Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

s.a abilerim kardeşlerim ehliyetsiz yola cıksam sizce ceza yieme ihtimalim kaç

Motovento
    REKLAM ALANI
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manisadasaysan normal ehliyetin olmaması http://www.motosiklet.net/forum/moto...or-sayisi.html
    Şimdi git Manisada sürücü kurslarında yer kalmış mı şuan bir tane kasksız motosiklet görünmüyor fakat apaçiler tekrardan cesaret almış sokaklara çıkmaya başladılar
    Bir de şu yönden bak Manisa olmasa devlet parayı nereden bulacak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı tt768 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana burada hata kimde söyler misin? Ehliyetsiz olarak trafiğe çıkan sende mi? Bu gibi durumları tespit ettiğinde gerekeni yapması için maaş alan, bizim canımızı, malımızı korusun diye güvendiğimiz poliste mi? Aferin sana, çok büyük tanıdıkların varmış. Birisine ehliyetsiz çarpsan, hata karşı tarafta bile olsa bak bakalım kim kurtaracak seni kanunların elinden. Bir de sanki sen değil de polis suçluymuş gibi yok insan değilmiş, yok her gördüğünde küfür ediyormuş. Benim B ehliyetim 20 yıldır var. 20 yıl sonra A2 alıp sonra motorumu aldım. Herkes akıllı, herkes kanunların üstünde. Ne güzel memleket. (NOT: Ne polisim, ne polis sevdalısıyım. Haksızlık ve saçmalıklara tahammül edemiyorum sadece)
    + 1 yazalım bari adam yayinim çıkar çoluk çocuğum rezil olur korkusuna geri vites yapmış sen bence o polisi arttırdığın adama küfür etsen iyi olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

+ 1 yazalım bari adam tayinim çıkar çoluk çocuğum rezil olur korkusuna geri vites yapmış sen bence o polisi arttırdığın adama küfür etsen iyi olur

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    bende ehliyetsiz gezmiştim 7 8 ay ama şehirçi sadece uzun yol değil 125r vardı o zaman şehir içinde sesten rahatsız olmuşlar hiç durdurmayan polis gördüğü halde beni şikayet etmişler ses için pusu kurmuşlar her yere beni görünce 2 araba birden takip etti durdurdu 3 milyarı geçirdi hala taksidini ödüyom 3.ayını yeni ödedim 4 ay daha var düzgün korumalı şımarmadan sürersen birşey demezler çevirmedende bıraktılar ehliyetsiz ama her polis aynı değil motor senin üstüne değilse 1400+1400 yersin senin üstüneyse sadece 1400 tl yersin şimdi polislerle tanıştık iyice bu durumdan bütün ekip tanıyor bi nevi iyi oldu :D bana sorarsan fazla açılmadan şehir içinde düzgünce full korumalı şekilde dikkatli sür ama ne olacağı belli olmaz en ufak birşeyde hata senin direk.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Ben ehliyetsiz istanbuldan bursaya kaç kere gittim geldim sorun çıkmadı. Ne zaman ki ehliyet aldım o zaman çevirmeye girdim. 2 seneye yakın ehliyetsiz dolaştım gitmediğim yer kalmadı, trafik ve jandarma polis farketmez, önlerinden geçip gidiyordum. Bu biraz şans birazda olgunluk ve tecrübeye bağlı. Soğukkanlı olmayı bilirsen yüz ifaden seni ele vermez.

s.ozer1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Alıntı tt768 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana burada hata kimde söyler misin? Ehliyetsiz olarak trafiğe çıkan sende mi? Bu gibi durumları tespit ettiğinde gerekeni yapması için maaş alan, bizim canımızı, malımızı korusun diye güvendiğimiz poliste mi? Aferin sana, çok büyük tanıdıkların varmış. Birisine ehliyetsiz çarpsan, hata karşı tarafta bile olsa bak bakalım kim kurtaracak seni kanunların elinden. Bir de sanki sen değil de polis suçluymuş gibi yok insan değilmiş, yok her gördüğünde küfür ediyormuş. Benim B ehliyetim 20 yıldır var. 20 yıl sonra A2 alıp sonra motorumu aldım. Herkes akıllı, herkes kanunların üstünde. Ne güzel memleket. (NOT: Ne polisim, ne polis sevdalısıyım. Haksızlık ve saçmalıklara tahammül edemiyorum sadece)
    tt768 Bey, Benim size anlatmak istediğim polislerin insanlara karşı olan tutumu. Ben en üstte attığım yorumu arkadaşa trafiğe ehliyetsiz çık ehliyetsiz bin diye atmadım. Benim size de Macit250 Bey'e de anlatmak istediğim durum polislerin insanlara olan saygısızlığı ve anlayışsızlığı. Size başka bir olay daha anlatayım, trafik polislerine neden sempatik gözle bakamadığımı anlatayım anlarsanız beni ne âlâ anlamazsanız da ne yapayım.

