Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ciddi - Şehir Magandalarına Karşı Önlemleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oyuncak silah airsoft tasimak cok aptalca bir hareket olur, eger silahi cekerseniz karsidakide cekecektir , ustelik gercek silah tasiyan biri kendine dogrultulan silahi gercek olarak dusunmek zorundadir, o an artik olum kalim anidir , tum sarjoru sana bosaltmak hayatini kurtarmak tek dusuncesidir dikkat...
    + olarak airsoft silahları birebir replika olduğundan öyle bir durumda adam nefsi müdafa dan yırtar.(onun gerçek silah çekip seni vurduğunu düşünürsek)
    maxi97 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı FalconX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    + olarak airsoft silahları birebir replika olduğundan öyle bir durumda adam nefsi müdafa dan yırtar.(onun gerçek silah çekip seni vurduğunu düşünürsek)
    Aynen dostum, en iyi yontem takmayacaksin bunlari dov dov bitmez uza gitsin erkekliginden bisi eksilmez, etraf psikopat dolu, daha defensif surus yapin, motorunuza sirt cantaniza boks eldivenli sticker falan yapistirin bunu goren bircok maganda yakanizdan dusecektir..

Motosikleti
    CRF 250 L
    Araç sürücüleri full korumalı motosiklet sürücüsüne zarar veremez kaskla kafa atılan adamın idda ediyorum en iyi ihtimalle dişi kırılır ama yinede itle köpekle kavgaya deymez ben biriyle kavga ettim aile dramına sebep oldum sonra çok pişman oldum daha kimseyle dalaşmıyorum.

çekenin halinden bilenler anlar. motor alma düşüncem var onun için foruma kayıt oldum. Bu konuyu gördüm okudum. Çoğu araç sürücüsü motorlu birinin trafikte ne çektiğini bilmiyor. Yaşanan sıkıntıların farkında bile değildir. Ehliyet kursları yada sınavlarında bile bununla ilgili herhangi bir şey yok, ancak yaşanarak öğrenilir ama herkes motor sürmüyor maalesef en fazla bisiklet sürmüştür. Diyeceğim o ki sizi zor duruma sokanlar (hepsi için demiyorum) herhangi bir kasıt yok sadece tecrübesizlik ve empati yapamama.
    Sokollu bunu beğendi.

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    maximum dikkatli olmalı motor üstündeyken !her yan bi hanzo trafikte. biber gazı iyi fikir esasında, ülkemizde 4 tekerin içinde silah+haydar+levye vb abuk şeyler bulundurmak gelenek olduğundan hem diskalifye olur karşıdaki eşek kafa hem de geçici bi körlükten dolayı bizim için de vakit olur
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Eğer motorun yüksek bir cc ise plakanı katla ve araca bir tekme at ve bas gaza ufak bir cc ise hiç bulaşma
    murad13 bunu beğendi.

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer motorun yüksek bir cc ise plakanı katla ve araca bir tekme at ve bas gaza ufak bir cc ise hiç bulaşma
    bu arkadaşın da dediği güzel fakat sen böyle sorunca nete baktım araştırdım işte bu dediğim elektroşoklu jop fakat karşıdaki adamın kalp pili varsa ölmesi muhtemel

http://www.ticaretgroup.com/content_...elektrocop.jpg
    DÜŞERSEN ÖLÜRSÜN DEMEDİMMİ !!!

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı acmimurt31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arkadaşın da dediği güzel fakat sen böyle sorunca nete baktım araştırdım işte bu dediğim elektroşoklu jop fakat karşıdaki adamın kalp pili varsa ölmesi muhtemel

http://www.ticaretgroup.com/content_...elektrocop.jpg
    Ufak motorda sıkıntı biz türk milleti olarak arabada ilk yardım çantası yoktur ama levye,sopa,bıçak gibi malzelerden kesinlikle biri vardır.Anca küfür eder geçersin
    murad13 bunu beğendi.

Bence çözümü okumakla alakalı. Yurtdışında böyle bir durum yok. boşuna başınıza bela girer. arkadaş airsoft demişte geçen gördünüz mü bilmiyorum arabadan biri arkadakine pompalı tüfeğini doğrultup ateşliyor. silah tutukluk yapınca karşıdaki adam odun sopasıyla ağzını yüzünü kırıyor ki bu bişey değil. siz çektiniz airsoftu. kuru sıkı diyelim hatta. herifte size gerçeğini çekerse napcaksınız? 2nizden biri birini vurucak mecbur.

aslında en güzeli bence taş veya o tarz bişey bulundurmak. arabanın yanından geçerken ön camını yada arka camını patlatıp aralardan tüymek tabi bunun için 600lük motor şart.
    murad13 bunu beğendi.

Motork08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Enmaaahss
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sırtında m4 veya pompalı taşı kimse sataşıyor mu bak

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

şakası bir yana havalı da olsa çevirme de bunlarla yakalanırsan başın çok ağrır hava tüfek veya tabanca taşıma için kuralları vardı kutusunda olacak, şarjor silahtan ayrı olacak, namlu da mermi kalmayacak bayağı bir zırvalığı var
    Havali tabanca almayi düşünüyorum tasima ile ilgili biri yorun yapmış Hepsiburadada

http://hizliresim.com/JdV8NoDG

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı yusufgursoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Önümde giden araç bir anda frene asılıp o küçük sarı tümseklersen yavaş geçmek için dikkatsizce yavaşladı.
    ortalama hızın ve o anki takip mesafen kaç mt. idi?
    maxi97 bunu beğendi.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı Arda_Karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasisi gördüğünüz anda önünüzdeki araç sürücünün ani veya değil yavaşlayabileceğini gözönünde bulundurursanız silaha gerek kalmaz.
    Aklı başında yazılmış tek yorum bu sanırım.
    Aynaya bakmak lazım biraz da.
    Sokollu, maxi97, phradrel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk başta full koruma giyinin birkaç kendini bilmez apaçi hariç size bulaşan olmaz beni 2kez hodanlı zibideler sıkıştırdı onun dışında insanlarda hep saygı gördüm zaten ekipmanlar kalıplı gösterdiği için cesaret edende olmuyor ikincisi trafiği okumak gerek hız kesen tümsek yazmışsınız bunu önceden ön görüp sizin yavaşlamanız gerekirdi arkanızda araba olsada ve trafik durduğu zamanlar hariç araya girmek çok riskli motosikletler çoğu zaman kör noktada kalıyor bu durumda kaza olduğunda suçlu motosikletli oluyor şeridinde gitmediği için airsoft yada kuru sıkıyada güvenmeyin silahlı birine doğrultunca oda size çıkarıp sıkarsa ne yapacaksınız kimin taşıma ruhsatlı yada ruhsatsız silah bulundurduğu alnında yazmıyor ya o yüzden en güzeli ful ekipman trafiği okumak ve gerektiğinde riske girmeyip kenara çekip beklemek
    Uykusuzcorap ve maxi97 bunu beğendiler.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Trafikte hata yapan hiçbir araç sürücüsüne seyir halinde el kol hareketi yapmamalısın. M.balibey in de dedigi gibi trafigi iyi okumalı ve riske girmemeli maksimum ekipmanla seyahat etmelisin. Ha illa zarar verecegim diyorsan motorunun gucunu goz onune alarak klasik yontem sollarken aynasini rahatlikla koparabilirsin tabi sonrasinda iyi bi kacis senaryon olmali. Airsoft tabancalari halka acik alanlarda kullanmaya tesebbus edersen buyuk sikintilar yasayabilirsin.
    Şayet bi motor kullanicisi olarak kalabilmek istiyorsan öfkeni kontrol edebilmelisin
    M.balibey bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Memlekette insanlar artık sudan bahanelerle cinayet işliyorlar. O yüzden en makulu trafikte kimseyle dalaşmamak. Özellikle motosiklet sürerken münakaşaya girmek,otomobil,minibüs vb taşıt sürücüsünün sizi ölüme kadar kadar götürecek müdahelelerine yol açabilir.

Bizlerde sürüşümüzü geliştirmeli,trafiği çok iyi okumalı,sürekli tedbirli sürmeliyiz. Görünürlüğümüzü ve farkındalığımızı arttırmak için rekletif yelek çok başarılı sonuçlar veriyor. İster 5 liralık,ister 100 liralık olsun bence mutlaka yelek giyin ya da rekletif şeritli giysiler kullanın. Sinyal verin,trafik kurallarına riayet edin. Göreceksiniz ki trafikteki diğer araçlarda size saygı duyacak ve daha dikkatli olacaktır.

Elbette bunların içinde insanlıktan nasibini almamış kişiler çıkacaktır,ama insallah en kısa sürede onlarda rehabilite olurlar

Ayrıca empati yapalım. Otomobil kullanırken hiç ummadığımız anda sağımızdan vızz diye motosiklet geçse,zaten kapladığım yer nedir ki diyerek makas ata ata bir motosiklet şeridinize ve size tacizde bulunsa ne yaparsınız ?

