Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Arka çanta(topcase) için imza kampanyası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Arkadaşlar etkinlik başladı imza toplanıyor herkez asağıdaki siteye tıklayıp imzanınızı atınız

Motosikletlerin arkasına takılan çantalar, tüm dünyada milyonlarca motosiklette kullanılmaktadır. Bu çantalar her koşulda test edilerek trafik koşullarına tamamen uygun standartlarda üretilmektedir. Yeni çıkan bir uygulama ile tüm arka çantaların ruhsata işlenmesi zorunluluğu getirilmiştir. Ticari amaçlarla uygunsuz tadilat yapılan motosikletlerin cezası tüm motorculara kesilmiştir. Türkiye'deki tüm motosiklet kullanıcıları olarak bu uygulamanın kaldırılmasını ve standartlara uygun arka çantaların kullanımının eskisi gibi serbest hale getirilmesini talep ediyoruz.

Kime:
    T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü
    Motosikletlerin arka çantaları standartlara uygundur. Ticari amaçlarla uygunsuz tadilat yapılan motosikletlerin cezası tüm motorculara kesilerek yaptırımlar uygulanmaya başlanmıştır. Yegane bagajımız olan arka çantaları takma özgürlüğümüzü geri istiyoruz.
    Saygılarımla,
    [Adın]

https://www.change.org/tr/kampanyala...%B1lmas%C4%B1n
    kalendermtr ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    arka çantanın kayıtlara geçmiş bir vukuatı olmadığının vurgulanması da iyi olur.
    netekim ekmek kasası türünde sivri, çıkıntılı, uygunsuz arka çantalar motosiklete uygulanan araç muayenesindeki küçük bir düzenlemeyle kontrol edilebilir. bunu da belirtsek tam süper olur.
    M.balibey ve hasansonmez bunu beğendiler.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    32lt arka canta ya bşey demezler işlh sepet kadar

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Derler bunun küçüklük büyüklük sorunu değil devlet burdan da para kazanmaya çalışıyor

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Boyla boyutla alakası yok maksat para kazanmak halkı söğüşlemek arkadaşlar

s.ozer1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Hyosung GT250R EFi
    https://edilekce.tbmm.gov.tr/

adresinden dilekçe oluşturup imzalamak daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum...

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Alıntı s.ozer1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://edilekce.tbmm.gov.tr/

adresinden dilekçe oluşturup imzalamak daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum...
    ikisini de yapalım.

Ama buradan da düzgün bir dilekçe yazılıp toplu imzaya açılması gerek. herkes kafasına göre farklı alanlarda farklı dilekçeler yazarsa da pek sonuç çıkmaz.

ayrıca bir protesto korteji oluşturulmalı. basın açıklaması yapılmalı. bunu da türkiye motosiklet federasyonunun organize etmesi lazım. içinde onlar olmazsa yeterli kalabalık sağlanmaz.
    s.ozer1991 bunu beğendi.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    yani simdi benim arkamda 32lt canta var polis durdursa önce uyarıcak bidekinde cezamı kesicek yoksa gördügü yerde bascakmı cezayı rize de oturuyorum

Motosikleti
    2014 FAZER8 ABS
    Alıntı burak5353 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani simdi benim arkamda 32lt canta var polis durdursa önce uyarıcak bidekinde cezamı kesicek yoksa gördügü yerde bascakmı cezayı rize de oturuyorum
    polis durdurunca direk cezayı kesecek. tekrar yakalanırsan 1 ay motorunu trafikten men edecek.
    Kararlı olan her şey, şartlara rağmen doğar...

Nietzsche

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Gerekçemi yazdım ve imzaladım.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Dostum cok faydali bir paylasim.imza kampanyasina katildim yazikgunahtir bu zulm bari gene olsunda oraya para ver buraya para ver zaten taktigimiz topcase fiyati 160 tl 4_5 taksitle zor aldik

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Geçen gün çevirme vardı , hemen ilk sağdan döndüm girmedim

İmzaladım.
    sinka251 bunu beğendi.

Motosikleti
    CRF 250 L
    Belki topcase fiyatları ucuzlar çünkü fiziki değeri 10 dolar etmeyen malzemeleri 300 dolara satıyorlar

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben bunu imzalamam zamanında ötv için kampanya başlatıldı ne hikmetse o kadar kullanıcı olmasına rağmen dolduramadık bize müstehak

Arda1414 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bumoto Hummer 500 Long, (motosiklet yakında)
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bunu imzalamam zamanında ötv için kampanya başlatıldı ne hikmetse o kadar kullanıcı olmasına rağmen dolduramadık bize müstehak
    Abicim damlaya damlaya göl olur ben imzaladım istemiyorsan imzalama bu bir zorunluluk değil ancak bir tek imza bile çok şey değiştirebilir.
    sinka251 ve Alper_tim bunu beğendiler.
    ALL TERRAİN VEHİCLE

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Bu change.org hakkında biraz (birkaç dk) araştırma yaptım google amca'da..
    Sonuç koca bir hiç. Ülkemizde toplanan imzalarla sonuca ulaşan bir örnek dahi görmedim, varsa bildiğiniz amacına ulaşmış bir olay söyleyin bilelim...

