Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorla Türkiye Turundan Ölmeden ve Tecavüze Uğramadan Kurtulmayı Başaran Adam

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2014 ybr esd
    yalanhaber.com.tr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Zaytung isimli internet siteside olsa bu tür anlatımlar oldukça yanlış,sonuçta internette çıkmış bir yazı,
    Güzel ülkemizi böyle haberler maalesef kötü bir imaj sergilemesine sebep oluyor.
    Bu internet sitesini yazdıklarından dolayı kınıyorum.
    Her ne kadar mizahi amaçla da yazılmış olsa da yazıda geçen taşlama,tecavüz,dayak,taş atma gibi ifadeler ülkemizin yurt dışında yanlış tanıtılmasına katkı sağlıyacaktır.
    Bu tip şeylerin mizahi amaçla dahi olsa yazılması ülkemizin tanıtımı bakımından hanesine eksi puan olarak işleyeceği aşikar.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    güzel ülkemizi mi karalıyorlar? adamlar özeleştiri yapmışlar bence siz de yapsanız iyi olur.

90lardaki siyasetçiler gibisiniz. her olaya münferit diyorlardı. kaç kişi bu ülkede sebepsiz yere öldü haberiniz yok galiba.

italyan gelinden başlayabilirsiniz.

ha bu arada evet bu gerçek yurtdışı sitelerinde de sürekli yazarlar, siz ise ülkenizi muhteşem saymaya devam edin.

istanbulda diğer araçlar sizi öldürebilir, karadenizde silahla vurulabilirsiniz, doğuda taşlanmayan motorcu yoktur, güneydoğuda nurtopu gibi ışidimiz oldu, hırsızlık/gasp için anadolunun her tarafında yine öldürülebilirsiniz vs vs.

türkiye yurttaşını seven bir çok ülke tarafından zaman zaman gidilmemesi tavsiye edilen bir ülkedir.
    maktama, dockerengin, Zuzuuw ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Dominar D400
    @mehmetenis yazının neyini kınıyorsunuz anlamadım. Bahsedilenler(taşlanma, kurşun yeme, dayak yeme, öldürülme, tecavüz) mizahi şekilde yazılmış da olsa bu ülkede motorcuların başına gelmiş şeyler. Siz bunları yazanları değil YAPANları kınayın bence.
    Lev3562 bunu beğendi.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaynak yok bişey yok. şöyle bi baktım başka hiçbir haber sitesinde de geçmiyor. kesinlikle uydurma.
    Adamımsın, güçlü guvvetli Mira. Kaynak var. Hem de çok sağlam kaynak. Bknz. Zaytung. Mizah haber gazetesi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

kemboo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr>wolf>mt-07>xmax>inazuma>tenere660
    Zaytungun eleştiri tarzına hastayım ama bu öküzlüğü yapanlar asla bunu anlayamacaklar.
    PiyalePasa bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    @phradrel ve @maktama ülkenin azınlığında oluşan olaylar genele yansıyor,ben buna karşıyım.Özellikle phradel kardeşim bu ülkede yaşamıyorsunuz herhalde.
    Tabiki bu tip olayları yapanları sonuna kadar kınıyorum,ama biz kendi içerimizde daha doğru düzgün anlaşamadan dış ülkelerden bizim ülkemize tavsiye edilmemesi gayet normal.
    Tabi ki trafikte kazalar olabilir saygısız sürücüler olabilir,belliki siz izmirden istanbulu canavar gibi görüyorsunuz.
    Ben geçen ay 2200 km motorla anadoluna turuna çıktım,bilmiyorum sizler çıktınız mı?
    Hiç de öyle hırsızlık gasp gibi olaylar başıma gelmedi hemde özellikle gece yolculuk yapmama rağmen sabaha kadar motor sürdüm köylere girdim çıktım köy kahvelerinde esnaf lokantalrında yemeğimi yedim çayımı içtim bir kişide bana kötü gözle bakmadı.
    Aksine gittiğim heryerdeki insanlar oldukça misafirperver yaklaştılar.
    Andolunun insanı oldukça misafirperver dir bunu bilmiyorsanız size diyecek lafım yok.
    Geçe sabaha karşı girdiğim benzilikteki adam kaza yaparım korkusuyla isterseniz mescitte dinlebilirsiniz diyorsa o kızdığınız kamyoncular ile esnaf lokantalarında karşılıklı yemek yiyorsak ayrılırkende dualarımız sesinle diyorlarsa burada yanlış anlatılan bir şeyler var.Ben bu anlattığım olayları fazlasıyla yaşadım.
    Oturduğunuz yerden yazmak kolay daha bu formda istanbulun avrupa yakasından anadolu yakasına geçmemiş insanlar var siz neyi anlatıyorsunuz.
    ALPEROSMANLI bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @phradrel ve @maktama ülkenin azınlığında oluşan olaylar genele yansıyor,ben buna karşıyım.Özellikle phradel kardeşim bu ülkede yaşamıyorsunuz herhalde.
    Tabiki bu tip olayları yapanları sonuna kadar kınıyorum,ama biz kendi içerimizde daha doğru düzgün anlaşamadan dış ülkelerden bizim ülkemize tavsiye edilmemesi gayet normal.
    Tabi ki trafikte kazalar olabilir saygısız sürücüler olabilir,belliki siz izmirden istanbulu canavar gibi görüyorsunuz.
    Ben geçen ay 2200 km motorla anadoluna turuna çıktım,bilmiyorum sizler çıktınız mı?
    Hiç de öyle hırsızlık gasp gibi olaylar başıma gelmedi hemde özellikle gece yolculuk yapmama rağmen sabaha kadar motor sürdüm köylere girdim çıktım köy kahvelerinde esnaf lokantalrında yemeğimi yedim çayımı içtim bir kişide bana kötü gözle bakmadı.
    Aksine gittiğim heryerdeki insanlar oldukça misafirperver yaklaştılar.
    Andolunun insanı oldukça misafirperver dir bunu bilmiyorsanız size diyecek lafım yok.
    Geçe sabaha karşı girdiğim benzilikteki adam kaza yaparım korkusuyla isterseniz mescitte dinlebilirsiniz diyorsa o kızdığınız kamyoncular ile esnaf lokantalarında karşılıklı yemek yiyorsak ayrılırkende dualarımız sesinle diyorlarsa burada yanlış anlatılan bir şeyler var.Ben bu anlattığım olayları fazlasıyla yaşadım.
    Oturduğunuz yerden yazmak kolay daha bu formda istanbulun avrupa yakasından anadolu yakasına geçmemiş insanlar var siz neyi anlatıyorsunuz.
    Hocam, Anadolu'nun misafirperverliğini yardım severliğini vs vs zaten herkes biliyor, bunları anlatmaya gerek bile yok ki her daim anlatılıyor da çok güzel bir şekilde. Bilinmeyen kısımlar ise, her zaman (nadir de olsa) başınızın derde de girebileceği, ki bunu çok kişi aklına getirmiyor, bilmiyor, önlem almıyor. Bu kötü olaylar yazılmazsa, saklanırsa, gizli kalırsa ne kadar az da olsalar(ki bölgeye/şehre/ilçeye... göre azlık-çokluk değişiyor) olmaya devam ederler hatta daha da artarak devam ederler.

