Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosiklete Başlamak Üzerine Düşünceler

Motovento
    REKLAM ALANI

İzmit Derince - Tuzla İst Arası Gidip geliyoruz... :)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250 olacak inşallah
    Zafer Hocam tüm yazıyı okudum tüm videoları izledim. Motora yeni başlamayı düşünen birisi olarak gözüm biraz korkmadı desem yalan olur. Ama paylaştığın bilgiler için çok teşekkür ederim. Örneğin ben önce ekipmanları motoru ehliyeti alıp sonra Honda'nın eğitimine gitmeyi düşünüyordum. Sayende nasıl ilerlemem gerektiğini öğrendim. Bence herkes üşenmeden sabırla okumalı.
    zaferce bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oakley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Motosiklete başlamak üzere olan birisi için (bu ben oluyorum) müthiş bir kaynak. Böyle bir yazı(lar) yazdığınız için teşekkür ediyorum.

(Bu yazıyı üste taşımak için kopyala/yapıştır)
    zaferce bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    Çene açılır kask korumaz , ölür kalırsınız çeneniz kırılır dişleriniz dökülür. Fullfaceden başkası sağlıklı değil.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çene açılır kask korumaz , ölür kalırsınız çeneniz kırılır dişleriniz dökülür. Fullfaceden başkası sağlıklı değil.
    Kaliteli bir çene açılır kask, çenesi kapalı kullanıldığı sürece en az full face kadar sağlıklıdır. Yalan yanlış yönlendirmeyin insanları. Firmalar boşu boşuna ar-ge yapmıyorlar bu konuda. İşkembeden sallayarak kask üretmiyorlar. Koskoca markalar bile üretiyor. Ha gelipte bana çene açılır üretmeyen araiyi yazmayın.

Motosikleti
    arayışta
    Forumda bulunan bunca gereksiz konunun içerisinde, bunun gibi hayati öneme sahip olan konuların kaybolması, forum kalitesi açısından beni düşündürüyor.
    zaferce bunu beğendi.

important22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bilgiler.
    zaferce bunu beğendi.
    | 500px.com/Arranger | Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg/videos | Flickr.com/photos/132925453@N03 |

Linklerin çoğu bade olmuş alüminyum. Altın Elbiseli Adam'ın kask konusu videoları, Rahmi Barutçu'nun mınt pantolon ve çizme videoları hep gitmiş. Yazıyı videolarla beraber bir bütün oluşturabilecek şekilde tasarlamıştım. Videolar gidince eksikli olmuş.

Motosikleti
    Yok ama olacak İnsallah
    Zafer Bey,

Yazınızı öncelikle tebrik ediyorum çünkü yeni başlayacak olanlara (benim gibi) profesyonel bir bakış açısıyla ışık tutmuşsunuz. Diğer yazınızı da okuyacağım şimdi.
    zaferce bunu beğendi.

Ellerinize sağlık.
    zaferce bunu beğendi.

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Linklerin çoğu bade olmuş alüminyum. Altın Elbiseli Adam'ın kask konusu videoları, Rahmi Barutçu'nun mınt pantolon ve çizme videoları hep gitmiş. Yazıyı videolarla beraber bir bütün oluşturabilecek şekilde tasarlamıştım. Videolar gidince eksikli olmuş.
    Bu yazıda düzenleme yapamadığım için tekrar ele alıp, güncelleyip cilalayıp, kırık linkleri eleyip yerlerine yenilerini koyarak bir dizi blog yazısı olarak kendi kişisel blogumda yayınladım. 8 tane blog yazısı edecek bir içeriği de iki forum mesajına gömmüşüm, okuyanlar için biraz zorlayıcı olmuş olmalı. Şimdiki hali şu diziden oluşuyor.

Ekipman
    Neler lazım?
    Kask, balaklava, kulak tıkacı
    Mont, sırtlık/bellik, yağmurluk
    Eldiven, pantolon, çizme

Temel eğitim
    Ehliyet kursu
    İlk motosiklet
    Başlangıç eğitimi
    Başlangıç eğitimi alınabilecek yerler

Devamında ise ilk kazamı anlattığım ve yol sanatı mentalitesine geçişimi anlattığım bir yazı ve ileri sürüş eğitimi hakkında açıklamaların yer aldığı yazılar yer alıyor. Onlar da daha önce forumda yazdığım ileri sürüş eğitimi başlığının içeriğinin güncellenip toparlanmış, elden geçirilmiş bir halinden oluşuyor.

Kulak tıkacının fotosunu da koyabilir misiniz?
    Bilgiler icin tesekkur ederim
    zaferce bunu beğendi.

Alıntı Ocanner35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kulak tıkacının fotosunu da koyabilir misiniz?
    Bilgiler icin tesekkur ederim
    Sayfada vardı ama buraya da ekleyeyim.

Ocanner35 bunu beğendi.

Çok güzel ve faydalı bilgiler edindim. Bende ilk olarak ehliyet ve motor konusunda yoğunlaşmıştım makaleyi okuduktan sonra bunu yanlış olduğunu anladım. Konunun başlangıç tarihinin eski olması sebebiyle yinelemek istiyorum. Makalenizde bahsedilen eğitim kurumları tercih edilebilir mi ? Farklı güncel daha faydalı kurumlar mevcut mu ? İstanbul avrupa yakası için özellikle.
    zaferce bunu beğendi.

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    zafer hocam,

oncelikle sevgi ve selamlarimi sunarim.

en son ne zaman tam bir saglik kontrolunden gectiniz, tam kan tahlili, allerjen testi, kemik dansitesi, diş kontrolü.. vs..

Yüce mevlam sizi motosikletten ayirmasin, bol bereketli saglikli, mutlu, huzurlu uzun bir ömür versin.. ha bide bol bol boş vakit versin...

Menfaat icabi dua diye buna denir iste 😂 Şaka bir yana demiycem, ne guzel gulumsuyoruz işte...

Abi, sağ ol var ol....
    zaferce bunu beğendi.

Alıntı theabir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel ve faydalı bilgiler edindim. Bende ilk olarak ehliyet ve motor konusunda yoğunlaşmıştım makaleyi okuduktan sonra bunu yanlış olduğunu anladım. Konunun başlangıç tarihinin eski olması sebebiyle yinelemek istiyorum. Makalenizde bahsedilen eğitim kurumları tercih edilebilir mi ? Farklı güncel daha faydalı kurumlar mevcut mu ? İstanbul avrupa yakası için özellikle.
    Bloguma dogrudan link verince moderator bana ceza veriyor. O yuzden soyle yapalim. Google'a "baslangic egitimi alinabilecek yerler" yazinca ilk sirada gelen sonuç, güncel tuttuğum bir liste. Şehre göre seçim yapilabilir. Bir de bu yerler grnelde mesaja cevap vermiyor, telefonla aramak lazim.
    theabir bunu beğendi.

Zafer hocam blogunuza inceledim ve incelemeye devam ediyorum aklima takilan bir soru aslinda bir fikir siz benden daha iyi biliyorsunuz ki MEGEB adinda gonullu insanlarin verdigi egitim dernegi var gonullu dedigime bakmayin hepsi isini bilen egitimci insanlar. Simdi bahsettigimiz egitimlerin 500 600 TL gibi bir fiyati var ve bazilari motor ve ekipman sarti koyuyor. Benim dusuncem egitimi megeb de alip daha sonra ihtiyaci olan japon ekoluna isteyen almana ingilize gidebilir. MEGEB dede moto ve ekipman herkes kendinden ama ucretsiz 600 tl verip aksaminda basit birkac bilgi ile eveb donmek istemem yarim asgari maasdan bahsediyoruz bu konuda dusunceniz nedir ? ben sahsen cok memnun kaldim megebdeb hatta bir arkadasimi motor botu var niye cizme degil diye egitime bile almadilar kesinlikle profesyoneller

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

Duzeltme kurumun adi MEG dernek niye megeb yazdim bilmiyorum

BLUERAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma, Hajoue125 bide cross aldıkmı tamamdır
    almazlar tabi... senin max derece koruyucu ekipmanin olacak ki, basina bir kaza geldiginde ve sikayetci olunca hakim karsisinda soyleyecek laflari olsun...

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bloguma dogrudan link verince moderator bana ceza veriyor. O yuzden soyle yapalim. Google'a "baslangic egitimi alinabilecek yerler" yazinca ilk sirada gelen sonuç, güncel tuttuğum bir liste. Şehre göre seçim yapilabilir. Bir de bu yerler grnelde mesaja cevap vermiyor, telefonla aramak lazim.
    Teşekkür ederim

Motosikleti
    hero karizma
    Bilgilendirme için teşekkürler.Sizinde yazdığınız gibi düşündüğüm için hiç motosiklet kullanmayan biri olarak önce temel bir eğitim almaya karar verdim.Gis akademiye gittim(Şu anki adı motto akademy).Derslerim hala devam ediyor.Hem parkur hem ekipman açısından oldukça güzel bir yer.Eğitime 150cc lik motorla başlatıyorlar ve şu anda 250 cc lik motorla devam ediyorum.Eğitim bittikten sonra ehliyet sınavına girmeyi düşünüyorum.Sonra ekipmanlar ve motoru alacağım.Bende sizin gibi çok araştırdım nereden eğitim alayım diye,honda ve yamahanın akademy eğitim videolarını izledim.Çok kalabalık gruplar halinde eğitim veriyorlar.Motto akademyde ben şu ana kadar en fazla 4 kişilik grup olarak eğitim aldım.Genelde 2 yada 3 kişi oluyoruz.Böyle olması hocaların daha iyi ve yakından ilgilenmesine neden oluyor.
    zaferce bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)