Hatta bunu bize motosiklet kullanırken bir baska motosikletli yapsa hemen tepki goster miyor muyuz ?

Unutmayalım saygı görmek istiyorsak,öncelikle biz saygı göstermeliyiz.

harung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    bu yazdıklarınızı görünce çok şaşırdım ciddi ciddi psikopatlık bu yok silah taşıma yok cam kırma ..
    şiddet ülkemizin en büyük problemlerinden biri.. şiddetten şikayet edenlerin şiddet içeren yorumlarını okumak çok ironik ..
    "Bildiğini sandığın bir şeyi asla öğrenemezsin."
    Epiktetos

Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ortalama hızın ve o anki takip mesafen kaç mt. idi?
    Ortalama hızım 40 50. Takip mesafem 3-4 metre kadar.

Bu konuda benim hatam var dostum onu kabul ediyorum. Lakin istanbulda takip mesafesi söz konusu olmuyor maalesef. Benim derdim sonraki küfürler altıma alır ezer öldürürüm demeler.

Daha önce buraya başlık açmıştım sağımda ve önümde araç varsı bir gün ve arkamda bir polo plakaya kadar yanaştı. Kaçacak yer yoktu. İleride ışıkta yakaladım derdin ne dedim. Dua et iyi günümdeydim yoksa alırdım altıma seni dedi.

Benim derdim bu ölüm tehditleri...

Trafik okuma konusuna gelince yıllardır otomobil kullanıyorum ve bir yıldır da motor. Emin olun önümdeki aracın dikiz aynasından şoförün karakterini çıkarıp ona göre sürüş politikası izlerim. B konuda çok dikkatliyimdir.

Söylenenlere göre o halde sadece yanımda olası bir duruma karşı korumak için biber gazı taşıyorum. Kimseyle atışmıyorum motoru durdurup inmiyorum.

Lakin benim el kol hareketlerim başka motorlulara dikkat edilmesi için hep. Yanlış hareket ettiyse '' dikkat et her zaman bie motorlu geçebilir '' mesajı vermek için...

Yoksa kesinlikle asarım keserim hareketi yapmadım bu güne kadar...
    Sokollu bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mg125, mondial 150 mc
    en güzel yöntem debriyaja basıp gazı olabildiğince köklemek sonra uzayıp gitmek :D

HONDAANTALYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Dün Arkamda ambulans , sireni açarak benden yol istiyor . Haliyle ışıklardayız , mecburi geçiş yaptım bende.Sonra karşı yönden gelen bi Dolmuşçu onun geçiş hakkını kullandığım için bana etmediği küfür kalmadı

adonis84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    lintex mach, kanuni tiger 250
    arkadaşlar yanınızda taşıdığınız ateşli silah görünümlü herşey airsoft silahı, kurusıkı, havalı silah sizin can güvenliğinizi tehlikeye atar, siz silahı gösterdiğinizde karşsındaki belindekini çıkarıp size sıksa hayatınızdan olur yada ciddi şekilde yaralanabilirsiniiz, karşıdaki hanzo bu işten sizin elinizdeki oyuncak yüzünden 2-3 yıl nevsi müdafa ile yırtıp çıkar, canınız sıkılıyor biliyorm nefsiniz sizi hadi kavga et kır kafasını diye içten içten vesvese veriyor ama şunu unutmayın sizin canınız böle bi olayla 2-3 saat sıkılır 10 dk içinde de yüksek ihtimal ilk anki siniriniz geçer, diyelim silah çektiniz en kötü senaryo vuruldunuz , hadi en iyi senaryoya dönelim adamla yumruklaştınız ve yumruğu da siz vurdunuz , attığınız yumrukda parmaklarınızı, elinizi, bileğinizi sakatlama ihtimaliniz çok yüksek , ve en küçük sakatlığınız haftalar sürecek ve haftalarca bu sıkıntıları çekeceksiniz , bırakın 10 dk siniriniz yatışsın zamanla unutulacak şeyler bunlar . çoğumuzun bir ailesi bakmakla yükümlü olduğumuz kimseler var , 3-5 zibidi trafikte tehtid etti vs diye keyif kaçırmayın ailenizi düşünün , yapacağınız en doğru şey 155 i aramak . 155 e düşen her telefon kayıt edildiğinden görevli memurun bunla ilgilenmemesi diye bi durum olamaz ve her yardım cağırısı sonucu raporlanmak zorunda , lütfen 155 i arayıp durumu anlatın tehtid edildiğnizi peşinizden gelindiğini ve kaçtığınızı söyleyin çekinmeyin polis bunun için para alıyor.
    M.balibey bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)