Biz demiyoruz ki her yer kötü, tu-kaka, ancak olan olaylar da öyle yenir-yutulur cinsten değil(tecavüz, cinayet...). Bahsedilmek istenen de bu.
    Siz ayakta mı yazıyorsunuz bilmiyorum ancak ben doğma büyüme bir Karadenizli olarak, Diyarbakır'da, Mersin'de, Eskişehir'de, İzmir'de, Ankara'da okumuş/yaşamış/çalışmış biri olarak oturduğum yerden yazıyorum :D
    mehmetenis ve Lev3562 bunu beğendiler.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Türkiye tam Sodom ve Gomorra olmuş.. Dalgametre haber bile olsa her gün yaşanabilir, yalan değil.. Lanetlenmemiz an meselesi..
    PiyalePasa bunu beğendi.

ilkervirlan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2012)
    Teşekkürler zaytung, teşekkürler Zuzuuw. Bu gülümsemeye ihtiyacım vardı, iyi geldi.
    PiyalePasa bunu beğendi.

Motosikleti
    F650GS
    genele yaymak ne demek? yılda bir iki olay olur dersin ki tamam. ama her gün böyle olaylar yaşanıyorsa kusura bakma halkın geneli psikopat kabul etmek gerekir. bunu kabul edin ki düzeltmek için yol alabilelim. inkar ettikçe batıyoruz. toplum olarak ahlaksız, karaktersiz bir evreye doğru gidiyoruz.

bir örnek daha
    http://webtv.radikal.com.tr/turkiye/...avurdular.aspx

bu misafirperverlikle ilgili de şehir efsaneleri uydurmayalım lütfen. neredeyse tüm motosikletli gezginleri takip ediyorum. yurtdışında gördükleri misafirperverliğin yanında açıkçası ben yaşanılanlardan utanıyorum.
    Lev3562 bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    yorum yazmaya bile deymez safımız belli olsun

Motosikleti
    F650GS

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    "motosiklet turuna Türkiye’yi eklemesinin ardından ailesini ve sevenlerini adeta kahreden"

Zaytungu takip etmiyorum ama bazen böyle bombalara denk geliyorum şu satır kahkaha attırdı resmen bana :D
    PiyalePasa ve Zuzuuw bunu beğendiler.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "motosiklet turuna Türkiye’yi eklemesinin ardından ailesini ve sevenlerini adeta kahreden"

Zaytungu takip etmiyorum ama bazen böyle bombalara denk geliyorum şu satır kahkaha attırdı resmen bana :D
    Zaytung genelde hükümet aleyhinde mizah çalışmaları yapsa da bazen çok güzel noktalara değiniyorlar.

Motosikleti
    cıks
    hahahahah akşam akşam iyi güldürdü beni eski haber ama :D

işidin karşısına geçip ben şii yim demek yorum da son nokta olmuş :D

ahahahah ulan bu zaytungda amma haber yapıyo mükemmel ya :D

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    sonuna kadar gerçek gibi okudum yeminle! baya ciddi ciddi gitti sandım. başına gelenlerde hiç olağandışı gelmedi
    potasyum bunu beğendi.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    o değilde yabancılar kolay kolay motora binmezler bu ülkede irana giderken trende motorlu bir grupla karşılaşıp sormuştum. Aldığım cevap hiç de beklediğim gibi olmadı. Tehlikesi umurlarında bile değilmiş. Hatta heryerde iyisi kötüsü varmış vs ... Asıl neden benzin fiyatıymış. Olabildiğince hızlı ve ucuz geçip gidiyolarmış.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Türkiye'ye tatile gelenleri anlamıyorum sanki başka ülke yok, ben buradan kurtulmaya calışıyorum imkanım olsa bir daha geri dönmemek üzere gidicem tabiri caiz olursa ana,babamın cenazesine katılmak için bile dönmem diyenlerdenim. millet bok varmış gibi tatile geliyor birde.Ülke değilki hayvanlar alemi mübarek yer.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)