullanılabilen bi motor bununla dağ bayın gezen çok abimiz var.

Alıntı mustang256 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benim tavsiyem hiç çinliye bulaşmamanız diğer hocamında dediği gibi bajaj discover ucuz,uzun yola gelir, az yakar. Yayla filan diyince ne yapar bilmem ama o konudada cbf150 baya iyi sifiri biraz tuzlu ama ikinci el bulunabilir enduromsu kullanılabilen bi motor bununla dağ bayın gezen çok abimiz var.
    Hocam verdiğim linkteki hyosung rt125in beni en çok cezbeden kısmı arka tekerin önden daha kalın olması, baktığım başka rt125lerde tekerler ince.
    Değiştirilebiliyor mu acaba arka tekerlek? Jant ile beraber yani?
    Bu konuyla ilgili bilgilerin verildiği bi yer var mı forumda ya da başka bildiğiniz yerlerde?

Motosikleti
    Pulsar
    Rt125 lerde arka lastik kalın Rx125 lerde ince zaten kendimi bildim bileli türkiyede az var bu motordan. iyi hoş motorda parça sıkıntısı filan olur diye tavsiye etmemiştim bu motoru piyasada pek yok. İkinci elden ziyade sıfır yada sıfıra yakın alabileceğiniz, çin malı olmayan ve satarken zorluk çekmeyeceğiniz bi motor bakarsanız ilerde pişman olmazsınız

Parça sorunu, mmm bu beni üzdü ama, bilmiyordum bunu.
    Hem dağ bayır gezeyim hem şehirler arası gezeyim istiyorum... İki arada bi derede kaldım resmen...
    Bajaj da diyorlar ama... Ooff off.

Motosikleti
    Pulsar
    Mondialin xtreme max diye bi modeli var cross kullanmadım bunu ama araştırmıştım sıkıntısız sağlam bi motor diyolardı. Dağ bayır gezer ama uzun yol biraz yorucu olabilir. Çamura toprağa çok girmem diyorsanız Bajajda yeter size.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)