Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Plaka-ruhsat için bu fiyat fazla değil mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Abiler bugün bayideydik. Kadıköy Z-Moto'da. Plaka-ruhsat masraflarını sorduk. Yaklaşık 700 lira olduğunu söylediler. Yani 9500 gibi bir para çıkarmış toplamda. Tabi işlemleri hep kendileri yapıcakmış. Niye bu kadar pahalı olduğunu sorduğumda 300 lira trafik sigortasından bahsetti :-o Diğer masraflar vs ymiş. İnternette bir kaç konuya baktım en çok 400 500 lira ödediklerini gördüm bütün işlemler için. Tabi bu fiyat İstanbul için olması lazım. Trabzon'dan çıkartırsak-motor Klx 150 bu arada- bütün masrafların en fazla ne kadar tutması lazım?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:40 ----------

Şunu da söyleyeyim plaka 30 yaş üstü birinin üzerine olucağı için sigorta masraflarının yukardakinden daha az çıkacağını duydum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    Ben de hiç bir şeye karışmam dedim, sanırım 600-700TL eklediler, anahtar teslimi vermişlerdi aracı ( Honda 650F )

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Plaka ve sigorta içinse normal,sigortada insanın durumuna değil şehrin durumuna bakılır

A2 ehliyetede 700 istiyorlar.ayni fiyata sabitlemisler heralde.

anilbilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bekliyor
    Öncelikle herkese merhaba
    Benim şimdi bir sorunum var . Ehliyet kursuna yazılmış kayıt yaptırdım 150tl verdim fakat şimdi ehliyet almaktan vazgeçtim bu paranın devamını benden alırlarmı ? yada isterlermi zorunlu olarak

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Alıntı anilbilgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba
    Benim şimdi bir sorunum var . Ehliyet kursuna yazılmış kayıt yaptırdım 150tl verdim fakat şimdi ehliyet almaktan vazgeçtim bu paranın devamını benden alırlarmı ? yada isterlermi zorunlu olarak
    Niye geri kalanını zorla alsınlar? Adamlar bedavadan 150 TL kazanmış. Kaporanın anlamı budur zaten, vazgeçersen para yanar.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    rizede a2 ehliyeti 450tl ye aldım plaka ruhsat 400ü buldu arkadasım kendi üstüne sigorta ettirdi 350tl ben babamın üstüne 170tl sigorta yasına bakıyor genelde

serotizm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Softail FXSTBI
    1 ay önce İstanbul'da 100TL sigortaya verdim. Evrakları da sabah muameleciye verdim, 300TL'ye aynı akşam plaka ve ruhsatı aldım.
    Bayiler bu konuda biraz insafsız. Hem motordan kazanacaklar hem işlemlerden.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    amca senin yas +50 dirki 100tl vermişsindir arkadasım 350tl ye kendi üstüne sigorta ettirdi yasından dolayı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Bayiler de kendisi yapmıyor 100 150 muameleci komisyonu, bürokratik işlemlerle uğraşacak vakti olmayanlar bu masrafı verir. Sıfır motor alıyorsunuz keyfinizi bozmayın.

Motosikleti
    HONDA CBR 650F
    Alıntı serotizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ay önce İstanbul'da 100TL sigortaya verdim. Evrakları da sabah muameleciye verdim, 300TL'ye aynı akşam plaka ve ruhsatı aldım.
    Bayiler bu konuda biraz insafsız. Hem motordan kazanacaklar hem işlemlerden.
    Benım ucretın ıcınde sıgorta da dahıldi, sanırım ruhsat + sigorta 400*450 tutuyor 200-300tl de muameleci alıyor,
    bunları ben yapmak için izin alsam hem yorulacağım hem stres, hem de maaşımdan kesılecek, ne gerek var dıye dusundum Bana daha avantajlı geldı

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Adapazarinda sigorta 200 , plaka ruhsat trafik 250. Sigortaciya 11 de gittim , 2.40 da plaka ruhsat elimdeydi

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Geçen hafta sıfır KM motosiklet aldık. Bayi plaka ve ruhsat işlemleri içişn 600 TL istedi. Arkadaşa "kendin yap" dedim. Toplam 320 TL tuttu. Net.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler