Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

egzos hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

S.a hayırlı günler herkese ben mondial mcx kullanıyorum egzosu degistirmek istiyorum abartı egzos değil büyük cc yamaha benzer ses çıkarmasını istiyorum maksak gönül hoslugu varmı böyle bi egzos. ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı aliilhak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a hayırlı günler herkese ben mondial mcx kullanıyorum egzosu degistirmek istiyorum abartı egzos değil büyük cc yamaha benzer ses çıkarmasını istiyorum maksak gönül hoslugu varmı böyle bi egzos. ..
    Tek silindir 135 cc'lik motora Akrapovic te taksan(carbon Akrep-senin motorun fiyatındadır)-Asla bir 600cc 4 silindir sesi alamazsın, boşuna masraf...
    The Power of The Dreams.

Doğrusu "Egzoz"
    HONDAANTALYA bunu beğendi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    ysrats17, kngsze, bassturbin ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Sportster Iron883
    amacın gürültü kirliliğiyse taktır.
    dyavol-77 bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Piyasadaki takılan eksozlar gerçekten çok ama çok rahatsız edici,bol bol küfür yiyolar milletten.En güzeli ona harcayacağın paraylı koruma ekipmanı ya da güzel bi kask alman senin daha hayrına.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Alıntı alper_becker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrusu "Egzoz"
    Halk arasında egzost diye de bilinir
    Sadık1453, ronnytechno ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasadaki takılan eksozlar gerçekten çok ama çok rahatsız edici,bol bol küfür yiyolar milletten.En güzeli ona harcayacağın paraylı koruma ekipmanı ya da güzel bi kask alman senin daha hayrına.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Halk arasında egzost diye de bilinir

Ben susturma derdindeyim, nasıl formüle edebiliriz aslında bu başlığı çalmam gerekli.

Egzost'um budur

Sorun 1. sesi düşürmek için neler yapılabilir

Sorun 2. klingrit conta boyuna yanıyor, daha dayanıklı bir sızdırmaz malzeme varmıdır?

Ortalama 500 kilometre sonunda klingrit conta özelliğini kayb edip performansı düşmekte, klingrit yenilenince sorun ortadan kalkıyor, yüksek ısıan dolayı bu yanmalar oluyor, klingrit conta yerine, ısıya dayanımlı izolasyon malzemesi ne olmalı?

6PaTLaR bunu beğendi.

Neyse vazgeçtim arkadaşlar sagolasiz

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben susturma derdindeyim, nasıl formüle edebiliriz aslında bu başlığı çalmam gerekli.

Egzost'um budur

http://i.hizliresim.com/JLzd3W.jpg

Sorun 1. sesi düşürmek için neler yapılabilir

Sorun 2. klingrit conta boyuna yanıyor, daha dayanıklı bir sızdırmaz malzeme varmıdır?

Ortalama 500 kilometre sonunda klingrit conta özelliğini kayb edip performansı düşmekte, klingrit yenilenince sorun ortadan kalkıyor, yüksek ısıan dolayı bu yanmalar oluyor, klingrit conta yerine, ısıya dayanımlı izolasyon malzemesi ne olmalı?

http://i.hizliresim.com/vzNYpp.jpg
    aynı sorundan muzdaribim beni motorda keçe yerinden kaçırıyor aluminyum keçe yapıştırıyorum yanıyor kalıcı çözümü bilen var mıdır?

Alıntı 6PaTLaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorundan muzdaribim beni motorda keçe yerinden kaçırıyor aluminyum keçe yapıştırıyorum yanıyor kalıcı çözümü bilen var mıdır?
    Bu başlığı gündemde tutalım , yüklenelim forumdaş, yoksa halı altına süpürecekler, yine bir bağyan çıkacak bizim sorunumuz sümen altı olacak.