Okuduğum yorumlardan biri de şuna benzer bişeydi:

"change.org yoluyla Türkiye'de hiçbir şeyi değiştiremezsiniz. Amerika'da olsa belki... Ama burda tutmaz, dış mihraklar ülkemizin içişlerine karışmak için böyle bir site yapmış vatandaşlarımızın aklını çeliyor" diye 3 aşağı 5 yukarı buna benzer bir mesaj vardı, hoşuma gitti...

Kısacası ben de bu imzalardan bir sonuç çıkmayacağı kanaatindeyim. Yetkili mercileri üşenmeyip dilekçe (veya mail) yağmuruna tutsak daha etkili olur diye düşünüyorum...
    rebitek bunu beğendi.

sinka251 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    Arka bagajı olmayan araçmı var,bu akp zihniyetli yobazlar ne yapacaklarını şaşırdılar...
    nietzsche bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 YBR ESD
    halk koyun sürüsü gibidir, yönetim koyunları sağar, tüylerini kırpar. o hesap şimdide topcaselere saldırdılar. bu bitsin sıra yan çantalarada gelir.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    TSE ye aşağıdaki yazıyı yolladım. Cevabını gelince paylaşırım.

Motosikletlere Takılan Taşıma Kutuları Hakkında.
    Bilindiği gibi Motosikletler hususi sportif ve ticari olarak 3 tür kullanıma sahiptir.Hususi kullanımda, kişi kendi ihtiyaçları çerçevesinde aracını kullanır ve ihtiyaç gereği motosikletine taşıma kutusu monte eder. Bu taşıma kutuları piyasada satılan, muhtemelen TSE onaylı, sertifikalı, seri üretim ve kullanımı ve özellikleri detaylı şekilde izah edilmiş parçalardır.Tüm dünyada kullanılır. Ticari olarak kullanılan motosikletler,Fast food işletmeleri (hamburgerci, pizzacı v.s.) ve Kargo ve lojistik firmaları ağırlıklıdır. Ticari kullanımda, ihtiyaçları gereği seri imalat taşıma kutularının taşıma kapasiteleri(ağırlık ve hacim) ihtiyaçlarını karşılamadığından, standart dışı taşıma kutuları imal ettirmekte ve araçlarına monte ederek, hem sürücünün, hem de 3. şahısların can ve mal güvenliğini tehdit etmektedirler.Ticari kullanım motosikletlere takılan taşıma kutularının bir standarda sokulması ve denetlenmesi can ve mal güvenliği açısından gereklidir.
    Son zamanlarda, emniyet birimlerinin yaptığı denetlemelerde, ticari kullanılan ve standart dışı taşıma kutuları olan motosikletler trafikten men edilirken, hususi kullanılan ve standartlara uygun taşıma kutuları monte edilmiş motosikletler de trafikten men edilmektedir. Trafik ekiplerinden aldığımız bilgide, bu durumun TSE görüşü alınarak hazırlandığı ve uygulandığı bildirilmiştir.
    Sorularıma gelince:
    1- Dünya’nın hangi ülkesinde standart ve sertifikalı taşıma kutuları ruhsata işlenmektedir.
    2- Bu kararı veren ilgililerin, motosiklet imalatı, dizaynı, ve kullanımı konusundaki tecrübesi nedir?
    3- bu kararı verenlerin taşıma kutusu, imalatı, montajı konusundaki tecrübesi nedir?
    4- otomobil ve benzeri araçlar da , benzer ve daha büyük taşıma kutuları ,aracın tavanına monte edilerek kullanılmaktadır, bu tür kullanım da ruhsata işlenme işlemi gereklimidir?
    5- İlgili kararın, sadece standart dışı taşıma kutusu kullanan araçlar için olası gerekmez miydi?

Saygılarımla .
    sinka251, oyunageldim, ER6iNbay ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu change.org hakkında biraz (birkaç dk) araştırma yaptım google amca'da..
    Sonuç koca bir hiç. Ülkemizde toplanan imzalarla sonuca ulaşan bir örnek dahi görmedim, varsa bildiğiniz amacına ulaşmış bir olay söyleyin bilelim...

Okuduğum yorumlardan biri de şuna benzer bişeydi:

"change.org yoluyla Türkiye'de hiçbir şeyi değiştiremezsiniz. Amerika'da olsa belki... Ama burda tutmaz, dış mihraklar ülkemizin içişlerine karışmak için böyle bir site yapmış vatandaşlarımızın aklını çeliyor" diye 3 aşağı 5 yukarı buna benzer bir mesaj vardı, hoşuma gitti...

Kısacası ben de bu imzalardan bir sonuç çıkmayacağı kanaatindeyim. Yetkili mercileri üşenmeyip dilekçe (veya mail) yağmuruna tutsak daha etkili olur diye düşünüyorum...
    Mantık on numara, hayran kaldım.
    rebitek bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)