Motoru aldığım gün ehliyet kursuna yazıldım 1 ay sonra ehliyetimi aldım. Bahsini geçirdiğimiz bu 1 haftalık süreç elimde kursun dekontu var sadece direksiyon sınavını bekliyorum. Neyse yine bir gün yine arkadaşla Isparta'da geziyoruz. Motorumuzu bakıma götürdüğümüz ustanın orada tanışmış olduğumuz 2 kişi vardı. Altlarında 1000 cc lik motorlar var. Yanımızdan çok hızlı geçtiler bende elimi gazdan çektim ne yapıyorsunuz tarzında kollarımı açtım. Kişilerin kafalarında kask yok arkaya dönünce ustanın orada ki elemanlar olduklarını gördüm ve neyse diyerek elimde ok(tamam) işareti yaptım. Bunlar Isparta'nın altını üstüne getirmişler mobese bunların peşindeymiş ve yunus(motorlu polis bunların) peşine düşmüşler. O an benim onlara o işareti yapmam yüzünden bunlar sola döndükten sonra bizi az ileride çevirdiler. Ne hız yapmışım ne motoru bağırtmışım, usul usul ustanın yanına kaza yaptığım motorda olan eksikleri gidermek adına motorumu tamir ettirmeye gidiyorum. Polisler ilerde çevirdi bir bağırıyorlar bir çapırıyorlar akıllara zarar. Ne kask takıyorsunuz ne hız limiti tanıyorsunuz vs. Halbuki o sıcacık havada üstümde montum var,kışlık eldivenim var,kaskım başımda takılı. Sizin aradıklarınız biz değiliz diyorum polis anlamıyor Isparta'nın göbeğinde millet içinde bana bağırıyor. Bu sefer bende bıraktım kendimi ona bağırdım. Ulan sen gelene kadar şu memurlar durdurdu beni sor onlara kafamda kask var mıydı yok muydu dedim, durduran memurlar vardı der gibi başını salladı. Ne değişti ? Hİç bir şey. Hem bağırdı hem de cezasını yazdı.

Hiç bir kabahatim yok, hiç bir suçum yok. Motorumla 1 ay önce kaza yaptım takla attı toplattım bi plakalık eksikti. Bende plakasız çıkmaktansa motora plakayı arkadan bakanın görebileceği şekilde tutturmuştum. Neymiş plakalık yokmuş plaka görünmüyormuş.

Hadi ilk olayda ehliyetsizdim(ki zaten gece 12,boş sokak, en fazla hız 40 km.) ceza yazmaya teşebbüs ettiler bu son olaya ne demeli. Yav hiç mi insanlık yok sizde. Hal'den hiç mi anlamıyorsunuz. Arkadaşım bana kaç demişken ben sizi adam yerine koydum halden anlarsınız dedim bu mu yapılmalıydı. Tamam kardeş seni bu seferlik affediyoruz bir daha ehliyetsiz görrmeyeyim demek bu kadar mı zordu ?

Haksızlık ve saçmalık diyorsunuz. Bilmiyorum bana bunu diyorsanız sizin de hiç kural çiğnememiş olmanızı otoyolda bile hız limiti 100 km/h iken bunun üstünü görmemiş olmanızı umuyorum. Şayet bana derseniz ki hiç kural dışı işş yapmadım, başıma kötü bir olay geldiğinde küfretmedim eyvallah diyip susayım. Trafik polisleri halden anlamaz bu böyledir. Benim gözümde ki intiba da budur. Motorcuysan bu böyledir. Polimiğe daha fazla da gerek yok. Serseri de değilim cahil de. Herkes kendisine baksın önce. Haydi kalın sağlıcakla...
    2006 Hyosung GT250R >> 2011 Hyosung GT250R EFi

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Birde şunu söyliyim polisler genelde motora bakar. Eğer Çin malı hurda bi motorsa kesin şüphelenir. Ama çevirip sorarmı o senin Şansın.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    böyle başlıkların silinmesi gerekmiyor mu? yoksa ibretlik diye mi tutuluyor acaba

Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    + 1 yazalım bari adam yayinim çıkar çoluk çocuğum rezil olur korkusuna geri vites yapmış sen bence o polisi arttırdığın adama küfür etsen iyi olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

+ 1 yazalım bari adam tayinim çıkar çoluk çocuğum rezil olur korkusuna geri vites yapmış sen bence o polisi arttırdığın adama küfür etsen iyi olur

Kimsenin ekmeğiyle işimiz yok bizim üstad sadece telefonda ki kişi bu seferlik affedin diye rica etti. Beni durdurdular hatamın farkındaydım ve hep alttan aldım hep hatamı kabul ettiğimi söyledim. Burada da kendime hatasızım demedim hiç bir zaman. Her yorumumda da üstüne basa basa diyorum insan gibi halden anlasa tölerans gösterse olmaz mıydı diye. Arkadaş bana kaç derken ben duruyorsam polisleri insan yerine koyduğumdandır. Adama gösteriyorum kursa yazıldım 1 haftalık dekont var elimde diyorum. B ehliyet olduğundan kursta derse falan gitmiyorsun sadece direksiyon sınavına giriyorsun o kadar. Yani tek eksik belge. Bu kadar mı zor 1500 lirayı acımadan yazmak yerine bir daha kullanma kardeşim demesi.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    senin suçun olmadığı halde ölümlü bir kazaya karışıp hapse girme ihtimalini de unutma bence, bir daha düşün
    Ertugyigit bunu beğendi.

Survivalsyk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar
    Ehliyetsiz süren ben bile olsam durdurup yazsınlar cezayı.Gerçi eskiden 2-3hafta bende yaptım köylük yerde aynı hatayı.Cahildim,gerçi mazerek değil.Hatalısınız arkadaş.İsterseniz kızın.Adam neden yapmış ehliyeti?Gerek olmasa zaten yapmazdı.Gerçi eğitimi ve sistemi yanlış ama olsun.Ehliyetsiz sürmemek lazım.Kanunlara uymak lazım.Hız kanunu çok koysada uymalı insan.madem bu ülkenin vatandaşısın o zaman uymak lazım.Kotayı doldurcam diye zorla uğraşanlara bende kılım.Başıma da geldi.Adam durdurdu amirine soruyor yazim mi diye.Allah'a çok şükür yazma dedi de yırttık.Gerçi hatalı durum yoktu ama istese hertürlü bulurdu.
    Vicdanının sesini dinle.Yanlış ve kanunsuz birşeye onay bekleme.Ben onay vermiyorum.
    Bilg.
    Sayg.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    Alıntı Survivalsyk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Ehliyetsiz süren ben bile olsam durdurup yazsınlar cezayı.Gerçi eskiden 2-3hafta bende yaptım köylük yerde aynı hatayı.Cahildim,gerçi mazerek değil.Hatalısınız arkadaş.İsterseniz kızın.Adam neden yapmış ehliyeti?Gerek olmasa zaten yapmazdı.Gerçi eğitimi ve sistemi yanlış ama olsun.Ehliyetsiz sürmemek lazım.Kanunlara uymak lazım.Hız kanunu çok koysada uymalı insan.madem bu ülkenin vatandaşısın o zaman uymak lazım.Kotayı doldurcam diye zorla uğraşanlara bende kılım.Başıma da geldi.Adam durdurdu amirine soruyor yazim mi diye.Allah'a çok şükür yazma dedi de yırttık.Gerçi hatalı durum yoktu ama istese hertürlü bulurdu.
    Vicdanının sesini dinle.Yanlış ve kanunsuz birşeye onay bekleme.Ben onay vermiyorum.
    Bilg.
    Sayg.

Kişilere anlatamıyorum ki üstad. zaten beni durduran polislere de durumu anlattım ve insanlık bekledim. Ben ehliyetsiz sürerim ceza yazamazsınız demedim. Orada şayet kaçsaydım plakaya durmadı cezası göndereceklerdi en fazla. Adam yerine koydum hatam orada oldu. Racing makine kullanıyorum ve plakalık şuan üstünde kurallara uymaksa, uymak kimseye bir şey demiyorum. Şimdi millet çıkmış cahil diyor bilmem ne diyor. bana cahil diyecek adam kendisi hiç bir trafik kuralını çiğnemeyecek ondan sonra diyecek. Adamlara ehliyet önemsiz gereksiz demiyorum. Motor almaya karar verdim, ertesi gün gittim kursa yazıldım. Ehliyetsiz önemsiz deseydim plakayı söker ehliyetsiz binerdim. Cahillik serserilik budur. Ben hatam var ama karşımda da tölerans göstermeyen,insan halinden anlamayan polisler var. Ben buna sitem ediyorum...
    bakışaçısıı bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bizizm kurstaki bir kisi sinavi gecti sertifika almadan uzun yola cikti ve yakalandi
    bakışaçısıı bunu beğendi.