Bize hem yanmayacak, hemde az elastik bir malzeme gerekli, bi ara gözü karartıp kaynaklamak istedim, ancak bilen arkadaşlar kaynak olduğu zaman titreşim ve ısı dolayısı ile, kırılma ve çatlama olacaktır diye uyardılar.

Bu yüzden, bildiğimiz yumuşak kurşun madenini dahi düşündüm, ancak oluşan ısı belkide kurşunuda ergitecek

Hasılı kelam egzoz bağlantı yeri için bize elastikiyet ve sızdırmazlık özelliği olan "çok yüksek ısıya" dayanıklı malzeme öneriniz (kırmızı slikon falan dayanmıyor)
    6PaTLaR bunu beğendi.

Camo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650 F
    Tek Silindirde Bence gereksiz

Motosikleti
    Konuyu üstte tutalım belki bilen çıkar.
    egzoz kaçırınca hem daha çok yakıyor hem çekişi düşüyor hem de motor bloğunu çok ısıtıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

CO2, şu ana kadar benim en çok dayandırdığım malzeme aluminyum yapışkan. Motoru kompresore sokmayınca daha uzun dayanıyor.en fazla 600 km dayandı aluminyum yapışkan.

Konuyu üstte tutalım belki bilen çıkar.
    egzoz kaçırınca hem daha çok yakıyor hem çekişi düşüyor hem de motor bloğunu çok ısıtıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:24 ----------

CO2, şu ana kadar benim en çok dayandırdığım malzeme aluminyum yapışkan. Motoru kompresore sokmayınca daha uzun dayanıyor.en fazla 600 km dayandı aluminyum yapışkan.
    Aynen zaten o klingrit yanmasını hem azıcık seste değişme hemde, torktan düşme şeklinde anlıyorum bende cross motorların ortak problemi yüksek sıkıştırmalı olanlarda bu pğroblem ve egzoz kararması sıksık olağan şeyler.

Çözüm olurmu bilemiyorum şöyle bir video buldum, zaman/imkan meselesi belki uygulayabilirim, yada daha pratik bişeyler bilen çıkar

Motosikleti
    bu videodaki kaskatı bir şey olacağa benziyor sarma işlemi olmaz bununla ama sızdırmaz da.

bu videodaki kaskatı bir şey olacağa benziyor sarma işlemi olmaz bununla ama sızdırmaz da.
    Doğru bu hali ile , sert olur ve sızdırmazlık sağlarmı şüpheli, "kurşun" madenine baktım ergime noktası 327.5 derece imiş, sanırım bizim manifoldlar daha sıcak oluyorlar, geerçi denemekten zarar gelmez,ancak seyahat halinde erir ve paçaya yapışırsa şenliğe bak

Motosikleti
    kurşun zehirli bir maddedir kullanmaman yararına olur bence

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 classic
    Amyantlı veya grafit contalar var bunlar iş görür.

Alıntı mckayrak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amyantlı veya grafit contalar var bunlar iş görür.
    Güzel güzelde, ebat ve ulaşım meselesi, birde kendin yap projesine odaklanıyoruz birazda, bu yüzden hem sızdırmazlık, hem elastikiyet, hem ısıya mukavemet gerekli bize yinede sağolun.

Motosikleti
    kardeş çözümü buldum siyah sıvı conta. 7.5 liraya aldım.akşam sıkıyorsun sabaha kadar motoru çalıştırma. Ben uyguladım memnunum
    Carbondioxid bunu beğendi.

kardeş çözümü buldum siyah sıvı conta. 7.5 liraya aldım.akşam sıkıyorsun sabaha kadar motoru çalıştırma. Ben uyguladım memnunum
    Hall ettiğine sevindim, rica etsem fotolarmısın, hem uyguladığın şekli, hem siyah conta kutusunu

1 haftadır bende yeşilimsi asbest conta uydurup, etrafına alüminyum bant ile sızdırmazlık sağladığımı sanıyoum, ancak kırılgan malzeme, egzos esnediği anda kırılacak bundan eminim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)