Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Arka çanta(topcase) için imza kampanyası

Motovento
    REKLAM ALANI
    dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Buyurun bakınız işte bu tipler yüzünden neler çekiyoruz. Tesadüfen evin penceresinden bakarken gördüm ve hemen fotoğraf çektim.

Soldaki benim motorum ve 32 lt lik topcase takılıdır.

Diğer motor ise markete gelen bir kişinin motoru ve adam koca tahta kasayı arkaya monte etmiş zaten içindekilere bakınca ne kadar geniş olduğunuz görürsünüz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mantık on numara, hayran kaldım.
    Tamam o zaman..
    Bu işte yetkili kişiler "aa bak change.org'da şu kadar imza toplanmış, halk tepkili (netten de olsa), bu yasa olmamış, bir düzenleme yapalım" dedikleri gün söyle motorumu sana kargolayacağım... (satıp er5'e benzin koyar, topcase'inle gezersin)
    oyunageldim bunu beğendi.

alketas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 GS
    imzaladım.
    beni çevirip ceza yazarlarsa bile yine de o projeyi çizdirirsem şerefsizim. Halkı sömürmeye yer arayan bu namuzsuzlara gidecek her kuruşa yanarım. çantasız çıkarım ya da yan çantalarla.
    Başarıya ulaşamazsak imza kampanyasında şu da bir tavırdır olabilir; iyi organize olup kimsenin o projeyi çizdirmemesini sağlayalım. yan çantalarla çıkar, trafikte daha fazla yer kaplarız.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Niyet güzel ama emin olun bu yasaları çıkartan veya bu işlerle ilgisi olan insanların, Tweeter'da siyaset yapmak dışında internetle hiç işleri yok. İmzaları falan görünce gülüp geçiyorlardır. Basında yer alacak bir tepki koymak lazım ortaya. Mesela gidip TSE'nin veya meclisin önüne cantalar yığılacak gibi...

zekai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba KB150-25
    Arkadaşlar dün imza toplanan linki ve biraz yazı ile bhim@egm.gov.tr adresine altına adımı ve telefonumuda yazarak mail attım.ancak hala cevap yok...Acaba ben yanlış biryere mi mail attım...??? Yada bu adamlar hadi len sende seninlemi uğraşacaz diyip maili ciddiye almadılar...????
    Toplanıp Güzel bir miting mi yapsak acaba arkadaşlar..???

rebitek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks 200 r
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu change.org hakkında biraz (birkaç dk) araştırma yaptım google amca'da..
    Sonuç koca bir hiç. Ülkemizde toplanan imzalarla sonuca ulaşan bir örnek dahi görmedim, varsa bildiğiniz amacına ulaşmış bir olay söyleyin bilelim...

Okuduğum yorumlardan biri de şuna benzer bişeydi:

"change.org yoluyla Türkiye'de hiçbir şeyi değiştiremezsiniz. Amerika'da olsa belki... Ama burda tutmaz, dış mihraklar ülkemizin içişlerine karışmak için böyle bir site yapmış vatandaşlarımızın aklını çeliyor" diye 3 aşağı 5 yukarı buna benzer bir mesaj vardı, hoşuma gitti...

Kısacası ben de bu imzalardan bir sonuç çıkmayacağı kanaatindeyim. Yetkili mercileri üşenmeyip dilekçe (veya mail) yağmuruna tutsak daha etkili olur diye düşünüyorum...
    yanlış duvara başımızı vuruyoruz diyecektim, biri benden önce davranmış. ben bagaj, yan bagaj kullanmıyorum ama imza attım, olurda birilerine faydam olsun diye. Ama başvurulacak yer yanlış bence direk emniyete yada başbakanlığa dilekçe gönderelim. change.org da neymiş.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    bu ülkede yaşamak çok zor vay milletin haline soylenecek çok sey var bu ulke için. dünyanın hiç bir ülkesinde hayat bu kadar pahlı olamz . asgari ucretle çalısan bir kişi arabasının deposunu 2,5 kere fulleye biliyor. dunyada bir tane daha boyle ulke bulamassınız.

ahmetkorkmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom
    Az önce EGM e-devlet üzerinden resmi dilekçe yazıp konuyu sordum gelen cevabı yazarım.

-------------------------------------------------------------------------------------------
    Merhaba,

Honda marka motosikletim de arka çanta bulunmakta, yan çanta da alacağım, fakat haberlerden okuduğum kadarı ile ruhsata işletme zorunluluğu getirilmiş.

Çantam standart olarak satılan, siyah plastik malzemeden üretilmiş bir çantadır.

Bu uygulama gayri nizami çantalar için mi? Yoksa bütün çantalar için mi?

Kolay gelsin.
    -------------------------------------------------------------------------------------------

Forumdan Uzaklaştırıldı
    herkes polisten kaçar o zaman. Hatta dalga geçmek için emniyet otosuna ait sahte bir plaka takmak bile mantıklı :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

EGM ye mesaj atsın arkadaşlar herkes. Bundan sonraki aşama zaten mahkeme yoluyla olacak başka yolu yok. Aramızdan mahkeme ile uğraşacak kişiler var mı 1 dava açmak yeterli olur. 1.500-2000 tl tadilat parası kim verecek çantalara. Zaten motosiklet o fiyat.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    bende imzamı attım umarım faydalı olabiliriz.

Motosikleti
    V-Strom
    EGM den gelen cevap aşağıda

--------------------------------------------------------------------------
    Sayın Ahmet KORKMAZ

24.08.2014 tarihli bilgi edinme başvurunuz incelenmiştir.

81 İl Valiliğine, ilgili Bakanlıklar, TSE ve sivil toplum kuruluşlarına gönderilen 01.07.2014 tarih ve 89456 sayılı talimatla;

-Arka şasesi üzerinde taşıma kutusu yapıldığına dair TSE onaylı tadilat projesi ibraz edilen durumlarda, motosikletlerin bilgisayar ve tescil belgesi kayıtlarına taşıma kutusuna ilişkin şerh eklenmesi gerektiği,

-Orijinal olan taşıma kutuların için uygunluk belgesinin ibrazı halinde tescil belgelerine kayıt konulacağı,

-Üzerinde taşıma kutusu bulunan ancak bu durumu belge ve bilgisayar kayıtlarına işletmeyenlere cezai işlem uygulanması gerektiği,

-Motosikletlerin yan tarafında bulunan çantaların belge ve bilgisayar kayıtlarına işlenmeyeceği açıklanmıştır.

Motosikletleri taşıma kutusuyla ilgili uygulama yukarıda belirtilen şekilde yapılmaktadır. İyi günler dileriz.
    --------------------------------------------------------------------------

Kıssadan hisse arka çanta ruhsata işlenecek, yan çanta serbest

Not: Maxem çantamı 100 tl ye Bursa da elden vereceğim

http://www.feyizoglu.com/45-lt-Arka-canta_47767.html#0

MotojeN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke
    AKP den açıklama:
    Topcase yerine Ayakkabı Kutusu takılmasına karar verilmiştir.

Motosikleti
    V-Strom
    Kanun yapıcılar, ucu açık leb-i derya kanunlar yazıyor.

Şu kadar litreyi aşmayan ve özel yapım olmayan diye daraltamamışlar.

Ülkede bazı şeyler düzene oturacak gibi, fakat ben göremem (yaş 34)

Aha buraya yazıyorum hiç bir dernek, kuruluş v.s. çıkıpta demez ki, bu kanun böyle olmaz. Onların tek dertleri aidat toplamak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İyi ya artık montaj yaptırmazlar baglarlar iple olur biter. Ne sacma bi ulkeyiz biz ya

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250

mahkeme kararı gerek

Burada tamamen keyfi bir uygulama söz konusu, işin mantığı yok. Ankara'da birinin aklına esti böyle bir durum ortaya çıktı. Arka çantaları eskisi gibi rahat şekilde kullanabilmemizin yolu, mahkeme kararı ile uygulamayı iptal ettirmek. Bunun başka yolu yok. Bir araştıralım, motosiklet kullanıcısı bir idare mahkemesi hakimi bulalım, o mahkemede dava açalım, iptal ettirelim uygulamayı.
    Alper_tim bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom
    Alıntı Jedaykin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada tamamen keyfi bir uygulama söz konusu, işin mantığı yok. Ankara'da birinin aklına esti böyle bir durum ortaya çıktı. Arka çantaları eskisi gibi rahat şekilde kullanabilmemizin yolu, mahkeme kararı ile uygulamayı iptal ettirmek. Bunun başka yolu yok. Bir araştıralım, motosiklet kullanıcısı bir idare mahkemesi hakimi bulalım, o mahkemede dava açalım, iptal ettirelim uygulamayı.
    İyi güzel de nasıl olacak o iş. Benim bir kaç alacak davam oldu, hak aramak adına artık mahkemeye gidip o çileyi çekmeyi göze alamıyorum.

Avukatların hakim karşısında ilkokul talebesi gibi savunma yapması beni deli ediyor. Ama onlar da haklı bir yerde.... Neyse.

Daha sonraları bir savcı ile tesadüfi olarak bir yerde tanıştım, ayak üstü 15 dakikalık bir sohbette döktüm içimi, tamamen haklısın ama yapacak birşey yok dedi. Kısaca istikbalimiz adamların dudaklarının arasında.

Misal bir ara televizyon haberlerinde gördüm, adamım biri havale masrafına itiraz edip, mahkemeyi kazanmış. EEeee ne oldu??
    O adam aynı bankaya gitse tekrar alacaklar o masrafı. Bir daha mahkemeye ver. v.s.

Örneğin dijital ortamdaki kayıtları (yazışma resim v.s.) bazı hakimler delil kabul etmeye biliyor, aynı davaya başka bir hakim baksa kabul edecek ama, işte bunun adına da yorum farkı deniyor.

Kısaca o çanta takılmayacak yada takıyorsak ruhsata işleteceğiz, veya "lütfen bu seferlik mazur görün" diye yalvarıp ağlamaya hazır olacağız, onuda yapamam diyorsan paşa paşa cezamızı yiyeceğiz.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Şu belgeye bi göz atın isterseniz. Hatta imza toplamayin belgeyi yayin etrafiniza bence
    ahmetunuver bunu beğendi.

ahmetunuver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT135
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu belgeye bi göz atın isterseniz. Hatta imza toplamayin belgeyi yayin etrafiniza bencehttp://i.hizliresim.com/lBJ9Vb.jpg
    İşte bizim istediğimiz de bu..
    LÜTFEN HERKES PAYLAŞSIN...

woxow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow Custom
    galba izmirdeydi. biri cezaya itiraz edip dava açtı ve kazandı.

ErsinBoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i 2011
    bence bu cezalar herkese uygulanırsa türkiye genelinde bi eylem şart

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)