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Oran sormuşsun bu oran çok değişken birşey ehliyetsiz asla trafiğe çıkma çok mu motor kullanmak istiyorsun okullar tatil git bir okulun bahçesine orda sabahtan akşama kadar kullan motora alış sonra ekmek almaya bakkala çakkala git sakin sakin ama trafiğe çıkma. Bana gelirsek motoru aldım ehliyet sınavı da o haftaydı sınavı ertelediler bir hafta bekledim sonra yine ertelendi kısaca yazıldıktan 1 ay sonra sınava girebildim bir de 2 hafta çıkarttırmak için bekledim malum randevular doluyor hemen emniyette 1.5 ay ehliyetsiz kaldım mecburiyetten kullandım aklım hep poliste yolun ilerisine bakıyorum polis görsem sanki kaçabilecem şansa 2 çevirmede durdurmadılar. Komşum da ehliyet yok tam 2 yıldır motor kullanıyor çevirme de yakalanmamış ama arabayla bir temasa giriyor haklı olmasına rağmen adam tamam tutanak tutalım deyince ehliyet olmadığını duyuyor ve hop arabanın sinyalı tamponu sen yaptırcaksın diyor masrafı karşılıyor ama 3 aydır kendi motorunu yaptıramadığından binemiyor. 1 ay erken bineceğim diye motoruna uzaktan yıllarca bakabilirsin. Tabi ki karar senin bekara karı boşamak kolaydır biz burda sadece anlatırız belki dediklerimizi bazen biz bile uygulamayız.
    s.ozer1991 bunu beğendi.

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Dayıoğluna sordum, matematik hocası kendisi
    %25,76 diyor, makineyle hesapladı yanımda,
    bir sürü denklem filan çözdü yoruldu,
    sen yuvarlak %30 de ona
    selamı var dayıoğlunun geçerken bana da bi uğrasın bakim sonuç doooru mu diyo he

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    emniyete sordum 1400tl dedi

Ehliyet gereksiz birşey değil bu ülkede ehliyet gereksiz birşey. Arabayı kaldıramayan kişiler sınavdan geçebiliyor motorla 2 duba arasından geçemeyenler sınavdan geçiyorlar. Ehliyet kursları motor sürmeyi bilmiyorsanız size direksiyon eğitimi vermeyiz düşürürseniz motorun masrafı çok olur diyebiliyor(bizzat şahit oldum arkadaşıma dediler) ehliyeti almak için devlete 300-400 lira vergi veriyosun bide kursa(ben yalnızca kayıt için ve belgelerimi almak için kursa gittim) 600 lira para veriyosun ne için hiçbirşey için malıyetler böyleyken ehliyet bu ülkede alınmayacak birşey.Adam 1500 lıralık motora bınecek 1000 lıra ehlıyet alıyo.

Matasah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Genel olarak olumsuz tepki alınmış ama olsun ben çık diyorum. Acı yok rocky,yollar senin

Merhabalar
    s.ozer1991 kardeş.Polisin ehliyet yokluğuna tolerans göstermesi tüm T.C nin hakkını yemesi demek.Sonuçta maaşlarını hepimiz vergiler ile ödüyoruz.Ve bu düşüncen uygulamaya geçerse hepimizin hakkı yenilecek.Diger taraftan adam ehliyetini almış o kadar para vermiş,sabretmiş ehliyetsiz kullanmamış ona yazık değil mi?İyi o zaman hepimiz ehliyet almayalım.Yada motoru alıp ehliyeti de sonra bir ara alırız diyip çıkalım yollara.Ben burda yırtim kendimi,çalışim 125 cc 150 cc başlangıç motoruydu ehliyetiydi,yok kaskıydi,yok kıyafetiydi diye.Bu arada hesapladım 10.000 tl para yapıyor.Bu lafım bir tek sana değil.Millet alsın çin malı tehlikeli dandik motoru.Ne kask ne,ekipman,ne ehliyet çıksın trafiğe hepimizi tehlikeye atsın(anamızı,bacımızı,kardeşimizi),hepimizin hakkını yesin.Ohhh ne güzel Türkiye.Ben kaşıyım arkadaş.Görim ehliyetsiz birini birebir önce kendine söylerim.Yapma ehliyet al yanlış yapıyorsun diye.Sonra derim polise söyliyecem diye ve goder şikayet ederim polise.Doğrusunu yapanları,kanuna uyanları ne yerine koymaktır bu yapılan?Bir de gelmiş onay bekliyorsun " bakışaçısı "
    Bilg.
    Sayg.
    Ertugyigit bunu beğendi.

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    ne saçmasalak bi konudur yarabbim

Sonucu kabul etmeyenler sağolsun.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler