Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akünün Aniden Bitmesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Merhaba, dün akşam telefon açmak amacı ile sağa çekip motorumu kapattım, görüşme sonrası kontağı tekrar açtığımda hiç bir şey çalışmıyordu, bagaj vs. açılmıyordu ( motor üzerinden düğme yada kontak anahtarındakı kumanda ile açılıyor), yaklaşık 10-12 tane sigorta var hepsini ben ve yardım için duran kurye arkadaş ayrı ayrı kontrol ettik.Motorda sadece code lambası ve bagajı açtıktan sonraki yanan ikaz lambası ve içerisindeki lamba yanıyordu, bir süre sonra onlarda gitti. Yine kurye arkadaşın yardımı ile eve kadar geldikten sonra aküyü tekrar şarja bağladım yaklaşık yarım saat sonra kontrol için gittim akü de en ufak bir hareket yoktu (kablonun iki ucunu kutup başlarına deydirip).Otomobillerde benzer durumların yaşandığını okudum " 2 dakikalığına kapatıp tekrar çalışmayan otomobiller" ancak, motosikletler için böyle bir duruma rastlamadım. Sorun sizce de aynı durum mu?, yoksa akünün şarj etmesini sağlayan sistemlerdemi (kablo,bobin,konjektör)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Çok geçmiş olsun akü ne kadar süredir kullanılıyordu miladı dolmuş olabilir mi ?

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    banada şöyle bi duurm olmuştu..yolda giderken anide ışıklar gitti motor stop etti.(bizim motorlar akü olmadan devam edemiyor.) kutup başlarını birbirine deydirdik hiç bişe yok.sanayiye gittiğimizde akü kutup kesmiş dediler yani akünün içindeki blok bağlantısı koptuğundan elektrik yoktu..ama seninkinde bir süre başka ışıklarda yandı diyosun.bilemedim.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Genelde yaz sıcağında bakımsız ve JEL bile olsa... AKÜLER sıcaktan kuruyor.
    Yazdan veya aylar sonra garajdan çıkarken de güm. Ceryanlar gittiii..
    Şarj tutmuyor ise yenisine bereket.
    Aküye asit konduğunda ömür sayacı çalışmaya başlar.
    İster kullan ister yastık altında sakla 2 SENE..
    Sonra..
    Hurdacıya..
    TIGERSHARK bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Akü ölmüş sanıyorum. Motoru araç aküsünden takviye ile çalıştırın ve ampermetre ile şarjı ölçün. Kısa devre yoksa, şarj iyi ise geriye bir tek akü kalıyor.

Motosikleti
    x evo 400
    Motor 2010 model ama üzerindeki akü orijinal değil, geçen yıl aldığımda üzerinde olan akü, değiştirilmiş olması muhtemel, öyle bilindink bir marka da değil.(made-in china)

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    Geçen ay aynı durum başıma geldi.Yolda sigara molası verdim bir daha çalışmadı.Aküyü evde şarj ettim tutmadı ,motorun şarj voltajını ölçtürdüm normal.Yeni akü alıp taktım.Banada hiç göz kırpmadan ömrünü tamamlaması ilginç gelmişti ama olabiliyormuş.

Motosikleti
    x evo 400
    Aküyü değiştirdim şimdilik bir sorun görünmüyor, bu gün ölçümü yapacağım. ( dolup dolmadığını)

Motosikleti
    x evo 400
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aküyü değiştirdim şimdilik bir sorun görünmüyor, bu gün ölçümü yapacağım. ( dolup dolmadığını)
    aküyü kontrol ettim şarj ediyor.,son 2 gündür bir sorun çıkmadı.

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    akün bozulmuş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)